Autor Wątek:  Top - klika pytań  (Przeczytany 2512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mytnik

  • Wiadomości: 576
  • Administrator
    • Zobacz profil
    • Mój kanał na YT
  • Otrzymane polubienia: 1
Top - klika pytań
« dnia: 13 Lutego 2012, 23:09:56 »
Witam.
Mam kilka pytań odnośnie tworzenia modelu Topki.
Czy Free spoty mają być jakoś przypisane do plane z teksturą zapalonego światła? Jeśli tak to w jaki sposób.
Czy mogę zamiast plane z teksturą zgaszonego światła użyć po prostu plane ale cały przezroczysty, tak aby było widać tekstury zgaszonych świateł które są już na tarczy.
I w jakiej kolejności wstawiać te plane-y, tzn. czy na wierzchu ma być ten z teksturą zapalonego światła czy jest to obojętne.

EDIT:
Nik nie jest w stanie mi pomóc ?
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2012, 16:11:01 wysłana przez Mytnik »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Top - klika pytań
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lutego 2012, 16:23:54 »
Nie czuję się specjalistą od robienia modeli, ale spróbuję odpowiedzieć.
Cytuj
Czy Free spoty mają być jakoś przypisane do plane z teksturą zapalonego światła? Jeśli tak to w jaki sposób.
Jako obiekt potomny w hierarchii, najlepiej na środku tego światła, zakres widoczności trzeba dobrać eksperymentalnie a kąt świecenia wziąć z dokumentacji albo z obserwacji urządzenia (może być ciężko, bo zapala się na krótko).

Cytuj
Czy mogę zamiast plane z teksturą zgaszonego światła użyć po prostu plane ale cały przezroczysty, tak aby było widać tekstury zgaszonych świateł które są już na tarczy.
Nałożenie na siebie dwóch płaszczyzn w niewielkiej odległości może powodować efekt ich migotania. Najlepiej fragment zgaszony zastępować zapalonym.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Top - klika pytań
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lutego 2012, 16:37:29 »
Co do kąta świecenia. Podobno ma być 55o, tymczasem nie ma tego w normach. To robić tak czy jak się uważa?