Autor Wątek:  Informacja pasażerska - pytania  (Przeczytany 3382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Informacja pasażerska - pytania
« dnia: 03 Sierpnia 2011, 08:26:21 »
Witam,

W związku z pewnym projektem dla Krakowa chciałem się zapytać jak obecnie wygląda sytuacja zarządzania informacją o rozkładzie jazdy na polskich kolejach.
1. Czy PLK posiada pełen rozkład dla pociągów osobowych, a w szczególności czy ma go w wersji elektronicznej (podejrzewam, że ma) i czy ten system ma zdolność eksportu tych danych.
2. Czy jest zcentralizowany system aktualizacji pozycji pociągu (tzn szacowanego opóźnienia), czy każda ze spółek prowadzi go sobie osobno. Jeśli jest, kto go prowadzi.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Informacja pasażerska - pytania
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpnia 2011, 18:43:38 »
Ad. 1. Istnieje System Ewidencji Pracy Eksploatacyjnej (w skrócie SEPE). Cały rozkład aktualizowany na bieżąco jest na wewnętrznym serwerze PLKi i dostęp do niego mają dyspozytorzy odcinkowi oraz dyżurni ruchu. Bieżące poprawki tj opóźnienie (+/-) oraz uruchamianie pociągów wykonują dyspozytorzy, natomiast ci ostatni na bieżąco wpisują godzinę dojścia i odejścia z ich posterunku zapowiadawczego. System posiada informacje o trasie pociągu, dyspozytor może wpisać uwagi eksploatacyjne, rodzaj ładunku i opis. Nie wiem jak jest z eksportem danych.
Ad. 2. Tak jak wspomniałem wyżej prowadzą go dyspozytorzy oraz dyżurni ruchu w ograniczonym zakresie.

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Informacja pasażerska - pytania
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sierpnia 2011, 09:29:02 »
Wielkie dzięki.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Informacja pasażerska - pytania
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Sierpnia 2011, 22:35:18 »
Tak wygląda okno z rozkładem jazdy, w nowszej wersji zmieniła się tylko kosmetyka. Nie chciałem bardziej zmniejszać załącznika bo już i tak stracił na jakości. Dla zainteresowanych dokumentacja w PDF: http://eu07.pl/userfiles/10774/priv-Dokumentacja_SWDR.pdf