Autor Wątek:  1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC  (Przeczytany 15364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« dnia: 23 Kwietnia 2011, 16:47:33 »
W tym roku ostatni raz załapię się na Dzień Dziecka z PKP IC. Wysłałem wiadomość do IC z taką treścią:
Witam,
czy w tym roku PKP IC organizuje coroczny Dzień Dziecka z PKP IC? Jeżeli tak, to na jakich warunkach odbywać się będą darmowe przejazdy?

W odpowiedzi dostałem:
Witam,
Niestety na chwilę obecna nie posiadam informacji czy będzie taka oferta również w tym roku. Brosze ponowić pytanie w terminie późniejszym. Na pewno informacja będzie podana na stronie : http://www.intercity.pl/
Pozdrowienia od PKP Intercity S.A

Wątek zamieszczam dla zainteresowanych udziałem. Gdzieś w połowie maja wyślę zapytanie jeszcze raz, a tutaj zamieszczę odpowiedź.  I przy okazji mam do Was pytanie – jaką trasę polecilibyście mi wybrać (z Warszawy), abym mógł zobaczyć jak najwięcej Polski? Podróż zacząłbym tuż po północy 1 czerwca, wrócić chciałbym wieczorem. Pierwszy raz wybiorę się w taką podróż więc nie wiem od czego zacząć. Czekam na Wasze propozycje, pozdrawiam, Maciej.
Edycja 8 maja 2011r.: Po dwóch tygodniach od poprzedniego listu napisałem ponownie, odpowiedź identyczna. I przy okazji dziękuję wszystkim za propozycje przejazdu w prywatnych wiadomościach. Wraz z kolegami (miłośnikami z Warszawy) obraliśmy trasę Warszawa – Gdynia – Bydgoszcz – Poznań – Warszawa. Jeżeli dostanę pozytywną odpowiedź, poinformuję Was.
« Ostatnia zmiana: 08 Maja 2011, 18:18:18 wysłana przez libertyn89 »
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Szymoniak

  • Wiadomości: 317
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP PR
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maja 2011, 18:47:48 »
Z okazji Dnia Dziecka jest również, jak co roku zresztą, organizowany przez PKP PR, serwis TurKol.pl i IRiPK przejazd pociągiem Pirat z zabytkową "Heleną" (PM36-2) na czele. W Programie m.in. wjazd do samego portu ulicami Kołobrzegu oraz wagon zabaw dla dzieci czy wagon restauracyjny dla osób starszych ;) Pociąg pojedzie 28 maja 2011r z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem. Szczegóły na turkol.pl.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Maja 2011, 22:05:34 »
Jednak będzie!
Cytuj
Jak co roku PKP Intercity świętuje Dzień Dziecka – 1 czerwca (środa) wszyscy młodzi podróżnicy, którzy nie ukończyli 16 roku życia (osoby urodzone w 1995r. i później), mogą podróżować pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK), Express InterCity (EIC) lub Express (Ex) bez biletów. Tego dnia Dzieci i młodzież zabierają na pokład pociągu jedynie dokument potwierdzający ich wiek, a w przypadku połączeń EIC/Ex dodatkowo miejscówkę.

http://www.intercity.pl/?page=strona_glowna&ph_center_start=show&cmn_id=2094
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline zorro9696

  • Wiadomości: 49
  • ZT Ostrów
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Maja 2011, 07:47:29 »
Cytuj
oferta „Dzień Dziecka z PKP Intercity” dotyczy wyłącznie jednorazowych przejazdów w komunikacji
krajowej w dniu 1 czerwca 2011 r.
Jeżeli dobrze rozumiem, to jeśli chcę jechać do Krakowa, to do Krakowa jadę za darmo a z Krakowa już muszę płacić?

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Maja 2011, 08:25:32 »
Nie. Możesz jechać za "friko" nawet z Gdyni na Hel przez Zakopane, ważne że wyjedziesz i wrócisz 1 czerwca.

Offline KubaPKP

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Maja 2011, 16:13:11 »
A czy nikt mi nic nie powie jeżeli będę sam jechał a mam 15 lat?

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Maja 2011, 16:15:51 »
Najlepiej jest uzbroic sie w wydrukowany pdf z warunkami oferty – kiedystam jechalem i uchronilo mnie to przed zakupem biletu.
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline JuniorPKP

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 18
  • Pietrek jestem ;)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Maja 2011, 20:25:06 »
Witam.Skoro to oferta PKP IC to obowiązuje to wszystkie pociągi IC w Polsce?Czy tylko na danym regionie?
Początkujący fotograf ;)

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Maja 2011, 20:25:46 »
Witam.Skoro to oferta PKP IC to obowiązuje to wszystkie pociągi IC w Polsce?Czy tylko na danym regionie?
Możesz jechać za "friko" nawet z Gdyni na Hel przez Zakopane, ważne że wyjedziesz i wrócisz 1 czerwca.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Maja 2011, 07:30:32 »
Cytuj
zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Dzień Dziecka i Dni Techniki Kolejowej na stacji Cieszyn
A może jednak? Wrzucam ponownie link nie wiadomo z jakiego powodu usunięty. http://www.csmk.pl/

A jednak nie, mimo zacytowanego zdania impreza jest dla dzieci. Link powinien znaleźć się w tym wątku.
Krzysiek626

« Ostatnia zmiana: 27 Maja 2011, 12:34:32 wysłana przez maacius »

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Maja 2011, 18:49:59 »
Oto nasz rozkład jazdy na środę :)


   « Dodano: 01 Czerwca 2011, 22:58:16 »
Witajcie,
już wróciłem do domu i nie mogę się powstrzymać, aby Wam o tym opowiedzieć. PKP IC dało wielką plamę, zero poinformowania dla konduktorów. Mimo tego nieporozumienia, podróż była wspaniała, później dodam zdjęcia. Ale co się konkretnie stało?
Kolega Piotr na kilka dni przed wyjazdem pytał się w kasie PKP IC, czy na pewno może jechać. Podał datę urodzenia (luty 1995) i pani w kasie potwierdziła – tak, możesz jechać. Dzisiaj, 1. czerwca 2011 o 5:07 odjeżdżamy Ex Neptun z Warszawy Centralnej do Gdańska, mamy tylko miejscówki na 1. klasę.

Mijamy W-wę zachodnią, Włochy, Błonie.... wchodzi konduktor i prosi o bilety. Piotr, jako nasz "organizator" podał miejscówki, a my podaliśmy legitymacje. My dwaj (Ja i Piotr) urodziliśmy się kolejno w marcu i lutym 1995. roku, więc mieliśmy ukończone 16 lat, nasi dwaj towarzysze urodzeni byli później. Ja, jako że siedziałem najbliżej drzwi (byliśmy w przedziale) podałem legitymację jako pierwszy. I tutaj zaczynają się problemy. Szanowny pan niedoinformowany konduktor mówi, że ja i Piotr nie możemy skorzystać z tej oferty, gdyż urodziliśmy się o kilka miesięcy za wcześnie. My zaprzeczamy i mówimy jakie są konkretne warunki oferty. Ale nie... pan konduktor upiera się przy swoim. Spisał nas dwóch i poszedł dalej sprawdzać bilety. Ja jeszcze raz komórką sprawdziłem dokładnie co i jak, o co chodzi... powrócił za jakieś 15 minut i mówi, że albo pisze mandat i wysiadamy w Toruniu, albo płacimy za bilet do Gdańska. Wybraliśmy to drugie, bo mieliśmy trochę pieniędzy. Stuka tym swoim długopisem w ten komputerek i mówi: -To będzie razem 120 złotych (kwota przybliżona). A po chwili: – Na osobę.

Poddenerwowani znów zaczęliśmy się z nim kłócić, że to jednak my mamy rację. W końcu ulegliśmy i kupiliśmy bilet na 2. klasę. Razem wyszło to prawie 170 złotych na nas dwóch. W Iławie zmienia się obsada, jest nowa miła konduktorka. Wysłuchała naszej historii i powiedziała, że zaraz coś wymyśli. W Tczewie zaproponowała nam, abyśmy poszli do punktu obsługi klienta w Gdańsku i tam się domagali swego, gdyż ona doskonale wie, że nie liczy się miesiąc urodzenia a rocznik. No dobra, jedziemy do Gdańska, prosto do informacji. A tam pani mówi nam tak: -Urodziliście się przed 1. czerwca 1995 roku? My potwierdziliśmy. -No to nie jestem pewna, ale poczekajcie. Wybrała się na zaplecze. Po chwili wraca z wielkim segregatorem, wyjmuje jedną kartkę A4, na której wyraźnie jest napisane, że "oferta obejmuje wszystkich urodzonych w 1995. roku i później". Dopiero teraz się uspokoiliśmy. Od siódmej-ósmej rano do dwunastej byliśmy bardzo poddenerwowani. Pani z Gdańska powiedziała, że musimy pojechać do Warszawy i tam dochodzić o zwrot pieniędzy.
A poddenerwowani byliśmy dlatego, że nie mieliśmy pieniędzy. Ja miałem 40 złotych, a za to nie wrócilibyśmy do Warszawy. Dopiero, gdy pani w Gdańsku powiedziała, że my mamy rację, na spokojnie pojechaliśmy z kopią dokumentu oferty w dalszą drogę – do Poznania.

Wsiadamy w TLK z Gdyni do Zielonej Góry. Oczywiście sytuacja powtarza się, jednakże w tym miejscu mamy dokument i konduktor nie ma żadnego "ale". Poznań. Ex Bolesław Prus ze Szczecina do Warszawy Wschodniej, odjazd chwilę przed 19. Siadamy sobie w 2. klasie, całkiem pustej, bezprzedziałowej, mimo że mamy miejscówki na 1. klasę. Ale tam było duszno i mało wygodnie, wiec poszliśmy właśnie do ostatniego, bezprzedziałowego wagonu. Sytuacja powtarza się, ale mamy papier i wszystko jest w porządku. Stoimy jakieś 30 minut w Bednarach, bo zrobił się korek, w Warszawie Centralnej jesteśmy chwileczkę przed 22. Kierujemy się do informacji na centralnym.

I tutaj komedii ciąg dalszy. Opisujemy sytuację pani w informacji a ta znów upiera się przy tym, że liczy się miesiąc a nie rocznik. Zmienia zdanie dopiero, gdy pokazujemy jej papier od pani z Gdańska. Ta idzie na zaplecze i przychodzi z małą karteczką, mówi: -Zanieść tam lub wysłać oryginał biletu W-wa – Gdańsk oraz opis całej sytuacji i czekać na odpowiedź. Daje nam tę karteczkę i co? KRAKÓW! Dopiero rozpatrzą reklamację. Jak się to potoczy dalej – zobaczymy. Jakoś nie spisaliśmy numeru konduktora.

To jest po prostu śmiech na sali. W przeddzień wyjazdu pani w kasie mówi, że możemy jechać, konduktor mówi że nie możemy – płacimy 170 złotych za bilety. Następnie nowa konduktor mówi, że to my mamy rację i że jednak możemy, następne pani w Gdańsku również ma wątpliwości. Dlaczego nie ma jednej, wspólnej wersji tego papieru/dokumentu? Przez te 4/5 godzin na darmo się denerwowaliśmy. Co o tym sądzicie?
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwca 2011, 22:58:16 wysłana przez macius5991 »
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Czerwca 2011, 23:02:48 »
Nic. Witaj w realnym świecie, gdzie tego typu "akcje" masz na każdym kroku (kolej, spółdzielnie mieszkaniowe, urzędy, etc.). I hasło do zapamiętania na przyszłość "A to Polska właśnie...". Powodzenia w odzyskiwaniu pieniędzy.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline PiotrPKP1997

  • Wiadomości: 26
  • Teren lokomotywowni STK Wołów.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Czerwca 2011, 11:13:37 »
A nam się już trafili sami poinformowani mili konduktorzy. Z Gdyni do Iławy przed Malborkiem sprawdzał nam legitymacje i było wszystko ok tylko, że nie miałem podpisu posiadacza legitymacji i śmiejąc się powiedział, że nie moge jechać ale poszedł dalej. Z Iławy do Torunia zmienili się konduktorzy i za Jabłonowem Pomorskim prosiła o legitymacje pani konduktor i spytała się tylko czy daleko jade. Z Torunia do Iławy trafił się znajomy konduktor i był tylko zdziwiony, że na 1 klase też mieliśmy ulge :)

Offline Kuba MK

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Czerwca 2011, 15:58:14 »
Miałem dokładnie TĘ SAMĄ sytuację!
Jechałem wraz z dwoma koleżankami nocą z Krzyża do Krakowa, potem do Warszawy i z Warszawy przez Bydgoszcz do Gorzowa Wielkopolskiego. Do Krakowa bilety sprawdzano 4 razy, do Warszawy 2. Żaden z konduktorów nie przyczepił się, że jedna z koleżanek jest urodzona 10 maja 1995_r. (ja i druga koleżanka 12.12.1995 i 12.10.1995). Problemy zaczęły się u końca podróży, w pociągu TLK relacji Białystok – Gorzów Wlkp. Pani konduktor sprawdzała nasze legitymacje i stwierdziła, że Sandra nie ma prawa do darmowej podróży. Próbowałem z tą Panią spokojnie rozmawiać, ale ta w ogóle nie chciała mnie słuchać i wystawiła bilet szkolny do Gorzowa Wlkp, (byliśmy spłukani po Krakowie i Warszawie, ale jakoś te 50 zł uzbieraliśmy). Zachowywała się chamsko i bezczelnie, traktowała nas jak "16–letnich szczeniaków" i chyba się spodziewała, że bez problemu uda jej się na nas zarobić 50 zł. Myliła się, bo jestem MK i całą ofertę miałem dokładnie przestudiowaną. Poszedłem do kierownika pociągu, również zawzięcie bronił swojej kumpeli. Skończyłem rozmowę tym, że złożę skargę na niedoinformowanie pracowników spółki PKP IC i na ich chamskie zachowanie i zamknąłem drzwi od przedziału z hukiem. W okolicach Piły było sprawdzanie biletów przez tę samą drużynę, tyle że innego konduktora. Oczywiście ten też zawzięcie bronił swojej ukochanej koleżanki. Jutro lub jeśli nie zdążę, to w poniedziałek, wysyłam reklamację wraz z biletem i kopią legitymacji do Biura Intercity w Poznaniu, no i pozostaje tylko czekać około miesiąc na zwrot pieniędzy. Szkoda, że taka jedna "załoga" zepsuła całą wyprawę.

libertyn89
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwca 2011, 19:55:43 wysłana przez libertyn89 »

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Czerwca 2011, 19:53:06 »
Nic. Witaj w realnym świecie, gdzie tego typu "akcje" masz na każdym kroku (kolej, spółdzielnie mieszkaniowe, urzędy, etc.). I hasło do zapamiętania na przyszłość "A to Polska właśnie...". Powodzenia w odzyskiwaniu pieniędzy.

Polska.
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Czerwca 2011, 20:27:17 »
Nawet jak spytalismy sie tego konduktora, czy ma dokument (wytyczne dot. oferty) to odburknal nam, ze nie ma i miec nie musi, ze to my musimy miec go dla nas i jedziemy na wlasna odpowiedzialnosc. Tutaj mial racje, tutaj sie z nim zgodzilem.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Szopa

  • Wiadomości: 228
  • Miłośnik kolei z Wrocławia
    • Zobacz profil
    • Moja galeria zdjęciowa
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Czerwca 2011, 21:02:39 »
Żaden z konduktorów nie przyczepił się, że jedna z koleżanek jest urodzona 10 maja 1995
Z tego co wiem, darmowy przejazd przysługuje osobom, które nie ukończyły 16 roku życia, więc uwagi konduktorów według mnie są jak najbardziej słuszne.
www.gagarin.kolej.org.pl -moja galeria zdjęciowa
www.youtube.com/user/gagarinpl -moja galeria filmowa
Pozdrawiam!

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Czerwca 2011, 21:05:58 »
Nie doczytales chyba :) Pani w Gdansku dala nam kopie wewnetrznego dokumentu, ktory mowil, ze oferta obejmuje wszystkich urodzinych w 1995 roku i wzwyż. Tutaj na przeszkodzie stanelo jedynie niedoinformowanie konduktorow pociagow. Jak napisalem, z poczatku nawet pani z informacji z Gdanska miala problem. 
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline kamils

  • Wiadomości: 137
  • Wydział SPT
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Czerwca 2011, 21:20:33 »
Nie doczytales chyba :) Pani w Gdansku dala nam kopie wewnetrznego dokumentu.

Google Twoim przyjacielem: "dzień dziecka site:intercity.pl" — pierwszy wynik w załączeniu, może się komuś przyda. Dokument nie jest aż taki wewnętrzny.

Offline Kuba MK

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Czerwca 2011, 21:30:08 »
Żałuję i to bardzo, że tego dokumentu nie wydrukowałem sobie do pociągu. Ale człowiek uczy się na błędach :-)
Reklamacja do biura IC w Poznaniu napisana, w poniedziałek wysyłam pocztą wraz z biletem.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Czerwca 2011, 21:32:12 »
Ksero wszystkich papierów sobie zrób.

Offline Szymoniak

  • Wiadomości: 317
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Czerwca 2011, 21:59:32 »
Nie doczytales chyba :) Pani w Gdansku dala nam kopie wewnetrznego dokumentu, ktory mowil, ze oferta obejmuje wszystkich urodzinych w 1995 roku i wzwyż.

http://intercity.pl/?page=archiwum&ph_center_start=show&cmn_id=2114
Cytuj
[...]Tylko tego dnia wszystkie dzieci i młodzież do 16. roku życia podróżują krajowymi pociągami przewoźnika bez biletu.;
Bilet Rodzinny[...], dla grup od dwóch do pięciu osób, w której co najmniej jedna osoba nie ukończyło 16 roku życia.

Poleciał PDF, rzucę jeszcze stronke PKP IC.
Tu chyba raczej chodziło o osoby, które tych 16 lat nie ukończyły.

Offline kamils

  • Wiadomości: 137
  • Wydział SPT
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Czerwca 2011, 23:02:49 »
PDF zawiera oficjalną ofertę. Oferta jest jasno sformułowana — dotyczy całego rocznika 95 i późniejszych. Reklama oferty na stronie IC i wielu innych mówiła faktycznie co innego, niż oferta. Myślę, że to, oraz fakt używania przez PKP dokładnej daty urodzenia w praktycznie wszystkich znanych mi wypadkach w celu ustalenia czy jakieś uprawnienie występuje, czy nie, mogło być przyczyną zachowania niektórych konduktorów.

Offline pioko17

  • Wiadomości: 329
  • Szczecin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Czerwca 2011, 15:30:08 »
macius5991, ciekawą sytuację mieliście, że konduktor taki był uparty. Pamiętam nawet że Piotrek dzwonił do mnie i opowiadał jaką mieliście przygodę. Mój kolega miał podobny problem, ale dopiero w drugim i trzecim pociągu (TLK 65101 i 58103). Do Poznania przejechaliśmy bez problemów, dalej się one pojawiły. Jednak uparta dyskusja dała rezultat. Kłóciłem się z konduktorem, że przeczytałem dokładnie regulamin promocji i było tam dokładnie napisane "osoby urodzone w 1995 roku niezależnie od daty urodzenia". A konduktorzy wyraźnie byli niedoinformowani. Najpierw konduktor wykłócał się o swoje, zabrał legitymację kolegi, poszedł zapytać o zdanie kierownika, po czym powrócił, oddał legitymację i bez żadnego słowa, nawet przepraszam po prostu sobie poszedł.

Offline Kuba MK

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Czerwca 2011, 18:30:00 »
Dzisiaj wysłałem reklamację do Zakładu Zachodniego PKP Intercity S.A. w Poznaniu wraz z odpowiednim uzasadnieniem, oryginalnym biletem i kopią legitymacji koleżanki. Teraz pozostaje czekać miesiąc na zwrot pieniędzy :-)

Zamykam temat.
Krzysiek626


Otwieram na prośbę autora wątku.
ABu
« Ostatnia zmiana: 13 Lipca 2011, 21:11:37 wysłana przez ABu »

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: 1 VI 2011 - Dzień Dziecka z PKP IC
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Lipca 2011, 21:23:43 »
Witam po krótkiej przerwie. 14. czerwca 2011 roku złożyliśmy reklamację do PKP IC ws. wyżej opisanego incydentu. Dzisiaj dostałem odpowiedź. "PKP Intercity S.A. Zakład Centralny uprzejmie przeprasza za zaistniałą sytuację. (...) Wobec winnego nieprawidłowości zostały wyciągnięte stosowne konsekwencje służbowe (...) ...zwrot niesłusznie pobranej opłaty w ww. pociągu w kwocie 84,18 zł zostanie przesłany za pośrednictwem poczty na adres podany w reklamacji."
Jak widać sprawa zakończyła się pozytywnie. Intryguje mnie tylko jedno. W reklamacji tylko napisałem, że urodziłem się w 1995. roku, nie dawałem żadnych kopii legitymacji czy innego dokumentu stwierdzającego wiek. Czy IC na ślepo wyśle mi pieniądze czy może potwierdzili to w jakimś urzędzie?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!