Autor Wątek:  Jak odpalic edytor tras JET  (Przeczytany 27523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eumaniak

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak odpalic edytor tras JET
« dnia: 29 Lipca 2004, 20:31:01 »
Jak odpalić JETa. Te instrukjce na stronie tego Edtyrora nie wiele mi mówią co mam robić. Niektórzy z was juz tworzyli trasy a ja nie a chce zrobić nową tylko nie umiem odpalic tego Edytora.
Gram w Symulator Pojazdów Szynowych :)

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lipca 2004, 20:52:05 »
Może trochę chamsko, ale...

Jak piszesz, nie umiesz odpalić JET-a, a zabierasz się do pisania tras? Coś tu jest nie tak.... Na stronie projektu wszystko jest dokładnie opisane.

P.S.1.
Czytałeś może plik SCENERY.DOC ???

P.S.2.
Chwała Ci za chęci, ale pamiętaj - pisanie tras jest naprawdę zadaniem żmudnym, czasochłonnym i trudnym. Więc sam nie piszę tras, bo nie mam czasu na studiowanie tego wszystkiego.

Offline eumaniak

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lipca 2004, 21:11:45 »
Cytat: "Mutopompka"
Może trochę chamsko, ale...

Jak piszesz, nie umiesz odpalić JET-a, a zabierasz się do pisania tras? Coś tu jest nie tak.... Na stronie projektu wszystko jest dokładnie opisane.

P.S.1.
Czytałeś może plik SCENERY.DOC ???

P.S.2.
Chwała Ci za chęci, ale pamiętaj - pisanie tras jest naprawdę zadaniem żmudnym, czasochłonnym i trudnym. Więc sam nie piszę tras, bo nie mam czasu na studiowanie tego wszystkiego.


wszystkie pliki co tam są opisane(te JAVY) mam pościągane, włączyłem JET.Bat pokazuje sie dos a po chwili znika i juz nic sie nie dzieje. Co to może być
Gram w Symulator Pojazdów Szynowych :)

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lipca 2004, 11:22:13 »
Na stronie Jet-a jest jeszcze napisane, że musisz oprócz Javy coś innego tam ściągnąć.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Lipca 2004, 13:41:47 »
Trzeba ściągnąć:
1. java3d_1.3.1_windows_i586.exe(4MB)
2. jose-3d-windows-ogl.zip(4MB)
3. j2re-1_4_2_01-windows-i586.exe(15MB)
i ew.
4. j2sdk-1_4_2_03-windows-i586-p.exe(50MB)

Razem zajmuje to ok. 73 MB :)
No i oczywiście Jeta :)

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Lipca 2004, 14:01:02 »
szczerze to przegiołeś troche. Po co j2sdk-1_4_2_03-windows-i586-p.exe ? Ja zresztą i tak instaluje tylko dwie rzeczy. A to co zajmuje 50 mb to chyba kody źródłowe.

Offline eumaniak

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lipca 2004, 15:24:24 »
Cytat: "vampirek1"
Trzeba ściągnąć:
1. java3d_1.3.1_windows_i586.exe(4MB)
2. jose-3d-windows-ogl.zip(4MB)
3. j2re-1_4_2_01-windows-i586.exe(15MB)
i ew.
4. j2sdk-1_4_2_03-windows-i586-p.exe(50MB)

Razem zajmuje to ok. 73 MB :)
No i oczywiście Jeta :)


A o linki moge poprosić. Niestety z Angla jestem totalny głąb:)
Gram w Symulator Pojazdów Szynowych :)

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Lipca 2004, 18:15:51 »
Ja też, a jakoś sobie poradziłem... słownik do ręki i na www!
Pozdrawiam, Nicolass

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Lipca 2004, 13:59:14 »
Cytat: "eumaniak"
A o linki moge poprosić. Niestety z Angla jestem totalny głąb:)

Nie wiem do czego tu potrzebny angielski, ale spróbuj tu -http://3dsmax.ag.bocznica.org

Offline en57-800ra

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Sierpnia 2004, 17:13:57 »
mnie również jet się nie odpala ! co mam zrobić :!:::!:

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Sierpnia 2004, 17:48:35 »
Może bardziej opisz. Co się dzieje?? Wyskakuje jakis bląd??

Offline en57-800ra

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Sierpnia 2004, 22:06:10 »
Cytat: "vampirek1"
Może bardziej opisz. Co się dzieje?? Wyskakuje jakis bląd??

poprostu po dwukrotnym kliknięciu na ikonkę jet-a ów program nie działa.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Sierpnia 2004, 09:40:27 »
Cytat: "en57-800ra"
Cytat: "vampirek1"
Może bardziej opisz. Co się dzieje?? Wyskakuje jakis bląd??

poprostu po dwukrotnym kliknięciu na ikonkę jet-a ów program nie działa.


A jaki masz system? Jaka grafa? Ile ramu? Bo na stronie projektu (JET-a) napisane jest, że JAVA jest zasobożerna i być może komp ci nie pociągnie?

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Sierpnia 2004, 13:34:57 »
Cytat: "en57-800ra"
poprostu po dwukrotnym kliknięciu na ikonkę jet-a ów program nie działa.


A uruchamia się takie DOS'owe okienko?? Jeśli tak to JAVĘ masz dobrą ale
Cytat: "Mutopompka"
A jaki masz system? Jaka grafa? Ile ramu? Bo na stronie projektu (JET-a) napisane jest, że JAVA jest zasobożerna i być może komp ci nie pociągnie?
tu może byc problem... napisz jaki masz sprzęt.

Na stronie autora pisze tak:

Cytat: "jET"
Wymagania
Do uruchomienia aplikacji potrzebne będą:

środowisko uruchomieniowe Java (Java Runtime Enviroment) w wersji conajmniej 1.4.1, za darmo do pobrania ze strony firmy Sun Microsystems, http://java.sun.com/.
Najlepiej pobrać Java 2 Standard Editon (J2SE) Software Development Kit (SDK) 1.4.1+.
biblioteka Java 3D API w wersji conajmniej 1.3.1, za darmo do pobrania ze strony http://java.sun.com/products/java-media/3D/.
Powyższe pozycje zapewniają środowisko uruchomieniowe, natomiast dla chcących modyfikować aplikację, należy zamiast środowiska uruchomieniowego Java, pobrać Java Software Development Kit.

Aby móc przeprowadzać automatyczną kompilację projektu, należy dodatkowo pobrać aplikację Apache Ant oraz posiadać interpreter do języka Perl 5.

Minimalna rozdzielczość ekranu powinna wynosić 800 x 600 pikseli.

Ponieważ Java jest zasobożerna, efektywność działania zależy od sprzętu na jakim aplikacja będzie działać. Przetestowałem edytor narazie tylko na takim sprzęcie:

AthlonXP 1600+, 256 MB RAM, Windows 2000.


U mnie na Celeronie 633Mhz 196 SDRAM, GeForce2 MX 400 i Windows 2000 Professional, działa bez zarzutu.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Sierpnia 2004, 16:26:30 »
Rozmawiałem z eumaniakiem na GG i powiedzał że ma system win XP. Nie wiem czy to działa na XP, ale prosił bym odpowiedź czy to dzaiła na XP.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Sierpnia 2004, 16:49:42 »
Cytat: "vampirek1"
Rozmawiałem z eumaniakiem na GG i powiedzał że ma system win XP. Nie wiem czy to działa na XP, ale prosił bym odpowiedź czy to dzaiła na XP.


Działa na 10000%, bo sam mam XP i win98.

Mój system:
Proc: Athlon 750 MHz
Grafa: Creative GF2MX 32MB
Pamięć: 384 MB
Dysk: 15 GB IMB

A javę mam następującą:
Java 2 SDK, SE v1.4.2_05.exe - podstawowy plik (52 MB)
java3d-1_3_1-windows-i586-directx-sdk.exe - pod directX (6,7 MB)
java3d-1_3_1-windows-i586-opengl-sdk.exe - pod OpenGL (6,5 MB)

Javę 3d wybierasz w zależności w jakim środowisku będzie wyświetlana grafa - tak mi się zdaje. Jeżeli nie, to proszę o sprostowanie.

I ma moim sprzęcie java huczy aż miło, zarówno spod XP jak i win98.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Sierpnia 2004, 16:18:16 »
Podałem mu na GG linki do javy i powiedział że.... DZIAŁA !!

hunter

  • Gość
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Sierpnia 2004, 14:25:42 »
Cytat: "Mutopompka"

A javę mam następującą:
Java 2 SDK, SE v1.4.2_05.exe - podstawowy plik (52 MB)
java3d-1_3_1-windows-i586-directx-sdk.exe - pod directX (6,7 MB)
java3d-1_3_1-windows-i586-opengl-sdk.exe - pod OpenGL (6,5 MB)


Po co java pod DirectX i pod OpenGL?? Ja tylko ściągam z tej strony jedno - java3d-1_3_1-windows-i586-opengl-sdk.exe , a java 2 sdk biorę z gazety Komputer Świat Ekspert.

  • Gość
Nie chodzi!!!!
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Września 2004, 23:13:04 »
A ja mam Athlona 2500+ i 512 MB RAMu i niestety JET nie odpali za chiny. Zainstalowałem j2re 1.4.2.05 i java3d 1.3.1. Próbowałem wersji na OpenGL i pod DirectX. Puszczałem pod 98 i pod XP. I guzik.

Komunikat błędu jest:

Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: org/jet/Jet

Czy ktoś wie, w czym leży problem, że u jednych chodzi, a u innych nie?

Offline Grzesiek

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • Kot Mruczek
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Nie chodzi!!!!
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Września 2004, 17:54:38 »
Cytat: "Grzegorz Jagodziński"
A ja mam Athlona 2500+ i 512 MB RAMu i niestety JET nie odpali za chiny. Zainstalowałem j2re 1.4.2.05 i java3d 1.3.1. Próbowałem wersji na OpenGL i pod DirectX. Puszczałem pod 98 i pod XP. I guzik.

Komunikat błędu jest:

Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: org/jet/Jet

Czy ktoś wie, w czym leży problem, że u jednych chodzi, a u innych nie?


E tam: "nie odpali". Trzeba tylko ustawić poprawnie CLASSPATH. Musi ona zawierać '.', czyli "bieżący katalog" na początku, czyli np.:

CLASSPATH=".;jakas_inna_sciezka;jeszcze_inna"

elegant

  • Gość
Tak sobie czytam...
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Września 2004, 10:12:18 »
Tak sobie czytam i myślę...

Cytat: "Mutopompka"
Może trochę chamsko, ale...

Jak piszesz, nie umiesz odpalić JET-a, a zabierasz się do pisania tras?

(...)

P.S.1.
Czytałeś może plik SCENERY.DOC ???

P.S.2.
Chwała Ci za chęci.


Czemu tu panuje tyle agresji, zwłaszcza wobec ludzi zadających rzeczowe pytania? Założę się, że tras do Maszyny dlatego jest dotąd tak mało, bo niektórzy bardzo skutecznie przepędzają stąd ludzi, którzy mogliby dołożyć swoją pracę... A może komuś na tym zależy?

W rzeczywistości jET jest programem w wersji rozwojowej i nie jest do końca idealny. Plik wsadowy jet.bat nie zawiera potrzebnego polecenia, niezbędnego do pracy programu.

UWAGA WSZYSCY, KTÓRZY NIE MOGĄ ODPALIĆ jETa !!!

Należy uruchomić plik jet.bat w Notatniku (lub innym edytorze tekstu).

Następnie zamienić zawartość


@echo off
java org.jet.Jet


na następującą:


@echo off
set classpath=%classpath%;.
java org.jet.Jet


Ważne, aby nie pominąć kropki na końcu drugiej linijki, ona jest najważniejsza.

Pliki bat są po to, aby uruchomić program. Nie każdy musi wiedzieć, że Java nie będzie pracować, jeśli nie zmodyfikuje się zmiennej CLASSPATH. Podejrzewam, że tego nawet nie wie autor jETa, skoro nie dopisał potrzebnej linii do bata.

A więc nie ma co się z kogoś nabijać i mu po chamsku odpowiadać, tylko trzeba po prostu wyjaśnić, o co chodzi z tym jETem.

Wyjaśnienie w rodzaju "trzeba tylko ustawić poprawnie CLASSPATH" jest całkiem słuszne, ale mało zrozumiałe. I do tego bieżący katalog wcale nie musi być na początku.

Warto wiedzieć, że instalery Javy (j2sdk czy j2re) nie ustawiają w ogóle żadnej zmiennej CLASSPATH. Istnieje ona w systemie tylko wtedy, gdy ktoś sobie doinstalował QuickTime dla Javy. A i tak pokazuje tylko położenie biblioteki QT.

I naprawdę trudno wymagać od kogokolwiek, aby wiedział o tej dziwnej właściwości Javy, że nie potrafi ona zlokalizować katalogu, z którego się ją uruchamia, chyba że doda się go ręcznie do CLASSPATH. Tak właśnie bywa normą w Linuxie, ale nie w Windows. I dlatego uważam, że każdemu pytającemu o przyczynę problemów z jETem należy się dokładna odpowiedź, a nie półsłówka i nie chamskie i agresywne odzywki zniechęcające do pracy. Ostatecznie forum jest nie po to, aby przechwalać się przed innymi, ile się umie i drwić sobie z tych, którzy o coś pytają, ale po to, aby odpowiadać na zapytania, nawet całkiem głupie.

Zapytanie o jETa nie jest wcale głupie. Jest zupełnie naturalne i zrozumiałe.

Jeśli niektórzy nie zmienią tu podejścia do ludzi, wkrótce wszyscy przesiądą się na Trainz, a tu zostaną tylko ci, którzy już posiedli wszystkie tajniki Maszyny, Javy, 3dsm i kilku(dziesięciu) innych rzeczy.... Nie tędy chyba droga...

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Tak sobie czytam...
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Września 2004, 16:11:44 »
Cytat: "elegant"

Czemu tu panuje tyle agresji, zwłaszcza wobec ludzi zadających rzeczowe pytania? Założę się, że tras do Maszyny dlatego jest dotąd tak mało, bo niektórzy bardzo skutecznie przepędzają stąd ludzi, którzy mogliby dołożyć swoją pracę... A może komuś na tym zależy?


Jeśli chodzi o mnie, to wcale nie pojechałem po Koledze EUMANIAK-u, tylko napisałem, że zabieranie się za pisanie tras to żmudna, trudna i napotykająca z czasem regresja zapału do pisania tras..... Po drugie: jak byś zareagował na to, że zabierasz się do pisania czegokolwiek, nie mając o tym pojęcia? Przecież to mija się z celem. Potem byłyby pytania na forum jak zrobić to, a jak tamto. Przyznam się, że mnie szlag by trafił. Wcale nie mam zamiaru NIKOGO krytykować za chęci do pisania tras.... Niech piszą. Chwała im za to, lecz było na forum kilka postów autorów tras, iż przygotowują traski. Miały się ukazać i co? Nie ma!!!

Cytuj
A więc nie ma co się z kogoś nabijać i mu po chamsku odpowiadać, tylko trzeba po prostu wyjaśnić, o co chodzi z tym jETem.


I Tobie chwała i podziękowania dla tych, którzy nie mogli odpalić Jet-a. Dzięki wielkie. A co do wyjaśnienia tego, dlaczego się nie odpala u innych - ja sam nie wiedziałem tego, co Ty napisałeś. Więc jeszcze raz podziękowania za wyjaśnienie dogłębne.
I przypatrz się odpowiedziom na zadane przez EUMANIAKA pytanie... Czy ktoś z nas odpowiedział rzeczowo i konktetnie? NIKT... więc z tego wynika, że prawie wszyscy zadają niekompetentne odpowiedzi..



Cytuj
Ostatecznie forum jest nie po to, aby przechwalać się przed innymi, ile się umie i drwić sobie z tych, którzy o coś pytają, ale po to, aby odpowiadać na zapytania, nawet całkiem głupie.


I tu się będziemy różnić. Na pytania napisane zgodnie z Netykietą oraz ogólnie pojętą zasadą zadawania pytań odpowiadać należy. Chodzi mi tu o sformułowanie pytania (np. błąd uruchamiania symka), a w treści co się dzieje, wraz z opisem co się zrobiło. A jak ktoś napisze w temacie BŁĄD i w treści nie mogę odpalić symka - to już sam przyznasz, że referaty można pisać?

Cytuj
Jeśli niektórzy nie zmienią tu podejścia do ludzi...

No cóż... nie jestem idealny... I nie zmienię się, ale podkreślam: NIE MAM NIKOGO ZAMIARU OBRAŻAĆ, GNĘBIĆ itp. Miałem raz przypadek, że pojechałem tutaj na Boardzie, ale mnie dość szybko uspokoili... Więc mam nauczkę.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Re: Tak sobie czytam...
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Września 2004, 16:51:10 »
Cytat: "Mutopompka"
(...)Potem byłyby pytania na forum jak zrobić to, a jak tamto.(...)


Pewnie się myle ale poto właśnie jest forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Adammo

  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Września 2004, 18:02:13 »
Sorry people za moją niedoróbkę!

Można też zmienić plik wsadowy jet.bat w ten sposób:
@echo off
java -cp . org.jet.Jet


Jeżeli program nadal nie chce sie odpalić, to najlepiej wypakować archiwum do jakiegoś tymczasowego katalogu, najlepiej bezpośrednio na dysku twardym, na przykład: c:\jet. Potem trzeba otworzyć Wiersz poleceń i wywołać następującą sekwencję komend (oczywiście literę dysku i nazwę katalogu trzeba zmienić zgodnie ze swoimi ustawieniami):
c:
cd \jet

Potem należy wywołać poprawioną wersję pliku jet.bat:
jet.bat

Jeżeli coś poszło nie tak, to powinniście otrzymać jakieś komunikaty o błędach - to jest podstawa do znalezienia przyczyn problemu.

Pozdrawiam,
Adam

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Września 2004, 20:18:53 »
To i tak trochę skomplikowane. Jet nie jest symulatorem tylko programem użytkowym więc moim zdaniem to powinno być tak zrobione żeby nawet największy idiota potrafił to odpalić i nie miał problemów z obsługą. Inną rzeczą jest sama edcja tras, która zawsze będzię wymagała sporej wyobraźni.

Offline Grzesiek

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • Kot Mruczek
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Września 2004, 22:35:58 »
W porządku. Piszecie, że po to jest forum by zadawać pytania. Zgadzam się. Że niektórzy odpowiadają ogólnikowo lub bardzo niegrzecznie. Zgadzam się. Ale... Miałem dokładnie ten sam problem z uruchomieniem Jet'a i znalezienie rozwiązania (bez zadawania pytania na jakimkolwiek forum) zajęło mi może 5 minut.

Internet jest chyba nieograniczoną skarbnicą wiedzy (zwłaszcza tej niepotrzebnej ;-) i odpowiednio zadane zapytanie w Googlach da bardzo szybko szukaną odpowiedź. I tyle... Nie trzeba nic pisać... Tylko poszukać.

A co wpisać w Googlach? Ja wpisałem komunikat błędu jaki mi "wyskoczył" (lub jego fragment) i tyle. Możliwe, że dodałem jeszcze jakiś drobiazg w stylu 'java', 'problem', by zawęzić ilość wyników.

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Czerwca 2007, 22:37:20 »
Zrobiłem tak, jak zalecił Adammo i wypluło mi takie coś:

Mam Durona 1315 MHz 364 mb RAM, GeForce 6800 GT i Windows XP SP1.

Ktoś byłby łaskaw pomóc? Przepraszam, że odkopuję takiego trupa, ale zrobiłem już wszystko, co tylko przyszło mi do głowy, a Jet jak nie działał, tak nie chce działać. Bardzo proszę o pomoc.

ENKA

  • Gość
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Czerwca 2007, 12:19:43 »
Mam ten sam problem co dimekk :(

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Czerwca 2007, 13:00:37 »
Też miałem ten problem i ktoś mi pomógł więc teraz moja kolej :D
Java
Pobierz sobie tą paczkę i zainstaluj to co jest w środku. jET powinien działać bez problemu nawet na takim sprzęcie jak mój - 1500MHz i 256MB RAMu na WinXP SP2.

Powodzenia przy budowie trasy :D

Pozdro
Damian
The Frog

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak odpalic edytor tras JET
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Czerwca 2007, 14:04:45 »
Niestety, próbowałem i tego i zero reakcji. To samo. Instalowałem już wszelkie możliwe wersje Javy, również te i dalej jak nie działało tak nie działa. Podejrzewam, że chodzi o zmienną CLASSPATH, niestety, taki ze mnie informatyk, że szkoda gadać. Dlatego próbuję wszystkiego, ale nie umiem doszukać się błędu. Ma ktoś jakieś sugestie? Potrafi ktoś wytłumaczyć krok po kroku, łopatologicznie jak go skonfigurowac, by działał?

Java, jaką mam na tą chwilę:
Java 3D 1.3.1 (OpenGL) SDK
Java 2 Runtime Environment, SE v1.4.2_06

Po raz kolejny proszę o pomoc i z góry dziękuję.