Autor Wątek:  Wymarzony scenariusz  (Przeczytany 121963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #210 dnia: 07 Czerwca 2013, 17:10:36 »
Od tego masz ten temat.
Temat jest od o wymarzonym scenariuszu, a nie o pożądanym klimacie.

Rozi
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwca 2013, 08:07:33 wysłana przez Rozi »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #211 dnia: 07 Czerwca 2013, 17:19:57 »
Proponuję byś po prostu tutaj opisał swój wymarzony scenariusz, który to tworzy klimat. Np. ograniczenia na scenerii można wstawić bez problemu. Generalnie w MaSzynie jest wystarczająco scenerii, żeby można na nich napisać scenariusz w jednym z wymienionych klimatów.

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #212 dnia: 08 Czerwca 2013, 21:08:59 »
Mnie marzy się scenariusz, w którym można by było pojechać czymś nowoczesnym po szybkiej linii, powyżej 160 km/h. Żeby nie trzeba było hamować z powodu ograniczenia zanim jeszcze zdążymy się rozpędzić. Tego w obecnej Maszynie, bardzo mi brakuje.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #213 dnia: 09 Czerwca 2013, 03:37:38 »
Na Drawinowie tak jest, tylko że Vmax = 160 km/h.

Offline johncenafan

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #214 dnia: 22 Czerwca 2013, 21:45:51 »
Mnie się marzy ciężkie brutto st43 na całkowie.<>Coś tego typu jak całkowo-orlen<>(ale niestety muszę jeszcze poczekać do wydania st43 :D).

Reg. zakazy 10.
Popraw, bo będzie bocznica.
Benek


Zdanie kończymy kropką, dodatkowo zapominasz o spacjach w odpowiednich miejscach.
Teraz dopiero jest poprawnie.
Benek
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca 2013, 22:24:10 wysłana przez Benek »

Offline busid123

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #215 dnia: 26 Kwietnia 2014, 22:21:23 »
Moim skromnym zdaniem do perfekcji tego symulatora pod względem scenariuszy brakuje mi tylko regio na Drawinowie
https://www.youtube.com/user/busid123 - moje spojrzenie na kolej :)

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #216 dnia: 26 Kwietnia 2014, 22:25:04 »
Z tego co mi "ktoś" powiedział, to z "Drawinowem" jest większy problem, jeśli chodzi o tworzenie scenariuszy.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #217 dnia: 30 Kwietnia 2014, 21:49:50 »
http://joemonster.org/art/27532/Linia_kolejowa_w_Andach

A może takie coś ;-) Ale to sceneria :D
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #218 dnia: 30 Kwietnia 2014, 21:52:57 »
...
Maszynowy Okręg Przemysłowy;)

Regulamin, obowiązki, pkt 11a. Zbędny cytat.
adsim
« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2014, 23:45:06 wysłana przez adsim »

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #219 dnia: 30 Kwietnia 2014, 21:55:04 »
@jageer: "Nie może być!" tamtejsze koleje nie podają na semaforach "Sygnału Zasadniczego" (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi:D). Chyba, że lubisz jazdę "na berło".
P.S. Przedstawiona na zdjęciach linia kolejowa to dzieło naszego rodaka - Ernesta Malinowskiego.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2014, 22:24:45 wysłana przez up5358 »

Offline goofy212

  • Wiadomości: 108
  • PKP- Poczekaj Kiedyś Przyjedziemy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #220 dnia: 30 Kwietnia 2014, 22:18:45 »
Przejechał bym się na scenariuszu, gdzie prowadzimy skład, z Częstochowy Stradom do Ozimka (lub w drugą stronę) jakimś osobowym lub pośpiesznym. Scenariusz zawierałby zdarzenia losowe, rozmowy przez radiotelefon. Ale to tylko marzenie...
Uczeń wykazuje niedyspozycję psychofizyczną, w związku z czym zostaje odsunięty od zajęć z jednoczesnym ich niezaliczeniem.
https://goofy212.flog.pl/

Offline Technik

  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #221 dnia: 03 Lipca 2014, 13:34:04 »
Jedziemy sobie po linii 61, pociągiem osobowym, ale nie EZT tylko zwykłym "wagonowym" ciągniętym przez EU07. Nagle staje nam pociąg. Seamfory gasną, woltomierz WN pokazuje 0V mimo rozłożonego pantografu. I teraz są trzy opcje:

1. Nawiązujemy łączność z dyżurnym, on nam mówi że prądu nie ma w sieci. Nieopodal stoi jakieś 3 SZTy, zepną je w skład, podstawią na tor niewłaściwy, pasażerowie się przesiądą i jedziemy... Ale co z semaforami? Przy każdym musimy stanąć, i zgłosić się do dyżurnego, on wyda zezwolenie na przejazd.

2. Podstawią "sukę". Przesiadamy się do suki, pchamy skład aż do stacji z prędkością 10 km/h (nie widzimy drogi). Na stacji przepinamy naszą suczkę na przód i jedziemy Vmax=100. Semafory jw.

3. Po chwili prąd wraca, jedziemy normalnie.

Offline janek32

  • Wiadomości: 567
  • EMIT Ghp400M4C
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #222 dnia: 03 Lipca 2014, 14:20:54 »
Z tego typu scenariuszy można by jeszcze stworzyć jakiś na linii 53 i Całkowie bez sieci trakcyjnej. Dojeżdżamy do Sandomierza, przechodzimy do spalinowozu, manewrujemy i jedziemy bez druta dalej.
-Środa 844012.
-Zgłaszam się.
-Zapytaj energetykę, czy zapłacili rachunki, luzem ciągniemy i jest 2900.

Offline Carmelovy

  • Wiadomości: 523
  • W MaSzynie od 2009r. Maszynista IC
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #223 dnia: 03 Lipca 2014, 14:39:21 »
Albo, że np. SU45 przeciąga nas.

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #224 dnia: 03 Lipca 2014, 17:21:10 »
Jedziemy sobie po linii 61, pociągiem osobowym, ale nie EZT tylko zwykłym "wagonowym" ciągniętym przez EU07. Nagle staje nam pociąg. Seamfory gasną, woltomierz WN pokazuje 0V mimo rozłożonego pantografu.(...)"
Obawiam sie, ze w rzeczywistosci az tak by to nie wygladalo. Nawet jakby wywalilo podstacje i zaniklo napiecie w sieci trakcyjnej to pozostanie ono w semafarach. Zakladajac wiekszy pech, ze poszlo w sieci, oraz jakims cudem semafory przestaly swiecic to i tak "czerwone" ma swoj agregat, wiec bedzie "trzymalo" pewien czas. Z tym przeciaganiem lub przesiadka to nie jest glupi pomysl. Jednak zmodyfikowalbym to. W stacji A na przod nam sie podpina "spalinowka" i po lewym przeciaga do stacji B, poniewaz jadacy przed nami pociag polamal odbierak i zerwal siec na jakims odcinku. Wiekszy w tym realizm, jak w "piekielnych ciemnosciach".
« Ostatnia zmiana: 03 Lipca 2014, 17:23:27 wysłana przez up5358 »

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #225 dnia: 03 Lipca 2014, 21:26:57 »
Jedziemy sobie po linii 61, pociągiem osobowym, ale nie EZT tylko zwykłym "wagonowym" ciągniętym przez EU07. Nagle staje nam pociąg. Seamfory gasną, woltomierz WN pokazuje 0V mimo rozłożonego pantografu.
Jeśli linia jest zelektryfikowana, trudno oczekiwać, aby była lokomotywa spalinowa. Ewentualnie może być lokomotywa manewrowa. Rozwiązania są dwa:
1. Czekamy aż zostanie przywrócone napięcie i kontynuujemy jazdę.
2. Podstawiana jest lokomotywa manewrowa i ściąga skład z odcinka bez napięcia.
Cytuj
Ale co z semaforami? Przy każdym musimy stanąć, i zgłosić się do dyżurnego, on wyda zezwolenie na przejazd.
Sygnał wątpliwy na semaforze albo brak świateł na semaforze oznacza sygnał "Stój". Teraz mamy dwie możliwości:
1. Na SBL możemy przejechać obok semafora. Jazda jest na widoczność z prędkością 20km/godz.
2. Semafor wjazdowy - dyżurny dyktuje rozkaz zezwalający na przejazd obok ciemnego semafora.

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #226 dnia: 04 Lipca 2014, 03:34:42 »
To może i ja dopiszę swoje "3 grosze" w tym wątku. Może to będzie dobry pomysł albo zły. W symku nie widziałem jeszcze scenariusza polegającego na tym, że powiedzmy jedziemy jednym składem i w połowie drogi przesiadamy się z elektryka na spalinówkę w celu powrotu. Moja idea jest taka. My na starcie ruszamy jednym składem towarowym-powiedzmy ET41 z ciężkim węglarzem 3500 ton z Lublińca. Równolegle do nas wyjeżdża skład towarowy na lokomotywie spalinowej (na przykład ST43) z Ozimka o masie ~1800 ton (skład z gruszkami UCS/UACS)-również w dużej ilości, na przykład te 25-30 wagonów. Różnica między scenariuszem L61+L144_towarowy2 (tak się chyba nazywa), polegałaby na tym, że u mnie nie byłoby aspektu holowania osobówki ze zdefektowaną EU07 z Fosowskich do Lublińca przez ET42. Dojeżdżamy do stacji w Fosowskich gdzie czekamy na przesiadkę do składu z ST43, którzy przyjechałby ze strony Ozimka. Aby wrócić z stamtąd skąd przyjechaliśmy, wykorzystując to, że w symku można obejmować stery za inną lokomotywą niż to pierwotnie ustaliliśmy, przesiadamy się do składu z ST43 w stronę  Lublińca. Po odebraniu rozkazu pisemnego, że możemy jechać (przyczyna:zepsuty semafor), ruszamy w stronę Lublińca. Równolegle do nas, AI na ET41 rusza w stronę Ozimka. Na odcinku Fosowskie-Pludry aby zasymulować pewne warunki (wychłapy w torze oraz wyboczenia w torze od słońca), jedziemy przez kilometr z ograniczeniem doraźnym do 40 km/h oraz ograniczenie do 20 km/h w jednym miejscu ze względu na "przekroczony iloczyn ruchu".W Plludrach na boku czekałby na wolny tor skład EU07-206 z platformami. W Pawonkowie mamy postój ponieważ czekamy na przelot kuriera w postaci TLK "Opolanin" z EP09 i 5 pudełek na haku. Koło nas na torach postojowych stałby również prywatny skład towarowy (na przykład LOTOS-owski BR232 z cysternami, który czekałby na mechanika). Kiedy dojedziemy do Lublińca, odczepiamy się od składu oraz manewrujemy do torów postojowych na tory bez druta po prawej stronie od peronu przy rampie. Służbę kończymy na torach postojowych poprzez wyłączenie lokomotywy. Myślę, że zrozumiecie ideę mojego pomysłu.
« Ostatnia zmiana: 04 Lipca 2014, 15:30:06 wysłana przez RoboBatman »

Offline PiterCC

  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wymarzony scenariusz
« Odpowiedź #227 dnia: 04 Lipca 2014, 16:33:53 »
W symku nie widziałem jeszcze scenariusza polegającego na tym, że powiedzmy jedziemy jednym składem i w połowie drogi przesiadamy się z elektryka na spalinówkę w celu powrotu.

Na Zwierzyńcu jest przesiadka ze spalinówki do EU07. Poza tym nie wiem po co symulować "pewne warunki", im więcej ograniczeń (fikcyjnych) tym większa frajda?