Autor Wątek:  Wasze filmy i zdarzenia  (Przeczytany 31034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Marca 2011, 09:29:54 »
Seriale:
-Kości (Bones)
-Dr. House
-Pamiętniki Wampirów (Wampire Diares)
Filmy:
-Sanctum 3D - świetny film naprawdę polecam http://www.filmweb.pl/film/Sanctum+3D-2010-538217
-Pirania 3D - to coś dla miłośników horrorów wrażenia niesamowite http://www.filmweb.pl/film/Pirania+3D-2010-418870
-Jackass 3D - zapewne każdy o nich słyszał http://www.filmweb.pl/film/Jackass+3-D-2010-466045
-Super zioło - świetna komedia http://www.filmweb.pl/film/Super+zio%C5%82o-2001-34273
Zawsze wyjeżdżając w trasę zabieram ze sobą kilka filmów i jak przepisy nakazują zrobić sobie dłuższą pauzę albo czekam na załadunek/rozładunek włączam sobie i oglądam. Seriale raczej śledzi moja dziewczyna jak tylko wracam do domu zawsze oglądamy zaległe odcinki seriali:)
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2011, 12:40:51 wysłana przez ZiomalCl »
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Marca 2011, 09:51:40 »
Do dziś jeszcze mam w uszach, trzynaście trzynaście zgłoś się, i przed oczami zółtego fiata 125p :) Pewnie mlodzi nie bardzo wiedzą o czym piszę, ale starsi zapewne pamiętają ten film.

Możesz mi wierzyć lub nie, ale po Krakowie jeździ jako taxi identyczny Fiacik... Można go spotkać w okolicach dworca głównego. Mi się podoba film "Jeniec- jak daleko poniosą nogi" i "Na żywo". Oraz jestem mega fajnem bajki "Krecik". Na szczęście codziennie jeden z kanałów oferuje 2 odcinki tej niesamowitej bajki. Z Polskich seriali to Pit-Bull, kiedyś była Fala Zbrodni, czasem Malanowski i partnerzy itp. Generalnie TV oglądam może 1 godzinę dziennie?
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Makrov

  • Wiadomości: 110
  • ET41-105
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Marca 2011, 10:22:51 »
Jako rodowity Krakus potwierdzam iż owy jeździ. :)
A polecane filmy:

-Apollo13.
-Jackass.
-Borat.
-Człowiek na torze.
-Akademia policyjna.
-2012.
-Gliniarz z Beverly Hills.
-Zielona mila.
-Ojciec chrzestny.
-Szeregowiec Ryan.
-Helikopter w Ogniu.
-Slumdog milioner z ulicy.
-Lista Schindlera.
Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światła pociągu. Maszynista widzi trzech debili na torach.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Marca 2011, 13:53:03 »
Możesz mi wierzyć lub nie, ale po Krakowie jeździ jako taxi identyczny Fiacik... Można go spotkać w okolicach dworca głównego.
Owszem, widzialem go na Basztowej (w serialu, prawdziwa 1313, tez zawitala do Krakowa i jechala ta ulica), ale nie jest identyczny. Jest niestety marna kopia, a dla milosnikow tego serialu, to wrecz profanacja. Wiele elementow odroznia go od oryginalu. Przede wszystkim kolor - 1313 byla po prostu wyjatkowa ;)
Pozdrawiam, Karol

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Marca 2011, 14:26:49 »
To jeszcze z komedii:
- Ciacho;
- Złap, zakapuj, zabłyśnij (ostatnio oglądałem, film o lekko szurniętym ochroniarzu z galerii handlowej który marzy o zostaniu policjantem, można się nieźle uśmiać);
- Poznaj moich Spartan;
- Borat;
- Wyścig szczurów;
- Dzień świra;
- E=mc²;
- Psy.
Ogólnie każdy z tych filmów powodował że nie mogłem przestać się śmiać przez pół godziny po obejrzeniu.
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2011, 14:32:43 wysłana przez szogun »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline intelIC

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Marca 2011, 14:42:39 »
Polecam nowy film pt. "Sala samobójców". Moim zdaniem świetny i warty obejrzenia film.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Marca 2011, 14:58:41 »
Z kolei ja polecam komedie z 2002 roku "Asterix i Obelix Misja Kleopatra". Jej krótki opis znajdziecie tu http://peb.pl/medium-quality-komedie-komedie-romantyczne/213050-rapidshare-asterix-i-obelix-misja-kleopatra.html ubaw po pachy :)
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2011, 15:06:24 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Marca 2011, 16:22:35 »
Polecam nowy film pt. "Sala samobójców". Moim zdaniem świetny i warty obejrzenia film.
Mocny i mądry film, polecam aby najpierw zobaczyli go rodzice, później razem z dzieckiem (tym po 15 roku życia oczywiście).
Pozdrawiam

Offline Pendolino

  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Marca 2011, 19:06:37 »
Według mnie najlepszy film który mogłem oglądać to "Nazajutrz". Dobitnie obrazujący scenariusz na III Wojnę Światową, do której w pewnym momencie dzieliło tylko naciśnięcie guzika.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Marca 2011, 21:02:16 »
To ja polecam film na czasie. "Chichot Losu" nadawany na TVP1. Film na motywach powieści.

Offline KubaPKP

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Marca 2011, 15:02:05 »
Moim ulubionym filmem jest Dzień Świra. Film opowiada o Adasiu Miauczyńskim, człowieku przegranym, który pracuje jako nauczyciel języka polskiego w szkole. Główny bohater, wyraźnie chory na nerwicę oraz skoncentrowany na własnych przeżyciach i rozterkach, popada w coraz większe konflikty z otaczającymi go ludźmi i samym sobą, co prowadzi go na skraj wyczerpania psychicznego.


Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Marca 2011, 21:46:12 »
"Leon Zawodowiec", "Byliśmy żołnierzami", "Skazany na Bluesa", "It's all gone - Pete Tong", "Wholetrain". I jest pewnie jeszcze trochę tytułów, ale akurat w tej chwili ich nie pamiętam. A z takich... "bajek" to "Hitman", "Unstoppable", "Eurotrip"... i coś może jeszcze;)

Offline KubaPKP

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #42 dnia: 29 Marca 2011, 17:56:42 »
Polecam też film "Zielona Mila" który potrafi wzruszyć.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zielona_mila

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Marca 2011, 20:53:50 »
Polecam też film "Zielona Mila" który potrafi wzruszyć.

Przeczytałem tę książkę, później obejrzałem film. Ciekawie się czyta, ale jak to Stephen King ma w zwyczaju, zawsze coś zmaścił, tak było i tutaj.

Polecam nowy serialik do obejrzenia. Póki co 14 odcinków - White Collar.

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Marca 2011, 20:56:42 »
Mi w pamięci zostanie film pt. Kompania Braci. Oglądam go do dziś na oryginalnym DVD. Nigdy go nie zapomnę. Polecam ten film.
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline 333Wojtas333

  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Marca 2011, 20:43:07 »
Ja polecam rosyjski film w reżyserii Fiodora Bondarczuka "9 Kompania" opowiadający historię żołnierzy radzieckich wysłanych do Afganistanu w latach 80. Z polskich filmów polecam "Chłopaki nie płaczą".

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Marca 2011, 20:48:20 »
Z polskich filmów polecam "Chłopaki nie płaczą".
Jak "Chłopaki nie płaczą", to "E=mc2" obowiązkowo :)
...

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Kwietnia 2011, 07:00:44 »
Kolejny film, tym razem dla nas, miłośników kolei. Właśnie skończyłem oglądać. Film się nazywa "Niepowstrzymany" (Unstoppable, ang.).

Krótka notka z Filmebu:
Cytuj
Spektakularny film akcji w reżyserii mistrza gatunku Tony'ego Scotta. Dwukrotny laureat Oscara Denzel Washington w roli pracownika kolei, który usiłuje zapobiec grożącej skażeniem na ogromną skalę katastrofie pociągu towarowego, wiozącego trujące i wybuchowe chemikalia.

Powiem tak. Film się ogląda bardzo przyjemnie. Oczywiście trzeba przymrużyć oczy na pewne nieścisłości, jakie MK może w filmie zauważyć. Jak wiadomo, jest to film, nie real life, więc musi być troszkę ubarwione, żeby było ciekawie.

Akcja filmu dzieje się praktycznie w 80% na lokomotywie lub w dyspozytornii!

Oficjalny trailer:

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Kwietnia 2011, 10:19:28 »
Mam go już daaawno na dysku, maksymalnie 2 razy można go obejrzeć, potem już tylko na ciekawsze sceny przewijałem.
Cytuj
Oczywiście trzeba przymrużyć oczy na pewne nieścisłości, jakie MK może w filmie zauważyć.
No trochę ich jest. No i siedziałem kupę czasu i edytowałem napisy, zmieniając nazwy przyrządów z błędnych na prawidłowe. Nie wiem jak macie w napisach, ale na tym łuku co mogą się wykoleić, bohater kilka razy zaciąga niezależny, a w napisach miałem dynamiczny. I kupę innych technicznych rzeczy poprawiłem.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Kwietnia 2011, 00:15:39 »
Mogę jeszcze polecić film pod tytułem "Galerianki". Właśnie z nudów go obejrzałem i jestem pod wrażeniem jak polska produkcja może być tak dobra...
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline MariensPL

  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #50 dnia: 23 Kwietnia 2011, 01:23:13 »
'Restrepo'. Poruszający, pełnometrażowy dokument opowiadający o plutonie amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Dolinie Korangal w Afganistanie. Ukazuje 15 osobową placówkę "Restrepo", której nazwa pochodzi od plutonu medycznego, który w całości zginął podczas wojny. To miejsce jest jednym z najniebezpieczniejszych stanowisk w armii Stanów Zjednoczonych. Nakręcony m.in przez zmarłego przed kilkoma dniami reportera wojennego, wielokrotnego zdobywcy nagrody 'World press foto' Tim'a Hetherington'a.
Film nominowany do Oscara w 2 kategoriach.
You've seen the butcher.

Offline KubaPKP

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #51 dnia: 23 Kwietnia 2011, 15:44:36 »
Mogę jeszcze polecić film pod tytułem "Galerianki". Właśnie z nudów go obejrzałem i jestem pod wrażeniem jak polska produkcja może być tak dobra...
Film pokazuje rzeczywistość Polskich szkół gimnazjalnych.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #52 dnia: 23 Kwietnia 2011, 16:13:00 »
Słabo szukasz ;>

Offline Pendolino

  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #53 dnia: 23 Kwietnia 2011, 22:00:18 »
Trzymając się polskiej produkcji: "Sala Samobójców" Bardzo poruszający film, wymierający gatunek w którym kolejne sceny są nie przewidywalne, nie kończy się "happy endem". W dobitny sposób pokazana nietolerancyjność, aktualne realia życia i nieodwołalność podjętych decyzji. Jeżeli ktoś jeszcze na nim nie był, to bardzo polecam, można nad nim solidnie porozmyślać.

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #54 dnia: 27 Kwietnia 2011, 21:08:36 »
Polecam także film pt. Sztuczki. W 60% filmu jest ukazana polska kolej. Film mnie naprawdę wzruszył.
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Kwietnia 2011, 21:35:15 »
Z polskich filmów: SPONA, Deja vu
Zagraniczne: Chłopiec w pasiastej piżamie; Siedem duszMilczenie owiec; Skazani na Shawshank. To filmy na, które warto poświęcić czas.
Wydarzenie: wybór B16 na papieża. Wreszcie się coś zmieniło.
Solo oración!

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Kwietnia 2011, 22:13:56 »
Zagraniczne: Chłopiec w pasiastej piżamie.
I tutaj, jeśli można, chciałbym napisać coś więcej na temat tego wspaniałego filmu. Wszyscy tutaj piszecie same tytuły, niektórzy nawet po kilka postów, a nie wysilicie się nawet na krótkie opisanie filmu. Dlatego (propozycja!) może przy dodawaniu tytułu napiszcie kilka zdań o tym filmie? Wierzę, że to bardziej zachęci użytkowników do obejrzenia danego filmu niż sam tytuł.
@Paczkuś – jako, że w/w film bardzo mnie poruszył, wyręczę Cię. :) Otóż film opowiada o chłopcu i jego rodzinie, której ojcem jest wysoko postawiony niemiecki wojskowy. Rzecz się dzieje w samym środku II wojny światowej. Rodzina ta mieszka w Berlinie, jednakże podczas wojny przeprowadza się na wieś (również w Niemczech), a to za sprawą "awansu" ojca rodziny. Jak się okazało, zamieszkali w domu, kilkaset metrów od obozu pracy, w którym przetrzymywani byli głównie Żydzi, a ojciec był "zarządcą" tego obozu. Syn wojskowego, pozbawiony przyjaciół z Berlina, postanawia wymknąć się z domu w poszukiwaniu kolegów. Natrafia na ogrodzenie obozu i tam poznaje się z tytułowym Chłopcu w pasiastej piżamie. Pewnego dnia syn wojskowego postanawia przedostać się do obozu, aby pomóc dziecku z obozu znaleźć ojca. Niefortunnie...
Film trzyma w napięciu, naprawdę polecam. Jest dostępny na YouTube, z polskim lektorem. Aha, i jeszcze jedno:
Cytuj
Wydarzenie: wybór Benedykta XVI na papieża. Wreszcie się coś zmieniło.
Jak mamy to rozumieć?
« Ostatnia zmiana: 27 Kwietnia 2011, 22:39:42 wysłana przez macius5991 »
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #57 dnia: 27 Kwietnia 2011, 22:28:53 »
Jak mamy to rozumieć?
Benedykt zaczął sprzątać po poprzedniku, a raczej po tych, którzy kierowali Kościołem w czasach choroby.

Co do filmu "Chłopiec..." to trochę za dużo opisałeś :) Ostatnie zdanie usuń, proszę. Film zaskakuje zakończeniem, a źle ogląda się film jeśli zna się kulminacyjną scenę. Co do pozostałych:
Siedem dusz:Nie ma większej miłości niż ta, gdy ktoś życie swe oddaje, by ktoś inny mógł żyć. Piękna i wzruszająca opowieść o bardzo trudnym okresie życia Bena Thomasa, który wyszedł cało z wypadku samochodowego, w którym zginęła jego ukochana kobieta oraz sześć innych osób. Obarcza się winą za wypadek, postanawia zadośćuczynić i poświęcić swoje zdrowie i życie, aby pomóc siedmiu ciężko chorym osobom.
Skazani na Shawshank: Film, który naprawdę pokazuje, że nie warto się poddawać. Niesprawiedliwie skazany, zdradzony człowiek w więzieniu nadal dąży do szczęścia.
SPONA i Deja vu są filmami pokazującymi czas "babki komuny" z ogromną dozą humoru.
Solo oración!

Offline Ikariin89

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 36
  • @libertyn89 - najlepszy kolega na tym forum :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Kwietnia 2011, 22:37:56 »
Z mojej strony polecam film "Wakacje Jasia Fasoli". Ubaw po pachy :)

Pozdrawiam, Ikariin89

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wasze filmy i zdarzenia
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Kwietnia 2011, 18:04:16 »
Moja kolejna propozycja, to tym razem nie komedia, ale film godny uwagi. Maniacy tuningów i szybkiej jazdy domyślają się zapewne o jaki film chodzi :) Nie może być inaczej "Szybcy i wściekli" :) Z tego co się orientuje, to od szóstego maja w kinach ma być wyświetlana: "Szybcy i wściekli 5". 
« Ostatnia zmiana: 28 Kwietnia 2011, 18:27:31 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".