Autor Wątek:  Elektryczny sygnał dźwiękowy  (Przeczytany 3818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mati77

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Elektryczny sygnał dźwiękowy
« dnia: 04 Maja 2011, 17:27:29 »
Witam. Jeżeli się okaże, że zamieściłem ten wątek w złym miejscu prosiłbym o przeniesienie go w odpowiednie miejsce.

Ale do rzeczy. Czy da się w lokomotywie (np ET22-20xx, czy SM42) uaktywnić działanie klawisza "/" (tam, gdzie w EN57 uruchamia się brzęczyk od drzwi)? W ten sposób można by było dodać do loków dźwięk elektrycznego klaksonu używanego podczas manewrów.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 04 Maja 2011, 17:34:52 wysłana przez mati77 »

Offline Lorem

  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Elektryczny sygnał dźwiękowy
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maja 2011, 17:51:33 »
Da się. Strzelam, że gdybym powiedział "zobacz jak jest to zrobione w EN57" to byłoby za mało :) Musiałbyś więc w pliku .chk dodać linijkę:
Doors: OpenCtrl=DriverCtrl CloseCtrl=DriverCtrl OpenSpeed=0.3 CloseSpeed=0.1 DoorMaxShiftL=0.53 DoorMaxShiftR=0.53 DoorOpenMethod=Shift DoorClosureWarning=Yes zaraz za linijką Brake. Następnie w pliku .mmd w sekcji sounds wpisać:
departuresignal: signal_start.wav signal.wav signal_stop.wav 100wstawiając odpowiednio zamiast signal_start.wav – dźwięk rozpoczynający twój sygnał dźwiękowy, za signal.wav – zapętlający się dźwięk syreny, oraz za sigal_stop.wav – dźwięk zakańczający sygnał. Tu dobrze by było, jakbyś przeanalizował sobie dowolny dźwięk syreny. Mam nadzieję, że wszystko jasne.
A może by tak własny pulpit...

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Elektryczny sygnał dźwiękowy
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maja 2011, 18:00:24 »

Doors: DoorClosureWarning=Yes
Sprawdzałem, i wystarczy tylko powyższy wpis za linijką "Brake". Do tego odpowiedni wpis w MMD.
Zresztą nie wiem po co część dot. otwierania drzwi, tylko utrudniło by to sprawę.

Offline Lorem

  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Elektryczny sygnał dźwiękowy
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maja 2011, 18:36:32 »
No to ok. Wiem, że tak jest to zrobione w M62_mod, SM42 i wszędzie tam, gdzie można uruchomić sobie melodyjkę, więc tak napisałem i tu (z tym, że dźwięk nie jest jako otwieranie drzwi, a jako sygnał odjazdu). A wpisy drzwi nie przeszkadzają, bo i tak nie ma się co animować (nie definiujemy tego).
A może by tak własny pulpit...

Offline KormaK

  • Wiadomości: 152
  • pizzapizzapizza
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Elektryczny sygnał dźwiękowy
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maja 2011, 16:18:52 »
Tylko właśnie w M62_mod i SM42 musi być linijka dotycząca drzwi, ponieważ dźwięk muzyki z radyjka jest podpięty pod dźwięk ich otwierania, dlatego w .chk jest ten cały wpis, a nie sam:Doors: DoorClosureWarning=Yes Co nie zmienia faktu, że aby zrobić "trzecią syrenę" trzeba użyć samego wpisu o brzęczyku przed odjazdem, gdyż tylko ten dźwięk się zapętla. ;)
everybody lies

Offline szogun

  • Wiadomości: 5630
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 562
Odp: Elektryczny sygnał dźwiękowy
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maja 2011, 16:22:27 »
M62_mod i SM42 musi być linijka dotycząca drzwi, ponieważ dźwięk muzyki z radyjka jest podpięty pod dźwięk ich otwierania
Nie tylko tam, w 6Dg jest podobna sytuacja, tyle że pod te klawisze nie jest podpięte radyjko, tylko wyświetlacz. Myślę żeby w następnych projektach, wykorzystywać również te przełączniki w innych celach, bo z takich zero-jedynkowych to mamy tylko : ;
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Elektryczny sygnał dźwiękowy
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maja 2011, 17:30:43 »
Jedynym minusem jest to, że nie można wyłączyć melodyjki...chyba, że F10 ;))
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal