Autor Wątek:  Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!  (Przeczytany 28329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Lipca 2011, 23:52:15 »
 Olałem ich prawie rok mija i jakoś nie mam wezwania do sądu to naciągacze  po prostu , liczą na łatwy zarobek i że ktoś się wystraszy i zapłaci:).
Pozdrawiam.
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Lipca 2011, 07:48:51 »
 Dziś tj 14 nastego lipca o godzinie 4:00 otrzymałem kolejne wezwanie do zapłaty czyli w moim wypadku to już trzecie (wezwanie do zapłaty przed sądowe). Oto treść tej wiadomości:
Szanowny Panie Sawi,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 15.06.2011 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:

Piotr Sawi
41 803
AK 22

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 15.06.2011 to ......... W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Raz jeszcze przypominamy, iż zgodnie z zawartą Umową, przysługuje nam kara umowna w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego – jako naprawienie szkody wyrządzonej wskutek nieuzasadnionego obciążenia infrastruktury i zasobów wykorzystywanych do świadczenia Usługi Usenet.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - pitersawicki@wp.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=mZtrhiu0cN9jI7TDhXnxKCYG

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
Jak widać zaczęli straszyć i myślą, że coś zdziałają heh. Na pewno skorzystam z możliwości wypowiedzenia do końca tego miesiąca. Ciekawe co jeszcze mi wyślą. Jak to się mówi pożyjemy zobaczymy.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Lipca 2011, 08:34:08 »
Także miałem "zaszczyt" być ich klientem i tak samo straszono mnie różnymi mailami, o których koledzy pisali wcześniej. Nie zapłaciłem i nie ma problemu. Nikt nie ma prawa wymuszać od Was pieniędzy tylko i wyłącznie na podstawie akceptacji regulaminu. Takie "umowy" w formie elektronicznej są poprostu nieważne. Nie ma co dać się zaztraszyć jakimiś bzdetnymi mailami. Co do likwidacji takich złodziejskich portali jak "Pobieraczek", to zgadzam się z przedmówcami, nikt nie ma odwagi, a w zasadzie może żadnego interesu, żeby się wziąć za tego rodzaju oszustów. @Sawi, nie pisz z nimi tylko zablokuj adres mailowy Pobieraczka, tak żeby nie mogli pisać do ciebie. Ja olałem sprawę i mam spokój. Pozdrawiam.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Lipca 2011, 09:52:02 »
A ja zarejestrowałem sie ponownie:)
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Lipca 2011, 22:18:01 »
@Sawi, nie pisz z nimi tylko zablokuj adres mailowy Pobieraczka, tak żeby nie mogli pisać do ciebie. Ja olałem sprawę i mam spokój. Pozdrawiam.
Tomaszek ja z nimi nie piszę, to oni piszą do mnie co jakiś czas. Nie blokuje ich, bo jestem ciekaw co jeszcze takiego mi wyślą ;). Przed sadowe wezwanie już dostałem, ciekawe co dalej.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Lipca 2011, 10:50:29 »
Tymi pismami przed-sądowymi zawsze straszą, liczą że człowiek się wystraszy:)

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Lipca 2011, 09:21:56 »
Ja się dowiedziałem, że wszelkie pisma tego typu, jakieś wezwania itd. sa nieważne jeśli są w formie elektronicznej. Wezwania predsądowe itd. muszą zostać dostarczane drogą pocztową do rąk własnych, a Pobieraczek takiego pisma nie wyśle, ponieważ praktyki tych złodziei są nielegalne. Faktycznie dziwi mnie tylko, że nikt się tym procederem nie zajął. No, ale...zawsze łatwiej wziąć się za porządnego obywatela, któremu może gdzieś tam sie noga podwinęła.
« Ostatnia zmiana: 16 Lipca 2011, 11:52:07 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline byczek

  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Lipca 2011, 15:34:18 »
Cześć! DZISIAJ doszedł do mnie E-Mail z pogróżkami od pobieraczka:
Cytuj
Dnia 27.09.2009 o godzinie 15:17:55 z adresu IP: ................... zamówił Pan w serwisie Spółki usługę dostępu do serwerów Usenet zlokalizowanych na terenie RP oraz poza jej granicami w zakresie koniecznym do obsługi wiadomości, z wykorzystaniem sieci komputerowych w szczególności Internet, do transferu wiadomości zorganizowanych w grupy tematyczne w wielkości pakietu Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panem a moim Mocodawcą doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan, iż zapoznał się oraz w całości zaakceptował postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi mógł Pan w ciągu 10 dni od jej zamówienia odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta.
Pierwsza rzecz to fałszywy adres IP. Zaczynał się 200. a mój 78.  Druga to data. Ten e-mail dostałem DZISIAJ a data zarejestrowania się na mejla to koniec 2009 r, a data zamówienia to 27.09.2009 o godzinie 15:17:55 (wcale się nie rejestrowałem, bo nie miałem tej skrzynki). Prawdopodobnie ktoś sobie zażartował, więc na początek powiedzcie to rodzicom i nie dawajcie pieniędzy i SPRAWDŹCIE SWOJE IP.
Nie bójcie się i obejrzyjcie ten film
&feature=related.


libertyn89
« Ostatnia zmiana: 29 Lipca 2011, 23:49:10 wysłana przez libertyn89 »

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Lipca 2011, 16:01:02 »
Hm, tak to jest jak rejestrujecie się byle gdzie. Radzę zapoznawać się z regulaminem i nie dawać się oszustom powodów do satysfakcji.

Offline Przemek77

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Września 2011, 11:08:16 »
Ja też się w to wpierniczyłem, ale jak przyszedł mail to im odpisałem dość grzecznie gdzie mogą sobie wsadzić swoje pogróżki, że nie jestem 13-letnim dzieckiem, żebym się dał zastraszyć, zapytałem także "z głupia frant" czy pobieraczek.pl posiada wszelkie prawa do materiałów (filmy, gry, muzyka) do których linki zamieszcza - na końcu napisałem,że w razie gdyby podobne e-maile się powtarzały, to sąd na pewno się zainteresuje odnośnikami do pirackich treści jakie zamieszczają a także materiałów pedofilskich (bo i takie są na usenetach).
Nagle korespondencja się urwała i od ponad trzech lat milczą :)

Po prostu nie płaćcie. Oni jeszcze żadnej sprawy nie założyli i chcą tylko postraszyć ludzi. Głównym ich "targetem" są dzieciaki skuszone "darmowymi" filmami, grami, muzyką etc. które potem wystraszą się poważnie wyglądającego pisma pełnego mądrych, urzędowych słów - i pobiegną zapłacić.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Października 2011, 09:04:14 »
Odświeżę nieco kotleta by poinformować Was, że nie wypowiedziałem im tej niby zawartej umowy. Przegapiłem termin z kuli wielu spraw na głowie, ale póki co cisza heh i pewnie tak już pozostanie mam nadzieję. Pozdrawiam.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Października 2011, 09:22:19 »
Ja dostałem maila baaardzo dawno temu i zwyczajnie go skasowałem. Żadnego wezwania itp. nie dostałem, żadnego maila z KRD (chociaż ostatnio zestresowała mnie interia, bo wchodzę na pocztę, a tu Krajowy Rejestr Dłużników ale to była tylko jakaś reklama :D).
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2475
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1091
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Października 2011, 11:19:46 »
Proponuję taki tekst do nich wysłać:
Odstąpienie od umowy:
Powołując się na art. 10 ust. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, niniejszym odstępuję od umowy o świadczenie usług Usenet, zawartej z Eller Service S. C., dnia dzień w którym się zarejestrowałeś , możesz odczytać datę w od nich meilu) . z komputera o adresie IP (rzekomy twój adres IP ,możesz odczytać IP w od nich meilu )  . Pragnę przypomnieć, iż w związku z brakiem pisemnego potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust.1 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, termin, w którym przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy. Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy Eller Service S.C. (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych). Z poważaniem XXX.

I to wystarczy :)
« Ostatnia zmiana: 02 Października 2011, 12:20:21 wysłana przez hanys »

Offline Edward666

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Października 2011, 16:53:17 »
http://www.google.pl/#pq=pozew+zbiorowy&hl=pl&cp=17&gs_id=c&xhr=t&q=pozew+zbiorowy+pobieraczek&pf=p&sclient=psy-ab&source=hp&pbx=1&oq=pozew+zbiorowy+po&aq=0&aqi=g2&aql=&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=1bc0cd980c50413b&biw=1920&bih=941

Pozew zbiorowy w drodze. Właścicielem firmy jest były windykator, jeśli ktoś zetknął się z takimi firmami wie jak działają. Zastraszają porządnych obywateli. Kiedyś byłem przez taką firmę telefoniczne zwyzywany, zastraszany itd. zanim do nich nie dotarło że pomylili numery telefoniczne (ale poranek miałem prawie jak w "Procesie" F. Kafki :D ). Gdyby to była okupacja tych ludzi dawno by zlikwidowało AK, jak to robiło ze szmalcownikami. Kolesie zgarnęli masę kasy, kara nałożona przez UOKiK to dla nich nic, działają dalej i psują zaufanie ludzi do internetu. Dotychczas nie założyli sprawy ani jednej osobie.
Kasa wyciągnięta od ludzi służy im za opłacanie prawników i ochrony żeby działać dalej, dlatego:

NIE WSPIERAJ SWOIMI PIENIĘDZMI BANDYTÓW !!!

« Ostatnia zmiana: 05 Października 2011, 00:17:09 wysłana przez Edward666 »

Offline Przemek77

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Października 2011, 09:19:24 »
BTW: Firma nazywa się Eller Service i mieści się bodajże w Gdańsku. Był już o nich program w "Expressie Reporterów" jakiś czas temu, poszli do nich z kamerą ale koleś od nich powtarzał tylko jak nakręcony "Wszelkie informacje są tajemnicą przedsiębiorstwa".
Później był wywiad z jakimś prawnikiem, który powiedział, że raz - ich działania są na granicy prawa, dwa - NIKOMU jeszcze nie założyli sprawy, bo nie dość, że przegrali by, to jeszcze wyszłoby, że udostepniają linki do materiałów do których nie mają praw rozpowszechniania - jak zwykły serwis warezowy.

Do córki mojej szwagierki z 3 lata temu przyszło wezwanie do zapłaty, straszyli sądem, windykatorem i piorun wie czym jeszcze, za moją radą jej rodzice olali sprawę i cisza.

Tak więc - NIC NIE PŁAĆCIE, nic Wam nie zrobią.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Kwietnia 2013, 19:43:44 »
Bardzo dziękuje @adsim'owi za otwarcie wątku. Do rzeczy. Poprosiłem o to, gdyż byłem przekonany iż ta firma dała sobie spokój. Ale okazało się inaczej i dostałem kolejne wezwanie do zapłaty od Biura Windykacji Prawnej i chcę się nim z Wami podzielić. Oto jego treść:
Cytuj
Sygnatura sprawy: PWE/20110615/1613934    Sopot, 16.04.2013

Piotr Sawi
AK 22
41 803
pitersawicki@wp.pl
PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Szanowny Panie

Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pana zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pana roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pana kary umownej w wysokości 274,79zł tytułem nie wywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy.

Dnia 15.06.2011 o godzinie 09:13:51 przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: .............. zamówił Pan w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panem a Spółką Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan, iż zapoznał się oraz w całości zaakceptował postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miał Pan obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).

Pragnę poinformować, iż rezultatem wewnętrznego postępowania wyjaśniającego oraz weryfikacyjnego jest uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (Dz. U. Nr 88 poz. 553), podawanie fałszywych danych osobowych mające na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy nosi przesłankę oszustwa i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Mając na uwadze powyższe pragnę zawiadomić, iż podanie nieprawdziwych danych, może stanowić przesłankę do zawiadomienia właściwych organów ścigania oraz wszczęcia postępowania karnego.

Na dzień 16.04.2013 kwota 94.80zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym wzywam Pana do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.

Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Adres odbiorcy: Al. Niepodległości 658/3, 81-854 Sopot
Tytuł przelewu: PWE/20110615/1613934

Gotowy blankiet wpłaty może Pan wygenerować pod adresem https://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=uaVazGv3IJk6du6f6j%2B3N2VTEM4%3D

W sytuacji braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty informacja o zadłużeniu może zostać ujawniona w Biurze Informacji Gospodarczej, na podstawie Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).
Jednocześnie informujemy, że dłużnicy notowani w Biurze Informacji Gospodarczej, zgodnie z art. 24 ust. 2 Ustawy, mają utrudniony dostęp do usług finansowych (kredytów, leasingu, sprzedaży ratalnej), usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie, zawarcia umowy na szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję kablową i satelitarną), wynajmu nieruchomości (np.: mieszkania, biura, magazynu, placu) i wielu innych.

Dowód wpłaty oraz wszelkie pytania proszę kierować na adres poczty elektronicznej: windykacja@pobieraczek.pl

W przypadku pytań proszę o kontakt:
tel. 58 553 20 00, fax: 58 553 21 00
     Z poważaniem,

Marek Jaworski
Biuro Windykacji Prawnej
Jak widać kolejny raz zastraszenie. Obstawiam, że do końca to prawne raczej nie jest.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwietnia 2013, 19:45:26 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #46 dnia: 21 Kwietnia 2013, 20:00:00 »
Mnie ciekawi czy wykorzystują jeszcze przetwarzane dane osobowe, do innych celów bez wiedzy "klienta".

Offline CovaluS

  • Wiadomości: 92
  • STK S.A. & Majkoltrans S.A. dwa bratanki :D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #47 dnia: 21 Kwietnia 2013, 20:32:38 »
Temat stary jak świat, ale jak widać nikt z ludzi po informatycznych studiach nie wie. A więc pokazuję i objaśniam: sprawdzajcie za każdym razem wpisany przez nich paragraf, artykuł, etc., bo czasami jest to zupełnie wyssane z palca np paragraf xxx Kodeksu Karnego a wiadomym jest, że windykacja długów i należności to zupełnie inna sprawa. Zapisujcie te wiadomości. Cały czas toczy się sprawa przeciw w/w "firmie" i nie dajcie się nabierać i nie płaćcie im, bo na tym, że postraszą przedsądowym wezwaniem do zapłaty oni żerują. Primo! Takie pisma wysyła urząd wykonawczy - Sąd, a nie spambot e-mailowy :) Tyle w tym temacie.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #48 dnia: 21 Kwietnia 2013, 20:33:00 »
Olać ich i tyle. Oni dobrze wiedzą, że żaden sąd nie pozwoli im wyciągnąć od nikogo pieniędzy.

Offline Squash

  • Wiadomości: 116
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #49 dnia: 21 Kwietnia 2013, 20:49:30 »
Oni tak ciągle będą wysyłać. To tak jak spamboty. Tysiącom ludzi wysyłają groźby, a spraw w sądzie jakoś nie było, nie ma i pewnie nie będzie. Oszuści, bandziory i złodzieje. Bez komentarza.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Kwietnia 2013, 20:51:44 »
Teraz niby są jako taniezakupy.pl i licytacje-komornicze. Z tym, że siedziba jest w Arabii Saudyjskiej...
Po drugie: nie czasem Biuro Informacji Kredytowej? a nie Gospodarczej? Jest coś takiego?
« Ostatnia zmiana: 21 Kwietnia 2013, 20:54:13 wysłana przez jageer »
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Kwietnia 2013, 20:53:12 »
Nie jesteś jedyny, niestety olanie może nie dać pozytywnego rezultatu. Postaraj się śledzić sprawę z tego linku: http://mragowo.wm.pl/149670,Czy-mragowski-sad-uniewazni-umowe-z-pobieraczekpl.html#axzz2R7oBpoLk
Być może po przegranej, firma odstąpi od windykacji. Gdyby zależało Ci na rozwiązaniu sprawy raz, a dobrze to pozostaje droga sądowa, o czym napisano w artykule.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Kwietnia 2013, 21:02:37 »
W jaki sposób się oni z Tobą kontaktują? Ty podałeś adres?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Kwietnia 2013, 21:10:01 »
Dokładnie już nie pamiętam, jak to z tym było. Obstawiam, że musiałem im podać adres. Sprawdzę to sobie, bo na Moje szczęście mam wszystkie wiadomości od początku założenia adresu poczty.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Kwietnia 2013, 21:11:02 »
W liście spójrz w nagłówek. Tam jest chyba ulica i kod pocztowy?

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2475
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1091
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Kwietnia 2013, 21:19:48 »
Weź daj spokój. Mi to samo przychodzi, napisalem do Urzędu Ochrony Praw Konsumenta, do kumpla prawnika oraz do firmy rzekomej zajmującej się windykacją. Wniosek taki. Jak podałeś fałszywe dane to nic ci nie mogą zrobić, ponieważ nie maja podstawy. Ponadto aby podpisać internetową umowę bez uprzedniej wpłaty należności za wykup abonamentu w umowie musisz mieć elektroniczny podpis oraz kopia musi ci przyjść pocztą do domu jako potwierdzenie zawarcia umowy. Tak ki tłumaczono. Kolejna sprawa weź zablokuj od nich meile oraz włącz filtry które filtrują zawartlść adresu meila. Wpisz dużo algorytmów. Dodaj tez imię i nazwisko  właścicieli jak i usługodawcy systemu strony internetowej. Po czym włącz automatyczne powiadamianie odbiorcy że jego meil został odrzucony czyli MAILER-DAEMON. Po czym olej sprawę i zmień adres meilowy i usuń go. Pozdrawiam.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Kwietnia 2013, 21:20:55 »
W liście spójrz w nagłówek. Tam jest chyba ulica i kod pocztowy?
Dziwna sprawa, bo odkopałem niby te potwierdzenia założenia rzekomego tam konta, ale nic o adresie tam nie ma.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2475
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1091
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Kwietnia 2013, 21:23:49 »
Widzę że rejestrowałeś cię w 2010 roku, 3 lata. Powinieneś dostać powiadomienie od kruka bądź agencji prawniczej przez pocztę listem za pobraniem osobistym. Dostałeś takowy papierek?  Jak nie, to olej jak setki tysięcy ludzi w Polsce.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Kwietnia 2013, 21:25:23 »
A to Twój prawdziwy adres? Może nie odpisuj na to pytanie publicznie...

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2475
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1091
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!!!
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Kwietnia 2013, 21:27:24 »
Proponuję taki tekst do nich wysłać:
Odstąpienie od umowy:
Powołując się na art. 10 ust. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, niniejszym odstępuję od umowy o świadczenie usług Usenet, zawartej z Eller Service S. C., dnia dzień w którym się zarejestrowałeś , możesz odczytać datę w od nich meilu) . z komputera o adresie IP (rzekomy twój adres IP ,możesz odczytać IP w od nich meilu )  . Pragnę przypomnieć, iż w związku z brakiem pisemnego potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust.1 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, termin, w którym przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy. Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy Eller Service S.C. (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych). Z poważaniem XXX.

I to wystarczy :)

Dwa lata temu im to wysłałem. Ponaglenia przestały przychodzić. Tutaj raczej z systemu oni to wysyłają automatycznie żeby kase zedrzeć, nawet jak odstąpiłeś od umowy 3 miesiące po zawarciu umowy.