Autor Wątek:  Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!  (Przeczytany 28324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Pobieraczek pl to oszuści uważajcie!
« dnia: 13 Lipca 2011, 11:16:45 »
Wątek ten zakładam ku przestrodze dla innych. Sam zarejestrowałem się tam 15 czerwca tego roku na rzekomo 10 dniowy darmowy okres próbny. Nie czytając regulaminu zaakceptowałem go. Tak robi większość. Po rzekomym okresie próbnym zacząłem dostawać maile, że mam zapłacić. Na początku rejestracja ładnie pięknie, ale już 2 lipca tego roku wiadomość o następującej treści:
Szanowny Panie Sawi,

Dnia 15.06.2011 z komputera o adresie IP ......... zamówił Pan na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty może spowodować poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Panu stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych, w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

W związku z tym wzywamy Pana do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - pitersawicki@wp.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=mZtrhiu0cN9jI7TDhXnxKCYG

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
Napisałem do nich, że to zdzierstwo i za co ja mam zapłacić skoro to był darmowy okres oczywiście odpowiedzi nie otrzymałem. Za to kilka dni później kolejne wezwanie do zapłaty:
Szanowny Panie,

Rejestrując się w serwisie Pobieraczek.pl musiał Pan zapoznać się z treścią warunków umowy oraz je zaakceptować. W przeciwnym wypadku rejestracja nie doszłaby do skutku. W treści umowy jest wyraźnie napisane, że przysługuje Panu 10-cio dniowy okres próbny, a w razie niezadowolenia może Pan w każdej chwili zawartą umowę wymówić. Pan nie skorzystał z 10-cio dniowego prawa do wypowiedzenia umowy, więc zobowiązał się Pan do nabycia najtańszego dostępnego pakietu.

"Załącznik nr 2 "Cennik":

"Pobieraczek5 - Limit 5 GB transferu miesięcznie, okres świadczenia usługi - 12 miesięcy od dnia jej aktywacji - 7,90 PLN (słownie siedem złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie, opłata pobierana jednorazowo za cały okres świadczenia usługi poza okresem Bezpłatnego Testowania"

Zgodnie z cennikiem znajdującym się w zaakceptowanym przez Pana regulaminie pakiet Pobieraczek5 zapewnia możliwość pobierania 5 GB danych miesięcznie. Opłata za jeden miesiąc wynosi 7,90 PLN (słownie siedem złotych dziewięćdziesiąt groszy) brutto miesięcznie. Należność pobierana jest jednorazowo za okres trwania umowy po jej zawarciu. Całkowita opłata wynosi 94,80 zł (7,90 zł x 12 miesięcy).

Po uregulowaniu należności Pana konto w naszym serwisie będzie aktywne przez okres 12 miesięcy, po czym samoistnie wygaśnie, a umowa nie będzie przedłużana.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w wyznaczonym terminie od dnia otrzymania wezwania do zapłaty. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - <adres mail podany przy rejestracji>

Jeżeli wpłata będzie dokonywana przez Pocztę Polską to prosimy pamiętać o podaniu adresu naszej firmy:

Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72

Prosimy pamiętać, że przy dokonywaniu przelewu bądź wpłaty należy podać w tytule adres e-mail użyty podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl. Jeżeli adres e-mail nie zostanie podany, wówczas nie będziemy mogli prawidłowo przyporządkować dokonanej płatności.

W przypadku pytań prosimy o kontakt drogą e-mail lub telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl
Porozmawiałem ze znajomymi na ten temat i zdania są podzielone w tej sprawie. Jedni zapłacili, drudzy nie. Sam się zastanawiałem nad tym by to uregulować bo pewnie jak większość nie lubię mieć długów. Ale po obejrzeniu tego materiału
&feature=related Wiem, że nie zapłacę bo mam prawo wypowiedzieć taką umowę przez okres trzech miesięcy i na pewno to zrobię. Tak więc moi drodzy przestrzegam Was przed tymi oszustami.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwietnia 2013, 22:07:10 wysłana przez Rozi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lipca 2011, 11:21:48 »
Dobrze o tym wiemy, bo już nie jednokrotnie o tym mówili i w tv i gdzie tylko się da :P Nie dajcie się zastraszyć i nie płaćcie. To są oszuści.

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lipca 2011, 11:23:13 »
Ja zapłaciłem. Jak to mawiają u mnie w domu: "nie płaci bogaty, tylko winowaty".
Edit: @Chyzy to oni mają atuty w swoich dłoniach.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lipca 2011, 11:23:33 »
O pobieraczku już nie raz było głośno, tutaj trochę informacji z wykop.pl:

http://www.wykop.pl/search/pobieraczek/
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lipca 2011, 11:30:06 »
Żaden rząd w Polsce nie ma jaj, żeby się z nimi rozprawić. W Niemczech była podobna strona i na skutek skarg firmę zlikwidowano oraz stworzono odpowiednią ustawę. Do tego przyczynił się urząd taki jak nasz UOKiK. Da się? Da, ale nie w Polsce:/
Solo oración!

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lipca 2011, 11:34:47 »
@Chyzy to oni mają atuty w swoich dłoniach.

To są oszuści i wymuszacze pieniędzy. Naciągają i tyle. O jakich atutach mówisz?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lipca 2011, 11:36:29 »
to oni mają atuty w swoich dłoniach.
Atuty, że niby według ciebie mają asy w rękawie? Jak tak to jakie hm? Raczej nie sądzę by tak było. Po prostu z tego co zrozumiałem z tego materiału działają na zasadzie zastraszania i nie świadomy przysłowiowy Kowalski zapłaci dla spokoju nie myśląc o tym, że to oszustwo. W tym rzecz. Na takiej właśnie działają zasadzie. Według mnie. Sam o mało bym nie zapłacił dla takiego właśnie spokoju. Tak jak pisałem wcześniej teraz wiem, że nie zapłacę bo mam prawo wypowiedzieć taka zawartą umowę. A ty @taper jeśli zapłaciłeś możesz im założyć sprawę. 
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Lipca 2011, 11:38:52 »
O jakich atutach mówisz?

O tym, że zawarłeś umowę. Chyba zaznaczyłeś "zapoznałem się z regulaminem"?

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Lipca 2011, 11:43:32 »
A co robi ten baner na stronie głównej: "10 dni pobierania bez opłat!" To jest najzwyczajniejsze celowe wprowadzanie ludzi w błąd, a potem przez próbę zastraszenia, sądami, komornikami, chęć wydobycia pieniędzy. Mówili w Uwadze, że to pobieraczek łamie prawo.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Lipca 2011, 11:53:49 »
Też się kiedyś zarejestrowałem na tym guanie, i po 10 dniach dostałem mail'a że jeżeli nie uiszczę jakieś tam kwoty (chyba 100 zł) zostanę podany do sądu. Olałem to, żadnego wezwania do sądu nie dostałem. Parę tygodni później było głośno w telewizji o tym. OIDP mówili że pobieraczek.pl nie ma prawa pobierania opłat jeżeli nie zostanie spisana umowa którą użytkownik własnoręcznie podpisze. Mieli się tym zająć i zlikwidować ten serwis, no cóż... Polska.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Lipca 2011, 12:04:32 »
Bartek, dokładnie ta kwota wynosi 94, 80 PLN. Ja z jakieś trzy razy obejrzałem ten materiał. 10 dniowy darmowy okres pobierania to pic na wodę po prostu reklama by zwabić. Potem jeśli się nie wypowie tej umowy to zgodnie z regulaminem usługa jest płatna i zawarta na okres jednego roku. To fakt tylko pewnie większość nawet tego regulaminu nie przeczytała heh. Akceptuje i tyle. Ja też tak zrobiłem by coś tam pobrać. Najzabawniejsze jest to, że po zarejestrowaniu więcej tam nie wchodziłem, a wezwania dwa wezwania do zapłaty na moją skrzynkę już wysłali. Uwierzcie mi drodzy koledzy, długo się zastanawiałem co mam z tym zrobić, bo prawie 100 zł piechotą nie chodzi. Tym bardziej, że póki co mieszkam sam, więc utrzymanie i cała reszta tylko na mojej głowie. Ale po tych wielu wielu rozważaniach postanowiłem nie zapłacić. Wymówię tą umowę. Mam na to trzy miesiące. I tym, którzy podobnie jak ja dali się nabić w przysłowiową butelkę radzę to samo. Trzeba pojąć, że to oszuści i obawiam się, że takich portali jest więcej. Wiem mądry Polak po szkodzie, ale grunt by każdej jakiejś przygodzie nie powtarzać tych samych błędów. Tak więc ponownie przestrzegam Was przed tymi oszustami. Robię to dlatego, że sam poniekąd padłem ich ofiarą i dałem się nabrać heh.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipca 2011, 14:44:51 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lipca 2011, 12:06:43 »
Jak by pobieraczek działał legalnie to już pół Polski by miało sprawy w sądzie. A tak to tylko zastraszają i nic więcej nie robią bo nie mogą.

Offline Davidsonxx

  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lipca 2011, 12:32:09 »
Było o tym w Magazynie Ekspresu Reporterów na Dwójce: http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/reportaz-pobieraczekpl-24112009 - naciągacze i tyle.

EDIT: Oj, przepraszam, link w pierwszej wiadomości prowadzi do tego samego materiału.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipca 2011, 12:38:19 wysłana przez Davidsonxx »

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Lipca 2011, 12:53:45 »
MER, na YouTube 10:52 minuta filmu - To już jest dowód że nikogo nie podano do sądu!

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Lipca 2011, 13:03:36 »
To jest parodia - "Ta informacja jest objęta tajemnicą przedsiębiorstwa".

BTW ja się tam rejestrowałem gdy nie znałem maszyny i szukałem jakiegoś symulatora kolejowego. I właśnie tam była kopia paczki całościowej z 2004 roku opisana jako najnowsza wersja darmowego symulatora lokomotywy. Czy jest legalne żądanie opłat za rozpowszechnianie programów na licencji freeware, czy działania pobieraczka można podciągnąć wyłącznie pod ściąganie należności za usługę (piszę tu o sytuacji takiej jak w reportażu, gdy ten 11 latek mówi że kolega który ściągał gry dostał rachunek na 2000 zł)?
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Lipca 2011, 14:14:03 »
Miałem z nimi przygodę kilkakrotnie(czytaj zakładałem tam konta już 6 razy), wiem że nie mogą nic zrobić bo w świetle prawa powinni w ciągu 14 dni dostarczyć do mnie pisemną umowę. Olać ich!
Znalazłem nawet treść ich pierwszej wiadomości do mnie:
Szanowny Panie Hitler,

Serdecznie dziękujemy za złożone w dniu 05.12.2009 zamówienie na stronie Pobieraczek.pl. Bardzo cieszymy się, że spodobał się Panu nasz serwis w 10-cio dniowym okresie próbnym i dziękujemy, że zdecydował się Pan pozostać z nami na dłużej. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby Pobieraczek umożliwiał wszystkim pobieranie dowolnych plików w bezpieczny, szybki oraz łatwy sposób. Nasz serwis jest na bieżąco rozwijany i ulepszany.

Informujemy, iż zgodnie z warunkami zawartej umowy z dnia 05.12.2009 zostanie uaktywniony dla Pana najtańszy dostępny pakiet - Pobieraczek5 - o miesięcznym limicie 5.0 GB. Przypominamy, że dalsze korzystanie z usług naszego serwisu będzie możliwe dopiero po opłaceniu wyżej wskazanego pakietu.

Pakiet ten posiada 12-to miesięczny okres ważności oraz miesięczny limit 5.0 GB. Zgodnie z warunkami umowy kwota za wymieniony pakiet musi zostać uiszczona za cały rok z góry.

Niniejszym prosimy o opłacenie pakietu Pobieraczek5 z 12 miesięcznym okresem ważności oraz o miesięcznym limicie 5.0 GB w cenie 94.80 PLN za cały okres obowiązywania.

Należność należy opłacić w terminie 7 dni od zakończenia Pana okresu próbnego, czyli do dnia 21.12.2009. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - MihauIC@gmail.com
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=pJt3giyOUuhtLb7DqSDiaTs%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Kończąc, życzymy Panu miłej zabawy oraz owocnego pobierania z Pobieraczkiem.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl

Najlepsze jest pierwszy zwrot xd Szanowny Panie Hitler:)
« Ostatnia zmiana: 13 Lipca 2011, 14:56:50 wysłana przez Mihau_PCC »
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Lipca 2011, 14:50:16 »
Przecież dostali 200 tys. zł kary.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Lipca 2011, 15:18:21 »
*Mihau_PCC ja mimo wszystko nie polecam takiego eksperymentowania z tym ile mogę i co mogę. Mnie wystarczy ten jeden raz kiedy założyłem tam to konto i nie sądzę by było tak do końca bezkarnie. W końcu po coś ten trzy miesięczny okres wypowiedzeniowy jest prawda? A co się stanie jeśli ktoś nie wypowie takiej umowy w tym okresie i po prostu to oleje? Tego nie wiem i szczerze powiedziawszy nie mam zamiaru się przekonywać na własnej skórze jak to jest. Ogólnie staram się nie igrać, bo serio nigdy nie wiadomo jak dana sprawa może się potoczyć. Często jest tak, że obrót jakiejś tam danej sprawy potrafi nas nie raz zaskoczyć i tak też może być i w tym przypadku. Dlatego ostrożności nigdy za wiele.
@maacius to ciekawe co piszesz. Dowody poproszę.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipca 2011, 15:35:23 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline pborowiak

  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6

Offline pkp.

  • Wiadomości: 144
  • ECCO RAIL Maszynista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Lipca 2011, 16:05:35 »
W świetle przepisów umowa zawarta na odległość która powoduje straty którejś ze stron i nie została omówiona przez obie strony a tym bardziej któraś ze stron nie ma tej że umowy w formie pisemniej z podpisem.
Jest to umowa nie ważna i jest termin 3 miesiecy na odwołanie się od tej umowy.
Jeżeli ktoś jest nie pełnoletni czyli nie ma pełnych zdolności prawnych nie ma się czym martwić bo taka umowa na wstępie jest nie ważna.

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Lipca 2011, 16:08:00 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Lipca 2011, 16:13:11 »
Dobra dobra @maacius wystarczy już tych dowodów.
@pkp widzę, że jesteś obcykany w tym temacie. W związku z tym mam pytanie do Ciebie. Nie pytam przez PW tylko jawnie. A co jeśli takie konto założyła osoba pełnoletnia bądź uważająca się za dorosłą i nie wypowiedziała takiej umowy w ciągu trzech miesięcy od daty założenia tam konta hm? To znaczy po prostu mówiąc w skrócie olała to. Grożą jej jakieś sankcje prawne hm? Pytam gdyż różnie to bywa i zapewne nie każdy taka umowę wypowiedział.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipca 2011, 16:23:36 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline pkp.

  • Wiadomości: 144
  • ECCO RAIL Maszynista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Lipca 2011, 16:24:50 »
Generalnie by musiała zapłacić bo po tym terminie wychodzi na to że strony umowy się zgadzają z umową ale patrząc na to jak bardzo ma przes**ne pobieraczek myślę że w tym przypadku nie będzie. Kilku kumpli już się tak wkopało z pobieraczkiem nie którzy nie zdążyli wypowiedzieć umowy mijają już dobrze ponad 2 lata w ich przypadku i nic.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Lipca 2011, 16:39:48 »
Dzięki za szybką odpowiedź. Rozumiem czyli można by śmiało stwierdzić, że ten trzy miesięczny okres wypowiedzeniowy, to taki okres ochronny, ale po jego przekroczeniu już nie jest tak bezkarnie i różowo, bo, potem to już będzie przypominało  jazdę po cienkim lodzie. Ja zdanie nie zmienię i w najbliższym wolnym czasie na pewno z takiego przysługującego prawa skorzystam :).
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline PiotrPKP1997

  • Wiadomości: 26
  • Teren lokomotywowni STK Wołów.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Lipca 2011, 16:43:13 »
Mój brat nabrał się na to i dostał wezwanie do zapłaty i kolega prawnik doradził mu aby ani grosza nie płacił.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Lipca 2011, 17:23:19 »
Cytuj
Zgodnie z art. 9 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów,
przedsiębiorca jest zobowiązany do potwierdzenia konsumentowi na piśmie
informacji o zawartej umowie najpóźniej w momencie rozpoczęcia
spełniania świadczenia. Z powyższego wynika, iż po rejestracji na
stronie internetowej http://www.pobieraczek.pl powinienem otrzymać
potwierdzenie zawartej umowy na piśmie. W wypadku nieotrzymania
powyższego potwierdzenia, zgodnie z art. 10 ust. 2 , termin w którym
konsument może odstąpić od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od
dnia zawarcia umowy o świadczenie usługi.
Po wymianie jeszcze kilku maili kontakt z nimi się zakończył.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Lipca 2011, 18:10:56 »
Cytuj
słuchajcie nie macie co się martwić,ostatnio dokładnie 2tyg.temu byłam u radcy prawnego bo sprzedawałam działkę ,porozmawialiśmy z tym radcą sobie na temat tej działki , gdy ten temat nam się skończył zapytałam się jak to jest z tym pobieraczkiem , radca spojrzał na mnie i się zaśmiał , głupio mi się zrobiło bo patrzył na mnie jak na idiotkę a on powiedział że w ciągu tego roku miał już prawie 60osób które płaciły mu 50zł za parę minut porady tylko dlatego że pobieraczek ich wystraszył on powiedział że nie mają podstaw prawnych na temat podawania ludzi do sądu , pisać mogą i będą pisać ale nic nie zrobią.....a rejestracja nie zobowiązuje do niczego dlatego że po 11 dniach darmowego korzystania powinna wyskoczyć anegdotka o przedłużeniu korzystania z pobieraczka i podpisanie umowy.... a nic takiego niema, i facet powiedział żeby się tym nie przejmować.Więc ludzie nie martwcie się śpijcie spokojnie..... "

Powyższy cytat z forum prawnego. Polecam przeczytać całość, waży aż 44 stron:
http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/72328-rezygnacja-z-uslugi-pobieraczek-bez-koniecznosci-zaplaty-44.html

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Lipca 2011, 19:53:11 »
Czy naprawdę myślicie, że pobieraczek złoży pozew do sądu? To tak jakby pirat sprzedający nielegalne kopie gier czy programów, poszedł do sądu, bo klient mu nie zapłacił za jego "towar". To tak na logikę. Ale z drugiej strony, nasz kraj jest mało logiczny i tu wszystko się może zdarzyć :) Zresztą, skąd pobieraczek może mieć dane użytkownika? Przykład podany przez Michau'a (ten ze stwierdzeniem "Szanowny Panie Hitler" skreśla ten portal z listy poważnych - chodzi o to, że oni nie mają danych użytkowników, a próbują straszyć podaniem do sądu. Żeby podać do sądu, trzeba mieć dane.
Pozdrawiam, Sławek

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Lipca 2011, 20:00:23 »
Szanowny Panie Hitler,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 05.12.2009 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:

Adolf Hitler
00-999 Warszawa
Ćwiartki 3/4

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 05.12.2009 to 88.199.243.68. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - MihauIC@gmail.com
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=pJt3giyOUuhtLb7DqSDiaTs%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
A to ich ostateczna groźba. Zwróćcie uwagę na dane i adres jaki został podany.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pobieraczek pl to oszuści uważajcie !!!
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Lipca 2011, 20:11:18 »
@Mihau: Padłem :D

W dzisiejszych czasach w erze smartphone'ow na kartę, sam adres IP może być raczej mało przydatny. Co z tego, że go mają, nawet mają czas, w którym dany user działał z danego IP, skoro IP jest zmienne, kartę można zniszczyć, a połączenie można uzyskać z dala od miejsca zamieszkania?
Pozdrawiam, Sławek