Autor Wątek:  Zażyjmy świeżego powietrza  (Przeczytany 94449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Maja 2011, 12:39:27 »
Postanowiliśmy jechać sobie na Słowację. Wyznaczyliśmy sobie trasę Bielsko-Biała -> Demänovská Dolina przez Żywiec, Korbielów (przejście graniczne), Námestovo, Dolný Kubín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, po drodze zahaczając o Tatralandię

Piękne okolice. W 2002 roku pojechałem na kolonię na Słowację. Wyjazd z Krakowa, przejście graniczne w Korbielowie, przejechaliśmy przez Dolny Kubin i zatrzymaliśmy się w ośrodku wypoczynkowym (czy jak to nazwać) w Gornym Kubinie, więc o rzut kamieniem :) Naprawdę piękne góry. I tam w pobliżu jest piękny szczyt, już nie pamiętam nazwy, coś okolice 1600m.

A w Dolnym Kubinie zatrzymaliście się może na lody gałkowane? :) Pamiętam, że 10 lat temu były super tanie. Gałka po 50 halerzy. Byłem taki zaskoczony ceną, że kupiłem 5 gałek i nie zauważyłem drzwi wyjściowych :) Trzeba było kupić kolejne 5 i mnie wyszło już po Polskiej cenie :P

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Maja 2011, 12:50:34 »
Teraz to tam ceny w euro, więc o zakupach nie myśleliśmy, nawet euro ze sobą nie wzięliśmy. Chipsy, chrupki, energetyka (dla mnie), piwo (dla kumpla) i fajki kupiliśmy w Jeleśni. A przez Dolný Kubín tylko przelecieliśmy;)
Cytuj
I tam w pobliżu jest piękny szczyt, już nie pamiętam nazwy, coś okolice 1600m.
Wiem chyba, o którym mówisz:)

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Maja 2011, 13:59:03 »
Czy chodzi Wam o szczyt Veľký Choč? Piękne okolice, polecam :) Ogólnie jeżeli chodzi o Słowację to często tam bywam ponieważ mam niedaleko z mojej miejscowości (Zakopane). Podróżuję głównie na rowerze. Mogę polecić wycieczkę dookoła Tatr (niesamowite widoki). Dla bardzo wprawnych rowerzystów do pokonania w jeden dzień, ale znam też takich którzy rozkładali sobie podróż na 2, 3 dni. Wyruszamy z Zakopanego, granicę przekraczamy na Łysej Polanie. Jedziemy przez "zespół" miejscowości Vysoké Tatry, potem przez Štrbské Pleso, Liptovský Mikuláš, Liptovské Matiašovce. Następnie pięknym podjazdem wjeżdżamy na Przełęcz Huciańską i zjeżdżamy z niej do Zuberca, z którego to kierujemy się na Oravice. W Oravicach odbijamy na południowy wschód i wjeżdżamy na drogę leśną w Dolinie Cichej Orawskiej, którą to dojeżdżamy do samej granicy (teren, błota). Po przekroczeniu w lesie granicy wyjeżdżamy w Dolinie Chochołowskiej, z której to kierujemy się już do Zakopanego. Z tego co pamiętam wyszło mi 184 km.
Pozdrawiam.
-//-

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Maja 2011, 21:21:39 »
Co jest? Temat umiera?:)
Zaczął się ciepły czas, a dla mnie, jak co roku z resztą od wielu lat, zaczął się trwający aż do września/października, okres wędkarski. Pierwszy wyjazd miałem z kumplami na nockę na "Kopalnioka" pod Silesię w Czechowicach. Tak, żeby sobie wszystko przypomnieć. po 22:00 rozbiliśmy się na przeciwległym brzegu jak kopalnia, 3 wędki na spławik poszły do wody. Godzina, dwie cisza... Po 3 kumpel złapał, żeby nie skłamać, wielkości palca środkowego, rybkę. Później nic nie złowiliśmy. Siedzieliśmy do 2 w nocy i się pozwijaliśmy. Po przeanalizowaniu tego wyjazdu doszedłem do kilku wniosków: zmiana zbiornika wodnego, zmiana żyłki (miałem jakąś starą na szpuli, coś koło 0,25-0,3mm, sam nie wiem co tam robiła), na spławik dobra jest 0,18mm. Zestaw miałem za ciężki (słuchałem rad kumpla co tam łowi często – spławik 3g odpowiednio dociążony) i na czerwone robale g***o bierze.
Następny wyjazd w tą sobotę, trochę wcześniej po południu, na zbiornik "Łąka" do Poręby k. Pszczyny na leszcze. Zestaw na grunt przygotowany, pinki wczoraj kupione w lodówce zahibernowane do soboty (zaś mama się pluła, że jej robaki do jedzenia pakuję), tylko zanętę przygotować i jazda;) W niedzielę też z rańca wyjazd z kumplem do Kobióra na staw.
« Ostatnia zmiana: 27 Maja 2011, 23:15:46 wysłana przez Kacu »

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Maja 2011, 22:25:09 »
Marcin spokojnie, za chwilę wakacje, będzie wysyp.
Pozdrawiam

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Maja 2011, 23:47:03 »
TRAILER. Kradzież motora, użycie dziecka jako żywej tarczy, atak na policjantów, strzelanie... to spotkało mnie dwa dni temu. Dzisiaj odnaleziono motor, jutro rozprawa w sądzie. Motor rozkrojony częściowo w dziupli został. Reszta relacji + zdjęcia w poniedziałek :)


Właśnie wróciłem z policji. Będzie duuuużo do opowiadania, można by nawet film nakręcić :) Czekajcie do poniedziałku :)
« Ostatnia zmiana: 28 Maja 2011, 01:18:34 wysłana przez Rozi »

Offline Mytnik

  • Wiadomości: 576
  • Administrator
    • Zobacz profil
    • Mój kanał na YT
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Maja 2011, 22:25:14 »
A ja mam pytanie dotyczące jednośladów, dokładnie rowerów. Czy na Śląsku (Częstochowa i okolice) są jakieś trasy rowerowe w pobliżu szlaków kolejowych?

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Maja 2011, 21:13:39 »
W sobotę mieliśmy zaplanowaną traskę Krk – Targowisko – Nowy Wiśnicz – Lipnica Murowana – Piekiełko – Dobra – Gdów – Krk, ca. 160 km. Niestety jak w Nowym Wiśniczu zaczęło lać, to przy DW967 się poddaliśmy i wróciliśmy na pociąg do Bochni. Pani w kasie strasznie miła. Nawet herbatę słodką dostaliśmy. Najjaśniejszy punkt dnia :)
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Maja 2011, 23:07:06 »
Ja za to szukam jakiegoś stawu w okolicach Bielska-Białej / Czechowic-Dziedzic, gdzie coś można złapać. Męczę się od 2 dni po kilka godzin na "Kopalnioku" z kumplem na grunt, spławik, woblerki, błystki na czerwone, pinki, białe, kukurydzę, chleb i złapałem wielkie NIC.

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Maja 2011, 23:44:10 »
Jak obiecałem, opowiadam całą historię.

24.05.2011

10:05
Pojechałem ze znajomą na targ.

11:00 Czekałem na nią całą godzinę (siedząc na motorze), później się o nią zacząłem martwić, więc zamknąłem motor na kłódkę i poszedłem do niej. Jak ją zobaczyłem, to wróciliśmy do motoru.

11:05
Rozglądam się motoru nie ma, ale poszukuję jakichś podejrzanych twarzy. I co zauważyłem. Jako, że zostawiłem motor na wprost rzeźnika (sprzedawał mięso na straganie stojącym przy ulicy), zauważyłem, że on zniknął. Co dziwniejsze, zostawił całe mięso na straganie i nikt tego nie pilnował.

11:10
Dostałem się szybko na posterunek policji i w wydziale do zgłoszeń kradzieży pojazdów, zgłosiłem kradzież motora.

11:15
Pomijając biurokrację, dwóch policjantów w cywilu pojechało ze mną na miejsce kradzieży. Dostali nakaz aresztowania każdego podejrzanego.

11:20
Zajechaliśmy na miejsce. Rzeźnika dalej nie ma, ale jest jego córka. Policjanci się pytają, gdzie jest ojciec. Mówi, że musiał szybko wyjść do matki.

11:25
Przychodzi rzeźnik. Pytają się go gdzie był. Mówi, że u matki. To oni, gdzie zwinął mój motor. On mówi, że on mnie nawet nie widział. No to oni, że jedziemy na policję.

11:30-45
Gdy on usłyszał o komisariacie, wziął dziecko z ulicy (później się okazał, że to jego córka), wziął ją na lewe ramię, w prawą rękę nóż i chciał ugodzić policjanta. Ci od razu wyciągnęli dwie 9 milimetrówki. Ludzi oczywiście jak na targu multum i wszyscy się zeszli wokół nas. Jako, że już policjant ledwo co mógł rękami ruszać, więc strzelił dwa razy w powietrze. Podziałało, ludzie się odsunęli. Zebrałem jedną łuskę na pamiątkę:
http://eu07.pl/userfiles/8639/foto-IMG_0696.JPG
Nic, skuli go jakoś i zabrali go na komisariat.

11:50
Jako, że sobie pojechali, wróciłem na spokojnie do domu, powiedziałem o incydencie, wziąłem wszelkie dokumenty od motoru, paszport i pojechałem z bratem na komisariat.

12:40
Zajechaliśmy na komisariat. Złożyliśmy oficjalne zgłoszenie, pożegnaliśmy się.



25.05.2011

15:30
Zajeżdżam na komisariat, pytam się czy są jakieś postępy. Mówią, że jako, że nie mieli żadnego dowodu, musieli go zwolnić z więzienia. Ale, że mają jaką wskazówkę.



26.05.2011

16:00
W czasie spożywania posiłku, dzwoni telefon. Policja mówi, żeby postawić się na posterunku, gdyż odnaleziono motor. No to się golimy, kąpiemy, myjemy ząbki i jedziemy na komisariat.

17:00
Motor rzeczywiście stoi. Jedyny problem jest taki, że wyciągnęli go z jakiejś dziupli. No i oczywiście już motor był częściowo rozebrany. Brakuje prędkościomierza, światła stopu, przedniego błotnika i całej masy innych pierdółek. Co najgorsze, przecięli ramę motoru na pół. Podejrzewam, że motor się odnalazł tylko dlatego, że jestem biały. I jeżeli znaleźli go w jakiejś dziupli, to kazali im go zespawać, żeby go tylko odstawić. Nic, tragicznie zespawany, ale zespawany.
Mówią nam, żeby następnego dnia stawić się przed dziewiątą, gdyż będzie sprawa w sądzie w celu oskarżenia rzeźnika oraz odszkodowania (tutaj nie ma takiego czegoś jak OC).



8:45
Stawiamy się na posterunek. Zaprowadzili nas do nazwijmy to biura, w którym robią papiery, które idą później do sądu. Czekamy, czekamy.

9:45
Przychodzi żona rzeźnika wraz z prawnikiem. Prawnik na osobności nas pyta, jak wyglądała kradzież. My mu mówimy, że policja posiada wszelkie potrzebne informacje, których on nie musi znać. Powiedzieliśmy mu, że ma nami nie manipulować. On mówi, że to nie była napaść na mnie z bronią, bla, bla, bla.
Powołuje się, że Jezus Chrystus przybył na ziemię, by przebaczyć nasze grzechy, więc my też musimy przebaczać, bla, bla, bla.
Nic, dla mnie to była gadka, szmatka, na mnie to wrażenia nie zrobiło.

11:00
Prawnik poszedł, myślę, że z bardzo mieszanymi uczuciami, nie wiedząc, co myśleć.

11:25
Jako, że w tym biurze czekaliśmy i czekaliśmy, poprosiliśmy ich, by zadzwonili do nas, jak te papiery jakieś załatwią.

14:00
Nikt nie dzwoni, więc wracamy. Oczywiście siesta od 12-14, ale biuro zamknięte.

14:30
W końcu zlitowali się i otwarli. My nadal czekamy na papiery. Czekamy, czekamy. Tutaj zdjęcie pamiątkowe. Dodam, że to biuro wygląda bardzo ładnie, jest komputer. W sumie to biuro było obok, ale my sobie siedliśmy w fotelu, w którym żaden Dominikańczyk nie miałby odwagi usiąść, gdyż zaraz byłby przegoniony (naprawdę byłem już zmęczony):
http://eu07.pl/userfiles/8639/foto-SNC00500.jpg

15:30
Wchodzi skuty w kajdanki rzeźnik i blaga o przebaczenie, bla, bla, bla. Pokazał jak został pobity (zapewne przez policję, w celu wyciągnięcia informacji) oraz przez więźniów. Opowiada o dzieciach, bla, bla, bla.
Nic. Wcześniej rozmawiając, ja go chciałem wrzucić do więzienia i zapomnieć o nim. Ale po dłuższej rozmowie, uznaliśmy, że to strasznie mściwy naród i jako, że zazwyczaj jeżdżę na motorze sam, to było by niebezpiecznie. On obiecywał pół swojego domu w zamian za wolność.

16:00-18:00
Wciąż czekamy na papiery (w sumie to już nie wiedzieliśmy na jakie papiery czekamy, gdyż nikt ich nie przygotowywał). Przychodzi prawnik. No i poszliśmy na ugodę.
Załatwiają pieniądze. Miało być szybko, ale oczywiście czekaliśmy dobrą godzinę.

18:25
Przyszedł pułkownik (najwyższa ranga w policji na Dominikanie). Widział nas zmęczonych, znudzonych. Jako, że tutejsi lubią się chwalić władzą, to siedząc obok nas, zagonił siedzących chłopaków. Parę rundek wokół placówki. Później żałowałem, że nie spytaliśmy się go, czy umieją robić pompki, z pewnością z wielką przyjemnością, zademonstrowałby władzę oraz wielkie umiejętności szeregowych:

Policjanci wybiegają właśnie z okolic biura do kradzieży. Po lewo widać pułkownika, po prawo więzienie znajdujące się na terenie placówki.

18:50
W końcu przyszedł ten prawnik z pieniędzmi, podpisaliśmy parę papierków i w końcu ten horror się skończył.




A tu zdjęcie więzienia, które się znajduje w środku placówki:
http://eu07.pl/userfiles/8639/foto-SNC00499.jpg
EDIT. Teraz rzeczywiście jest to zdjęcie więzienia :)
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2011, 23:52:47 wysłana przez Rozi »

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Maja 2011, 23:52:23 »
Kamil, scenariusz na film już masz :)
Pozdrawiam

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Maja 2011, 23:53:31 »
Heh, no właśnie z tymi przygodami tutaj na Dominikanie, to albo dobry film można nakręcić, bądź też książki pisać :)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #42 dnia: 31 Maja 2011, 00:28:34 »
Kamil, szczęście w nieszczęściu, że to wszystko się tak skończyło. Bo wtedy co tak mniej więcej opisywałeś mi to na gg, to za dobrze to nie wyglądało. Nawet powiedziałbym, że bardzo groźnie i niebezpiecznie.
« Ostatnia zmiana: 31 Maja 2011, 01:08:25 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Czerwca 2011, 16:41:12 »
Postanowiłem wybrać się rowerem na zamek w Chudowie. Jak widać na pierwszym foto, na drodze rowerowej stanęła mi blondynka a raczej... jej samochód. Jechałem swoimi sprawdzonymi leśnymi drogami (czasami rowerowymi) tj. Katowice – Starganiec – Jamna – Kuźnica – Paniowy – Chudów. Jak widać na jednym ze zdjęć zabrałem na przyczepce mini grilla. Trasa bardzo ciekawa, oprócz samego mini zamku, są i atrakcje dla dzieci kucyki, dla dzieci i starszych "dzieci" labirynt i zamkowe komnaty. Opodal zamku znajdziemy słynny pomnik przyrody, drzewo Żwirka i Muchomorka. W drodze powrotnej zastała mnie burza i solidnie skropiło, sama wycieczka to tylko 85 kilometrów, lecz aura spowodowała, że czułem się jak po 150 kilometrach. Niestety, kilka ciekawych zdjęć przepadło podczas kopiowania :(. W związku z pytaniami, część trasy na mapie.

Edycja: w głowie mi siedzi zwiedzanie Warszawy rowerem, kiedyś @macius5991, opisywał takową. Trzeba się mocno zastanowić.
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwca 2011, 17:04:06 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Czerwca 2011, 16:56:33 »
Tomasz, pozazdrościć :) Szczególnie tego grilla i kiełbasek, mniam. Pojeździć sobie, pozwiedzać, a później fajnie zjeść, ajajaj.

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Czerwca 2011, 19:41:10 »
@REWIZOR, ten samochód to na Jankego w stronę szkoły policyjnej? Ile razy tam przejeżdżam, tyle razy muszę wymijać jakiś samochód. Nie wiem czy to moje szczęście, czy po prostu nie ma gdzie parkować.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Czerwca 2011, 20:13:27 »
Mogłeś zapytać na PW, ale odpowiem, tak. Co do parkingu to widać wyraźnie, że znajduje się po przeciwnej stronie, uprzedzając pytanie, nie nie był zajęty.
Pozdrawiam

Offline motonita2002

  • Wiadomości: 187
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Czerwca 2011, 20:19:01 »
Co tu dużo pisać – wodzirej rowerowych wycieczek po Śląsku i okolicach :)

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Czerwca 2011, 20:32:45 »
Co tu dużo pisać – wodzirej rowerowych wycieczek po Śląsku i okolicach :)
Taaaa, lepiej pochwal się swoimi, a naprawdę jest czym.
Pozdrawiam

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #49 dnia: 08 Czerwca 2011, 15:24:43 »
Po ciężkiej pracy, dziś mieliśmy okazję zobaczenia domu..... Kargula i Pawlaka. Za udostępnienie podwórka, dziękuję Panu, który tam teraz mieszka.
1) Tablica pamiątkowa.
2) Dom Kargula
3) Dom Kargula
4) Ganek Pawlaka
5) Oryginalny płot dzielący posesję
6) Też oryginalny, na potrzeby filmu gliniany garnek.
7) Wejście do schronu w budynku Pawlaka
8) A to nasza ekipa PLK

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #50 dnia: 08 Czerwca 2011, 15:51:15 »
Darek, OIDP kiedyś było tam Muzeum, Ty napisałeś, że dom jest zamieszkały. Możesz podać więcej informacji?
Pozdrawiam

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #51 dnia: 08 Czerwca 2011, 16:12:36 »
Jeśli chodzi o budynki, to tam mieszkają ludzie (rolnicy). Pan od (Pawlaka) udostępnił podwórko do zdjęć. Niestety sąsiada nie było w domu. Ciekawostka, ten garnek jest ostatnim rekwizytem, który pozostał. Były trzy, ale dwa gliniane się rozpadły. Budynki mieszkalne są w nie naruszonym stanie (oprócz okien plastikowych) Gorzej ze stodołą.... bo już jej nie ma. Jest tylko napis na podwórku, że była stodoła. Studnia, gdzie Wicia zaglądał w dekold. To było na potrzeby filmu, nie ma tam żadnej studni!. Też się zdziwiłem, po pamiętnym Eooooo..... Ty też wyglądasz na więcej lat. Ale tego nie ma. Podwórko jest zarośnięte, ciężko zobaczyć, gdzie jest płot. Mam jeszcze zdjęcia kościoła, gdzie mamę Pawlaka chowali.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #52 dnia: 08 Czerwca 2011, 16:29:22 »
http://www.wesly.republika.pl/podejdzdoplota.html
To tak jakby ktoś chciał przeczytać i zobaczyć jak to jest dzisiaj z miejscami w których kręcono "Samych Swoich". Jeśli zaśmiecam wątek, to przepraszam i proszę usunąć.


Zostaje. / REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwca 2011, 16:38:44 wysłana przez REWIZOR »

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #53 dnia: 22 Czerwca 2011, 21:02:03 »
Zdjęcia sprzed 2,5 roku, ale zamieszczam bardziej jako ciekawostkę. By móc dalej legalnie przebywać w kraju, po 9 miesiącach pobytu musieliśmy wyjechać poza granicę. Oczywiście najbliżej do Haiti.

Zdjęcie 1 przedstawia "bramę" do Haiti.
Zdjęcie 2, to plakat który wisiał w "biurze", w którym przybito nam pieczątki. Najciekawsze jest to, że od osoby była pobierana opłata 15 dolarów za wyjazd z kraju i 15 za wjazd do kraju. Teraz z tego co słyszałem, to jest to nawet drożej.
Zdjęcie 3 przedstawia drogę graniczną.
Zdjęcie 4 - targ znajdujący się na granicy.

Nie wiem jak to się stało, ale nie mam żadnego zdjęcia Haiti :/ Nic, może jeszcze kiedyś uda się jakieś zrobić.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Czerwca 2011, 17:01:01 »
Poczatek przygody na polnocy europy, gdzie powietrze i widoki sa niezapomniane. Pierwszy dzien, a zapowiada sie interesujaco.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Czerwca 2011, 17:54:59 »
Widzę, że jednak się udało :) Pogody życzę.
Pozdrawiam

Offline tom_21_pl

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Czerwca 2011, 18:00:54 »
Poczatek przygody na polnocy europy, gdzie powietrze i widoki sa niezapomniane. Pierwszy dzien, a zapowiada sie interesujaco.
Norwegia?

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Czerwca 2011, 22:15:43 »
Udalo sie, Tomasz. Tak Norwegia i male safari z przewodnikiem na masce. Dojazd do rzeki i bylej kopalni granitu Skeikampen niedaleko olimpijskiej wioski. Na pogode nie narzekam. Teraz uzupelnianie plynow w organizmie i bialek.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2011, 22:28:33 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Czerwca 2011, 22:53:27 »
Pozazdrościć widoków, klimatu. Ale fure wytargałeś :)

Edycja: Trzy fotki z wczorajszego wojażu razem z @ZomalCl po Katowicach i okolicach Cadillakiem, następne z przejazdu a  raczej pogoni @Ziomala za mną na trasie Katowice Rezerwat Ochojec, Muchowiec PKP, Muchowiec Lotnisko, Nikiszowiec, Giszowiec, Brynów. Niestety część fotek trafiło :/
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwca 2011, 15:54:14 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Zażyjmy świeżego powietrza
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Czerwca 2011, 16:26:22 »
następne z przejazdu a  raczej pogoni @Ziomala za mną na trasie Katowice Rezerwat Ochojec, Muchowiec PKP, Muchowiec Lotnisko, Nikiszowiec, Giszowiec, Brynów.
Nieładnie to się tak znęcać nad przyjezdnymi :P
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.