Autor Wątek:  programiści nikomu niepotrzebni?  (Przeczytany 7338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

scoobie

  • Gość
programiści nikomu niepotrzebni?
« dnia: 13 Sierpnia 2004, 18:03:40 »
Witam!

Pierwszy mój post tutaj, więc mówię "dzień dobry" wszystkim i chociaż MK nie mogę się mienić, to przyznam, że Waszym symkiem bawię się od dawna i hm... podoba mi się, jak diabli i stąd zależy mi, żeby "MaSzyna" rozwijała się dalej.....

Autorów symulatora proszę o rozważenie takiej-o kwestii:
Niewiele macie czasu na pisanie symka, bo rodzina, praca/studia itd. itp. Jasna sprawa, wszyscy prędzej czy później wpadamy w kierat, który zarzyna czas wolny, jak nasze młodzieńcze ideały ;-)
W takim razie jednak czy, przynajmniej niekiedy, nie warto by, żebyście wydzielili jakąś atomową część ze swoich zadań programistycznych związanych z EU i wrzucili na forum, dając temat: "Zadanie do wzięcia"?

Załóżmy - jedna funkcja. Wy dajecie prototyp i opisujecie wymagania. Ktoś siada, pisze, przysyła Wam ciało funkcji i opis procedury, według której ją testował, Wy oceniacie - jest dobrze - bierzecie, jest źle - do kosza. (Dla wygody można zostawić nazwisko i mail/kontakt do autora w komentarzach)
A może coś większego - ktoś ma zrobić dll'a - siada, robi - patrzycie, czy funkcje zwracają to, co trzeba wtedy, kiedy trzeba - bierzecie.
Inny przykład - powstaje pomysł, żeby zrobić pomoc do symulatora w formie helpa do tego launchera "start.exe" - ludzie siadają i robią.

A jeśli nikt się nie zgłosi? Wtedy trudno - zostaje tak, jak teraz, czyli nikt Wam nie pomógł w pisaniu. Nic nie stracicie a czasem ktoś może przyspieszyć Wasze prace dorabiając jakieś kawałki kodu. Tzn. taka jest moja ogólna koncepcja.
Zakładam przy tym, że nie planujecie na razie przekształcenia projektu w non-profit, ale... słyszałem, że nie.
A... zakładam również, że wśród forumowiczów tutaj są ludzie, którzy kilka "begin end" (jak ja to nazywam) napisali i mogliby wspomóc symulator swoją "myślą techniczną".

Czy mój pomysł jest totalnie do bani, czy tylko trochę?

Ze swojej strony (żeby nie być gołosłownym) powiem, że co prawda teoretycznie programistą nie jestem (a elektronikiem), ale od paru lat jakieś 70% czasu w pracy spędzam pisząc soft (wcześniej góra 20%... piękne czasy były ;-)). Nie na PCty, tylko "embedded" (na kontrolery) i niby nie w C++, tylko w C, no ale obiektówka nie jest mi obca (musiałbym tylko trochę odświeżyć pamięć).
Czasu, podobnie jak Wy, mam tyle, że chodzę i płaczę, ale jakąś funkcyjkę chyba mógłbym czasem wysmażyć. Na grafice, niestety, nie znam się, ale np. na matematyce stałoprzecinkowej zęby zjadłem i "ogólne programowanie" jako tako znam. No tak myślę.
Jeśli macie wymagania co do kompilatora - podajcie na czym pisać. Wymagania co do stylu, nazewnictwa? - podajcie.

Wrzucam ten temat na forum, bo być może jest więcej ludzi, którzy mogą Wam pomóc programować EU07 - po co więc macie wszystko robić sami - każdą najgłupszą funkcję?
Tak, jak dźwięki, tekstury itd. itp. forumowicze podsyłają i w ten sposób prace "graficzne" posuwają się naprzód, czy raczej wzbogacają symulator, tak samo (zgaduję) można by popchnąć nieco prace programistyczne.

Co panowie autorzy (i reszta forumowiczów) sądzą?

Pozdrawiam z Torunia,
Scoobie

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
programiści nikomu niepotrzebni?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpnia 2004, 20:13:19 »
Scoobie - dobrze główkujesz i to jest dobry pomysł, jednak na forum jest niewielu chyba programistów.

Wg mnie możnaby pogrupować działy Twojego projektu na:

1. Programistów
2. Trasopisarzy
3. Dźwiękowców
3. Evenciarzy
4. Modelarzy - teksturowców loków i budynków

I jakby każdy określił się, do której branży jest mu najbliżej to może by prace rzeczywiście się posuwały do przodu.... Ale mimo tego można już zauważyć grupki przeze mnie wymienione.

hunter

  • Gość
programiści nikomu niepotrzebni?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sierpnia 2004, 20:40:14 »
Ja mogę spróbować, ale bym musiał ostro się do tego przyłożyć. W gazecie Ekspert X/2003 był Borland C++ Bulider 6 Personal do użytku domowego lub robienia niekomercyjnych programów, za które nie pobiera się opłaty :) . Kiedyś pisałem różne pierdoły dla laików..... Gdybyście rozsyłali zaproszenia dla betatesterów.... to może by coś było. Ja mogę coś tam wykombinować. Tylko powiedzieć i pach...... :)

Kontakt ze mną na:
- GG (1291871)
- prywatna wiadomość
- mail (sq1mhv@wp.pl)

Pozdrawiam.
______________
Bizon

P.S. Mc, zainstaluj sobie GG - prawie wszyscy z tego forum je mają. Będziesz mieć łatwiejszy kontakt z forumowiczami itp.

Marcin_EU

  • Gość
programiści nikomu niepotrzebni?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Sierpnia 2004, 18:48:36 »
Problem w tym ze tego nie da sie zbytnio rozlozyc na procedury bo takowe sa stosunkowo proste, predzej na moduly a nawet na osobne programy (np edytor). Aby napisac cos takiego niestety trzeba miec sporo wolnego czasu.

hunter

  • Gość
programiści nikomu niepotrzebni?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sierpnia 2004, 10:57:13 »
Cytat: "Marcin_EU"
Aby napisac cos takiego niestety trzeba miec sporo wolnego czasu.


Witam.

Przecież są wakacje, to można połowę tego kodu napisać. Wiem, że macie ważniejsze sprawy na głowię, takie jak rodzina, itp. to więc nie poganiam.

Pozdrawiam.

Offline mw158979

  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
programiści nikomu niepotrzebni?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Sierpnia 2004, 15:01:34 »
Tak, ale jak Marcin napisal - nie ma projektu szczegolowego, z rozlozeniem kodu na procedury, ze wskazaniem co kazda z nich ma robic. Po prostu nie wiemy wszystkiego "z gory" - pewne rzeczy wychodza w praniu, przy pisaniu (albo gorzej - po napisaniu). I to jest zasadnicza roznica miedzy szkola a zyciem - w szkole dostaje sie konkretne zadanie, ze wszystkimi szczegolami, co ma byc jak zrobione a tutaj sami to wymyslamy.
http://www.marchewa.alleluja.pl

GUI edytora scenerii (nebula) -

Offline jankiel

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
programiści nikomu niepotrzebni?
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Sierpnia 2004, 21:07:07 »
Kiedyś o tym było mówione, więc chyba kogoś powtórzę: Czy można ten projekt zrobić jako Open Socure? Łatwiej będzie dyskutować, poprawiać itd...

Offline Inter City

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
programiści nikomu niepotrzebni?
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Sierpnia 2004, 22:03:07 »
I było mówione że niestety nie boźródełka zawierają w sobie dużą doze bałaganu :(
Inter City - Polskie Porządne Pociągi

Marcin_EU

  • Gość
programiści nikomu niepotrzebni?
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Sierpnia 2004, 08:05:15 »
A glownym powodem jest brak CVS/SVN :)

Offline orzech

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
programiści nikomu niepotrzebni?
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Sierpnia 2004, 11:13:57 »
Cytat: "Marcin_EU"
A glownym powodem jest brak CVS/SVN :)


Serio? Jakie byłyby wymagania dla repozytorium CVS?
Tomek Orzechowski

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
programiści nikomu niepotrzebni?
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Sierpnia 2004, 12:21:34 »
Cytat: "orzech"
Cytat: "Marcin_EU"
A glownym powodem jest brak CVS/SVN :)


Serio? Jakie byłyby wymagania dla repozytorium CVS?


Zeby komus sie chcialo postawic - mi sie szczerze mowiac nie chce - do tego mam teraz problemy ze sprzetem... Codziennie siedze w pracy po 16h i tam mam wystarczajaco duzo zabawy z roznymi OS'ami - po pracy po prostu mi sie juz nie chce.  Winger ma uprawnienia na SP do zrobienia wszystkiego - meczcie go.
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********