Autor Wątek:  Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"  (Przeczytany 14484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kurak303E

  • Wiadomości: 267
  • PKP Intercity, Gdynia - kurs maszynistowski :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« dnia: 21 Maja 2011, 11:58:41 »
A nie można po prostu zrobić realnej stacji, albo w ogóle całej trasy, a nie "coś w deseń"? Najsłabszą stroną symulatora są scenerie... Tak na dobrą sprawę jest tylko jedna rzeczywista trasa, jedna rzeczywista stacja i tylko kilka naśladujących w miarę prawdziwy klimat tras, gdzie moim zdaniem przoduje l053, gdzie jest namiastka prawdziwej służby – wyjazd z lokomotywowni i w miarę długa trasa z sensowną prędkością, bez nadmiaru bajerów w stylu kwadratowych ośmiotysięczników, wielkich jezior i dziwnych magistrali. Zaraz dostanę buty, bo krytykuję, a nic nie robię, ale naprawdę moim zdaniem przy tak dobrze odwzorowanym taborze, na tak wysokim poziomie szczegółów myślę, że można zacząć robić trasy na poziomie tego, czym się po nich jeździ. REALNE trasy. A jeśli nie, to przewalić dobrze przepisy, poznać szlaki, aby fikcyjne trasy trzymały jakiś poziom.
Lubię SU45 :) Zapraszam na mój kanał, głównie o SU45 na YT - http://www.youtube.com/user/Gryszaq oraz Ełcką Galerię Kolejową - www.elkgk.cba.pl

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Maja 2011, 12:40:03 »
Masz rację, jestem podobnego zdania, że robienie nowych lokomotyw na taką skalę jak obecnie jest zbędne. Tworzenie tekstur to już w ogóle paranoja, zwłaszcza do modeli EU07 i ET22. Ja próbowałem swoich sił z maxem i mi się po prostu nie uśmiecha. Wstawianie jakiś słupków hekto jeszcze ujdzie. Na pewno nie będę próbował dalej uczyć się maxa, bo i tak nie ma osób, które piszą scenariusze, a uważam, że te też są bardzo potrzebne w MaSzynie. Skoro to mi jako tako wychodzi, to wolę robić to co już umiem. Co do przebudowy Jarkawek to jest ona potrzebna z kilkunastu powodów. Głównie chodzi o to, by powstawiać tam dużo modeli, które w MaSzynie są, ale nie są w ogóle wykorzystane. Na pewno te Jarkawki będą ładniej wyglądać niż obecnie :)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Maja 2011, 13:19:03 »
Z całym szacunkiem i wdzięcznością za to, co już zrobiliście i jeszcze dokonacie. Może trzeba się skrzyknąć i zrobić całkiem nową scenerię od początku przemyślaną i odpowiednio wypasioną w scenariusze? W końcu teraz mamy ogromną ilość drobnych dodatków infrastruktury, taboru, nowe exe i najważniejsze – Was – chętnych do pracy!

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Maja 2011, 13:27:37 »
Też kiedyś o tym myślałem. Teraz się przecież tak robi w firmach, że poważne projekty wykonuje się grupach. Każdy się w czymś specjalizuje i ma swoją działkę. Znam jednak userów i wiem że to nie wypali. Ja jestem jak najbardziej za, choć pewnym ograniczeniem dla mnie może być słaby komputer. Istnieje szansa, że to się niebawem zmieni.

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Maja 2011, 15:24:35 »
Zaraz dostanę buty, bo krytykuję, a nic nie robię, ale naprawdę moim zdaniem przy tak dobrze odwzorowanym taborze, na tak wysokim poziomie szczegółów myślę, że można zacząć robić trasy na poziomie tego, czym się po nich jeździ. REALNE trasy. A jeśli nie, to przewalić dobrze przepisy, poznać szlaki, aby fikcyjne trasy trzymały jakiś poziom.
Ja mowie o tym caly czas, dlatego powstaly Rochowice ;)
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maja 2011, 15:43:54 »
Z całym szacunkiem i wdzięcznością za to, co już zrobiliście i jeszcze dokonacie. Może trzeba się skrzyknąć i zrobić całkiem nową scenerię od początku przemyślaną i odpowiednio wypasioną w scenariusze? W końcu teraz mamy ogromną ilość drobnych dodatków infrastruktury, taboru, nowe exe i najważniejsze – Was – chętnych do pracy!
Fajny pomysł, tylko jak Benek wspomiał nie wypali. A jeśli wypali to upadnie po jakimś czasie. Rozwiązanie byłoby super, tylko trzeba znaleźć chętnych do współpracy.
...

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Maja 2011, 15:55:56 »
@WSK zgadzam się z tobą, że to świetny pomysł. Jednak dlaczego od razu zakładacie, że to będzie fiasko? Przecież osób chętnych do współpracy pewnie się troszkę znajdzie i to może nawet więcej niż myślicie :) Tylko trzeba by to jakoś ogarnąć. Ja to widzę tak, nauka eventów to podstawa. Do tego potrzebni są nauczyciele. Potem po jakimś czasie jak już się opanuje jakieś tam podstawy podział zadań i robótka od razu szybciej i sprawniej by poszła :)
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2011, 16:02:32 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Maja 2011, 16:00:13 »
No to zamiast gadać, czy byliby chętni, to ty Sawi, Benek, WSK, mutopomka działajcie już coś. Nie wiem, może poproście administracje o nowy dział i zamiast się przejmować innymi, sami zacznijcie działać. Kolejni chętni na pewno się znajdą.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Maja 2011, 16:25:03 »
Z tą nową trasą jest tak, jak ze składaniem paczki całościowej, ludzie przychodzą odchodzą, popracują kilka miesięcy i znikają. Projekt się udał i zadanie zostało wykonane, a przecież problemów było wiele i wielu. Nie chodzi o stały zespół, chodzi o jeden dobry projekt do którego każdy zrobi ile umie. Komu się znudzi nie będziemy mieli urazy, ważne aby nas wystarczyło do czasu publikacji.
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2011, 16:54:27 wysłana przez REWIZOR »

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Maja 2011, 17:40:52 »
Trzeba by to wtedy jakoś zorganizować, bo skończy się na postach. Musimy ustalić pewne kwestie:
-chętni;
-nad jaką linią chcemy pracować (tutaj trzeba mieć materiały dlatego znowu trzeba szukać chętnych na obcykanie terenu);
-dzielenie zadań chętnym;
i pewnie inne, które wyjdą z biegiem czasu.
...

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Maja 2011, 17:50:03 »
Jak już ktoś powiedział, niekoniecznie trzeba robić 100% rzeczywistą trasę, a wystarczy dobrze dopieszczona sceneria, która będzie zbliżona do rzeczywistości. A jeśli chodzi o osoby: wystarczy dobrze podzielić prace: kilka osób robi same stacje, kilka osób odcinki szlaku. Wtedy każdy może idealnie dopracować swoją część scenerii, a po sklejeniu całości efekt może być bardzo dobry.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Maja 2011, 10:19:16 »
No to zamiast gadać, czy byliby chętni, to ty Sawi, Benek, WSK, mutopomka działajcie już coś. Nie wiem, może poproście administracje o nowy dział i zamiast się przejmować innymi, sami zacznijcie działać. Kolejni chętni na pewno się znajdą.
Pozwolę się odnieść do wypowiedzi @Rozi'ego jako, że zostałem wywołany do tablicy i napiszę, że nie skończyło się tylko na gadce :) Chętni się pojawili, tak więc wszystko powoli zmierza do przodu.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline mmaciek3905

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
    • Wortal o oświetleniu ostrzegawczym
  • Otrzymane polubienia: 1
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Maja 2011, 11:48:52 »
Ostatnio sie bawie edytorem, planowałem rozwinąć projekt budowy jednej trasy ale samemu sobie nie poradze jednak. Jeżeli ktoś jest zainteresowany moją pomocą to może się do czegoś przydam. Jak ktoś z zarządzajcych projektem chce uzyskać szczegóły to proszę o PW :)

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Maja 2011, 09:37:53 »
Czy w edytorze można łączyć kawałki torowisk z osobnych plików? Jeżeli tak, to chętni mogli by robić pojedyncze realne stacje, a wyznaczony zespół składał by to "w całość". Wtedy mogła by wyjść dość ciekawa sceneria.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Maja 2011, 09:48:11 »
Jeżeli chodzi o pliki max to jak najbardziej się da. Starczy opcja "Merge" i wybierasz plik max. Później tylko zostaje połączenie flexami itd

Napisałem tak:
Starczy może być uwiąd (pochodzi od słowa starość), czego nikomu nie życzę.
Krzysiek626

Zwrócono mi uwagę że obie formy są poprawne, wycofuję notkę jako błędną. Zainteresowanych przepraszam. http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=7847
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2011, 07:36:26 wysłana przez Krzysiek626 »
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline kurak303E

  • Wiadomości: 267
  • PKP Intercity, Gdynia - kurs maszynistowski :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Maja 2011, 12:33:14 »
Pytanie zapewne nie do tego tematu, ale skoro już jest debata o mapotwórstwie, to zapytam tu. Czy istnieje możliwość zrobienia w miarę prostego edytora tras do MaSzyny? Na ten przykład za sprawą banalnego edytora, mapy do Trainz przyprawiają o opad szczeny pod względem szczegółów, klimatu. A scenerię może tworzyć pierwszy lepszy idiota. MSTS nie ma prostego edytora i analogicznie, mapy nie wyglądają za dobrze.

http://imageshack.us/photo/my-images/703/en57dorohusk.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/42/screen009.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/195/screen004.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/148/screen014s.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/27/39148619.jpg/

PS Obrazki powinienem dać jako załącznik, czy mogą być linki? Pytam, bo nie widziałem w opcji załączników "czegoś" do zewnętrznych linków.
Lubię SU45 :) Zapraszam na mój kanał, głównie o SU45 na YT - http://www.youtube.com/user/Gryszaq oraz Ełcką Galerię Kolejową - www.elkgk.cba.pl

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Maja 2011, 13:25:44 »
Przecież masz opcje załączników, skorzystaj z niej.
Pozdrawiam

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Maja 2011, 18:06:07 »
Czy istnieje możliwość zrobienia w miarę prostego edytora tras do MaSzyny? Na ten przykład za sprawą banalnego edytora, mapy do Trainz przyprawiają o opad szczeny pod względem szczegółów, klimatu. A scenerię może tworzyć pierwszy lepszy idiota.
Edytor od dawna istnieje, trochę niedokończony. Problem leży gdzie indziej. "Pierwszy lepszy idiota" ma w trainz`ie po kilka różnych modeli tej samej nastawni, dworca, peronu, i wielu innych. W MaSzynie elementów do wstawiania do scenerii nie ma tylu.
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Maja 2011, 18:08:25 »
Żebyś tu miał jeszcze podgląd na bieżąco tego, co robisz to ok... Ale tak nie jest ;)

Offline KubaPKP

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Maja 2011, 19:04:12 »
Mówicie o tym?

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Maja 2011, 20:31:51 »

Offline KubaPKP

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Maja 2011, 20:56:27 »
A czy jest on dostępny do pobrania?

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Maja 2011, 20:59:47 »
Nie.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Maja 2011, 14:03:15 »
To w jaki sposób ten użytkownik posiadał ten edytor? (Jeżeli jest jego twórcą)

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Maja 2011, 14:04:06 »
Sam sobie odpowiedziałeś w tym co napisałeś.

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Maja 2011, 14:05:18 »
Czyli jest jego twórcą.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Maja 2011, 14:07:22 »
To nie równoważność. Jeśli jest jego twórcą to zapewne go posiada, ale jeśli go posiada, to nie znaczy, że jest jego twórcą. W każdym bądź razie czego nie ma dostępnego na forum MaSzyny, tego nie ma w ogóle :)

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Maja 2011, 14:09:44 »
No dobra to teraz zapytam: według Ciebie w ilu procentach trasa jest ukończona?

Offline tomekilawa

  • Wiadomości: 258
  • na służbie...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Maja 2011, 14:12:49 »
Q jest jego twórcą, ale ma dużo błędów i nie jest udostępnione. Będzie to działać bezbłędnie, to może udostępni ;).

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Luźna dyskusja wydzielona z: "Całkowo - CTL"
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Maja 2011, 14:23:54 »
Kto to jest "Q"?