Autor Wątek:  Zażyjmy świeżego powietrza  (Przeczytany 94408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #60 dnia: 28 Czerwca 2011, 16:34:23 »
On się nie znęcał, tylko uciekał przed pojazdem z wideorejestratorem :P Tak pędził, że jego pojazd po drodze częściowo się rozsypał (patrz ostatnie foto) :D

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #61 dnia: 28 Czerwca 2011, 16:37:41 »
Rutynowa kontrola stanu…technicznego :P
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #62 dnia: 28 Czerwca 2011, 16:38:08 »
Taaa, kawałek błotnika odpadł.
Pozdrawiam

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #63 dnia: 28 Czerwca 2011, 16:39:47 »
...na asfaltowej, prostej i gładkiej drodze :P

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #64 dnia: 28 Czerwca 2011, 16:51:27 »
Taaa, kawałek błotnika odpadł.
Heh, mi to się kiedyś udało całkowicie urwać błotnik (w tej oto super maszynie), ale chwila pracy i po sprawie. Wrzuciłbym jakieś foty, ale aktualnie remontuje rower (w tym sezonie przejechane ~700km, odbiło się na wielu częściach) także lipa.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #65 dnia: 30 Czerwca 2011, 18:19:59 »
Kilka zdjec z zazywania powietrza na malych stacjach kolejowych. Trzy pierwsze to Lillehammer, przy czym ostatnie jest z muzeum. Nastepne trzy to mala miejscowosc Tretten, klimatyczne stacyjki i niezapomniane widoki.

Offline Tomasz144

  • Wiadomości: 82
  • Historia
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #66 dnia: 17 Lipca 2011, 22:15:35 »
Dzisiaj kolejna trasa: Kudowa-Zdrój - Jerzykowice Wielkie - Jeleniów - Dańczów - Gołaczów - Kulin Kłodzki i powrót do Kudowy tą samą drogą. Słabo znam te tereny i do stacji kolejowej w Kulinie nie dotarłem.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #67 dnia: 18 Lipca 2011, 08:42:51 »
Tutaj mają być foto relacje, wrzuć fotki z wyprawy.
Pozdrawiam

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #68 dnia: 16 Sierpnia 2011, 01:02:32 »
Pozwolę sobie lekko odświeżyć wątek. 14. sierpnia 2011r. korzystając z okazji wybrałem się skuterem do Treblinki oraz w miejsce byłego obozu pracy i zagłady "Treblinka". Byłem u rodziny, a od tamtego miejsca do Treblinki jest tylko 18 kilometrów.


Włączyłem swojego komórkowego GPS-a z mapą uaktualnioną na 2009. rok (to ważne, czytajcie dalej), wyznaczyłem kierunek Treblinka - stacja kolejowa i ruszyłem. W Treblince nigdy nie byłem i miałem nadzieję, że na stacji również kilka zdjęć zrobię. Po około pół godziny jazdy zobaczyłem tablicę z nazwą miejscowości. Normalne miejsce, wieś jak wieś, niczym się nie wyróżniająca. Stanąłem przed tablicą, wyłączyłem silnik i zacząłem słuchać ciszy. Wdałem się w rozmowę ze starszym panem, który z resztą sam mnie zaczepił. Nie wiem dlaczego, ale nie mogłem części jego wypowiedzi zrozumieć. Jedyne co pamiętam, to to, że samo miejsce byłego obozu znajduje się jeszcze około 12 kilometrów od wsi Treblinka i to, że droga tutaj wybudowana (jest widoczna na zdjęciu) została wybudowana przez Niemców od stacji kolejowej do obozu. Z początku były to same płyty betonowe, dopiero po wojnie Polacy zalali to asfaltem. Starszego pana nie trzymałem dłużej na słońcu, pożegnałem się i podziękowałem na rozmowę. Zrobiłem kilka zdjęć i dalej ruszyłem w stronę stacji kolejowej.

Po chwili docieram na stację. Jakież wielkie było moje zdziwienie! W miejscu gdzie była stacja, tory i cała infrastruktura nie było niczego innego poza zieloną trawą. Nie wiem tylko dlaczego moja mapa (przypominam o roku aktualizacji) uporczywie wskazywała, że znajduję się właśnie na samym środku szlaku. I tutaj mam nauczkę, aby nie ufać GPS-owi. NIGDY!



Starszy pan nakazał mi się kierować w stronę Kosowa Lackiego. Nie wskazał mi jednak kierunku, w którą stronę mam się kierować. A jako, że zupełnie nie znam tutaj okolicy, wstukałem cel - Kosów Lacki. I jak się okazało - niepotrzebnie. Na drodze wyjazdowej ze wsi Treblinka jest wyraźny znak kierujący do Muzeum Walk i Męczeństwa Treblinka. Jechałem tak około 8-9 kilometrów, 40 km/h. Droga nie pozwalała na więcej, identyczna jak we wsi, można porównać. W końcu dojechałem do miejsca pamięci. Wjeżdżając na terem muzeum ( i parking) przejeżdżałem przez przejazd kolejowy, a zasadniczo samą płytę przejazdową. Są to te same tory, które kiedyś były na stacji w Treblince. Wszystko zostało rozebrane a miejsce byłego szlaku kolejowego porasta trawa i inne rośliny w "korytarzu" głębokim na pół metra.  Wjeżdżam na parking, zamykam skuter i idę wgłąb lasu kamienną ścieżką. Zaskoczyła mnie w tym miejscu jedynie frekwencja - na parkingu stało 5 autokarów lepszej klasy, z różnych krajów (ani jeden z Polski), mnóstwo samochodów i rowerów na stojaku rowerowym. Od razu było wiadomo, że to miejsce nie pozostało zapomniane.



Powyższy pomnik-drogowskaz znajduje się tuż przy skręcie na wjazd do muzeum, równolegle do pamiętnej drogi.



Kamienna tablica (a zasadniczo 6 kamiennych tablic) informujących o tym, co się wydarzyło w tym miejscu podczas II wojny światowej. Po Polsku, Jidysz, Rosyjsku, Angielsku, Włosku i Niemiecku.

Idąc dalej tą kamienną drogą, po chwili z prawej strony zbliżały się symboliczne podkłady kolejowe zbliżające się do rampy, na którą z pociągów wyładowywano ludzi. Dalej, po lewej stronie kamienie z nazwami państw wszystkich narodowości pomordowanych w tym obozie. W środku, największa - Polska. Niestety zdjęć nie mam, bo aparat odmówił posłuszeństwa - komunikat Battery low wyjaśnia wszystko. Dalej, duży pomnik w kształcie grzyba i wielkie pole z porozrzucanymi kamieniami z nazwami miejscowości i nazwiskami osób. Największe dwa - Warszawa oraz Janusz Korczak i dzieci.  Dalej nie ma co opowiadać...

Przy wyjściu wpisałem się do Kroniki, ale i poczytałem troszeczkę. Wpisy były nie tylko po polsku, ale i angielsku, niemiecku, francusku i innych językach. Wyczytałem, że starsza pani przez kilka lat oszczędzała, aby przyjechać z północnej anglii do swojego ojca, który został tutaj zamordowany, młodzież z Izraela specjalnie tutaj przyjechała autokarem, aby oddać cześć pomordowanym, często wpisy kończyły się słowami "Nigdy więcej!". Ja również się wpisałem, ale to pozostawię dla siebie.

Każdy powinien się tam pojawić. W Małkini zatrzymują się pociągi TLK/IR Warszawa - Białystok lub Kolei Mazowieckich Małkinia - Warszawa Wileńska a potem to już tylko jakieś 20 kilometrów np. rowerem. Trasa jest przyjemna, bez większych wzniesień - dla rowerzystów idealna. Wykorzystajcie ostatnie dni wakacji, polecam... :)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #69 dnia: 07 Września 2011, 15:04:08 »
Korzystając jeszcze z dobrej pogody i dwóch dni wolnego postanowiłem się wybrać tak o przed siebie bocznymi drogami. Póki co to na razie takie małe wycieczki. Auto przed lakierowaniem.
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #70 dnia: 13 Września 2011, 00:28:07 »
1.[Karkonosze] Karpacz- świątynia Wang, przetransportowana z Norwegii.
2.[Karkonosze] Podejście pod Śnieżkę (1602 m. n.p.m.), widok na stronę Czeską.
3.[Tatry Słowackie] Elektriczka- kolejka rozwożąca adeptów wspinaczki na szlaki.
4.[Tatry Słowackie] Podejście na jeden z najwyższych szczytów Tatr.
5.[Tatry Słowackie] Podejście na Rysy (2503 m. n.p.m.).
6.[Tatry Słowackie] Widok na wyższy wierzchołek Rysów, z niższego wierzchołka polskiego (2499 m. n.p.m).

Offline KormaK

  • Wiadomości: 152
  • pizzapizzapizza
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #71 dnia: 15 Września 2011, 20:35:08 »
Póki było ciepło i fajnie, wybrałem się zwiedzić kolejny już raz lubiane przeze mnie miasta górskie: Ustroń i Wisłę. :) Fotki z wyciągu Czantoria, stacji kolejowej Ustroń Polana, skoczni Wisła Malinka i z pewnego fajnego miejsca. :)
everybody lies

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #72 dnia: 15 Września 2011, 21:05:11 »
Na saniach jechałeś?
Pozdrawiam

Offline KormaK

  • Wiadomości: 152
  • pizzapizzapizza
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #73 dnia: 15 Września 2011, 21:09:24 »
Na LTS? No oczywiście. :) Super to jest! :D
everybody lies

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #74 dnia: 18 Września 2011, 20:58:57 »
Ostatnio mam za mało czasu na wszystko. Staram się zawsze "upiec dwie pieczenie na jednym ogniu". W sierpniu pojechałem z towarem do Lublina i Woli Uhruskiej. Wschodnie granice Polski zawsze mnie się wydają oazą spokoju i wspomnieniem tego co dobre. Traf chciał, że w Woli Uhruskiej towar zdawałem przy dawnej stacji Uhrusk. Żałowałem, że nie mam kamery, ale od czego jest "kalkulator". Porobiłem kilka zdjęć, między innymi stacji


głośnika


rozkładu jazdy


czy też widoków w stronę Chełma


i Włodawy
.

W rozmowie z pracownikami hurtowni dowiedziałem się, że jeżdżą tamtędy pociągi towarowe, prawdopodobnie do Sobiboru po drzewo i do stacji towarowej we Włodawie. Kiedyś był tam wykonywany także ruch pasażerski. Próbuje sobie wyobrazić jedynie co tam się działo w czasach najlepszej świetności tej linii. Warto też wspomnieć, że w trawie są tory. W mojej okolicy zostały tylko zasadnicze, a tu komplet.
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2011, 20:53:50 wysłana przez Quark-t »

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Września 2011, 21:15:44 »
Żałowałem, że nie mam kamery, ale od czego jest "kalkulator".
Oj, Ty chyba zdjęć z kalkulatora nie widziałeś, popatrz tutaj:)
1.Za pan brat z wiewiórką.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #76 dnia: 19 Września 2011, 22:08:51 »
Żeby nie było, że non stop siedzę w 3ds Max'ie:) 18 w Katowicach Ligocie był kolejny zlot cylkiczny fanów Forda Sierry ze Śląska (i nie tylko :) ) Tylko jak na złość było niewiele ludzi. Ale było jak zawsze fajnie, nie obeszło się oczywiście bez upalania, grilla i "Janek, umyj se luloka...".
Moja Sierka na ost. zdjęciu pierwsza od Transita:)

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #77 dnia: 19 Września 2011, 22:25:23 »
Hmm, ciężko przydzielić ten teren do jakiejkolwiek dzielnicy. Można było coś napisać - mam jakies 1,5km do tego miejsca (jak dobrze myślę, w pobliżu takiej duuużej czerwonej hurtowni? Kiedyś tam był topex, nie wiem co jest teraz).

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #78 dnia: 19 Września 2011, 22:28:53 »
No jest znak ze strzałką taki mały i napis Topex:) Co do hurtowni to nie wiem, ale ten plac to jest koniec ul. Śląskiej.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #79 dnia: 19 Września 2011, 22:35:30 »
Jakiś czas temu "przypadkiem" zrobione. Szczególnie dla Ciebie @Kacu.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #80 dnia: 19 Września 2011, 22:51:50 »
To Ghia (tylko że dopałów nie widzę) czy ma RS'a założonego na przedni zderzak?;)

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #81 dnia: 19 Września 2011, 23:15:31 »
Hmm, ciężko przydzielić ten teren do jakiejkolwiek dzielnicy.
Przecież to jest Ligota.
Pozdrawiam

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #82 dnia: 19 Września 2011, 23:38:27 »
To obok linii zaraz chyba jest, niedaleko stacji w Panewnikach, no nie?
Pozdrawiam,
Winger

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #83 dnia: 19 Września 2011, 23:39:13 »
Słyszałem właśnie kilka razy przejeżdżający gdzieś niedaleko pociąg. Dobrze Maciek i Rewi, następnym razem (20.11) dam znać i można się spiknąć:)

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #84 dnia: 19 Września 2011, 23:43:29 »
@REWIZOR, teoretycznie to i możliwe, ale bliżej to jest zdecydowanie do Piotrowic. Te kółko z toną gruzu i paroma oponami jest zaraz za dawnymi zakładami automatyki kolejowej "Piotrowice". Lewy górny róg na załączniku to właśnie te miejsce.
@Winger, masz na myśli pewnie Piotrowice. Niedaleko przechodzi linia w kierunku Rybnika, a po prawej stronie screena widać linię w kier. Tych(ów?).
PS. Wiadomość razem z załącznikiem wysłana z telefonu ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2011, 23:48:56 wysłana przez maacius »

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #85 dnia: 19 Września 2011, 23:53:28 »
Wiem gdzie to jest, to mój skrót koło niebieskiego szlaku rowerowego. Jest to Ligota bez żadnego teoretycznie, z Piotrowic tam nawet dojazdu nie ma.
Pozdrawiam

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #86 dnia: 20 Września 2011, 00:04:00 »
Cholewka, no tak, dzielnice mi się popierniczyły. Ech, co to kilka lat poza stolicą z ludźmi robi ;-)
Pozdrawiam,
Winger

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #87 dnia: 20 Września 2011, 08:57:08 »
To jest takie zad... w środku lasu, że tylko nieliczni wiedzą jak tam dojechać.
Pozdrawiam

Offline jacekst44

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 352
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #88 dnia: 20 Września 2011, 19:20:48 »
W sobotę w miarę blisko bo tylko 75 km od mojej siedziby odbył się 14 Rajd Warmiński. Jest blisko więc przez jednoosobową aklamację padła decyzja o wyjeździe na oglądarę. Wylądowałem w malowniczych Szałstrach, ale okazało się, że jadą w przeciwną stronę więc na upatrzonej hopie nie będzię skoków. Krótka decyzja po rozmowie z kilkoma ludźmi jadę na kolejny odcinek tam gdzie są hopy. Jest ok ale i niebezpiecznie. Kamienie fruwają i po cyknięciu zdjęcia szybka ucieczka za drzewo. Ale za to czuć bliskość i szaleństwo tych ludzi w metalowych przemieszczających się pudełeczkach. Po posiłku powrót do Szałstr zobaczyć jak jadą na szybkich łukach. Technika jazdy jak zwykle miód dla oka. Warto było. W weekend 68 rajd Polski, może ktoś z forumowiczów się wybiera? Pozdrawiam.

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #89 dnia: 01 Listopada 2012, 15:20:21 »
Wolny dzień dzisiaj, postanowiłem go wykorzystać i pojechać 55km od Monachium do Bad Tölz, miasteczka położonego u stóp Alp.

Miasteczko bardzo piękne, kolorowe, zbudowane w typowym niemieckim stylu:



Jak zwykle, mała wiocha, a kościołów 10. O 12 jak zaczęły wszystkie bębnić... :)



Niestety nie dotarłem na stację kolejową w tym miasteczku, gdyż dojechałem do niego autobusem. Ale następnym razem jak wybiorę się do innego miasteczka, to już w kolejowy sposób :) A co tam Panowie porabiają?
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2012, 15:21:49 wysłana przez Rozi »