Autor Wątek:  Pesa czy Newag?  (Przeczytany 20180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mikołaj Kobryński

  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pesa czy Newag?
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Sierpnia 2011, 18:37:52 »
Cytuj
Swing za to ma takie przyśpieszenie, że już nie raz widziałem starsze osoby wywracały się przy ruszaniu tramwaju. Moim zdaniem to jest jedyny minus Swinga.
Ja już uderzyłem głową w poręcz w tym tramwaju jak jechałem do szkoły, w tłoku.

To także wada Poznańskiego Solarisa Tramino, przyspieszenie ma takie, że aż wciska w fotel. Mam na myśli tylko dzierżawiony przez MPK prototyp, pierwszy seryjny jest spoko.

Offline 333Wojtas333

  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pesa czy Newag?
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Sierpnia 2011, 20:46:02 »
Na szczęście w szczecińskich SWINGach ta duża liczba miejsc ma swoje zalety, mało osób stoi podczas jazdy, przez co nie dochodzi do takich wypadków o jakich wspomnieli moi poprzednicy. Za to kiepski stan torowiska już uszkodził jednego SWINGa. Słyszałem od @pioko17, że gdańskie i warszawskie PESY są znacznie lepsze niż szczecińskie.

Po opiniach z tego tematu doszedłem do wniosku, że Newag wcale od PESY lepszy nie jest. Przykłady:
- kiepskie opinie o 6Dg
- kiepskie opinie o 311D
- sam nasłuchałem się złych opinii o zmodernizowanych ET22-20xx (ZNLE Gliwice wchodzi w skład holdingu Newag).

Jestem z Poznania i mnie osobiście zachwyca Solaris Tramino.
To także wada Poznańskiego Solarisa Tramino, przyspieszenie ma takie, że aż wciska w fotel. Mam na myśli tylko dzierżawiony przez MPK prototyp, pierwszy seryjny jest spoko.
Sam zacząłeś dyskusje o PESIE i Newagu, a teraz o Solarisie? Czegoś nie rozumiem.

Offline pioko17

  • Wiadomości: 329
  • Szczecin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pesa czy Newag?
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Sierpnia 2011, 10:09:55 »
Za to kiepski stan torowiska już uszkodził jednego SWINGa.

Potwierdzam, 802 ma już uszkodzone zawieszenie.

. Słyszałem od @pioko17, że gdańskie i warszawskie PESY są znacznie lepsze niż szczecińskie.

Bezporównywalnie. Przyde wszystkim rzuca się świetny zarówno w gdańskich jak i warszawskich Swingach system informacji pasażerskiej.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Pesa czy Newag?
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Sierpnia 2011, 11:30:26 »
Co do torowiska w Warszawie to byłem świadkiem jak jakiś czas temu na ul. Nowowiejskiej (przed remontem torowiska, obecnie jest po remoncie) odpadła osłona od wózka Swinga. Motorniczy po hamulcu, wykonał telefon i czekaliśmy z 10 minut na przyjazd pogotowia torowego, aby zabrali część.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline 333Wojtas333

  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pesa czy Newag?
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Sierpnia 2011, 14:01:24 »
Co do torowiska w Warszawie to byłem świadkiem jak jakiś czas temu na ul. Nowowiejskiej (przed remontem torowiska, obecnie jest po remoncie) odpadła osłona od wózka Swinga. Motorniczy po hamulcu, wykonał telefon i czekaliśmy z 10 minut na przyjazd pogotowia torowego, aby zabrali część.

W Szczecinie też się tak zdarzyło. Było głośno o tych odpadających osłonach.

Offline pioko17

  • Wiadomości: 329
  • Szczecin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pesa czy Newag?
« Odpowiedź #35 dnia: 31 Sierpnia 2011, 17:20:42 »
Tylko w Szczecinie to zdarzyło się do tej pory dwa razy, a w Warszawie znacznie więcej patrząc również w skali aktualnie posiadanej ilości Swingów (1:10). Poza tym późniejsze egzemplarze (w tym szczecińskie) mają poprawione mocowanie wózków.

Offline kacp3r

  • Wiadomości: 185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Pesa czy Newag?
« Odpowiedź #36 dnia: 31 Sierpnia 2011, 21:56:25 »
U mnie po Elblągu mykają sobie PESY 121N i jest dobrze. W porównaniu do 105'tek i helmutów komfort jazdy jest zdecydowanie lepszy.
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpnia 2011, 22:04:11 wysłana przez kacp3r »
Jestem wektorem kreacji anihilacji...