Autor Wątek:  Jak mocny jest twój sprzęt?  (Przeczytany 3619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pendolino

  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak mocny jest twój sprzęt?
« dnia: 24 Kwietnia 2011, 11:49:49 »
Proponuję zacząć dyskusję pod tytułem: Jak mocny jest twój sprzęt?
Polegać będzie ona na wypisaniu podstawowych parametrów:
- procesor
- karta graficzna
- pamięć ram
oraz:
a) FPS na TD (poza kabiną)
b) FPS na stacji Częstochowa Stradom (w kabinie w peronach)
czyli newralgiczne punkty "naj"

Wątek posłuży też przy modernizacji swojego sprzętu, w celu uzyskania lepszej wydajności. Zabawowo i pożytecznie.

Ja zacznę:

Mój standardowy komputer:

Karta graficzna: NVIDIA GeForce9200M GS (sterowniki najnowsze)
Procesor: Intel Core 2 Duo CPU P7350 2.00 GHz
Pamięć RAM: 3,00GB

FPS:
a) ~150 FPS
b) 3 FPS

Złom na którym teraz jestem

Karta graficzna: NVIDIA GeForce FX 5200
Procesor: AMD Athlon XP 2600+
Pamięć RAM: 1,00 GB

FPS:
a) ~40
b) <1

Teraz wasza kolej ;)


Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Jak mocny jest twój sprzęt?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwietnia 2011, 11:55:34 »
Należy ustalić jakieś konkretne zarządzenia, aby wyniki powtarzalne. No i niech to nie wymaga przejechania całej trasy, bo nie każdemu będzie się chciało.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Pendolino

  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jak mocny jest twój sprzęt?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwietnia 2011, 11:59:21 »
TD odpalamy, patrzymy na FPS, Towarowy2_linia61 odpalamy, podjeżdżamy, patrzymy FPS. Parametry: Panel sterowania>Menedżer urządzeń. Według mnie nic skomplikowanego, całej trasy przejeżdżać nie trzeba, zebranie danych na odpowiedź nie powinna zająć więcej niż 15 minut.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Jak mocny jest twój sprzęt?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwietnia 2011, 12:07:04 »
@Pendolino wątek o komputerach już jest. Jedyne czym się różni od twojego, to podaniem FPS na TD i linii 61 w Częstochowie Stradom. Jest sens?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Pendolino

  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jak mocny jest twój sprzęt?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Kwietnia 2011, 12:16:07 »
Myślę że jest, każdy może poznać FPSy przy odpowiedniej konfiguracji, może to pomóc dobraniu odpowiedniego sprzętu po symulator. Myślę że będzie to przydatne jeżeli oczywiście ktokolwiek będzie chciał podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Jak mocny jest twój sprzęt?
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Kwietnia 2011, 12:20:41 »
Konfiguracja to jedno, ale syf (lub jego brak) na kompie też ma wpływ na wydajność.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Jak mocny jest twój sprzęt?
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Kwietnia 2011, 12:45:23 »
Ja na TD poza kabiną na GF 9600GT mam 300-450 FPS, jednak wszędzie ograniczyłem do częstotliwości monitora i 60 fps lub 75 spoko starcza. Nie widzę różnicy od 60 FPS w górę. W peronach na Częstochowie Stradom mam jakieś 27.

Reszta: Athlon X2 7750, 4 Gb ramu DDR2 1066Mhz w dualu i chyba tyle:P
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Jak mocny jest twój sprzęt?
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Kwietnia 2011, 12:48:17 »
Proponuję najpierw ujednolicić ustawienia sterowników kart graficznych, by ewentualne parametry były takie same. Czasem przestawienie jednej opcji może spowodować znaczny wzrost FPS który często jest ograniczany np. do 75 FPS. Dzięki temu wyniki będą bardziej wiarygodne. W innym przypadku każdy powinien opisać z jakimi ustawieniami robił testy.
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Jak mocny jest twój sprzęt?
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Kwietnia 2011, 13:02:35 »
@Tomcio co do skongfigurowania kart graficznych taki wątek już jest. Sam o nim zapomniałem, ale dzięki pomocy pewnej osoby znalazłem :) Ustawiasz to co masz http://eu07.pl/forum/index.php/topic,14350.msg149207.html#msg149207 Znajdziesz tam wskazówki odnośnie tego jak ustawić panel sterowania NVIDIA. Sam ustawiłem wedle nich i mam teraz większy FPS.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwietnia 2011, 13:15:18 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Jak mocny jest twój sprzęt?
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Kwietnia 2011, 14:44:00 »
Czasem przestawienie jednej opcji może spowodować znaczny wzrost FPS który często jest ograniczany np. do 75 FPS.

Jest to tylko i wyłącznie opcja synchronizacji z odświeżaniem monitora. U mnie np tylko przy włączeniu tego da się grać. Zresztą, jak pisałem nie widzę różnicy między 75 FPS a 200 np.

EDIT:
Co dokładniej daje obsługa "CUDA"? Na TD jednak mam w granicach 200-220 po pogrzebaniu w ustawieniach.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwietnia 2011, 14:52:04 wysłana przez jageer »
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Jak mocny jest twój sprzęt?
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Kwietnia 2011, 20:24:58 »
a) FPS na TD (poza kabiną)
b) FPS na stacji Częstochowa Stradom (w kabinie w peronach)
Podawanie FPS na TD nie jest w żaden sposób miarodajne, gdyż ta sceneria jest zbyt mała i ma zbyt mało taboru, przez co nie wykorzystuje wszystkich własności Symulatora. Poza tym FPS powyżej 30 nie robi już praktycznie żadnej różnicy. Bardziej to drugie miejsce jest odpowiednie, ale tu też dużo zależy od różnych parametrów, takich jak rozdzielczość ekranu, tryb wyświetlania (DL/VBO), włączenia antyaliasingu oraz kierunku patrzenia. FPS zależy również od użytego EXE, bo dodawałem różne optymalizacje, jak również obciążacze.

Jest to tylko i wyłącznie opcja synchronizacji z odświeżaniem monitora. U mnie np tylko przy włączeniu tego da się grać. Zresztą, jak pisałem nie widzę różnicy między 75 FPS a 200 np.
Wypadało by jeszcze dodać, że synchronizacja działa tylko w przypadku uruchomienia na pełnym ekranie. Jeśli ktoś uruchamia w oknie, to żadnej różnicy nie będzie.

Co dokładniej daje obsługa "CUDA"?
Możliwość wykonywania obliczeń (niekoniecznie graficznych) z wykorzystaniem procesorów z karty graficznej.

¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Jak mocny jest twój sprzęt?
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Kwietnia 2011, 20:57:38 »
Co do głównego wątku. Nie napisałeś w jakiej rozdziałce mamy odpalać symka, w jakiej palecie kolorów, jakie stery Ty masz zainstalowane, jak je skonfigurowałeś, jaki exek odpalany jest w starterze, jaki skład do danej trasy, kiedy po odpaleniu trasy jest robiony pomiar (ja go robiłeś).
Wiele rzeczy jest do uściślenia. A jak sam widzisz, nie jest to takie proste. Więc wg mnie post powinien lecieć na bocznicę z prozaicznego powodu: BRAKU KONKRETÓW dot. tego, co wyżej napisałem. No i jeszcze jedno: Ty podajesz wyniki dla Windowsa, a ja lecę z Linuksa (dokładnie Ubuntu 10.04LTS), więc jak porównywać wyniki? :)

Offline Pendolino

  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jak mocny jest twój sprzęt?
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Kwietnia 2011, 22:15:58 »
Początek loga?
Jak nie to proszę o bocznicę, ten temat to trochę niewypał.