Ankieta

Jaki powinien być optymalny czas scenariusza?

30 minut
5 (3.1%)
1h
50 (30.9%)
2h
68 (42%)
3h
20 (12.3%)
4h
8 (4.9%)
5h
11 (6.8%)

Głosów w sumie: 162

Głosowanie skończone: 05 Czerwca 2011, 21:50:54

Autor Wątek:  Czas scenariusza.  (Przeczytany 16451 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Czas scenariusza.
« dnia: 22 Maja 2011, 21:33:22 »
Witam.
Jako, że ostatnio chcemy zrobić dużą grupą zacny projekt niech każdy wyrazi swój cenny głos na temat trwania jednej misji.
Pozdrawiam.
...

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maja 2011, 21:40:43 »
Czy można usunąć swój głos, ponieważ przez przypadek wcisnąłem to czego nie chciałem.
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline Lorem

  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maja 2011, 21:46:18 »
Co prawda zaznaczyłem 2h, bo tyle zwykle mam czasu, ale uważam, że parę długich (5-6 h, jak na przykład brutto-posp) scenariuszy również dobrze byłoby zrobić.
A może by tak własny pulpit...

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maja 2011, 21:47:47 »
Zawsze mozna podzielic scenariusz na czesci, choc moze byc problem ze zgraniem niektorych elementow, jezeli beda wystepowac eventy losowe.
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maja 2011, 21:51:57 »
Oddałem głos, na 30 minut, ponieważ podczas dłuższej służby nudzi mi się jazda. Nigdy nie przejechałem scenariusza dłuższego niż jedna godzina, nie mówiąc już o pięciogodzinnym. Gdyby była możliwość zapisu symulacji i potem odtworzenia to ok. Ale nie wysiedzę 5 godz. przed kompem grając.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Maja 2011, 21:53:47 »
Zawsze mozna podzielic scenariusz na czesci, choc moze byc problem ze zgraniem niektorych elementow, jezeli beda wystepowac eventy losowe.
Trzeba by też AI ustawiać na stacjach, a nie np. na szlaku, bo zajmowały by odstępy przy jeździe "z powrotem". Nie mamy przecież scenerii na 6 godzin jazdy w jedną stronę, a postoje dłuższe niż kilka minut nie wchodzą w grę. AI na stacjach -> więcej eventów, ciężej wybadać kiedy AI dotrze do kolejnej stacji. Ja nigdy nie przejechałem służby 6 na L053...

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Maja 2011, 22:01:38 »
Ja wybrałem 4h, poprostu fajnie tak wieczorkiem usiąść przy herbatce, papierosku i posiedzieć razem z towarkiem na L053 służba nr 6 :) Ahhh zacnie. ;)
...

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Maja 2011, 22:11:18 »
Też postawiłem 4h.

poprostu fajnie tak wieczorkiem usiąść przy herbatce (...) i posiedzieć razem z towarkiem
Oj zgadza się. Czasami przydałoby się tylko odpowiednio wyciszyć pokój bo sąsiedzi mają dosyć wycia wentylatorów i mielenia silników ;) A tak całkiem na poważnie to uważam, że służby poniżej 3-4h mają sens pod warunkiem, że eventy posiadają tam jakieś prawdopodobieństwo zdarzenia (tak jak to Benek opisuje). Jazda przeważnie nas nudzi bo znamy dosłownie każde zachowanie semafora, zwrotnicy, AI (może nie w 100%). Jednak mając takiego Benka jazda pewnie nie będzie się nudzić.
« Ostatnia zmiana: 22 Maja 2011, 22:28:19 wysłana przez Patrykos »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Maja 2011, 22:18:06 »
Cytuj
..bo znamy dosłownie każde zachowanie semafora, zwrotnicy, AI (może nie w 100%).
Świetnie ujęte. Na linii 61 jestem od tych spraw ekspertem. Dlatego bardzo się cieszę (i z pewnością nie tylko ja), że wprowadzacie zdarzenia losowe, zawsze trochę to urozmaici jazdę. Ja zaznaczyłem opcję 30 minut, gdyż na co dzień po prostu nie mam czasu lub mi się nie chce. Jedynie czasami zdarzy się, że posiedzę za nastawnikiem godzinę, może dwie.

Cytuj
Jako, że ostatnio chcemy zrobić dużą grupą zacny projekt...
Czyli? Nowa sceneria/misja?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Maja 2011, 22:18:21 »
To skoro na poważnie, to jestem ciekaw kto z Was przejechał przynajmniej z pięć razy służbę 6 na lo53 hmmm? Ja śmiało odpowiem, że przejechałem ją na pewno raz heh.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Maja 2011, 22:20:02 »
To skoro na poważnie, to jestem ciekaw kto z Was przejechał przynajmniej z pięć razy służbę 6 na lo53 hmmm?
Ja! :D Ta sceneria, wraz z L61, jest jedną z lepszych. Chociaż, szczerze mówiąc, ledwo dojeżdżam do Dębicy.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Maja 2011, 22:24:00 »
To skoro na poważnie, to jestem ciekaw kto z Was przejechał przynajmniej z pięć razy służbę 6 na lo53 hmmm? Ja śmiało odpowiem, że przejechałem ją na pewno raz heh.
Swego czasu przy testowaniu PC2009 przejeżdżałem tę trasę codziennie (przez okres tygodnia?), od A do Z :)
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Maja 2011, 22:26:12 »
Patryk, ale mi nie chodziło o testy, tylko o obecną wydaną paczkę 2010 :) Mój głos padł na 3h. Czemu akurat tak? Otóż chciałem wybrać po środku między 3 i 4, ale że nie ma tam 3h 30 min, to wybrałem 3 godziny :)
« Ostatnia zmiana: 22 Maja 2011, 22:35:56 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline mmaciek3905

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
    • Wortal o oświetleniu ostrzegawczym
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Maja 2011, 22:33:05 »
Zależy czym się będzie jechało, ale myślę, że czas optymalny to 2 godziny :)

Offline Lorem

  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Maja 2011, 22:38:25 »
To skoro na poważnie, to jestem ciekaw kto z Was przejechał przynajmniej z pięć razy służbę 6 na lo53 hmmm? Ja śmiało odpowiem, że przejechałem ją na pewno raz heh.
Jeśli liczyć wszystkie podejścia, to z 5 by było. Ale tak od A do Z to raz – pamiątkowa taśma leży na dysku ;)
A może by tak własny pulpit...

Offline chemik35

  • Wiadomości: 154
  • Stacja Płock Trzepowo
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Maja 2011, 00:00:33 »
A ja powiem, że lubię długie misje po parę godzin i dlatego chciałbym, żeby znalazła się misja nawet na około 8 godzin albo więcej. :) Mogłoby to być na przykład rozrządzanie i przerzucanie zdawkami wagonów pomiędzy stacjami stonką czy jakieś powolne brutto. Dlatego zaznaczyłem 5h, bo takich misji właściwie poza towarem na l053 nie ma.

Offline KubaPKP

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Maja 2011, 06:15:55 »
To skoro na poważnie, to jestem ciekaw kto z Was przejechał przynajmniej z pięć razy służbę 6 na lo53 hmmm?
Ja zakończyłem ją z nudów przed pewnym S1 :). Gdyby było słychać jakieś dialogi na radiotelefonie myślę że bym został dłużej. Ale mam zdanie takie jak @mmaciek3905, optymalny czas to 2 godziny. Myślę że ktoś w Naszym wieku chodzi do szkoły a później odrabia pracę domowe i się uczy.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Maja 2011, 07:17:22 »
Witam. Zaznaczyłem 2 godziny, ale jeśli byłby wyjazd z szopy, potem przejazd na jakąś stację postojową i dopiero podstawić się w peron, i na koniec służby na postojową i lokomotywownię, to wtedy nawet mogło by być około 3,5 godziny. Ewentualnie jakby jakąś stonką co by się po stacjach wagony zbierało.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Dominik333

  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Maja 2011, 08:05:10 »
Ja zaznaczyłem 2h ponieważ jest to optymalny wg. mnie czas jaki można posiedzieć przed kompem. Wyjazd z lokomotywowni/zajezdni, podstawienie w perony i odjazd do drugiego miasta  (przykładowo zaczynamy o 8 a kończymy o 10. Można zrobić drugą misję  (na odwrót czyli pierwsza misja x-->y a druga y--> x przy czym x i y są odpowiednio miastami) i taką drugą misję zaczynamy o 14 i kończymy o 16, oczywiście z jakimiś zdarzeniami losowymi i mamy służbę 8h ^^

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Maja 2011, 13:58:25 »
Zaznaczyłem 5h, bo co prawda mało jest okazji pojeździć tak długo, ale nie ma to jak długa służba, a najlepiej długim i ciężkim towarkiem ciągniętym przez dwie 182 ewentualnie przez dwa gagariny, gdzie zanim brutto przejedzie przez przejazd, to nie osiągnie nawet 40km/h. Zatem im dłużej tym lepiej (oczywiście jechać, nie stać godzinę pod wyjazdowym).
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Maja 2011, 14:07:45 »
Ja optymalnie zaznaczyłem 2h. Uważam, że 30min to za mało, natomiast 2-godzinna służba chyba nikomu sie nie znudzi, a jest wystrarczająco duzo czasu, żeby była urozmaicona.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Maja 2011, 14:55:45 »
Zaznaczyłem godzinę, ale tylko i wyłącznie ze względu na brak czasu na siedzenie przed komputerem w domu. Gdyby to pominąć, to zaznaczyłbym 4 godziny – to jest taki realny czas jazdy (przynajmniej w moim zakładzie) właściwie w każdym kierunku (nie licząc Karsznic, do których z Bydgoszczy kręcimy około 5,5 godz.).

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Maja 2011, 19:43:44 »
Mi bardzo odpowiada służba 5-godzinna. Generalnie teraz buduję sobie pulpit pod symulator i taka jazda będzie czystą przyjemnością. Byleby nie była zbyt monotonna, co jakiś czas jakieś mijanki, wyprzedzanie (coś jak w Psim Polu), zastępcze, rozkazy.

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Maja 2011, 20:48:18 »
Zaznaczyłem godzinę, ale tylko i wyłącznie ze względu na brak czasu na siedzenie przed komputerem w domu. Gdyby to pominąć, to zaznaczyłbym 4 godziny – to jest taki realny czas jazdy (przynajmniej w moim zakładzie) właściwie w każdym kierunku (nie licząc Karsznic, do których z Bydgoszczy kręcimy około 5,5 godz.).

Nie zawsze. Na przykład TXCEc 4561 (mam stary rozkład i nie wiem czy jeszcze jeździ.) kręcił lepszy czas z Karsznic do Bydg. Wsh. Tow.
Wyjazd o 21.29 przyjazd do Bydg. Wsh. Tow o godz 1.50. Czyli 4 godziny i 19 minut.

Pozdrawiam!
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Maja 2011, 20:56:22 »
Zaznaczyłem 2 godziny, ale osobiście uważam, że 5/6 jazdy jest spoko. Jedynie co był zrobił, to dodał jakieś dłuższe postoje (jeśli jedziemy z towarowym), ale pewnie większość przy 20 minutowej stójce, wyłączyła by symulator z powodów....że nic się nie dzieje.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Dominik333

  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Maja 2011, 21:26:03 »
To zależy jakie kto lubi misję, można również zrobić misję jednogodzinną np na manewrach Włodowice Towarowe – Włodowice Zachodnie, pobawić się w jakieś rozrywanie/składanie składów towarowych. Niby misja nie długa a będziemy się czuć "syci" robiąc tyle manewrów :)

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Maja 2011, 22:32:20 »
Dwie godziny. Więcej to za dużo a godzina i mniej to za mało. Chociaż u mnie to święto teraz, jak przejadę więcej jak 3-4 kilometry i nie wyłączę symka z braku chęci:) A w ogóle włączenie go to inna sprawa, częściej 3ds max i zabawa ze 111a.
I dużo zdażeń losowych by się przydało. Nie 2-3 na misję, ale co chwila.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Maja 2011, 22:48:27 »
I dużo zdażeń losowych by się przydało. Nie 2-3 na misję, ale co chwila.
To jest naprawdę bardzo, bardzo trudne zadanie, nie wolno narzekać że tego nie ma. Po pierwsze problemem jest wymyślenie alternatyw. Moim zdaniem wielu z Was przesadza z tą ilością zdarzeń. Patrząc na realne podróże pociągiem to czasem zdarzy się zatrzymać w polu. Na pewno słychać za każdym razem inne nagrania przez RT, radiostop to już w ogóle rzadkość. Czasem jazda po niewłaściwym. Proszę Kacu napisz mi różne sytuacje na kolei, które są co chwilę. Jak co chwilę? Jedziesz od stacji do stacji i co może zdarzyć się po drodze? Mam zrobić biegające sarny czy rzucających się ludzi pod koła? Oszaleć z Wami można ;)
Po drugie najgorzej jest z nagraniami. Może na ich ilość nie narzekam, tak jak kiedyś, ale ciężko to samemu przesłuchać, to jest chyba najgorszy punkt podczas pisania scenariuszy. Chcecie rozkazy, nierozkazy, ale jak to dopasować? Nie da się. Ani nie będzie rozkaz pasował do kilometraża, ani do nazw semaforów, nie wspominając o stacjach. Do nagrywania dźwięków też widzę las rąk. Pocałujcie się w trąbkę za Waszą pomoc. Do nagrań na CTL-u zgłosiły się oczywiście osoby z Devs i to tylko trzy. Nie chcecie pomagać, to nie wymagajcie, bo to aż wstyd.

Akurat nie mówię o Tobie Kacu, Ty masz swoją pracę, ale wielu jest tu takich co by chcieli cuda na kiju, ale pomóc to się nie chce.
Napisałem to w takim tonie, bo może warto twardo przedstawić jak to wygląda, a nie się ciuciać.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Maja 2011, 22:52:44 »
Jednym słowem Panowie wymagań macie co niemiara, ale rąk do pracy brak heh. To samo z propozycjami, taka siaka i owaka, ale chętnych rąk pomocnych w tym czy w owym również brak. Więcej doradców niż roboli he he.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Czas scenariusza.
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Maja 2011, 23:04:44 »
Co do nagrań — jak ktoś ma czas, to mógłby przesłuchać i zrobić stenogramy. To by już dużo dało, a nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani oprogramowania. Poza tym nadal mi się wydaje, że praca maszynisty jest bardziej nudna, niż to próbujemy zasymulować…
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni