Autor Wątek:  Zmodernizowane EU07 dla PKP IC  (Przeczytany 94077 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #90 dnia: 16 Grudnia 2011, 18:56:34 »
Heh bzdura totalna, czemu? Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie to co napisałeś, a sam zrozumiesz.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #91 dnia: 16 Grudnia 2011, 19:02:50 »
Tak jest, zezłomujmy każdą lokomotywę która się psuje, zostańmy z niczym.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline PX48-28

  • Wiadomości: 238
  • PR-o maniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #92 dnia: 16 Grudnia 2011, 19:08:27 »
W prototypach wiadomo, że będzie coś szwankowało. Po to powstają by to sprawdzić i usunąć.
By niebyło problemów w przyszłości.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #93 dnia: 16 Grudnia 2011, 19:13:13 »
Dobrze że zrobili jedną taką lokomotywę :)
Niech PESA bierze przykład z ZNTK Oleśnica , że trzeba wpierw prototyp wyprodukować i testować go a nie tak jak z Elfem dla KŚ np :)

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #94 dnia: 16 Grudnia 2011, 20:54:05 »
Witam.
Dla mnie, z taka lokomotywa niema żadnego pożytku.Jak ona ma, się tak cały czas psuć to niech ja najlepiej zezłomują.
Na razie wystąpiła jedna usterka, którą naprawiono w 30 minut... Chyba, że wiesz o następnej. Nie zapomnij, że to jest prototyp i takie usterki będą na porządku dziennym aż do ich całkowitego wyeliminowania.

Online ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #95 dnia: 16 Grudnia 2011, 21:04:55 »
Dla mnie, z taka lokomotywa niema żadnego pożytku.Jak ona ma, się tak cały czas psuć to niech ja najlepiej zezłomują.

Głupoty gadasz. Jak na dziewiątkach czasem padają sprężarki i nie styka WS to całą serie dziewiątek byś skasował? Dla tej siódemki trzeba czasu, przecież to jej pierwszy tydzień w ruchu pasażerskim.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #96 dnia: 16 Grudnia 2011, 22:01:47 »
Witam.
Dla mnie, z taka lokomotywa niema żadnego pożytku.Jak ona ma, się tak cały czas psuć to niech ja najlepiej zezłomują.
Oczywiście, że dla Ciebie niema żadnego pożytku bo ty jej nie prowadzisz, nie jesteś jej posiadaczem a sądząc po poziomie Twojej wypowiedzi którą zacytowałem wyżej, Twój wiek zapewne nie przekracza 12-13 lat, więc musisz się jeszcze sporo nauczyć i wierze że za parę lat będziemy mogli sensownie porozmawiać o naszej kolei.
Pozdrawiam.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Maszynista2308

  • Wiadomości: 40
  • 201Eo-003
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #97 dnia: 16 Grudnia 2011, 22:44:04 »
Witam.
Dla mnie, z taka lokomotywa niema żadnego pożytku.Jak ona ma, się tak cały czas psuć to niech ja najlepiej zezłomują.
Oczywiście, że dla Ciebie niema żadnego pożytku bo ty jej nie prowadzisz, nie jesteś jej posiadaczem a sądząc po poziomie Twojej wypowiedzi którą zacytowałem wyżej, Twój wiek zapewne nie przekracza 12-13 lat, więc musisz się jeszcze sporo nauczyć i wierze że za parę lat będziemy mogli sensownie porozmawiać o naszej kolei.
Pozdrawiam.

I tu się mylisz, bo mam 16lat i znam się na koleI tylko dla mnie ta lokomotywa to totalny niewypał.

Pilnuj zamykania tagów (sprawdzaj wiadomość przed wysłaniem) oraz reguł pisowni.
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 18 Grudnia 2011, 18:45:40 wysłana przez Quark-t »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #98 dnia: 16 Grudnia 2011, 22:47:07 »
Heh niewypał bo raz się zepsuła, tia ciekawe. To może my też zróbmy tak, że jak coś nam się raz zepsuje od razu wyrzućmy do kosza. Ciekawe ile by wtedy zostało co? To myślenie jest bez sensu, bo to pierwszy taki prototyp lokomotywy i ma prawo się psuć, bo człowiek nie wszystko potrafi przewidzieć. Nawet jak coś zrobi na cacy, to nie ma gwarancji, że coś będzie tak działo jak to zaprojektował, bo elektronika to rzecz martwa rządząca się swoim prawami.
« Ostatnia zmiana: 16 Grudnia 2011, 22:53:24 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Maszynista2308

  • Wiadomości: 40
  • 201Eo-003
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #99 dnia: 16 Grudnia 2011, 22:55:00 »
Heh niewypał bo raz się zepsuła, tia ciekawe. To może my też zróbmy tak, że jak coś nam się raz zepsuje od razu wyrzućmy do kosza. Ciekawe ile by wtedy zostało co? To myślenie jest bez sensu, bo to pierwszy taki prototyp lokomotywy i ma prawo się psuć, bo człowiek nie wszystko potrafi przewidzieć. Nawet jak coś zrobi na cacy, to nie ma gwarancji, że coś będzie tak działo jak to zaprojektował, bo elektronika to rzecz martwa rządząca się swoim prawami.

Nie chodzi mi o to, że się zepsuła tylko ogółem wyglad i.t.p.
« Ostatnia zmiana: 16 Grudnia 2011, 23:01:51 wysłana przez Maszynista2308 »

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #100 dnia: 16 Grudnia 2011, 22:57:46 »
I tu się mylisz, bo mam 16lat i znam się na koleji tylko dla mnie ta lokomotywa to totalny niewypał.
No to skoro znasz się na kolei, to przedstaw nam, dlaczego według Ciebie ta lokomotywa to niewypał (omijając wygląd)? Jednak moim zdaniem modernizacja poszła w dobrym kierunku - podwyższenie prędkości, zwiększenie komfortu jazdy/pracy maszynisty, lokomotywa jest teraz zdecydowanie mniej energochłonna... A to, że została zbudowana na 30 letniej ostoi nie ma znaczenia przy tak niskim budżecie. Skoro nie ma się pieniędzy na wymianę taboru na nowy, trzeba unowocześniać to, co się posiada.
EDIT: Tego posta zacząłem pisać zanim @Maszynista2308 wysłał pow. odpowiedź. Widać Twoją wiedzę na temat kolei, skoro prototyp mianujesz "niewypałem" oceniając wygląd zewnętrzny...

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #101 dnia: 16 Grudnia 2011, 22:58:10 »
Słownik poprawnej polszczyzny bardzo by Ci się przydał, a wygląd lokomotywy niema tu nic do rzeczy. Chcesz nadal dyskutować podaj konkretne argumenty.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #102 dnia: 16 Grudnia 2011, 22:59:06 »
Nie chodzi mi o to, że się zepsucie tylko ogółem wyglad i.t.p.
No cóż nie każdy jest przecież piękny i młody i co przez to ma iść też na odstrzał? To mnie już powinno nie być heh. To jest bez sensu, jest jaka jest i uwierz, że ani ty, ani ktokolwiek inny tego nie zmieni, bo nie ma na to wpływu. To tylko takie marudzenie jak dla mnie.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #103 dnia: 16 Grudnia 2011, 23:00:42 »
Nie chodzi mi o to, że się zepsucie tylko ogółem wyglad i.t.p.
Gdyby za wygląd wyrzucano to w Niemczech zostałoby niewiele kobiet. To nie jest najważniejsze. Dla Maszynistów 40 lat temu elektryki były obrzydliwe.  Okropny wygląd. Ale teraz nikomu to nie przeszkadza.
Solo oración!

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #104 dnia: 16 Grudnia 2011, 23:06:10 »
@Paczkuś a nawet gdyby przeszkadzało to co to zmieni? Pewnie nic, bo ktoś na górze ustala co i jak ma wyglądać, ma mieć w środku, tak i tak ma się poruszać i tyle. Tego się nie przeskoczy. Grunt, że lok, który ma być modernizowany dostaje tak jakby drugie życie, a nie jego los się kończy na złomie.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #105 dnia: 16 Grudnia 2011, 23:07:25 »
Głupoty gadasz. Jak na dziewiątkach czasem padają sprężarki i nie styka WS to całą serie dziewiątek byś skasował?
Co Ty masz z tym WSem? To jest ten sam WS co na EU07.
« Ostatnia zmiana: 16 Grudnia 2011, 23:13:14 wysłana przez EU07-483 »
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline chemik35

  • Wiadomości: 154
  • Stacja Płock Trzepowo
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #106 dnia: 17 Grudnia 2011, 00:46:31 »
Co do awaryjności prototypów, niech za najbliższy i najlepszy przykład będą tramwaje z serii Konstal 13N, jeżdżące po Warszawie do dziś. Konstrukcje, które powstały w Chorzowie w latach 60-tych i które w pierwszych latach eksploatacji były bardzo awaryjne. Jednak jak widać poradzono sobie ze wszystkimi usterkami na tyle dobrze, że są teraz konstrukcjami niemal pancernymi :) i wożą Warszawiaków już 50 lat. A co do siódemki to w gruncie rzeczy dobrze, że taka lokomotywa powstała, bo jest dobrą odpowiedzią na rosnące i naglące potrzeby taborowe IC. (chociaż bardzo osobiście zachowałbym na kolei totalny skansen :)).

Offline Maszynista2308

  • Wiadomości: 40
  • 201Eo-003
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #107 dnia: 17 Grudnia 2011, 11:02:58 »
No macie racje ze złomem to troche przesadziłem, ale wyglad mogli zostawić jak u tradycyjnej EU07.

Offline kacp3r

  • Wiadomości: 185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #108 dnia: 17 Grudnia 2011, 11:25:37 »
No macie racje ze złomem to troche przesadziłem, ale wyglad mogli zostawić jak u tradycyjnej EU07.

Technika postępuje naprzód. Sama zabudowa nowych urządzeń wymaga nowego rozplanowania żaluzji itp. Zaś modyfikacja czoła... Fajnie, że zamienili 3 szyby na 2, ale te halogeny jakoś mi nie bardzo pasują do tej lokomotywy(pasują bardziej do np. Siemensa), ale nie jestem w stanie powiedzieć, jakie by tu pasowały (myślałem coś o wyglądzie zmodernizowanego EP07-1049). Swoją drogą lepiej, że wystąpiły problem z czujnikiem, niż np z przetwornicą, to raczej dobrze świadczy o jakości przebudowy. Co do jakości taboru to szykuje się mała afera z Austrią. :)
« Ostatnia zmiana: 17 Grudnia 2011, 11:33:27 wysłana przez kacp3r »
Jestem wektorem kreacji anihilacji...

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #109 dnia: 17 Grudnia 2011, 11:42:47 »
EU07A-001 w pełnym biegu z EIC Fredro http://youtu.be/ijViEj9MnEU

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #110 dnia: 17 Grudnia 2011, 15:57:25 »
Mam nadzieję, że to jedynie choroba dziecięca. Wiemy przecież, że inne pojazdy np. ED74 również się psuły. Ja bym jej  nie złomował. Nie mamy wielu lokomotyw asynchronicznych. Pozdrawiam.
Prawda jest okruchem lodu.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #111 dnia: 17 Grudnia 2011, 19:13:53 »
Kurczę... pachnące świeżą farbą siódemki wyjeżdżające z Pafawagu w latach 70-tych też były niezawodne? Było zapotrzebowanie na lokomotywy, to produkowano. Dziś również mamy zapotrzebowanie i produkujemy asynchroniczne siódemki. A to, że są usterki - rzecz najzwyczajniejsza.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline 333Wojtas333

  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #112 dnia: 18 Grudnia 2011, 01:31:46 »
Nie ma co narzekać. Polska myśl techniczna idzie do góry, a co za tym idzie coraz szybszy tabor. Jedna rzecz mnie zastanawia, czy jak testy wykażą pozytywne wyniki to seria asynchronicznych siódemek wyeliminuje serię EP08? Czytałem ostatnio, że grozi im wycofanie.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #113 dnia: 18 Grudnia 2011, 07:42:16 »
Jedna rzecz mnie zastanawia, czy jak testy wykażą pozytywne wyniki to seria asynchronicznych siódemek wyeliminuje serię EP08?

Do tego czasu EP08 pewnie wyeliminują się same...

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #114 dnia: 23 Grudnia 2011, 01:53:18 »
Czy jak przeprowadza się testy trakcyjne lokomotywy, to czy jeździ ona z obciażeniem tzn. ma podpięty skład. Jeśli tak to jaka jest masa tego składu? Czy jeździ tylko jako singel?

Offline MaSzynowicz

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #115 dnia: 23 Grudnia 2011, 09:47:43 »
EU07A-001 po weekendzie wróciła na szlak, dziś rano ją złapałem w Koninie, tu film:
&feature=watch_response_rev

Offline Mikołaj Kobryński

  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #116 dnia: 30 Grudnia 2011, 15:29:16 »
Jedna rzecz mnie zastanawia, czy jak testy wykażą pozytywne wyniki to seria asynchronicznych siódemek wyeliminuje serię EP08?

Do tego czasu EP08 pewnie wyeliminują się same...

A może je też przerobić na EU07A? To jest zupełnie możliwe.

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #117 dnia: 30 Grudnia 2011, 16:56:55 »
Co ma EP08 do EU07?

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #118 dnia: 30 Grudnia 2011, 17:24:34 »
OT. To, że modernizacja będzie kosztowała mniej, bo nie będzie trzeba łożysk wymieniać :D EOT.

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zmodernizowane EU07 dla PKP IC
« Odpowiedź #119 dnia: 30 Grudnia 2011, 17:41:30 »
To akurat wiem, ale taka zmodernizowana EP08 nie dostała by oznaczenia EU07A, B czy inaczej.