Autor Wątek:  Jaka jest szansa na trafienie na wagon z dzialajacym gniazdkiem elektrycznym?  (Przeczytany 5403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C2H6OH

  • Wiadomości: 42
  • Niewolnik Windowsa
    • Zobacz profil
    • MorsEncryption
  • Otrzymane polubienia: 0
Wybieram sie w podroz TLK. Czy jest jakas szansa, ze bede mogl cos podladowac (np. telefon) poprzez ogolno dostepny kontakt w wagonie?
Nie posiadam profesjonalnej wiedzy nt. kolei, dlatego proszę o poprawianie każdego błędu rzeczowego w moich postach.
Jak nie ma polskich znakow, znaczy ze ich nie posiadam ;)

Online Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Jest. To temat prowokacja, bo nie bardzo rozumiem jego sensu?

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
W TLK? Praktycznie żadna, przez wszystkie lata, najpierw w pośpiesznych a teraz w TLK ani razu nie spotkałem działającego gniazdka.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Żeby sobie naładować musiał byś ze sobą mieć jakiś przedłużacz, bo na 99% ładowarka nie zmieści się Tobie w odstępie między siedzeniami.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline C2H6OH

  • Wiadomości: 42
  • Niewolnik Windowsa
    • Zobacz profil
    • MorsEncryption
  • Otrzymane polubienia: 0
Jest. To temat prowokacja, bo nie bardzo rozumiem jego sensu?
Wybieram sie w dlugo podroz (Gdansk-Warszawa-Lwow-Warszawa-Gdansk) i chcialbym sobie i znajomym zapewnic troche rozrywki w formie ogladania filmow, a jestem po prostu ciekaw, czy sa jakies szanse na naladowanie urzadzenia.
I prosilbym Ciebie o nieformowanie zarzutow bez posiadania dokladnego obrazu sytuacji...

Wielkie dzieki innym za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2011, 19:52:32 wysłana przez C2H6OH »
Nie posiadam profesjonalnej wiedzy nt. kolei, dlatego proszę o poprawianie każdego błędu rzeczowego w moich postach.
Jak nie ma polskich znakow, znaczy ze ich nie posiadam ;)

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Wybieram sie w dlugo podroz (Gdansk-Warszawa-Lwow-Warszawa-Gdansk) i chcialbym sobie i znajomym zapewnic troche rozrywki w formie ogladania filmow, a jestem po prostu ciekaw, czy sa jakies szanse na naladowanie urzadzenia.
Problem jest taki, że często gniazdka są "bez prądu". Ja sam korzystałem kilkukrotnie na korytarzu z tym, że czasami są wahania napięcia. Dobry zasilacz sam się wyłączy. Gorszy sprzęt może źle działać.
Solo oración!

Online Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
No to brawo :)
Nawet jak Ci wszyscy powiedzą, że nie ma, to wcale nie znaczy, że trafisz na taki wagon. Odpowiedź na Twoje pytanie padła w moim poście: tak, jest taka szansa. Po prostu spotkałem się z takim przypadkiem.

I prosilbym Ciebie o nieformowanie zarzutow bez posiadania dokladnego obrazu sytuacji...
Ja tylko zapytałem, a niczego "złego" Tobie nie zarzuciłem, toteż czytaj ze zrozumieniem. Zapytałem, odpowiedź uzyskałem i jest ok :)

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Zależy jakim konkretnie składem jedziesz (a raczej z jakich wagonów on zwykle jest zestawiony). Jak po modernie, to szansa jest oczywiście większa i sam jechałem niejednokrotnie TLK z w pełni sprawnymi kontaktami w przedziałach (więc na korytarze nie musiałem wychodzić).

Offline C2H6OH

  • Wiadomości: 42
  • Niewolnik Windowsa
    • Zobacz profil
    • MorsEncryption
  • Otrzymane polubienia: 0
Nawet jak Ci wszyscy powiedzą, że nie ma, to wcale nie znaczy, że trafisz na taki wagon. Odpowiedź na Twoje pytanie padła w moim poście: tak, jest taka szansa. Po prostu spotkałem się z takim przypadkiem.
Mam nadzieje, ze dobrze trafie ;)

Ja tylko zapytałem, a niczego "złego" Tobie nie zarzuciłem, toteż czytaj ze zrozumieniem.
Rozumiem, po prostu mam takie spaczenie, ze slowo "prowokacja" od razu zle sie kojarzy.

OT: wybieram sie na taki wypad nie z racji zainteresowan koleja, tylko do tego mnie sytuacja zmusila – Zlot 100-lecia Harcerstwa ;) :END OT

ZiomalCl, dzieki za odpowiedz.
Nie posiadam profesjonalnej wiedzy nt. kolei, dlatego proszę o poprawianie każdego błędu rzeczowego w moich postach.
Jak nie ma polskich znakow, znaczy ze ich nie posiadam ;)

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Jak jedziesz sypialnym to wiadomo, że będzie.... A jak nie to powiem kolokwialnie "Szansa jak na obsranie nas przez gołębia na krakowskim rynku."
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Dodatkowym utrudnieniem jest, że napięcie w gniazdku wynosi 110V (w wagonach przed modernem), więc różnorakie sprzęty będą wykazywały mniejszą wydajność.

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Predzej w ogole nie beda dzialac – w wagonach przed moderna jest prad staly.
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline GSM

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Wiele aktualnie stosowanych zasilaczy impulsowych będzie działać przy 110V (stałego też), co sam zresztą osobiście sprawdziłem (zasilacz od nokii i zasilacz bodajże od samsunga), jednakże instalacja musi być sprawna no i wyłącznik w szafie załączony czego nie uświadczyłem w starych TLKowskich wagonach już od bardzo dawna. Rzecz się ma za to dobrze, rzecz jasna, w Ex/EC ;)

Offline C2H6OH

  • Wiadomości: 42
  • Niewolnik Windowsa
    • Zobacz profil
    • MorsEncryption
  • Otrzymane polubienia: 0
Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za pomoc.

Jak wrócę, to napiszę z czym się spotkałem.
Nie posiadam profesjonalnej wiedzy nt. kolei, dlatego proszę o poprawianie każdego błędu rzeczowego w moich postach.
Jak nie ma polskich znakow, znaczy ze ich nie posiadam ;)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Uważam że skorzystanie z niepewnego źródła zasilania jest niewybaczalnym błędem, którego efektem może być kosztowna awaria sprzętu.
Cytuj
..chcialbym sobie i znajomym zapewnic troche rozrywki w formie ogladania filmow, a jestem po prostu ciekaw, czy sa jakies szanse na naladowanie urzadzenia.
W pociągu można mieć rozrywkę nie korzystając z prądu, trzeba trochę wyobraźni i chęci. Trzeba też pamiętać że w pociągu nie jedziemy tylko my.

Temat zamykam, został wyczerpany.