Autor Wątek:  problem z uruchomieniem  (Przeczytany 4879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline noid

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
    • http://www.noid-site.skb.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
problem z uruchomieniem
« dnia: 17 Sierpnia 2004, 01:01:58 »
po kliknięciu przycisku Uruchom Symulator wyskakuje mi komunikat: Wystąpił problem z aplikacją EU07 Rail Vehlice Simulator program i zostanie ona zamknięta.

czy może być to spowodowane słabą konfiguracją sprzętową...?
celeron433 MHz
vga : Intel 8 mb
256 mb DIMM
windows XP

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
problem z uruchomieniem
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sierpnia 2004, 01:23:23 »
Niestety zmartwię cię - na tym sprzęcie nie masz co marzyć o sprawnym działaniu symulatora - na trasach zelyktryfikowanych będziesz miał co najwyżej 4 FPS.

Jeżeli chcesz koniecznie uruchomić symulator to potrzebujesz najnowsze sterowniki dostępne dla twojej karty graficznej.

Offline snatos

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ee
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpnia 2004, 17:40:15 »
ja tez mam taki problemmmmm
mam Duron 1,2Ghz 256mb ram GeForce 2 mx 400 64mb windows xp , i tez wyswietla mi sie ten komunikat.Tak chcialbym pojezdzic pociągiem (płacz) .. marze o tym od dziecka pomocyyy!!!
cisza

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
problem z uruchomieniem
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpnia 2004, 22:33:24 »
Heh - ja mam Pentium IV 2,26GHz i 512MB Ramu i tez mam na zelektryfikowanych 4 FPS a nawet mniej czasem ale musze sie zgodzic ze na powyzszych komputerach to nie ma szans pojezdzic
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: ee
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpnia 2004, 22:43:33 »
Cytat: "snatos"
ja tez mam taki problemmmmm
mam Duron 1,2Ghz 256mb ram GeForce 2 mx 400 64mb windows xp , i tez wyswietla mi sie ten komunikat.Tak chcialbym pojezdzic pociągiem (płacz) .. marze o tym od dziecka pomocyyy!!!

Bez przesady, na tym sprzecie powinien pojsc. Upewnij sie, ze masz odpowiednie sterowniki do karty graficznej. Wiecej na ten temat znajdziesz w innych watkach w dziale pomoc.
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
problem z uruchomieniem
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpnia 2004, 23:44:02 »
Cytat: "Maciek-34120"
Heh - ja mam Pentium IV 2,26GHz i 512MB Ramu i tez mam na zelektryfikowanych 4 FPS a nawet mniej czasem ale musze sie zgodzic ze na powyzszych komputerach to nie ma szans pojezdzic


A ja mam proca Atklon 750 MHz, płyta Abit KT-7 RAID, dysk IBM DTLA 307015, Grafa Creative GF2MX 32MB, Pamięć 384 MB stery do grafy NVidia OMEGA DRIVERS 4.14.10.4523, stery OpenGL 1.2.1 i w Quarku mam w Koniewicach 5-7 FPS a na trasie 15-30....


Więc tak jak nest napisane, wszystko zależy od prawidłowego (optymalnego) ustawienia sterów grafiki.

A jak to osiągnąłem, to już odrębna sprawa.... :))))) (Sprzęt nie jest kręcony). Co do ustawień.... paleta kolorów 16bit, rozdziałka 1024x768, full screen, wyłączona synchronizacja pionowa wyłączona, tryb wyświetlania - pośredni.... tak mam skonfigurowaną grafę... Jakby coś to walcie  na PW, lub GG or maila.....

Offline snatos

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
:)
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Sierpnia 2004, 08:51:19 »
juz sobie poradzilem .Przyczyna : za nowe sterowniki do karty graficznej . Mialem wersje 5.cos tam a teraz mam 45.23 i normalnie dziala.I jeszcze cos : ile sie czeka na zielone swiatlo?bo gralem juz 5 godzin a jeszcze nie mialem okazji zobaczyc zielonego swiatla.A jak ruszylem na czerwonym to cos tam trąbiło i wyło i mnie zatrzymało.A i wcale mi nie przycina , nie wiem czemu piszecie ze to jak pokaz slajdów jak u mnie chodzi plynnie.
cisza

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: :)
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Sierpnia 2004, 09:08:59 »
Cytat: "snatos"
gralem juz 5 godzin a jeszcze nie mialem okazji zobaczyc zielonego swiatla.

lol
Cierpliwosc to piekna cecha, zwlaszcza u maszynisty... :)
Czekaj spokojnie na sygnal zezwalajacy na jazde. Jest swietny program o sygnalizacji i wskaznikach na mirror.xt.pl.
Cytuj
A jak ruszylem na czerwonym to cos tam trąbiło i wyło i mnie zatrzymało.

Polecam poradnik "Jak ruszyć lokomotywą" w dziale POMOC.
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek