Autor Wątek:  Bochnia-Brzesko Okocim  (Przeczytany 29187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« dnia: 12 Sierpnia 2004, 22:56:47 »
Witam!!!
Przedstawiam testową wersje trasy Bochnia-Brzesko Okocim.
Trasa nie jest wolna od błędów - jest to tylko wersja beta. Chciałbym abyście napisali do mnie o wszystkich rażących błedach w tej trasie.
Do skończenia trasy zostało mi stworzenie budynku dworca głównego w Bochni oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół stacji głównych.
Chwilowo nie umieszczam opisu misji (w miare mozliwosci nalezy sie domyslec ;) ) oraz prosze nie zwracac mi uwagi na brak opisów do trasy. W wersji "stable" juz wszystko będzie.
Beta-testerzy do dzieła :). Link będzie czynny do jutra (13 sierpnia) do północy.
http://solnet.myftp.org/bochnia_brzesko_okocim_v.beta_0.9.zip
P.S. W przygotowaniu jest już dalsza cześć trasy z Brzeska do Tarnowa Głównego. Chętni do współpracy (w szczególności do pomocy przy obiektach) będą mile widziani.
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sierpnia 2004, 23:22:39 »
No więc może ja zacznę:)
Od razu powiem że mógłbyś zrobić sieć z odciągami, a nie kończącą się nagle w powietrzu:) Nie powiem że jest to tak strasznie uciążliwe, ale gdybyś zrobił sieć taką jaka jest w rzeczywistośći( odciągi przy końcu każdego druta) to by było naprawde wspaniale.
Nie wiem czy to moja wina, ale  zamiast trawki mam zielony teren:(
Bardzo podobały mi się nowe obiekty:) Szczególnie to przejście podziemne.
Mam małe wątpliwości co do niektóryh zakrętów i zwrotnic...Sa takie troszke krzywe...Ale to też można jakoś znieść.  
Teren jako taki jest wspaniały, rzeki, góry, lasy, coś wspaniałego:)
Najładniejszym miejscem na trasie według mnie jest ten przystaneczek. No naprawde cos wspanialego:)
Ogólnie jest fajnie:) Gdyby nie ta sieć to trasa pobiłaby już trochę wyjeżdonego quarka na 100 % No i te zakręty.
w skali 1/6 narazie 4+ :)
pozdro

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sierpnia 2004, 23:42:19 »
Witam!!!
Jestem w trakcie robienia odciągów. Narazie są tylko na trasie bo mniej zabawy było z nimi.
Te zakręty też mnie letko denerwują ale to wina skryptu. Postaram sie je poprawić ale nie obiecuję. Ewentualnie dam tymczasowe ograniczenie prędkości - powyginiało szyny od ciepła ;)).
Teren jest zielony - zapomnialem potraktować teren UVWMap-em. To jest do zrobienia.
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sierpnia 2004, 23:59:42 »
Ja zasiadłem za nastawnikiem ET22, manewry przebiegły bez problemów, podczepiłem się pod skład węglarek dostałem pozwolenie wyjazdu i znalazłem się na szlaku. Ten wczesniejszy pociąg osobowy wyjechał dużo wczesniej więc byłem pewien ze go nie dogonie a tu nagle na SBL sygnał S5 wiec zwalniam do 20 i przejezdzam obok semafora SBL wskazującego sygnał "stój" przed sobą widze EU07-007 i pietrusy. Zatrzymuje skład i stwierdzam ze EU07 jeszcze jedzie ale chyba siłą rozpedu (ok. 2 km/h). W końcu się zatrzymała i juz nie ruszyła. Próbowałem ją przepchnąć ale nie dawało rady (podpiołem się pod nią i odhamowałem skład ale nic nie pomogło). A działo się to ok 2 km. przed Brzeskiem.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sierpnia 2004, 00:09:21 »
Witam!!!
Uh - pomylilem pliki z eventami. Przez nieuwagę wrzuciłem starą wersje zdarzeń. W nowej tego już nie ma.
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sierpnia 2004, 00:25:52 »
Brakuje też wskaźników końca peronów na przystankach osobowych. Ale tak to trasa jest SUPER, kawał dobrej roboty :D
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Gadzina

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sierpnia 2004, 00:59:45 »
faktycznie... trasa jest ekstra...gratuluje
:)

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Sierpnia 2004, 01:21:22 »
Cytat: "wasyl"
Uh - pomylilem pliki z eventami. Przez nieuwagę wrzuciłem starą wersje zdarzeń. W nowej tego już nie ma.

Wobec tego pomijajac eventy:
- odleglosci pomiedzy wskaznikami a ograniczeniami sa zbyt male
- koniecznie daj ograniczenie tam gdzie tory sie "wygly" ;)
- przydalby sie wskaznik predkosci szlakowej (w27)
- w Brzesku wskaznik w8 i dalej w9 umieszczony po niewlasciwej stronie
- w nowym unofficialu sa zmienione pliki t3d niektorych modeli (Map:replacableskin.bmp), w zwiazku z tym przy obecnym wpisie do scenerii nie sa wyswietlane tekstury wagonow: Es, Eaos, Adu.

PS moglbys wrzucic na serwer inca z nowymi eventami?
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline SiBiK

  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Sierpnia 2004, 09:57:59 »
Mam ptanie:
Czemu na stacji nie wiem jak sie nazywa tam gdzie stoi EU07 -485 na peronie przez ktory jedzie pociag z EU07 - 007 stoi sklad ?? czy to juz koniec trasy?

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sierpnia 2004, 10:11:25 »
Jesli chcesz moge CI podeslac plik max z odciagiem takim jakie są w relu a także w quarku na szlaku...

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sierpnia 2004, 10:19:52 »
Cytat: "wasyl"

Te zakręty też mnie letko denerwują ale to wina skryptu. Postaram sie je poprawić ale nie obiecuję. Ewentualnie dam tymczasowe ograniczenie prędkości - powyginiało szyny od ciepła ;)).

Mhm....ZTCW to robisz najpierw dwa odcinki toru a potem zakret miedzy nimi...chociaz moge sie mylic. O wiele latwiej by bylo gdybys robil najpierw zakret a potem tor za nim.
Co do zwrotnic....Jesli chcesz sobie zrobic przejscie miedzy torami w ukladzie trapezowym to robisz cos takiego:

Wtedy na 100 % wyjdą równiutkie.
Oczywiście tor miedzy zwrotnicami polozonymi na + robisz flexem.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Sierpnia 2004, 12:32:56 »
Też się wypowiem choć trasy zobaczyć nie mogę: porad kilka:

ZWROTNICE:
Sposób MatEUzsa może być dobry, ale ja mam inny. Zwrotnic radzę nie wyginać. Należy je wstawiać takie jakie są standardowo w skryptach. Na torach zasadniczych zawsze powinny być takie: Radius 300 Lenght 34 jest to standard UIC60. Na torach bocznych można robić już ciaśniejsze Radius 190 Lenght 25,5 na takich obowiązuje prędkość do 40km/h. Jeśli ktoś buduje CMK to smiało może kłaść zwrotnice Radius 1200 Lenght 65 i wtedy wchodzimy z prędkością 100km/h. Jeżeli chcemy zachować pewne realia to radze trzymać się tych ograniczeń. Powyginane zwrotki widziałem zwłaszcza na trasie kolegi ze "Świnoujścia".
Co do samej budowy rozjazdów w układzie trapezowym (żeby tor nie był krzywy pomiędzy nimi) to ja robię tak: kłade dwa równoległe tory w odległości 4,5 metra (od środka) i na obu stawiam zwrotnice np w lewo. Następnie jedną ze zwrotnic odsuwam (po osi X lub Y) gdzieś dalej i obracam o 180 stopni. Na drugiej zwrotnicy (na jej odnodze) kładę tor prosty nawet 100 metrowy i tą pierwszą zwrotnice przesuwam tak żeby jej odnoga pokryła się z tym 100 metrowym wystajacym torem (nachodziła na niego w dużym zbliżeniu obrazu). Następnie kasuje ten 100 metrowy tor i daję flexa miedzy nimi. Dzięki temu mam 100% pewności że tor będzie prosty i TO NIE ZALEŻNIE OD DŁUGOŚCI ZWROTNIC (od ich typu).

Co do łuków to radze dawać długie łuki bo RADIUS 300 to jest standardowo to jest ciasny łuk. Spokojnie Radius może być powyżej 800 i to też nie jest jakoś dużo. Żeby zrobić zakręt równoległych dwóch torów to drugi tor (po zewnętrznej) musi mieć Radius większy o tyle ile wynosi odległość między środkami torów i ten sam paramter Lenght. Czyli jeśli drugi tor jest oddalony o 5 m to radius dla jednego na zakręcie wynosi np 800 dla drugiego 805 iwyjdzie ładny łuk.

Co do trakcji o dociagów to jest z tym troche zabawy. Ja co chwile eksportowałem kawałek i sprawdzałem czy kotwa wisi na bramce czy gdzieś obok. Przesuwałem np. o 0.4 metra i znów export. Do tego wystarczy przestawienie kamery w scn i weksporotwanie tego małego odcinka.

Te porady mają charakter ogólny i nie muszą się tyczyć trasy wasyla (jak pisałem trasy nie widziałem). Ktoś zawsze skorzysta. :))
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Sierpnia 2004, 12:50:29 »
Cytat: "Bart"
ciach

Co do zwrotek, też czasami uzywam Twojego sposobu, np gdy tor mam pod kątem kilkunastu stopni do siatki i chcę zrobic ładne zwrotnice:)

Offline hexy

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
    • http://www.banghole.humor.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Sierpnia 2004, 12:55:36 »
Przy prowadzeniu pociagu z EU07-485+dwie jedynki i kilka pietrusow zauwazylem ze:

- na stacji gdzie podstawione sa wagony, tor obok po srodku jakby sie urywa.. nie ma toru ale jest trakcja wiec wnioskuje ze ktos albo ukradl szyny z podkladami albo to blad :)

- wyjazdowy z pierwszej stacji wskazuje s1 ale nastepny juz s2 podczas gdy z jdrugiej strony wyswietlany est s13 dla pociagu wjezdzajacego na stacje po tym samym torze.

- ta siodemka z pietrusami dla ktorej jest podawane to s13 staje deba na zakrecie w lesie i ruszyc sie ni hu hu.

- EP09 z wagonami IC troszke slamazarny jest... podjezdza na stacje z predkoscia 5/h i bardzo leniwie sie rozpedza...

- dla EU07-007 prowadzonym przez AI  nie ma dziwekow??

- ET22 powinna wykonywac manewry takie jakbysmy wykonywali prowadzac ja... Ja tam widzialem podawane dla niej ms2...

Ogolnie trasa bardzo mi sie podoba :) tylko trawke i otoczenie dorobic i bedzie miodzio :D

P.S. zapomnialem dodac ze przez stajaca w lesie EU07-007 pociag z EU07-485 stoi na stacji na s1 :( wiec jakby ktos chcial sobie nia pojezdzic to jazda skonczy sie na manewrach :( czekamy wiec na nowe eventy

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Sierpnia 2004, 13:26:21 »
Witam!!!
Jesli chodzi o punk 2, 3, 4 i 5 to jest to zwiazane z tym, ze dołaczylem zly plik z zdarzeniami - to wszystko juz jest poprawione.
Et 22 powinna wykonywac manewry ale troche jest z tym zabawy - jak starczy czasu to pod koniec zaprogramuje ją.
A co do pkt. 1 to tam gdzie torów nie ma to tak jest na realu. Nie wiem czemu tak jest ale niech zostanie :). Jest ciekawiej.
Dzięki za wszystkie uwagi. Co do zwrotnic to oprawie je. Postaram sie poprawić także łuki.
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Sierpnia 2004, 14:47:36 »
U mnie jak jechałem bykiem to po podzczepieniu się do esów  wyjechałem ze stacji i tuż przed pierwszym perzejazdem (tam gdzie jest pare domów) napotkałem pięć pięć piętrusów bez loka. Siódemka pojechała sobie pewnie dalej tylko wagony zgubiła. Ale nie jestem pewien czy to wina scenerii czy symka.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Sierpnia 2004, 15:34:20 »
Cytat: "wasyl"
Witam!!!
Jesli chodzi o punk 2, 3, 4 i 5 to jest to zwiazane z tym, ze dołaczylem zly plik z zdarzeniami - to wszystko juz jest poprawione.
Et 22 powinna wykonywac manewry ale troche jest z tym zabawy - jak starczy czasu to pod koniec zaprogramuje ją.
A co do pkt. 1 to tam gdzie torów nie ma to tak jest na realu. Nie wiem czemu tak jest ale niech zostanie :). Jest ciekawiej.
Dzięki za wszystkie uwagi. Co do zwrotnic to oprawie je. Postaram sie poprawić także łuki.

No to daj ten tor jako uNused:) Bedzie ladniej wygladal.

Offline Bartek 15

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Sierpnia 2004, 16:48:54 »
Wasyl faja traska, chociaż ma kilka niedociągnięć ale ogólnie jest ok. Zycze Ci kontynuacji aż do Przemyśla. Powodzenia. :)

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Sierpnia 2004, 16:51:22 »
Po pierwsze fajna trasa! Jeśli chodzi o manewry to powinno ich być sporo tak jak tutaj.

Wrażenia z pierwszej jazdy:
- EU07-007 ze składem (koniec trasy) w Brzesku pakuje się na tor zajęty przez 2xA+Bhp
- ET22 w Brzesku po manewrach w końcu ma z obu stron Ms1 - tu jest koniec?
- EU07-485 po wyjeździe z Brzeska wali prosto (zamiast za ślamazarną EP09) po niewłaściwym wprost na mijającą wjazdowy EU07-007 i jest crash test...

Tak było po pierwszych podejściach.

Jedno pytanko do MatEUzs'a:

Cytat: "MatEUzs"
Bardzo podobały mi się nowe obiekty:) Szczególnie to przejście podziemne

gdzie jest to przejście podziemne, bo ja widziałem tylko kładki dla pieszych?
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Sierpnia 2004, 17:10:52 »
Witam!!!
Jaco: te wszystkie problemy o ktorych piszesz są związane z ewentami - to już jest zrobione.
A przejście jest w Bochni z napisem "wyjście do miasta".
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Sierpnia 2004, 17:22:10 »
Trasa całkiem ładna (nielicząc tych kilku niedociągnieć i problemów z eventami).  Jeszcze nikt o tym niepisał i niewiem czy juz to poprawiłeś ale podczas jazdy et22+skład es-ów napotkałem na szlaku stojącą EP09 z IC.

P.S Życze powodzenia przy budowie trasy.
www.et22.pl - zapraszam

Offline Szmytek

  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Sierpnia 2004, 17:33:12 »
Wziąłem misję z EU07-007. Zarówno przy wyjeździe z Bochni, jak i wjeździe na stację końcową (Brzesko?) na semaforze jest ograniczenie do 40, a nigdzie nie brali mnie na bok.

Trasa zapowiada sie naprawdę fajnie. Gratulacje!

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Sierpnia 2004, 17:37:41 »
Cytat: "ZT-POZNAN"
Trasa całkiem ładna (nielicząc tych kilku niedociągnieć i problemów z eventami).  Jeszcze nikt o tym niepisał i niewiem czy juz to poprawiłeś ale podczas jazdy et22+skład es-ów napotkałem na szlaku stojącą EP09 z IC.

P.S Życze powodzenia przy budowie trasy.

Daj sobie zamiast EP09, ET21 albo SU46;)

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Sierpnia 2004, 22:13:50 »
Trasa bardzo fajna, ma parę niedociągnięć wspomnianych wcześniej no ale to w końcu wersja beta. No i co najważniejsze jest autentyczna, a nie zmyślona.

A co do skryptów... Ja na nie wogóle nie narzekam:) Generalnie trzymam się mojego "standartu", który mówi że długość odcinka między zwrotnicami tworzącymi np. trapez wynosi 4m, a co za tym idzie odległość między osiami dwóch torów wynosi 4.302m. Dzięki temu podsypka ładnie się zazębia. Schemacik moich sposobów na układy torowe:



A tak sie to prezentuje w symku:

http://www.paul.kolej.szczecin.pl/kety/tory.jpg
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Sierpnia 2004, 22:30:35 »
Jest tylko małe ale:) Sposoby których ja używam nadają się gdy odległość między torami wynosi 5 a nie 4,5 metra...Może dlatego to się nie zgadza.
PS. Ale skompresowałeś  tego screena.

Offline mikulasz

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Sierpnia 2004, 16:53:32 »
Panowie! Mam taki problem z tą traską. Gdy ją uruchamiam to pojawia mi sie taki komunikat, że nie moze znaleźć dynamic object 505120-00351-4 from pkp\z1\z1 error=-8@0. Czy ktoś może mi pomóc?

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Sierpnia 2004, 16:56:34 »
Cytat: "mikulasz"
Panowie! Mam taki problem z tą traską. Gdy ją uruchamiam to pojawia mi sie taki komunikat, że nie moze znaleźć dynamic object 505120-00351-4 from pkp\z1\z1 error=-8@0. Czy ktoś może mi pomóc?

Nie masz wagonow z1. Sciagnij je z dzialu download lub sciagnij nieoficjalna wersje calosciowa, w ktorej te wagony juz sa:
http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=1750
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline OczeQ

  • Wiadomości: 172
  • Wariat Torowy
    • Zobacz profil
    • http://www.sgkw.eu
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Sierpnia 2004, 16:56:54 »
Cytat: "mikulasz"
Panowie! Mam taki problem z tą traską. Gdy ją uruchamiam to pojawia mi sie taki komunikat, że nie moze znaleźć dynamic object 505120-00351-4 from pkp\z1\z1 error=-8@0. Czy ktoś może mi pomóc?


a masz zainstalowane wagony Z1 ?????
ZTCP to one nie wchodza w skład instalki symka i trzeba je dorzucić manualnie, tak samo zresztą, ja EP09.
________________________
OczeQ vel Puchacz


Offline mikulasz

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Sierpnia 2004, 17:21:32 »
Bardzo dziękuję!!!

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Bochnia-Brzesko Okocim
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Sierpnia 2004, 18:01:24 »
no i jeszcze to ze na tym torze co wyjezdza z niego do Bochni sm42 stoi budynek O_o :O
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"