Autor Wątek:  Zdjęcia wagonu Sgs.  (Przeczytany 20565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Zdjęcia wagonu Sgs.
« dnia: 09 Marca 2011, 22:40:47 »
Witam!
Pracuje nad modelem wagonu Sgs, tego na kontenery. Wiem, że jeszcze dużo muszę wykonać, ale potrzebuje dokładnych zdjęć. Najlepiej jakby wykonane były zdjęcia każdego drobiazgu. W załączniku screeny z prac.
« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2011, 22:07:35 wysłana przez WSK »
...

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Marca 2011, 22:22:26 »
Masz może jakieś zdjęcie, gdzie kontenery są przewożone tak jak na screenie sgspodwojny.jpg? Czy wymiary kontenera są zgodne z rzeczywistością? Czy układ jego tekstury jest taki sam jak w obecnie dostępnym kontenerze (dało by to możliwość wymiany tekstur między wagonami)?
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Marca 2011, 22:31:39 »
Masz może jakieś zdjęcie, gdzie kontenery są przewożone tak jak na screenie sgspodwojny.jpg?
Zdjęcia nie mam. Dodam tylko, że to co w załączniku mnie być może zmyliło. Wiem, że tam są trzy 'małe' kontenery, ale to nie gra roli czy dwa małe, czy jeden duży.
Czy wymiary kontenera są zgodne z rzeczywistością?
Tak, są zgodne z rzeczywistością. Wagon ma idealną długość i szerokość. Wszystko z planów. Wymiary kontenerów z wikipedi.
Czy układ jego tekstury jest taki sam jak w obecnie dostępnym kontenerze (dało by to możliwość wymiany tekstur między wagonami)?
Słabo to rozumiem, ale postaram się odpowiedzieć. Układ tekstury jest nowiutki. Oba kontenery mają te same układy. Na razie mam duży mętlik w głowie i nie wiem jak tutaj zastosować dobrą taktykę. Chodzi mi głównie o tekstury kontenerów. Są one jako submodele, i mają osobne tekstury. Myślę nad tym aby zrobić po prostu kilka modeli z odpowiednim .chk i .t3d. Każdy model inna tekstura kontenera. Nie bardzo mam pomysł jak zastosować tutaj raplacableskin. Jeżeli bym dał radę upchnąć gdzieś układ kontenerów to może by coś z tego wyszło. Jeżeli ktoś ma jakiś lepszy pomysł niech napisze.
...

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Marca 2011, 22:37:59 »
@adsim: 412Z ma taką długość, że tam się dwa 40–stopowe kontenery mieszczą.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Marca 2011, 22:41:57 »
To te kontenery nie są jako ładunek (osobne modele)? Układ tekstury w starszym kontenerze wygląda tak (screen). Możesz podejrzeć jak to dokładnie wygląda w PC2010 :).
@YouBy, pytałem po prostu z ciekawości, bo nigdy takiej kombinacji nie widziałem, jak już, to zawsze były pojedyncze kontenery, albo dwie "dwudziestki".
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Marca 2011, 22:44:56 »
Narazie to one są w modelu .t3d jako submodel z osobną teksturą. Albo można zrobić to jako ładunek, albo każdy kontener osobny model .t3d. Tylko teraz pytanie co by było lepszym rozwiązaniem.
W załączniku dodaje mapę kontenera.
...

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Marca 2011, 22:49:30 »
Analizując wymiary, dochodzę do wniosku, że jednak pomyliłem wagony. Przy długości ok. 20 metrów jest do dyspozycji ok. 60 stóp długości ładunkowej (a nie 80). Niemniej jednak, widziałem gdzieś informacje nt. wagonów o długości 25 metrów (80 stóp).
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Marca 2011, 22:50:51 »
Mi się wydaje, że jako osobny model wstawiany jako ładunek. Taki kontener to raptem 5 ścian, więc możesz porobić sobie wiele odmian, z różnymi teksturami i w różnych konfiguracjach. Na pewno będzie to zajmowało mniej miejsca niż osobny model wagonu dla każdej opcji. Starter obsługuje już od jakiegoś czasu wybór ładunku z listy dostępnej w chk, więc ile byś tam tych kontenerów, czy innych ładunków nie zrobił, będzie i tak łatwo je wstawić do symka.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Marca 2011, 22:56:48 »
Analizując wymiary, dochodzę do wniosku, że jednak pomyliłem wagony. Przy długości ok. 20 metrów jest do dyspozycji ok. 60 stóp długości ładunkowej (a nie 80).
Racja. Czyli np. taka kombinacja jak w moim pierwszym poście-ostatni screen.
Mi się wydaje, że jako osobny model wstawiany jako ładunek. Taki kontener to raptem 5 ścian, więc możesz porobić sobie wiele odmian, z różnymi teksturami i w różnych konfiguracjach. Na pewno będzie to zajmowało mniej miejsca niż osobny model wagonu dla każdej opcji. Starter obsługuje już od jakiegoś czasu wybór ładunku z listy dostępnej w chk, więc ile byś tam tych kontenerów, czy innych ładunków nie zrobił, będzie i tak łatwo je wstawić do symka.
Dzięki. Rozjaśniło mi się już jak to wszystko wykonać by miało ręce i nogi. Szkoda, że na cgtextures nie mają kontenerów z logami. Chodzi o loga MAERSK, HappyLloyd itp.
Szanowni użytkownicy, proszę Was o zdjęcia kontenerów jak i samego wagonu typu Sgs 412Z.
...

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Marca 2011, 23:15:46 »
Nie wiem czy był to Sgs, ale widziałem przejeżdżający przez Katowice skład kontenerowy, z 3 x 20ft na kilku wagonach. Zatem kombinacja 20+40 jest jak najbardziej (i chyba też taki opis jest w katalogu wagonów PKP Cargo).

Co do kontenerów mała prośba - byłoby fajnie, gdyby można było je postawić solo w scenerii (terminal). No i nie muszą mieć dna (zawsze to 2 tri mniej, przy 5 kontenerach, szósty "gratis").
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Marca 2011, 23:28:38 »
Nie wiem czy był to Sgs, ale widziałem przejeżdżający przez Katowice skład kontenerowy, z 3 x 20ft na kilku wagonach. Zatem kombinacja 20+40 jest jak najbardziej (i chyba też taki opis jest w katalogu wagonów PKP Cargo).
Tutaj, robiąc metodą ładunków idzie zrobić bardzo wiele kombinacji. Przykładowo: 1x 40ft, 2x 20ft, 3x 20ft, 1x 20ft +1x 40ft. Zapewne takie coś zrobię.
Co do kontenerów mała prośba - byłoby fajnie, gdyby można było je postawić solo w scenerii (terminal). No i nie muszą mieć dna (zawsze to 2 tri mniej, przy 5 kontenerach, szósty "gratis").
Ja bym zrobił z jednego boxa cały terminal. Coś takiego jak w załączniku.
...

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Marca 2011, 00:06:04 »
Tak na marginesie, można by coś pomyśleć nad wydzieleniem ładunków jako osobnych obiektów. W tej chwili kontenery można ustawiać w scenerii za pomocą odpowiedniego include w pliku T3D, kierującego do odpowiedniej ścieżki w dynamic.

No i nie muszą mieć dna (zawsze to 2 tri mniej, przy 5 kontenerach, szósty "gratis").
No i będę się powtarzał do upadłego, że trójkąty są trzymane w karcie graficznej i tak ±1000 trójkątów nie robi praktycznie żadnej różnicy. Natomiast osobny model wymaga oddzielnego zainicjowania wyświetlania przez procesor i na pewno zajmuje to znacznie więcej czasu i pamięci, niż dwa trójkąty.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Marca 2011, 08:07:43 »
Zatem kombinacja 20+40 jest jak najbardziej (i chyba też taki opis jest w katalogu wagonów PKP Cargo).
Jest napisane tylko jakie kontenery może przewozić, i jaką ma długość ładunkową. W tym przypadku 18660mm.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Marca 2011, 08:10:15 »
Chciałem zauważyć, że kontener 40ft nie zawsze jest ustawiony centralnie na środku wagonu. Często zdarza się ustawić go tak jak na ostatnim screenie tak by zostało miejsce na kontener 20ft.
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2011, 08:10:35 wysłana przez Krzysiek626 »
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Marca 2011, 08:15:23 »
Chciałem zauważyć, że kontener 40ft nie zawsze jest ustawiony centralnie na środku wagonu. Często zdarza się ustawić go tak jak na ostatnim screenie tak by zostało miejsce na kontener 20ft.
Czy tak nierównomiernie obciążony wagon, może być dopuszczony bez ograniczeń do ruchu?

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Marca 2011, 10:03:12 »
To zależy jaki ładunek znajduje się w kontenerze i jak jest rozmieszczony. Z doświadczenia wiem że załadowany kontener 20ft może być znacznie cięższy niż załadowany 40ft. Średnia ładowność kontenera wynosi około 22t, w praktyce waga załadowanego kontenera 20ft dochodzi nawet do 30 a nawet 35t. Sam byłem świadkiem jak Kalmar(wózek kontenerowy) miał problem z podjęciem kontenera z naczepy. Jak się potem okazało waga tego 20-stopowca prawie 34t.
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2011, 10:03:46 wysłana przez Krzysiek626 »
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline WSK

  • Wiadomości: 340
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Marca 2011, 17:10:55 »
Chciałem zauważyć, że kontener 40ft nie zawsze jest ustawiony centralnie na środku wagonu. Często zdarza się ustawić go tak jak na ostatnim screenie tak by zostało miejsce na kontener 20ft.
Jak byłem w Kościerzynie to cały skład kontenerów, jechał w taki sposób. W załączniku przykładowe zdjęcie, trochę ucięte bo cel wykonania tej fotografii był inny.
...

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Marca 2011, 18:34:57 »
Być może ładunek w kontenerze obciążał tylko jeden koniec i dla lepszego rozłożenia ciężaru, tak właśnie ustawili. Ciekawa sprawa:).
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline tomekilawa

  • Wiadomości: 258
  • na służbie...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Marca 2011, 18:49:57 »
Rozmawiałem z gościem z biura wagonowego PKP Cargo w Iławie, to twierdził że ułożenie kontenera na wagonie nie ma znaczenia, byle był dobrze zabezpieczony i umocowany do wagonu.
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2011, 18:57:23 wysłana przez tomekilawa »

Offline Lorem

  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Marca 2011, 18:54:11 »
(...)ułożenie kontenera na wagonie ma znaczenia(...)
To w końcu ma znaczenie, czy nie? Bo wyszło tak, że błąd może być w dwóch miejscach: pominięte nie (wówczas byłoby "nie ma znaczenia") lub zamienione e na a (i wówczas byłoby "ma znaczenie").
A może by tak własny pulpit...

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Marca 2011, 18:59:08 »
...ale z dalszej części zdania -
Cytuj
byle był dobrze zabezpieczony i umocowany do wagonu.
można wywnioskować, że wcześniej chodziło o zaprzeczenie - czyli: "nie ma znaczenia, byle by był dobrze zabezpieczony(...)".

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Marca 2011, 19:09:26 »

Na części platform tak jest ustawione.

Offline fiergloo

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
    • Blog motoryzacyjny
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zdjęcia wagonu Sgs.
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Listopada 2011, 23:05:41 »
Jeśli chcesz pomocy w sprawie wagonów do transportu kontenerów to służę pomocą. Pracuje w intermodalnym jako spedytor kolejowy.

Sgs z pewnością może przewieźć maksymalnie 60 stóp, nie ma "czteroosiówki" która by mogła przewieźć więcej- może ewentualnie mniej - przykładowo Rgmms albo Sdgmms(który może przewozić naczepy samochodowe). Dwie czterdziestki może przewozić wagon sześcioosiowy (Sggrs, Sggrms) .

Co do umieszczenia kontenera- takie powyżej 25 ton brutto ładuje się z zasady na środek. Jak masz dwie dwudziestki na Sgsa, to jeśli mają one razem 50 ton(co już zbliża się do dopuszczalnej na torowiska klasy C) to ładuje się je na osie. Lekkie bądź próżne kontenery bez znaczenia.
Blog o samochodach głównie regionu śródziemnomorskiego: http://fiergloo.pl/