Autor Wątek:  "Na EURO 2012 pociągi... pożyczymy"  (Przeczytany 3064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
"Na EURO 2012 pociągi... pożyczymy"
« dnia: 25 Lutego 2011, 21:09:11 »
Czym kibice będą jeździć na mecze podczas odbywających się w Polsce Mistrzostw Europy w piłkę nożną w 2012 roku? Okazuje się, że Ministerstwo Infrastruktury ma plan, aby wypożyczyć wagony od przewoźników kolejowych z Niemiec, Czech i Słowacji. Tak wynika z odpowiedzi na interpelację posła Jacka Osucha z PiS.

Jacek Osuch skierował w styczniu pismo, w którym wyraził zaniepokojenie stanem polskiej kolei. – Okres świąteczno-noworoczny po raz kolejny pokazał, że najwięksi przewoźnicy kolejowi w Polsce, tj. spółki PKP Intercity i Przewozy Regionalne, nie są przygotowani do przyjęcia i obsługi szczególnie dużych potoków pasażerskich. Sytuacja na kolei, która miała miejsce w grudniu i styczniu, musi być asumptem do podjęcia poważnych przygotowań przez przewoźników, a szczególnie PKP Intercity, związanych z zapewnieniem kibicom zarówno z Polski, jak i z zagranicy bezpiecznego i komfortowego dojazdu na mecze podczas rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 – stwierdził poseł Osuch.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Andrzej Massel odniósł się do wątpliwości parlamentarzysty. Z odpowiedzi na interpelację wynika, że przewoźnicy kolejowi, z uwagi na trudną sytuację finansową, nie będą dokonywać wyraźnie zwiększonych zakupów ani modernizacji taboru pasażerskiego z przeznaczeniem go do obsługi turnieju EURO 2012. – Rozważana jest natomiast możliwość czasowego wypożyczenia taboru od operatorów kolei czeskich, słowackich i niemieckich – stwierdził Andrzej Massel.

– Absurd. Polskie wagony stoją na bocznicach, polskie zakłady czekają na to, aby im zlecić prace naprawcze, a my dajemy zarobić naszym sąsiadom – skomentował sprawę dla „Teleexpressu” Adrian Furgalski, ekspert branży kolejowej, dyrektor programowy Railway Business Forum[...]

Źródło.
« Ostatnia zmiana: 26 Lutego 2011, 18:00:39 wysłana przez Paczkuś »
Solo oración!