Autor Wątek:  Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców  (Przeczytany 272405 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #300 dnia: 06 Marca 2017, 21:51:45 »
Nie da się żadnego radyjka zwykłego, przestroić na pasmo kolejowe.

Offline Maciek50

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #301 dnia: 10 Marca 2017, 20:43:34 »
Ponieważ jestem nowy na forum , swój post zacznę od przywitania się ze wszystkimi. Jestem początkującym nasłuchowcem , temat ten przeczytałem bardzo dokładnie , zawiera wiele cennych rad i jednocześnie mam kilka pytań. Głównie zależy mi na nasłuchu pasma lotniczego, kolejowego i może trochę PSP i Policji. Mam zamiar wykonać dipol pół falowy, a pytanie mam co do sposobu jego
zamontowania. Mam trzy opcje:
1. Antena zamontowana na 3 m wysięgniku z rur PVC przykręconym do słupa telefonicznego (wysokość 8m) czyli na wysokości ~11m, łączna długość przewodu ~40m ,z czego ~20m musiało by iść ziemią.
2. Antena zamocowana na 2 metrowym wysięgniku z rury stalowej przykręconym do słupa telefonicznego, wtedy antena około 10 m nad ziemią nad nią antena do TV a całkowita długość przewodu to około 18 m.
3. Antena 2 m ,wysięgnik z rury PVC, zamontowana na dachu, 12m nad ziemią tyle, że dach mam pokryty blachą, długość przewodu to 18 m.
Która z tych opcji byłaby najlepsza, a która najgorsza ? Jakiego przewodu użyć do tak długiej instalacji ? Jaki jest realny zasięg takiej anteny ? Do Okęcia w linii prostej mam 22km, a do
Warszawy Zach.  30km  , Wsch. 32,5 km. Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Jeszcze interpunkcja. Spacja za znakiem. Witamy, ale popraw proszę. @Stele
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2017, 23:58:31 wysłana przez Maciek50 »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #302 dnia: 10 Marca 2017, 21:09:29 »
Raczej trafiłeś na niewłaściwe forum. Ten temat powstał na nasze skromne potrzeby i jak dotąd doradzaliśmy sobie jak domowymi sposobami można polepszyć odbiór interesujących nas pasm. Pozwoliłeś sobie na zadanie pytań stosownych raczej na forum krótkofalarskie, stąd nie otrzymasz ode mnie żadnej odpowiedzi, ale pokuszę się o skomentowanie propozycji.
Cytuj
1.Antena zamontowana na 3 m wysięgniku z rur PVC przykręconym do słupa telefonicznego (wysokość 8m) czyli na wysokości ~11m ,łączna długość przewodu ~40m , z czego  ~20m musiało by iść ziemią.
Co w przypadku wyładowania atmosferycznego?
Cytuj
2.Antena zamocowana na 2 metrowym wysięgniku z rury stalowej przykręconym do słupa telefonicznego , wtedy antena około 10 m nad ziemią nad nią antena do TV a calkowita długość przewodu to około 18 m.
To samo, co z zabezpieczeniem odgromowym?
Cytuj
3.Antena 2 m , wysięgnik z rury PVC , zamontowana na dachu , 12m nad ziemią tyle ,że dach mam pokryty blachą , długość przewodu to 18 m.
Nie widzę żadnej różnicy między tymi 3 sposobami, wszystkie są niebezpieczne. To na pewno, a zgadywać że pod jakimś względem jest lepsze, to trzeba by wróżki.
Cytuj
Która z tych opcji byłaby najlepsza , a która najgorsza ? Jakiego przewodu użyć do tak długiej instalacji ? Jaki jest realny zasięg takiej anteny ? Do Okęcia w linii prostej mam 22km ,a do Warszawy Zach. 30km  , Wsch.32,5 km.Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi :)
Żadna z opcji nie jest dobra, przewodu trzeba użyć najlepszego. Wszystkie potrzebne informacje należy szukać w literaturze specjalistycznej opisującej instalacje antenowe na pasmo 144mhz i 432mhz. Sądząc po niedbałym i dziwnym formatowaniu, możesz mieć kłopot z wykonaniem instalacji. Dodatkowo, słup telefoniczny należy do operatora telefonicznego i nie daj Boże jak Cię przyłapią na wieszaniu czegoś na tym.

Offline Maciek50

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #303 dnia: 10 Marca 2017, 21:52:03 »
Formatowanie poprawione, fakt wklejone z notatnika. Co do wyładowań atmosferycznych to nie o to pytałem, to inna bajka. Napiszę wprost co mnie najbardziej interesuję: przy 40 m kabla antenowego jak duże będą straty czy w ogóle będzie coś słychać, czy w przypadku wybrania 3 opcji blacha na dachu nie zagłuszy wszystkiego i czy jakiś odcinek przewodu antenowego np: 10m może być poprowadzony ziemią ? Co do słupów, to są moje prywatne tak więc spokojna głowa.
« Ostatnia zmiana: 13 Marca 2017, 00:00:23 wysłana przez Maciek50 »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #304 dnia: 10 Marca 2017, 22:02:32 »
Kable maja karty produktu, na nich opisana tlumiennosc na metr biezacy przy zalozonym pasmie. Poszukac i poczytac, nikt tego za Ciebie nie zrobi. Blaszany dach to loteria, nie sprawdzisz nie dowiesz sie. Jesli na slupach wisi cos od operatora telekomunikacyjnego, to nawet jak slupy sa prywatne nie powinienes nic wieszac. Instalacje chesz zrobic stala, a wiec koniecznie instalacja odgromowa potrzebna. Wiecej nie doradze jak to, ze odsylam do fachowej literatury. Spadniesz ze slupa a prokurator bedzie sie czepial nas za glupie doradztwo.

Offline maciek001

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • FanPage symulatora ET22
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #305 dnia: 11 Marca 2017, 20:57:01 »
antena typu GP i dach jako przeciwwaga... to mogłoby być niezłym wyjściem jeżeli jest możliwe fizycznie. Metalowy dach nie powinien wprowadzać większych problemów jeżeli antena będzie nad nim kilka metrów (zależy też od polaryzacji oczywiście). Będzie działał trochę jak reflektor prawdopodobnie i będzie modyfikował charakterystykę anteny.
Co do ochrony przed przepięciami nie będę się wypowiadał ;)
Wszystko da się zrobić tylko jeszcze nie wiem jak.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #306 dnia: 11 Marca 2017, 21:00:37 »
Takie przeciw wagi się liczy, a taki dach to przypadek jest.

Offline maciek001

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • FanPage symulatora ET22
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #307 dnia: 11 Marca 2017, 21:13:37 »
Przeciwwaga powinna mieć długość 1/4 długości fali, a kąt determinuje impedancję. W idealnym przypadku przeciwwaga powinna być kołem lub stożkiem, a w rzeczywistości stosuje się skończoną ilość przeciwwag (3, 4 lub więcej). A teraz przykład z życia: antena CB: dla anteny CB przeciwwagę stanowi dach samochodu, dlatego powinno się ją ustawiać na środku dachu. Płaszczyzna (lub dwie) dachu powinna spełniać funkcję przeciwwagi większej od 1/4 długości fali. Jak to wpłynie na odbiór nie wiem... nie testowałem. A co do anten GP to są różne ciekawe konstrukcje. Ciekaw jestem czy da się zrobić skuteczną antenę wielomodułową GP na różne pasma z kabla koncentrycznego (tak - są takie konstrukcje o dosyć ładnym zysku ale dla jednego pasma).
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2017, 16:38:44 wysłana przez maciek001 »
Wszystko da się zrobić tylko jeszcze nie wiem jak.

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #308 dnia: 03 Czerwca 2017, 20:04:08 »
Ja mam takie pytanie, czy opłaca się kupować taki skaner z myślą o nasłuchu kolejowym, jeśli się mieszka 30 km od najbliższej stacji kolejowej w górzystym terenie.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #309 dnia: 03 Czerwca 2017, 20:06:52 »
Dałbym sobie spokój, chyba, że pożyczysz od kogoś takie nasłuchowe radio i coś tam złapiesz. Ewentualnie wtedy można pomyśleć o jakim zakupie.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #310 dnia: 03 Czerwca 2017, 20:07:09 »
Zależy od Twojego umiejscowienia względem nadających... i trochę od anteny... Nawet GP w dołku życia nie uratuje...

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #311 dnia: 06 Września 2017, 11:14:09 »
Czy mógłby ktoś doradzić jaki odbiornik najlepiej kupić? Będę bardzo wdzięczny. Chodzi mi tu przede wszystkim o częstotliwości kolejowe.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #312 dnia: 06 Września 2017, 11:17:47 »
Masz zamiar słuchać z domu czy "w terenie"? Jaki masz budżet?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #313 dnia: 06 Września 2017, 14:57:42 »
I tu, i tu. Do 300zł.

Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline kolejarz2009

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #314 dnia: 07 Września 2017, 16:45:06 »
Zastanawiałeś się nad SDR'em (Software Defined Radio)? Chodzą po 15EUR, i spokojnie powinny wystarczyć do słuchania w domu. Sam mam ze 2, i działają. Tylko wziąć na szlak to problem się robi.

Jest jeszcze mniej legalna droga, czyli kupić radiotelefon Baofeng UV-5R, i od razu, przy użyciu kompa, zablokować możliwość nadawania na pasmach UHF i VHF. Na E-Bayu to jakieś 35E. Tylko najprawdopodobniej dalej się służby będą czepiać. Nie wiem jak to wyglądaw Polsce, bo jestem w Irlandii.
« Ostatnia zmiana: 07 Września 2017, 21:15:33 wysłana przez kolejarz2009 »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #315 dnia: 07 Września 2017, 19:35:19 »
Jak coś jest nielegalne, to nie pisz o tym. Trochę to tak, jakbyś namawiał do wykroczenia.

Offline kolejarz2009

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #316 dnia: 07 Września 2017, 21:26:53 »
Tego SDR'a można do telefonu z Androidem podłączyć, jak i do komputera, tylko przy użytkowaniu z telefonem, to bardzo nie poręczne, no i potrzeba mieć kabel USB OTG oraz telefon który ma USB-Host. Można kupić modele wielkości kart SD, i różne anteny, tylko jak wcześniej wspominałem, bardzo nie poręczne. Najlepsze to SDR z chipem RTL2832U, tanie jak barszcz, i w miarę dobre.

Ze skanerów, to pierwsze co wpada do głowy to te tanie Uniden'y. Prawda jest taka, że znacznie tańsze są chińskie radiotelefony niż skanery, przynajmniej u mnie. Jak @Krzysiek626 zaznaczył, na tej ścieżce może być problem. No, i Polska scena skanowania może być inksza od Irlandzkiej.

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #317 dnia: 07 Września 2017, 21:39:12 »
Dziękuję za odpowiedzi, ale mi najbardziej jednak chodzi o teren.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline Auper

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #318 dnia: 08 Września 2017, 10:51:54 »
Osobiście użytkuję Uniden UBC69XLT-2, potrafi dość dobrze odróżnić nasłuchiwany kanał, zasięg na kitowej antenie jest... mizerny ;) Fakt, z balkonu z 8 piętra potrafi sięgnąć nawet kilkunastu kilometrów, ale nasłuchując przy ziemi jest to kwestia ok. 5 zaś w miejskiej dżungli ledwo co usłyszysz, no ale to już kwestia dorobienia sobie anteny.

Polecam dokupić pakiet akumulatorków, szybko zwróci się taki zakup w porównaniu do ciągłego zmieniania baterii (nie żeby brał jakoś dużo prądu, jednak mimo wszystko polecam)

A co najłatwiejsze: poręczny, łatwo schować przed wścibskimi spojrzeniami SOKistów zostawiając sobie jedynie słuchawki w uszach
« Ostatnia zmiana: 08 Września 2017, 10:53:44 wysłana przez Auper »

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #319 dnia: 08 Września 2017, 15:43:25 »
Też mam takiego Unidena i jestem zadowolony. W domu zrobiłem sobie antenkę J-pole z kawałka rurki aluminiowej i przewodu antenowego. Działa bardzo dobrze.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #320 dnia: 09 Września 2017, 16:46:46 »
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ale
gdzie najlepiej kupić np. takiego Unidena?
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #321 dnia: 09 Września 2017, 17:16:53 »
69 XLT-2 http://allegro.pl/skaner-uniden-ubc-69-xlt-2-polska-instrukcja-24h-i6812823030.html - ich cena utrzymuje się na podobnym poziomie od 2011 roku, ja swojego kupowałem w marcu 2011 roku za podobną cenę 340 zł.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #322 dnia: 09 Września 2017, 19:58:27 »
Ja swojego kupowałem w Avanti na Zamenhofa. Widzę, że ten model mają za 290 PLN, a przy okazji pogadać można i może jakiś rabacik dla kolejowego podsłuchiwacza się dostanie.
« Ostatnia zmiana: 09 Września 2017, 20:00:10 wysłana przez mac310 »
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline Auper

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #323 dnia: 11 Września 2017, 08:52:46 »
Do tego wszelkiego rodzaju spy-shopy, tam tego jest od groma ;)

Offline biovital1

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 241
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #324 dnia: 15 Września 2017, 21:10:51 »
Nie da się żadnego radyjka zwykłego, przestroić na pasmo kolejowe.
Ja jako "zapasowe" używam SDR, czyli telefon z systemem android, kabel OTG + dekoder DVB-T na układzie RTL2832U (wielkość pendrive) za ok. 50 zł. Bardzo szerokie pasmo, kilka  rodzajów demodulacji, filtry i graficzne zobrazowanie widma. Płynna regulacja blokady szumu itp. Bardzo ułatwia pracę maszynisty.
« Ostatnia zmiana: 15 Września 2017, 21:25:59 wysłana przez biovital1 »

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #325 dnia: 28 Września 2017, 23:33:29 »
Zakupiłem Unidena 69xlt-2 i mam problem, bo cały czas mi szumi. Jestem na dworcu w Krakowie ustawiam częstotliwość 150.112 i nic nie słychać, na częstotliwościach policyjnych też tylko szum. Czytałem instrukcję, ale też nie za bardzo rozumiem-czy można odrazu częstotliwość wpisać i wcisnąć hold? Czy trzeba zaprogramować kanał i dopiero hold. I w jaki sposób usuwa się wszystko z pamięci odbiornika?
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #326 dnia: 28 Września 2017, 23:55:25 »
Kanał 1 jest na 150.000, kanał 2 na 150.150.
150.112 w ogóle da się ustawić na tym Unidenie, czy to po prostu literówka w Twoim poście?

Może pokrętło Squelch masz przekręcone za mocno w lewo? Ja je ustawiam zawsze na ok. godz. 10-11. Musisz je przekręcić tak, żeby nie było szumów.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #327 dnia: 29 Września 2017, 10:11:50 »
Tą wartość na Unidenie ustawiłem przypadkowo, ale on ją sobie zapisał do pamięci.
Próbowałem ustawić wartość 172.850, czyli chyba pogotowia i squelch na godzinę 10, ale wtedy zaczyna skanować.
Bliżej mi do kanału 2(ok.15-20km) czyli 150.150, ale bez różnicy-same szumy.
Myślę że to nie odległośc, bo Policja ma komisariat nie daleko, a jednak i na jej częstotliwości same szumy.
Może jest to związane, że poprzedni właściciel coś majstrował przy nim dlatego chciałbym skanerowi wyczyścić pamięć.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #328 dnia: 29 Września 2017, 14:15:12 »
Ale słyszenie szumów w tym skanerze nie jest naturalne, przynajmniej dla kanałów kolejowych. Jeśli jesteś na kanale kolejowym i nikt nic nie nadaje, to powinna być cisza. Jeśli masz szumy, to na bank Squelch jest ustawiony za nisko. Kiedy masz włączone skanowanie, to ono się nie powinno zatrzymywać na szumach - jeśli się zatrzymuje, zwiększ Squelch. Zaprogramuj sobie w nim najlepiej te kanały, ustaw Squelch tak, żeby skanowanie się nie zatrzymywało na szumach i czekaj.

Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline wołodyjowskiIC

  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Odbiornik szerokopasmowy, trochę informacji dla potencjalnych nabywców
« Odpowiedź #329 dnia: 29 Września 2017, 14:35:11 »
Zwiększam squelch, ale nic nie ma. Na kolejowych może ma to związek z odległością jaką wymieniłem powyżej, ale straży, pogotowia też nie słychać. Cisza na wszystkich kanałach.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale EP09 najlepsza.