Autor Wątek:  Problem z grafiką w symulatorze. [solved]  (Przeczytany 2481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Makrov

  • Wiadomości: 110
  • ET41-105
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Problem z grafiką w symulatorze. [solved]
« dnia: 18 Lipca 2011, 18:33:34 »
Witam, od pewnego czasu zaczął mi się dziać dziwny problem. Chodzi mi o tekstury, rozmazują się już około 10 metrów przed lokomotywą. Drugie to taki dziwny widok ostrych elementów, kiedyś było wszystko ok, nic się nie działo, a właśnie od pewnego czasu tak jest. Wogóle zaobserwowałem pogorszenie się grafiki. Prosił bym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Dołączam screena:
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpnia 2011, 22:26:53 wysłana przez Makrov »
Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światła pociągu. Maszynista widzi trzech debili na torach.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Problem z grafiką w symulatorze.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipca 2011, 18:35:57 »
Zmieniałeś coś w ustawieniach grafiki bądź eu07.ini? Jeżeli grafika się pogorszyła to na pewno wyłączone zostało wygładzanie obrazu (w takim przypadku powinieneś oprócz pogorszenia grafiki mieć większy FPS).
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Makrov

  • Wiadomości: 110
  • ET41-105
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Problem z grafiką w symulatorze.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lipca 2011, 18:40:58 »
Właśnie w tym rzecz żę nie grzebałem w ustawieniach grafiki ani w eu07.ini. A apropo wzrostu fps to wraz z pogorszeniem się wzrósł o około 2~3 fps. Daje w załącznik eu07.ini.
Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światła pociągu. Maszynista widzi trzech debili na torach.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Problem z grafiką w symulatorze.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lipca 2011, 18:44:16 »
Sprawdź jak jest ustawiony Antyaliasing w ustawieniach, po ustawieniu wyższej wartości powinno się poprawić (jak coś to mam mniej niż ogólne pojęcie o wygładzaniu obrazu, gdyż nie jest mi dane używać tej wspaniałej rzeczy przy mojej grafie).
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Makrov

  • Wiadomości: 110
  • ET41-105
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Problem z grafiką w symulatorze.
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lipca 2011, 18:02:24 »
Dobra dzięki, pomogło.
Gdyby ktoś miał podobny problem z grafiką/wygładzaniem obrazu, pomóc może ustawienie antyaliasing-u na wyższe wartości.
Sam u siebie ustawiłem antyaliasing na x4 i wszystko wróciło do normy. :)
Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światła pociągu. Maszynista widzi trzech debili na torach.