Autor Wątek:  Przechwytywanie obrazu z kamery cyfrowej na PC.  (Przeczytany 8825 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Przechwytywanie obrazu z kamery cyfrowej na PC.
« dnia: 03 Stycznia 2011, 17:17:09 »
Witam. Mam kamerę cyfrową Samsung SMX-F34 i czy jest możliwe, abym mógł za pomocą jakiegoś programu na żywo przechwytywać obraz na komputer i używać tego jako np. kamery internetowej?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline MuNiO

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przechwytywanie obrazu z kamery cyfrowej na PC.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Stycznia 2011, 18:27:18 »
Czytał dokładnie instrukcje ?

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przechwytywanie obrazu z kamery cyfrowej na PC.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Stycznia 2011, 18:29:30 »
Jeśli chodzi o samo przechwycenie obrazu i zapisanie na komputerze to polecam ScreenVirtuoso Pro. Przechwytuje wybrany fragment ekranu pulpitu, jaki tylko chcesz.

Jeśli zaś chodzi o obsługę kamery jako internetowa to doradzam:VirtualCamera
http://www.soundmorning.com/
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Przechwytywanie obrazu z kamery cyfrowej na PC.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Stycznia 2011, 18:35:29 »
Cytuj
...obsługę kamery jako internetowa...
Tak, właśnie o to mi chodzi. Zaraz pobiorę i sprawdzę, czy mi działa. Mam kamerę internetową, ale jakość transmisji jest bardzo słaba - dlatego pomyślałem nad podłączeniem mojej cyfrówki.
Cytuj
Czytał dokładnie instrukcje ?
Jestem Polakiem - nie czytam instrukcji :)


Pobrałem program spod linku http://www.soundmorning.com/ ale po zainstalowaniu nie działa. Wyskakuje mi błąd typu wyślij/nie wysyłaj. Pobrałem jeszcze kilka innych programów i po podłączeniu poprzez USB do PC nie wykrywało go. Próbowałem przez kilka portów i bez efektu. A czy może ktoś używa takiego programu i mógłby się ze mną podzielić tą tajemnicą? 

« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2011, 19:09:29 wysłana przez macius5991 »
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przechwytywanie obrazu z kamery cyfrowej na PC.
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Stycznia 2011, 19:15:32 »
U mnie działa prawidłowo ten program tak jak w załączniku. Kiedy wyskakuje Ci ten błąd? kiedy włączasz program czy gdy chcesz przechwycić obraz?
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Przechwytywanie obrazu z kamery cyfrowej na PC.
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Stycznia 2011, 19:36:39 »
Wyskakuje mi przy włączaniu programu. Ale zainstalowałem jeszcze raz i jest wszystko OK. I co teraz zrobić? Podłączyłem kamerę i nie ma żadnej reakcji, program jej nie wykrywa.  Czy to oby na pewno wystarczy?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przechwytywanie obrazu z kamery cyfrowej na PC.
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Stycznia 2011, 19:52:31 »
No i kłania się instrukcja... Sterowniki zainstalowałeś? no i przede wszystkim spróbuj sprawdzić na przykład w Windows Movie Maker czy komputer wykrywa kamerę i przechwyci obraz, który jest na karcie pamięci. Jeśli nie to problem może być albo w sterownikach lub podłączeniu. Proponuje jednak spojrzeć do instrukcji. Jeśli kamera przechwytuje obraz w WMM to spróbuj skonfigurować VirtualCamera. Swoją drogą kamerę podłączyłeś do portu FireWire?
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Lorem

  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Przechwytywanie obrazu z kamery cyfrowej na PC.
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Stycznia 2011, 20:16:31 »
Najprostszym i zarazem najwygodniejszym rozwiązaniem będzie nabycie karty telewizyjnej z wejściem analogowym. Do takiej karty zwykle jest dostarczone odpowiednie oprogramowanie. Traci się niestety lekko na jakości przesyłu - jak napisałem złącze analogowe, a nie cyfrowe. No i wiadomo - koszty.
Sprawdź również oprogramowanie dołączone do kamery, czasami jest tam narzędzie do przechwytywania obrazu poprzez (bo jak rozumiem o to chodzi) kabel USB. Niestety nie znam żadnego programu zewnętrznego, który dawałby taką możliwość.
« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2011, 20:16:40 wysłana przez Żuk »
A może by tak własny pulpit...

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Przechwytywanie obrazu z kamery cyfrowej na PC.
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Stycznia 2011, 20:40:04 »
Po ostatnich porządkach pozbyłem się instrukcji do kamery, bo pomyślałem, że skoro mam już ją drugi rok i ani razu nie skorzystałem, to mi się już na nic nie przyda.
No tak, nie pomyślałem o karcie TV, bo jak dla mnie, jest to najodpowiedniejsze rozwiązanie.  Mam kilka minut od Centralnej Giełdy Komputerowej więc pójdę w weekend i się trochę porozglądam. Czy poza możliwością podłączenia do komputera anten pozwoli mi to na korzystanie z kamery cyfrowej jako internetowej (inaczej mówiąc, czy komputer z pewnością ją zauważy?). Tak, mam kabel Cinch do kamery :)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Lorem

  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Przechwytywanie obrazu z kamery cyfrowej na PC.
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Stycznia 2011, 10:41:44 »
Komputer ją zauważy pod warunkiem, że karta będzie miała wejście cinch - należy zwrócić na to uwagę przy zakupie. Dalej będzie to wyglądało mniej więcej tak, jakbyś podłączył mikrofon, tylko że jest to kamera więc przesyła obraz, a nie dźwięk - tu chodzi mi jedynie o pewną analogię. I tu niestety moja wiedza się kończy, nie znam za bardzo obsługi oprogramowania takich kart. Odsyłam do wiedzy sprzedawcy, zawartości płytki i do... instrukcji :)

A tak z ciekawości zapytam, do czego potrzebujesz takiego połączenia?
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2011, 10:42:48 wysłana przez Quark-t »
A może by tak własny pulpit...

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Przechwytywanie obrazu z kamery cyfrowej na PC.
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Stycznia 2011, 17:39:11 »
Jak napisałem w pierwszym poście, chciałbym używać kamery cyfrowej jako internetowej. Ja również jestem zielony w tym temacie, dlatego Was zapytałem. Tak, postaram się wybrać odpowiednią kartę na CGK. Dziękuję wszystkim za pomoc :)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!