Autor Wątek:  Kabina w TEM2  (Przeczytany 4136 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline knurus1

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Kabina w TEM2
« dnia: 02 Stycznia 2011, 18:32:51 »
Witam.

Ściągnąłem sobie właśnie tamary w dwóch wersjach ze strony Sigmana. Ściągnąłem je, bo w orginalnej Pc2009 nie mają one dopracowanych kabin (tylko kilka wskaźników), a jak poszperałem na forum to właśnie radzili by tak zrobić. Problem tkwi w tym, że nadal nie ma tej kabiny w lokomotywie, jest taka jaka była (tylko kilka wskaźników jak już wspomniałem). Nie wiem, o co chodzi, bo zrobiłem to tak jak należy według instrukcji zamieszczonej na forum. I dziwi mnie to też, że lokomotywa tem2u ma obrazek mini, lecz posiada tylko jedną teksturę. Ale jeśli chodzi o to, to z tego, co poczytałem jest to moja wina, bo nie pozmieniałem w textures.txt. Lecz nie zależy mi tak bardzo na teksturach lecz na samej kabinie.       

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kabina w TEM2
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Stycznia 2011, 18:36:57 »
Bo starter Ra nie widzi modelu tej tamary ze względu na brak wpisu w w pliku textures.txt. Najlepiej jest do scenerii zrobić wpis ręcznie.
To jest przykładowy wpis:
node 800 0 SM48-043 dynamic PKP\TEM2 SM48-043.tga TEM2a 0.0 headdriver 3 0 enddynamic

Oczywiście można zrobić tak żeby starter widział ten model, ale wymaga to interwencji w pliku: TEXTURES.TXT
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline knurus1

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kabina w TEM2
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Stycznia 2011, 18:42:41 »
A jest możliwość byś mi wytłumaczył jak zwykłemu Kowalskiemu z tym textures.txt tak by widział tą kabinę w poziome Re?

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kabina w TEM2
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Stycznia 2011, 18:51:10 »
Pod tym adresem znajduję się dokładny opis co powinno znaleźć się w pliku: textures.txt:

http://eu07.rainsted.com/opis_tekstur.html
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kabina w TEM2
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Stycznia 2011, 19:29:04 »
Wszystko wam trzeba podac na tacy. Taki watek juz byl, nawet jest gotowy plik do pobrania. Malo tego - jest poradnik jak instalowac tabor do PC2009, a w nim informacje jak opisywac tekstury. Co do samego opisywania tekstur, to tez jest kilka watkow na ten temat, bo oczywiscie nikomu sie nie chce czytac dokumentacji do startera i @Ra musial to tlumaczyc juz ze 4 razy.
Pozdrawiam, Karol

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kabina w TEM2
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Stycznia 2011, 19:38:36 »
Mam nadzieje że to nie było do mnie bo ja sobie w takich sytuacjach radze..
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kabina w TEM2
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Stycznia 2011, 19:40:25 »
Moje słowa były skierowane do @knurusa.
Pozdrawiam, Karol

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Kabina w TEM2
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Stycznia 2011, 20:04:49 »
Taki watek juz byl, nawet jest gotowy plik do pobrania.
Śledzę dokładnie forum, ale gotowego pliku nie widziałem. Z ciekawości próbowałem wyszukać w szukajce, katalogu dodatków oraz w wyszukiwarce plików ale niestety poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kabina w TEM2
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Stycznia 2011, 20:11:23 »
Proszę: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,14725.msg159385.html#msg159385 Tam jest wszystko dokładnie opisane (co jest źle, jak ma być; jeśli się to zastosuje, to plik będzie prawidlowy).
Pozdrawiam, Karol

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Kabina w TEM2
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Stycznia 2011, 20:42:02 »
Wszystko zostało wyjaśnione więc wątek zamykam.
Pozdrawiam,
Winger