Autor Wątek:  Dyskusja nad reputacjami  (Przeczytany 13495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Dyskusja nad reputacjami
« dnia: 05 Lipca 2011, 20:03:45 »
Co do Punktów reputacji dla @EU40 przez @ PiotrPKP1997: Chłopie (mowa o PiotrPKP1997) zastanów się głęboko, zanim komuś klikniesz "minusika" - cytat: Nabijanie się z tragedii ... . Czy EU40 nabijał się co do wypadku?Podał tylko straty, jakie odniósł tabor. Przed przyznaniem "minusa" naprawdę pomyśl i to ze zdwojoną siłą. Mi z kolei powinieneś dowalić CO DZIENNIE po 10sztuk minusów:
1) za palaczy, którzy trują innych
2) za "nabijaczy się z tragedii"
3) za to, że codziennie w Afryce giną dzieci (około 1000) z głodu
4) za działania wojenne na całym świecie
5) bo zupa jest za słona
6) za debilizm kierowców na drogach
7) za picie wódki w miejscu publicznym
8) za to, że nie pomagam na forum, nie daję dodatków (a proszą mnie inni)
9) za moje ostatnie posty, w których stwierdzają inny (a jak, też mam minusy w reputacji, że "denerwuję się")
10) za to, że taki mutopompka jest tu na forum i słownie "opieprza" bezsensowność niektórych wypowiadających się.

Skończyłem. A czy się to komuś podoba czy nie - nie wnikam.

Utworzyłem nowy wątek. Pierwotnie posty znajdowały się w temacie Tragedia na torach - pociąg potrącił śmiertelnie 2 osoby
libertyn89
« Ostatnia zmiana: 05 Lipca 2011, 20:56:50 wysłana przez libertyn89 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lipca 2011, 20:12:27 »
Co do Punktów reputacji dla @EU40 przez @ PiotrPKP1997: Chłopie (mowa o PiotrPKP1997) zastanów się głęboko, zanim komuś klikniesz "minusika"
Pompuś, nie poznaję Cię, kiedyś taki wyluzowany byłeś…
W każdym razie Piotr miał prawo dać mu minusika, miał prawo dać mu plusika, bo to jego ocena. Czyż nie na tym to polega?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipca 2011, 20:26:56 »
Otóż to. Osoby które zrobiły wiele, nie mają w ogóle plusów. Poza tym ja jestem jeszcze zdania, że nie powinno się dawać ocen wstecz. Dlaczego? Bo bym musiał teraz wielu osobom dać ogromną ich liczbę w ramach podziękowania. Równie dobrze mógłbym szukać po bocznicy trolli i dawać im minusy. Po co?
Sam nie dałem plusów wielu osobom, którym się to należy, ale tylko dlatego, że nie sięgam wstecz.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lipca 2011, 20:56:48 »
Nie podoba mi się ta reputacja, jest tak jak myślałem...
Pozdrawiam

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lipca 2011, 20:28:08 »
W każdym razie Piotr miał prawo dać mu minusika, miał prawo dać mu plusika, bo to jego ocena. Czyż nie na tym to polega?

Proszę o wskazanie źródła takiej informacji. Niestety plusy i minusy zostały wprowadzone na forum bez choćby cienia komentarza. Nie wiadomo czy są jakieś zasady ich przyznawania (jeśli tak to jakie?).

Nie wiem, czy inni userzy widzą kto komu i za co przyznaje te punkty, ale wg mnie "niewypał" jest z tą modyfikacją. Ale jak pisałem wyżej - to moje zdanie.
Widzą.
« Ostatnia zmiana: 05 Lipca 2011, 20:57:34 wysłana przez libertyn89 »
Pozdrawiam, Karol

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Lipca 2011, 20:57:39 »
A ja to nazywam chorobą wieku dziecięcego... Tylko co to zmienia? Nic.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lipca 2011, 21:09:57 »
Mam nadzieję, że mi się nie oberwie za to, ale siedzi to we mnie więc wyrzucę to z siebie. Panowie krótko co do tej reputacji. Pomysł ogólnie fajny jednak nie do końca mi się to podoba. Dlaczego? Bo cyfry nie świadczą o wartości danej osoby tylko jej czyny. Przypomina to wyścig szczurów. Przepraszam jeśli ktoś poczuł się urażony, ale tak to odbieram. Wcześniej nie było takiego wyścigu i forum toczyło się swoim życiem, a teraz to widzę, że ludzie oceniają jak im się podoba i nie zawsze mają rację. Mi na tym nie zależy jak kto mnie ocenia, bo liczy się dla mnie co mogę zrobić i by okazać się przydatny pomagając innym.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Lipca 2011, 21:15:18 »
@Sawi, mnie również się to nie za bardzo podoba. Z początku super, fajna rzecz. Nowi użytkownicy bez wertowania całego forum mogą się dowiedzieć pozytywnych jak i negatywnych informacji nt. danego użytkownika. Ale już po kilku dniach można było się zorientować, że ta idea nie idzie w dobrym kierunku. Administratorzy widzą, co się z tym dzieje i mam nadzieję, że wyłączą tę funkcję (bardzo proszę to traktować jako prośbę).
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lipca 2011, 21:29:17 »
A ja jestem za ;) W prawdzie w trochę innej odmianie i na jasnych zasadach, ale jednak ;)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Lipca 2011, 21:31:47 »
Ziomal co to znaczy na trochę innej odmianie i jasnych zasadach? Coś w stylu regulaminu co wolno, a czego nie hm? Objaśnij to szerzej proszę ;).
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Lipca 2011, 22:02:49 »
Zgadzam się, że dawanie +/- za przeszłość jest nieporozumieniem. To powinno być za konkretne posty - teraz, nie sprzed miesiąca. Kto, komu i za co - to nie powinno być moim zdaniem widoczne dla osób trzecich, tylko dla osoby wystawiającej i ocenianej. Pozostaje też kwestia umiejętnego wykorzystania tego narzędzia/zabawki itd. Cóż - zawsze znajdzie się osoba, która wystawi coś źle. Ale należy pamiętać, że to jest jej opinia. Kwestia "on mi wystawił, to ja jemu też" lub "on wystawił mu -, to ja +" jest żałosna, ale jednak jest. Takie już jest to społeczeństwo. Tylko Administratorzy powinni mieć podgląd całości w celu tępienia zachowań w stylu "nie lubię Cię, masz -; ja Ciebie też, też masz" - i tak w kółko. To jedna opcja - druga jest taka, żeby to ignorować. Za nieumiejętność korzystania z tego nie mogę odpowiadać. Mogę jedynie wyłączyć.

Wprowadzone zostało to eksperymentalnie :) Za zadanie miało odciążyć Moderatorów z bycia tymi złymi, którzy tylko czepiają się za złe posty. Osoba tworząca coś na bieżąco, pomagająca innym lub pisząca konstruktywnie mogła być doceniona. Osoba pisząca byle jak i niezgodnie z Regulaminem - skrytykowana. Jak ostatnie wydarzenia na forum wskazały (i nie chodzi mi o reputację) - jednak nie tylko Moderatorzy potrafią uwziąć się na userów ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Lipca 2011, 22:20:45 wysłana przez ZiomalCl »

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Lipca 2011, 22:22:35 »
Cytuj
jednak nie tylko Moderatorzy potrafią uwziąć się na userach
Czyżby o mnie chodziło? :) A kto powinien "trzymać i stać" na straży ładu i prządku jak nie moderator? Pomijam userów, którzy przestrzegają regulamin. Trafią się "osiołki" jak na każdym inny forum, kwestia tylko, czy administracja/moderacja pozwoli na "wybryki" czy będzie trzymać "twardą szkołę". Ostatnio widzę, iż zostało złagodzone podejście do "nowych" i to wg mnie jest błąd.

Ten, kto udziela się na np. prywatnych torrentach wie jakie są tam zasady. Nie podoba się? - Wyp..... Prosta zasada. I nikt z userów nie piszczy. Zdarzają się wyjątki, lecz od razu leci ostrzeżenie/ban w zależności od formy przewinienia. I nie cackają się z tym. Po prostu każdy wie na co może sobie pozwolić.

Wtedy można naprawdę mieć forum bez trolowania oraz z userami, którzy "sami" będą dbać o jakość merytoryczną forum.

PS. Zdaję sobie sprawę, iż nie ma idealnego forum w necie, ale czy można zrobić "coś", aby iść w tym kierunku (dobrego oraz dobrze zarządzanego forum) - pewnie tak. Ale wpierw trzeba zacząć od samego siebie (czyt. od usera i jego podejścia do zasad panujących tutaj).

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Lipca 2011, 22:29:16 »
Tutaj dochodzimy do tej cienkiej granicy - kiedy jest luźno, a kiedy już "komuna" i "beton". Każdemu nie dogodzimy :) A są zwolennicy jednego i drugiego ;)

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Lipca 2011, 22:39:26 »
To może by tak ustalić jakieś niepisane zasady co do stosowania punktów reputacji? Bo jak napisałem sam pomysł jest dobry, tylko dotychczasowe zastosowanie go przez userów nie wypaliło.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline ET21-622

  • Wiadomości: 287
  • Dźwiękowiec
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Lipca 2011, 00:19:32 »
Ja mam pomysł. Dodawanie reputacji, czy też ocenianie innych od lat 16. Na CS'ie jest coś podobnego, tyle że chodzi o używanie mikrofonu ( czy też jest regulamin o tym ) i powiedzmy taki Isinski mając lat 15 chce się odezwać z głosem jak dziecko w etapie mutacji głosu, jest wyrzucany z serwera, albo upomniany słownie, że mikrofon od 16. i krótka piłka. Rozumiem, że ta reputacja miała mieć nieco inny cel, wiec niech ten cel będzie w regulaminie. I np. aby zrobić takie coś jak z logowaniem na forum. aby dawać reputacje trzeba przeczytać regulamin o używaniu oceny reputacji, i jego akceptacji, nie trzymanie się owego regulaminu, wiadomo " prowadzenie za rąsie ".

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Lipca 2011, 05:02:28 »
Ja mam pomysł. Dodawanie reputacji, czy też ocenianie innych od lat 16.

A jak zweryfikujesz czyjś wiek? Nie problem sobie wpisać jaką się chce datę urodzenia. To nie jest wyjście. Ja bym się zastanowił bardziej nad rozwiązaniem, które spotkałem na jednym forum, że reputacje może zmieniać tylko autor wątku userom udzielającym się w założonym przez niego wątku oraz ewentualnie w dziale "publikacje" żeby wszyscy mogli dodać autorowi publikacji reputację za wydany model czy coś podobnego. A ocenę użytkownika, pisownie itp, zostawił bym moderatorom\administratorom. Bo trochę to dziwnie wygląda jak ktoś daje komuś - za błędy ortograficzne itp.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Lipca 2011, 05:19:22 »
Obecny system reputacji podoba mi się. Dzięki niemu można po prostu wyrazić swoje zdanie na temat danej wiadomości, nie pisząc własnej. Ocena udzielona przez użytkowników nie powinna być kontrolowana, w końcu to ich zdanie. Stąd nie zawsze będzie ona zgodna z wolą ocenionego/Administracji/ogółu. Będą zdarzać się przypadki, gdy dobry dostanie minus, a zły dostanie plus. Niemniej jednak, po jakimś czasie, gdy system się rozkręci, pojedyncze oceny nie będą już wiele zmieniać.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Lipca 2011, 05:44:47 »
Niektóre argumentacje są jednak nie na miejscu. Ploty ploteczki są w cenie, ale pomóc to już nie ma kto. I choćby dlatego trzeba by zabrać ludziom zabawkę lub solidnie ją ograniczyć.
Z początku pomysł mi się bardzo podobał, niestety widzę, że trzeba do tego dorosnąć. Teraz się nie dziwię, że tak ciężko wyprosić u kogoś pomoc w postaci zdjęć czy innych materiałów.

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Lipca 2011, 20:19:41 »
Reputacja jest dobrym narzędziem - z jednej strony opiniotwórczym, ponieważ wyrażamy swoje subiektywne zdanie o kimś, z drugiej strony możemy oceniać czyny kogoś i pisać komentarze (ale limit znaków jednak powinien być większy), dzięki czemu każdy może poczuć się jak moderator:)
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Lipca 2011, 20:27:03 »
Można wprowadzić ograniczenia typu - 2 głosy reputacji na tydzień lub coś podobnego? Wtedy nie będzie spamu +/- za byle co, a oddawane głosy będą przemyślane.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Lipca 2011, 20:29:22 »
To jest już pewne udziwnienie. Sensu nie ma tego przepychać :) Toż lepiej wyłączyć i mieć spokój :)

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Lipca 2011, 20:59:58 »
Toż lepiej wyłączyć i mieć spokój :)

I tak by było najlepiej. Każdy użytkownik z jakimś tam stażem na forum wie kto sobie zasłużył na szacunek, że tak to nazwę, za wkład pracy w rozwój symulatora. Można by zrobić taką listę użytkowników i dać na stronie głównej. A user, który wchodzi na forum, żeby tylko coś pobrać i ewentualnie prosić o pomoc i tak ma to pewnie głęboko w poważaniu kto ma ile reputacji i ile pracy włożył w rozwój symka. Są później tylko nie potrzebne spinki, że ktoś komuś dał minusa za byle co itp. Wg mnie jest to nie potrzebne zupełnie.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Lipca 2011, 21:15:49 »
A ja się będę upierał, że reputacja to dobra motywacja do zrobienia czegoś. Niepotrzebny szum wywołujecie wokół tego, tak jakby to miało jakieś znaczenie. Nie zawsze ilość zielonych strzałek tak naprawdę odzwierciedla dorobek dla MaSzyny, no ale to się powinni martwić Ci, co wiele zrobili a mają ich za mało. Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Lipca 2011, 21:23:54 »
A propos tej "reputacji", to przypomina mi się sytuacja, gdy nasze forum przeszło z phpbb na SMF. W phpbb był system pochwał, który już wtedy zaczęli wykorzystywać trolle, to wzajemnej adoracji. Jaki to był krzyk, gdy nagle pochwały zniknęły (niektórzy w akcie rozpaczy, wpisywali sobie jako "tekst osobisty" pod avatarem "Pochwał: X"). A najwięcej krzyczeli trolle. To taka mała dygresja z mojej strony ;)
Pozdrawiam, Sławek

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Lipca 2011, 22:33:07 »
A nie mozna po prostu zrobic moderacji reputacji? IMO kazdy +/- powinien byc zaakceptowany przez administratora/moderatora.
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Lipca 2011, 22:37:46 »
Równie dobrze TYLKO moderator może dodawać/odejmować punkty reputacji. Na to samo wyjdzie.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Damo

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Lipca 2011, 22:38:07 »
Jak widać reputacja została wyłączona i tu moje pytanie będzie coś kiedyś podobnego? Czy może administracja wprowadza zmiany?

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Lipca 2011, 22:53:30 »
Nie spodziewałem się że z takiej igły można TAKIE widły zrobić. Żeby nie było że nie na temat - sens wg mnie mają dwie opcje:
  • user może wyrazić opinię raz na temat innego usera (i potem ją ewentualnie modyfikować)
  • autor wątku może wyrazić opinię na temat jednego/wielu odpowiadających (czyli chyba coś a'la system pochwał)
Wydaje mi się że to pierwsze jest bardziej sensowne - ale jak dla mnie użyteczność i tak jest żadna, więc różnicy nie widzę ( zawsze to teraz mniej zapytań do bazy, więc jakieś milisekundy się oszczędzi na wczytywaniu ;) )

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Lipca 2011, 23:14:15 »
@muri: nikt tu nie robi igły :) Po prostu niektórym półkule mózgowe zamieniły się miejscami bądź fałdy mózgowe się wyprostowały.
Niektórzy wypaczyli istotę pochwał i klikają "dla zabawy" że się tak wyrażę. Wg mnie powinno się z tego zrezygnować, bądź zmienić koncepcję, np. taką, że autor wątku może dać "+" osobie, która pomogła w rozwiązaniu problemu. "-" może zapodać moderator (bądź administracja).

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dyskusja nad reputacjami
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Lipca 2011, 23:38:09 »
[...]Za zadanie miało odciążyć Moderatorów z bycia tymi złymi, którzy tylko czepiają się za złe posty. [...]Osoba pisząca byle jak i niezgodnie z Regulaminem - skrytykowana. Jak ostatnie wydarzenia na forum wskazały (i nie chodzi mi o reputację) - jednak nie tylko Moderatorzy potrafią uwziąć się na userów ;)
"-" może zapodać moderator (bądź administracja).
I po ta cała dyskusja skoro nawet nie przeczytałeś co ZiomalCl(administrator) napisał:) Z całym szacunkiem do Ciebie, ale Twój sposób nic nie poprawi, a wręcz zepsuje do reszty forum. Moderatorzy nadal będą "tymi złymi", a za miesiąc tylko trolle będą się za nagminnie obdarowywać plusikami.

Osobiście(obecnie) jestem przeciw reputacjom. Przeszkadzało mi to kółko wzajemnej adoracji, ale szczególnie przeszkadzał ten festiwal nienawiści. Były osoby, które za jeden post otrzymały 5 minusów. To ma być partnerska atmosfera. Sam początkowo jarałem się tym, ale stwierdziłem, że to nic nie pomaga. Forum nie jest na to gotowe. Dlaczego? To tak ja z Polską po '89. Jak władza popuściła to zrobiła się anarchia. To forum utraciło już dawno swoją atmosferę. User userowi wilkiem. Mało się znamy. Temat "Zażyjmy świeżego powietrza" coś nam przybliża ale to troszkę mało.  Zobaczcie jaka tam jest kultura. Nikt nie krzyczy. Off-topiców się nie wycina bo tworzą integralną całość. Więcej takich tematów!
Podsumowując: reputacje Tak, ale dopiero wtedy jak naprawdę zaczniemy się wzajemnie szanować.  Tyle ode mnie.
Solo oración!