Autor Wątek:  Ruch pociągów w Warszawie  (Przeczytany 6731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Ruch pociągów w Warszawie
« dnia: 20 Sierpnia 2004, 22:39:24 »
W związku z remontem wiaduktu na ul. Żelaznej w Warszwie w dniach 23-25 sierpnia zostaną zamknięte tory dalekobieżne - w związku z tym ruch kolejowy w Warszawie będzie wyglądał następująco:

-pociągi nie kończące biegu w Warszawie będą jeżdziły przez stację Warszawa Śródmieście

- pociągi kończące i zaczynające bieg na stacji Warszawa Zachodnia będą kończyły i zaczynały bieg na stacji Warszawa Centralna
 
-pociągi kończące i zaczynające bieg na stacji Warszawa Wschodnia będą kończyły i zaczynały bieg na stacji Warszawa Gdańska ( z wyłączeniem pociągów pośpiesznych z/do Łodzi oraz pociągów jadących od strony Kielc  - które będą jeżdziły przez Śródmieście do Wschodniej)

Droga dojazdowa do Warszawy Gdańskiej będzie wyglądała następująco:

łącznica towarowa Józefinów - Warszawa Gołąbki, Warszawa Gołąbki - stacja rozrządowa Warszawa Odolany, łącznica towarowa Warszawa Odolany - Warszawa Gdańska
 Także będzie okazja do porobienia kilku ciekawych fotek z czego ja napewno skorzystam.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Ambro

  • Gość
Ruch pociągów w Warszawie
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Października 2004, 21:15:28 »
Yap . . . A wiadukt cały czas w remońcie :-/

Offline RiZoNe

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Ruch pociągów w Warszawie
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Października 2004, 13:02:29 »
Cytat: "Ambro"
Yap . . . A wiadukt cały czas w remońcie :-/

swoją drogą ciekawy jestem czy przymierzają się do remontu mostu średnicowego...kiedyś doszły mnie tego rodzaju informacje...sądze , że należałoby by to w niedługim czasie zrobić...wtedy dopiero byłby mętlik :/

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Ruch pociągów w Warszawie
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Października 2004, 15:22:01 »
W przyszlym roku podobno maja remontowac.
Pozdrawiam,
Winger

MarcinSi

  • Gość
Ruch pociągów w Warszawie
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Października 2004, 20:26:22 »
Tak. Do remontu idzie Tunel Średnicowy i cała trasa na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Gocławek. Przede wszystkim wymienione będą szyny (szczególnie na odcinku dla poc. osobowych) oraz podkłady (na żelbetonowe). Remoncik będzie też miał most średnicowy. Z tego co słyszałem na Olszynce Grochowskiej jest zamiar wzięcia się za same dworce Wschodni i Zachodni (wyremontować budynki i perony.)
Remont ma współfinansować urząd miasta.
Remont zaplanowany jest na trzy etapy. Najwięcej kłopotów będzie z torami dla pociągów osobowych. Tu na pewno nie obędzie się bez utrudnień w ruchu ( i to bardzo długich).

MarcinSi

  • Gość
Ruch pociągów w Warszawie
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Października 2004, 20:27:23 »
A oczywiście to wszystko jest zapowiedzią Warszawskiej SKM na która napalił się Kaczyński

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Ruch pociągów w Warszawie
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Października 2004, 20:55:45 »
A tak przy okazji, ma ktos jakis schematyczny plan odcinka W-wa Zachodnia - W-wa Wschodnia? Chodzi mi o ilosc torow na poszczegolnych odcinkach i rozmieszczenie peronow/zwrotnic. Ciekawi mnie uklad torowy stolicy, a za rzadko tamtedy jezdzilem zeby zapamietac...
Pozdrawiam,
Winger