Autor Wątek:  Do czego służy ten dział?  (Przeczytany 16685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciejM

 • Wiadomości: 4095
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 1230
Do czego służy ten dział?
« dnia: 27 Listopada 2016, 23:47:00 »
Regulamin forum: "Prawa, punkt 2: Dzięki Forum możesz zdobywać wiedzę – korzystaj z niej przy użyciu wszelkich dozwolonych środków." Prawa, punkt 3: Pomagaj innym. Twoja wiedza może się przydać wielu ludziom – dziel się nią, jak tylko potrafisz."
Wzorem innych for tworzymy dziś nowy dział (podrzędny Pomocy w tworzeniu) o nazwie -Poradniki-. Dział ten poświęcony jest poradnikom maszynowej twórczości. Docelowo wszystkie poradniki "porozrzucane" po całym forum trafią właśnie tutaj, aby były łatwo dostępne, zebrane w jednym miejscu na forum.

Zachęcamy użytkowników do korzystania ze wszystkich zamieszczonych poradników, aby podnieść swój poziom wiedzy na temat Symulatora. Tym samym mamy nadzieję, że przełoży się to na wzrost jakości dodatków oraz na wzrost aktywności użytkowników w zakresie tworzenia nowych dodatków.

Zachęcamy twórców do zamieszczania nowych poradników. Jeżeli jest jakaś kwestia techniczna Symulatora, która dotychczas nie doczekała się poradnika, ten dział jest przestrzenią, gdzie można taki poradnik napisać i opublikować. Oto kilka podstawowych zasad:

1. W tytule wątku musi się znaleźć prefiks, który musi określać dziedzinę, o której mówi poradnik.
 • [CTR] - poradnik dotyczący tworzenia scenariuszy, zagadnienia dot. eventów itd.
 • [SCN] - poradnik dotyczący tworzenia scenerii (trasopisarstwo)
 • [TEX] - poradnik dotyczący tekstur i robienia zdjęć na tekstury
 • [MOD] - poradnik dotyczący modelowania
 • [WAV] - poradnik dotyczący dźwięków w Symulatorze
 • [DYN] - poradnik dotyczący edycji właściwości pojazdów (pliki MMD/FIZ)
 • [INNE] - poradnik, którego nie można zakwalifikować do w/w kategorii
2. Dopuszcza się wstawianie obrazków / grafik bezpośrednio w post, używając następujących znaczników:
[img]www.eu07.pl/upload/obrazek.jpg[/img]
Wszystkie grafiki bezwzględnie muszą znajdować się w przechowalni plików (http://eu07.pl/upload/), należy wybrać przedrostek foto-. Jedynie w przypadku większych grafik (większych rozmiarowo i wagowo) należy podać jedynie bezpośredni adres obrazka.

3. Poradniki można tworzyć:
 • bezpośrednio w poście
 • w osobnym pliku (np. plik PDF/WORD wrzucony na nasz upload)
 • jako film na YT
Jeżeli stworzyłeś poradnik, który jest na innej stronie internetowej (np. na Twojej stronie osobistej) postaraj się przenieść go na forum w jeden z w/w sposobów. Chodzi nam o to, aby wszystko znalazło się na forumowym serwerze i było dostępne przez wiele następnych lat.

4. Masz pomysł, uwagę którą chcesz dodać do poradnika - skorzystaj z Prywatnej wiadomości i napisz bezpośrednio do autora. Należy unikać zbędnych dyskusji w tym dziale, gdyż zależy nam na czytelności.

5. Propozycje nowych poradników omawiamy w wątku dyskusyjnym -> http://eu07.pl/forum/index.php/topic,28579.0.htmlJeśli gdzieś w odmętach forum znajdziesz poradnik wart przeniesienia, raportuj go do moderacji. Z pewnością znajdzie się masa dokumentacji w miejscach, w których nie przyjdzie nam do głowy jej szukać.Mamy nadzieję, że dział ten zachęci użytkowników forum do zgłębiania technicznych zagadnień MaSzyny i że w efekcie grono Deweloperów - czyli osób związanych z zaawansowanym tworzeniem i rozwojem Symulatora - powiększy się. Liczymy też na to, że dotychczasowi twórcy choć na chwilę oderwą się od programów graficznych, Notepada++ czy 3ds'a i poświęcą kilka wolnych chwil aby stworzyć nowe, wielce nam potrzebne poradniki.

Administracja eu07.pl
« Ostatnia zmiana: 21 Grudnia 2016, 17:36:33 wysłana przez macius5991 »
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!