Autor Wątek:  Barwy ET22  (Przeczytany 3576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nastawniczy

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Barwy ET22
« dnia: 31 Grudnia 2010, 18:04:04 »
Witajcie!

Ostatnio siedząc sobie na nastawni, zgłosili  mi że jedzie loczek, czym się specjalnie nie przejąłem, kiedy usłyszałem loka, wstałem i udałem się do okna, i moim oczom ukazał się ET22 numeru nie zdążyłem zapamiętac, ale 650-700, w tych granicach, chyba 69*, w każdym razie był on świeżo po rewizji, jeszcze wręcz pachniał farbą, i był w tradycyjnych, zielonych barwach PKP, sprzed kilku lat. Był to dla mnie szok, dlatego pytam was, czy nie wiecie coś więcej na ten temat?

Pozdrawiam.

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Barwy ET22
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Grudnia 2010, 22:10:43 »
Niekoniecznie po rewizji. Być może po prostu odświeżona malatura i tyle.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Barwy ET22
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Grudnia 2010, 22:19:47 »
22-699 w malowaniu po PD w Czechowicach. W Ostrowie go łapałem ale niestety (...) strzelił tamte zdjęcia i nie jestem w stanie poratować. Pytanie czy miał listwy czy nie.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Barwy ET22
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Stycznia 2011, 09:38:50 »
A kiedy miał mniej więcej ten PD? Jeśli przed 17 grudnia to wynika, że nie ma listew.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline nastawniczy

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Barwy ET22
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Stycznia 2011, 12:28:22 »
Panowie, tak to był prawdopodobnie Czechowicki byk, gdyż była to linia Czechowice- Oświęcim- Kraków, i był on na pewno po rewizji, gdyż zarówno z zewnątrz, jak i dach, no i w środku, jako że szlakową mamy 10km/h, był również ślicznie wymalowany.

Słyszałem jakieś plotki że Cargo maluje na zielono, bo niebieskie malowanie wychodzi drożej i ich nie stac, ale ile w tym prawdy, nie mam pojęcia, dlatego zwracam się do was.

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Barwy ET22
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Stycznia 2011, 13:05:23 »
I odpowiedziałeś sobie sam na pytanie. Niebieska farba jest droga i to jeszcze taki odcień, malowania ET22 w barwy Cargo wymaga mieszania kolorów aby uzyskać wymagany odcień, a to jednak kosztuje. Kiedyś rozmawiałem z maszynistą w lokomotywowni i zobaczyliśmy jak pracownik wiózł furgonetką 2 różne odcienie niebieskiej farby, białej, żółtej i zielonej, a obok pordzewiałej po NG ET22 leżały mieszadła.

Offline 333Wojtas333

  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Barwy ET22
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Stycznia 2011, 13:37:33 »
Taki sam temat był na temat EU/EP07 - http://eu07.pl/forum/index.php/topic,16129.0.html. Np, EP07-174 i EP07-355 po NR mają odświeżone, zielone malowanie.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Barwy ET22
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Stycznia 2011, 13:49:51 »
I odpowiedziałeś sobie sam na pytanie. Niebieska farba jest droga i to jeszcze taki odcień, malowania ET22 w barwy Cargo wymaga mieszania kolorów aby uzyskać wymagany odcień, a to jednak kosztuje. Kiedyś rozmawiałem z maszynistą w lokomotywowni i zobaczyliśmy jak pracownik wiózł furgonetką 2 różne odcienie niebieskiej farby, białej, żółtej i zielonej, a obok pordzewiałej po NG ET22 leżały mieszadła.
Pieprzymy już w nowym roku aż równo. Podczas malowania nie zmienia się schematu! To, że czechowickie łamańce dostały "trapez" a wcześniej miały normalny schemat po ZNTKiM Gdańsk załóżmy, to tylko wola warsztatu. Jeszcze żadnej niebieskiej lokomotywie Cargo nie wychodzi PD, także nie byłbym tego taki pewien. Do Czechowic ściągają łamańce z Południowego Zakładu Spółki i je malują na niebieskiego, zakładają aparaturę do jazdy po Słowacji i takie tam (ostatni co wyjechał to bodaj 103). Cargo założyło, że lokomotywy, które wjeżdżają do Czech/Słowacji muszą być niebieskie.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2011, 18:08:32 wysłana przez ZiomalCl »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Barwy ET22
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Stycznia 2011, 18:46:30 »
@333Wojtas333 Nie taki sam, bo tutaj chodzi o inne lokomotywy innego przewoźnika. @Patrykos, czy wszystkie ET41 w niebieskim malowaniu mają taką aparaturę?

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Barwy ET22
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Stycznia 2011, 18:57:31 »
@Patrykos, czy wszystkie ET41 w niebieskim malowaniu mają taką aparaturę?
Nie. Z Czechowic to tylko…
- 102
- 121
- 129
- 151
- 169
- 182
- 188
- 190

Ostatnio na szopie pomalowali skarżyskiego 132, założyli mu połówki ale czy dostał aparaturę to nie wiem. Z Południowych jamników to niebieski jest na pewno 103, 128 i jeszcze jakieś niższe numery, nie pamiętam dokładnie ;)

Zamykam, odbiegliście od tematu.
Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2011, 20:41:35 wysłana przez Krzysiek626 »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.