Autor Wątek:  nauka eventow  (Przeczytany 5285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
nauka eventow
« dnia: 06 Lipca 2004, 10:39:56 »
Przekopałem całe forum i nic nie znalazłem nt.ustawiania zdarzeń w trasie
Czy ktoś podejmie się wytłumaczenia tego łopatologicznie?(na starym forum chyba to było dawno temu ale zdaje się nikt nie przenosił tego posta na nowe forum)

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
nauka eventow
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lipca 2004, 11:42:18 »
Radze przekopać się przez plik SCENERY.DOC i zaznajomić się z trasami Koltoma (są chyba dwie proste i mają kilka podstawowych eventów) i na tej podstawie można się spokojnie o eventach nauczyć...
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
nauka eventow
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lipca 2004, 23:16:31 »
dzieki , już to przerobiłem i nic konkretnego nie wyniosłem z tej nauki....:(

Offline midak

  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
    • http://mojemiedzyzdroje.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
nauka eventow
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lipca 2004, 23:23:36 »
Ja sie nauczylem, jak?  Wiele godzin  czasami bezsensownego wpatrywania sie w np. trase quarka oraz scenery.doc, no i oczywiscie pomoc forum.m  tylko trzeba sie konkretnie pytac co sie chce zrobic
Midak One nie jeżdżą one szybują  EN-57

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
nauka eventow
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lipca 2004, 23:28:45 »
No to powiem wam co ja chciałbym zrobić.
Ponieważ w obecnej wersji ai nie potrafi prowadzić spalinek o czym mozna poczytac w temacie o ostatniej łatce; chciałbym wywalić pociag z su45 i wstawić na jego miejsce loka elektrycznego i postawić już w peronach stacji pod siecią ponadto przerobić event tak aby po wyjechaniu tego pociagu obojętnie czy przezemnie czy przez ai prowadzonego ustawił się przebieg dla et22 z towarem i aby ona sama ruszyła jak po staremu. Ale ta głupia małpa zwaną SUKĄ nie umie sama ruszyć z pod semafora na wolną drogę.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
nauka eventow
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Sierpnia 2004, 21:15:03 »
to co , nikt nie napisze jakiegoś poradnika eventów dla początkujących trasopisarzy?

Zeman

  • Gość
nauka eventow
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpnia 2004, 17:21:29 »
no właśnie, nikt nie chciałby napisać takiego tutoriala? Zrobiłby super przysługe dla wielu takich jak ja. Doszedłem juz daleko, robie płaskie (na razie) traski ale ze wszystkim, tzn peronami, znakami, trawa itp. No i stoje teraz na eventach i semaforach których nie potrafie do konca wstawić, nie mówiąc o eventach z tym związanych. Wiem że do tego dojde tak jak poprzednio ale po co "karczować" przez tydzien rzeczy które ktoś już kiedys przerobił i kapuje o co chodzi. czasem trzeba niewiele ale żeby do tego dojść to bywa i tydzień na podglądaniu innych tras, scenery.doc i "lepieniu" z tego czegoś co ma działac. Wystarczą podstawy zebrane w całość, a reszte już każdy eksperymentalnie dopracuje. Mam juz swoją krótka trase i zatrzymałem się własnie na sem i eventach. Jeśli ktoś potrafi to "łopatologicznie" zebrac do kupy i napisać to z góry dzięki

Offline pROSiAczek

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
    • http://www.furel.elblag.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
nauka eventow
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpnia 2004, 18:37:08 »
pewnie podpadne wielu osobom, ale w moim odczuciu jest waska grupa osob, ktore posiadaja ogromna wiedze w kwestii tworzenia wielu skladnikow symulatora (bo uczestnicza w jego tworzeniu w wiekszosci) jednak z niewiadomych mi przyczyn w zaden sposob nie pala sie do podzielenia sie swoja - przeogromna i trudna do oceny - wiedza :( przeciez nikt Wam jej nie zabierze, rowniez chwaly zwiazanej z jej praktycznym uzywaniem w trakcie tworzenia tras, modeli, eventow czy tekstur. odczuwam to jako swoisty monopol na tworzenie czegokolwiek na wysokim poziomie do symka! a przeciez sposrod blisko 1000 osob zarejestrowanych na forum z cala pewnoscia zbierze sie spora grupa osob (zauwazcie ile osob chce robic traski, modele czy inne rzeczy), ktora przy malej pomocy poradzi sobie z takimi zadaniami. korzystajmy z efektu synergii, dzieki czemu wiele rzeczy mozna zrobic lepiej, szybciej i skuteczniej.
Power is nothing without control

Offline hexy

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
    • http://www.banghole.humor.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
nauka eventow
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sierpnia 2004, 20:11:22 »
Tiaaa... Mysle jednak ze nikt nam nie chce tego tlumaczyc bo przeciez powstaje Nebula a tam pewno beda obowiazywaly inne zasady tworzenia, ba - nawet podobno ma powstac edytor tras... Tylko sek w tym ze od dawna mowi sie o Nebuli, a nam wciaz pozostaja unofficiale...

Musimy wiec uczyc sie stawiania sygnalizacji i eventow sami - ew. korzystajac z pomocy tegoz forum...

Zeman

  • Gość
nauka eventow
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sierpnia 2004, 20:30:00 »
ok, ale nawet jeśli w nebuli będzie to inaczej wyglądać to coś z tego napewno się przyda, nauka nie pójdzie w las. A poza tym myśle że do czasu nebuli może powstac kilka fajnych trasek. A jak na razie to poradziłem sobie z SS4 podgladając trase Koltoma. Nie umiem jeszcze SBL

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
nauka eventow
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Sierpnia 2004, 12:17:25 »
Ja się eventów nauczyłem (w sumie nadal się uczę) z trasy Koltoma, tej prostej z mijanką. Najpierw przeanalizowałem źródło tej scenerii, a potem wzięłem się do dzieła... Po kilku godzinach zaciekłej walki z różnymi błędami udało mi się zrobić prostą mijankę. Wcale nie było to takie trudne, jak mi się wcześniej wydawało.
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
nauka eventow
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Sierpnia 2004, 12:34:14 »
Cytat: "pROSiAczek"
pewnie podpadne wielu osobom, ale w moim odczuciu jest waska grupa osob, ktore posiadaja ogromna wiedze w kwestii tworzenia wielu skladnikow symulatora (bo uczestnicza w jego tworzeniu w wiekszosci) jednak z niewiadomych mi przyczyn w zaden sposob nie pala sie do podzielenia sie swoja - przeogromna i trudna do oceny - wiedza :( przeciez nikt Wam jej nie zabierze, rowniez chwaly zwiazanej z jej praktycznym uzywaniem w trakcie tworzenia tras, modeli, eventow czy tekstur.

Wiesz, te osoby pewnie by robiły tutoriale gdyby miały choć odrobinę wolnego czasu...Kiedyś sam próbowałem zrobić taki poradnik "jak zrobić prostą scenerię" i zrezygnowałem po 3 częściach, ponieważ robiłem je 4 dni...A gdyby nie chcieli się dzielić wiedza, no coz, nikt by nie odpowiadał na pytania na forum. Z tego co wiem każdy który przebywa tutaj pare miesięcy, i zaczynał od zera może zostać uznany przez początkującego za jakiegoś superznawce...Co do eventów, polecam sposób Paula...W trasie koltoma eventy są najnormalniejsze:) Z nich będzie wam się najłatwiej nauczyć, przestawiając zwrotnice, zmieniając sygnały na semaforach oraz zmieniając czas aktywacji oraz wyjazdu pociągu. Takie kombinowanie daje naprawde dużo.
Cytuj
odczuwam to jako swoisty monopol na tworzenie czegokolwiek na wysokim poziomie do symka! a przeciez sposrod blisko 1000 osob zarejestrowanych na forum z cala pewnoscia zbierze sie spora grupa osob (zauwazcie ile osob chce robic traski, modele czy inne rzeczy), ktora przy malej pomocy poradzi sobie z takimi zadaniami. korzystajmy z efektu synergii, dzieki czemu wiele rzeczy mozna zrobic lepiej, szybciej i skuteczniej.

Tak, tylko ktoś by musiał to zorganizować, potem zaczęły by się kłótnie w sprawach co jest autorem czego i wyszła by z tego kicha. Z doświadczenia wiem że do tworzenia tras, modeli najlepiej być we 2-3 osoby. Wtedy sie mozna jakos dogadac...Ale jesli ktos cos zorganizuje to chetnie sie przylacze.
pozdro

Zeman

  • Gość
nauka eventow
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Sierpnia 2004, 14:28:15 »
Rzeczywiście musze polecić wszystkim trase Koltoma jako samouczek. Poradziłem sobie z semaforami wj, wyj i z SBL. Teraz napisze sobie jakąś dłuższa trase do przetestowania tego. A potem coś trudniejszego - AI w ruchu bo za cholere w tej chwili tego nie kumam. No a za tworzenie tras z reala wg mapy to chyba nigdy się nie wezme. Jeśli chodzi o doświadczenie to jestem "zielony" w porównaniu do weteranów ale napewno juz coś wiem w stosunku do całkowitych nowicjuszy. Więc jeśli w czymś mogę pomóc lub poradzić to polecam się na forum lub na gg. No nic, mam troche wolnego czasu więc do roboty.