Autor Wątek:  Czyszczenie rejestrów.  (Przeczytany 2704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline knurus1

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czyszczenie rejestrów.
« dnia: 26 Marca 2011, 09:54:32 »
Otóż Po wyczyszczeniu rejestrów programem AML Free Registry Cleaner Maszyna przestaje działać. , gdyż w starterze pisze mi Starter zgłasza brak , że brakuje następujących plików. Posiadam system Vista Home i PC2009. 

Nadal masz problemy z poprawnym złożeniem kilku zdań. Nie będziemy zgadywać jakie brakujące pliki starter zgłasza, proszę to napisać.
Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 26 Marca 2011, 10:03:29 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline zbyszek300

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czyszczenie rejestrów.
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Marca 2011, 11:00:07 »
Rozwiązanie jest proste pobierz paczkę PC.2009 i dodaj brakujące pliki.Na przyszłość zrób sobie kopie zapasowa maszyny, na wszelki wypadek.

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Czyszczenie rejestrów.
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Marca 2011, 11:04:17 »
Nie wiem czyje to, ale ktoś miał w podpisie: file:///E:/MASZYNA%20EU07/EU07. Możesz pobrać pojedyncze pliki, nie musisz całej paczki.
« Ostatnia zmiana: 26 Marca 2011, 11:38:28 wysłana przez chyzy17 »

Offline Lorem

  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Czyszczenie rejestrów.
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Marca 2011, 12:00:41 »
Jeżeli to starter (Rainsted) zgłasza brak plików, to zgaduję, że usunąłeś sobie biblioteki potrzebne do jego działania. Można je pobrać bezpośrednio ze strony domowej projektu (http://rainsted.com/, a właściwie http://eu07.rainsted.com/), natomiast bezpośredni link podaję tutaj: http://rainsted.com/release/libs.zip. To pierwsze, co mi przychodzi do głowy, gdy czytam opis Twojego problemu.
A może by tak własny pulpit...

Offline C2H6OH

  • Wiadomości: 42
  • Niewolnik Windowsa
    • Zobacz profil
    • MorsEncryption
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czyszczenie rejestrów.
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Marca 2011, 12:35:53 »
Proszę mnie wyprowadzić z błędu (jeśli się mylę), ale z tego co widzę przy korzystaniu ze Startera Ra po raz pierwszy, to nie zgłasza żadnych błędów, więc z tego wnioskuję, że Stater nie zapisuje danych w rejestrze, bez których nie może działać.

Więc czyszczenie samego rejestru nie powinno wpływać na działanie Startera.
Nie posiadam profesjonalnej wiedzy nt. kolei, dlatego proszę o poprawianie każdego błędu rzeczowego w moich postach.
Jak nie ma polskich znakow, znaczy ze ich nie posiadam ;)

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czyszczenie rejestrów.
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Marca 2011, 13:11:00 »
Czyszczenie rejestru to głupota. Tym bardziej, że sam microsoft nie udostępnia narzędzi do czegoś takiego. Można się w to bawić, ale tylko pod warunkiem posiadania kopii zapasowej rejestru, lub akceptacji wysokiego prawdopodobieństwa potrzeby reinstalacji systemu.
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Czyszczenie rejestrów.
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Marca 2011, 14:27:08 »
Ja korzystam z programu RegCure - polecany na jakimś forum komputerowym. Skan raz na dwa dni, pokazuje nieużywane wpisy w rejestrze itp. - można dowolnie kontrolować usuwane wpisy. Nie korzystałem z tego typu programów, póki nie miałem problemów z przeglądarką. Czy to coś daje? Szczerze mówiąc nie wiem jak to wpływa na wydajność, ale nie ma śmieci które odwołują się do nieistniejących plików (np. ktoś usuwa program ręcznie z dysku a nie przez deinstalator, to zostają w rejestrze zalegające wpisy).

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 337
Odp: Czyszczenie rejestrów.
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Marca 2011, 14:57:46 »
Proszę mnie wyprowadzić z błędu (jeśli się mylę), ale z tego co widzę przy korzystaniu ze Startera Ra po raz pierwszy, to nie zgłasza żadnych błędów, więc z tego wnioskuję, że Stater nie zapisuje danych w rejestrze, bez których nie może działać.
Jedyny wpis do rejestru dotyczy plików R_I instalatora dodatków. Umożliwia on automatyczne uruchomienie instalatora w przypadku pobrania lub otwarcia pliku (skryptu instalacyjnego R_I). Wpis do rejestru nie jest tworzony automatycznie (jest guzik na formie instalatora) i nie jest niezbędny do działania.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Lorem

  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Czyszczenie rejestrów.
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Marca 2011, 16:23:11 »
Chcę tylko nadmienić, że program AML Free Registry Cleaner służy nie tylko do czyszczenia rejestru, ale również usuwa inne, niepotrzebne, zdaniem twórców, pliki. Jak pisze producent:
Cytuj
AML Free Registry Cleaner also finding and removing common junk files that accumulate over time. It comes pre-configured with 22 types of file extension that can usually be considered disposable, and you can extend the range by adding your own file types.
Utrzymuję więc, że kolega @knurus1 usunął sobie następujące biblioteki:
  • BORLNDMM.DLLl
  • CP3245MT.DLL
  • cc3250mt.dll
Receptę na to podałem w poprzednim poście.
A może by tak własny pulpit...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Czyszczenie rejestrów.
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Marca 2011, 16:29:59 »
Proponuje powstrzymanie gdybania, autor nie podał jakie pliki mu skasowało. A jeśli stawiać to na pliki *.chk.

Offline knurus1

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czyszczenie rejestrów.
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Marca 2011, 18:15:32 »
Jeśli chodzi o samą potrzebę czyszczenia rejestrów i innych śmieci ma pełne uzasadnienie, gdyż zależy od tego szybkość kompa. Systemy Windows-a zaczynając od XP i kończąc (jak narazie) na Windows 7 zapisują pewne informacje np. na temat jakiejść srtrony WWW żeby przy ponownym otworzeniu tej samej strony wczytała się o 0.5s szybciej. Program, który używam jest jednym z najlepszych (według oceniających lepsz jest CCleaner.
Chciałbym jeszcze nadmienić, iż widzę, co mi program usuwa i były tam pliki Dynamic, których teraz brakuje. Mam kopię zapasową, której użyłem. Tylko zastanawiam się jak sobie czyścić rejestry bez "psucia" Maszyny.

Nie dość że piszesz niestarannie, to jeszcze nie na temat który sam zacząłeś. Pytałem jakie pliki skasowałeś, nie dostałem odpowiedzi. W symulatorze nie ma plików Dynamic. Czyszczenie rejestru trzeba robić z rozmysłem. Bocznica.
Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 26 Marca 2011, 18:25:58 wysłana przez Krzysiek626 »