Autor Wątek:  Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine  (Przeczytany 162314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #180 dnia: 21 Lutego 2023, 20:15:09 »
Mi nie działało pobieranie przez kilka miesięcy, ale ostatnio zadziałało.
Zalecam nie grzebanie w WINE w ogóle

Offline maszynista_hobbysta

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #181 dnia: 25 Kwietnia 2023, 20:36:57 »
Zainstalowałem najnowszą wersję MaSzyny (23.04) pod najnowszą wersją stabilną wine (8.0.1), w zupełnie czystym wineprefixie. Wszystko działa i wygląda w miarę dobrze, oprócz Startera (w załączniku na zdjęciu). Lista scenariuszy do wyboru w okienku startera po lewej stronie zupełnie się nie wyświetla. Działa, bo klikając na ślepo da się pozmieniać scenariusze, ale w ogóle nie widać, co się wybiera.  Czy ktoś ma pomysł, jaka jest przyczyna? I jaką ewentualnie bibliotekę trzeba dociągnąć do instalacji, żeby lista scenariuszy była widoczna? Jbc, moja karta graficzna to Radeon RX 580.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwietnia 2023, 22:11:18 wysłana przez matek123 »

Offline maszynista_hobbysta

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #182 dnia: 01 Maja 2023, 11:48:21 »
Zainstalowałem najnowszą wersję MaSzyny (23.04) pod najnowszą wersją stabilną wine (8.0.1), w zupełnie czystym wineprefixie. Wszystko działa i wygląda w miarę dobrze, oprócz Startera (w załączniku na zdjęciu). Lista scenariuszy do wyboru w okienku startera po lewej stronie zupełnie się nie wyświetla. Działa, bo klikając na ślepo da się pozmieniać scenariusze, ale w ogóle nie widać, co się wybiera.  Czy ktoś ma pomysł, jaka jest przyczyna? I jaką ewentualnie bibliotekę trzeba dociągnąć do instalacji, żeby lista scenariuszy była widoczna? Jbc, moja karta graficzna to Radeon RX 580.

Odpowiadam na swój własny komentarz, bo może ktoś będzie miał podobny problem.

Problem występuje u mnie wyłącznie wtedy, gdy ustawioną w winecfg wersją systemu Windows jest Windows 8.1 lub Windows 10. Jeśli ustawi się w opcji "wersja Windows" cokolwiek innego (np. Windows 7 lub goły Windows 8) lista scenariuszy z powrotem jest widoczna.