Autor Wątek:  SN61 - problem  (Przeczytany 7533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Artur Kopacz

  • Gość
SN61 - problem
« dnia: 06 Lipca 2004, 21:24:11 »
Czy tylko ja tak mam bo nikt nie pisze: SN61 działa poprawnie o ile się jedzie z przedniej kabiny. Po przejściu do tylnej, uruchomieniu silnika, działa do pozycji jazdy na półsprzęgle. Po przełączeniu na następną silnik gaśnie, sprzęgło pozostaje włączone (czerwona strzałka) ale wyłącza się skrzynia (opada czarna strzałka). Po zatrzymaniu wagon zaczyna jechać do tyłu rozpędzając się niezależnie od pozycji nastawnika, jednocześnie obrotomierz znów zwiększa obroty. Zatrzymać się można dopiero po wyłączeniu nastawnika kierunkowego. Błąd jest konsekwentny tzn. występuje zawsze.

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
SN61 - problem
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lipca 2004, 21:43:26 »
ja tego jeszcze nie zauważyłem. zaraz to sprawdze.

EDIT

u mnie nic się takiego nie dzieje. Jeździ normalnie.

piast

  • Gość
SN61 - problem
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpnia 2004, 19:41:00 »
A mi też nie chce działać. Dzisiaj znalazłem ten symulator i muszę powiedzieć, że fajny jest :)

Zainstalowałem główny plik i plik z patchem. Żadnych dodatków.  Trasa testowo1, skład SN61-183. Podjeżdżam na stację po wagony, podczepiam, zmieniam kabinę i dzieje się to o czym jest w pierwszym poście.

Przepraszam za ignoranckie słownictwo ale cóż... Przy nastawniku ustawionym na 1 w prawo od jałowego wagon jedzie z takim dźwiękiem jak przy ruszaniu, przyspiesza, zmienia biegi. Obrotomierz ciągle pokazuje to samo. I przekręcenie nastawnika dalej powoduje zgaśnięcie silnika.

Myślałem że to może z wagonami się tak zachowuje ten pojazd, ale nie. Zatrzymałem się, odczepiłem wagony w środku trasy :) i jadę dalej samym wagonem - dalej to samo.

Tak samo jest bez zainstalowanego patcha.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
SN61 - problem
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpnia 2004, 23:15:34 »
"Na upartego" można to obejść ruszając na półsprzegle i po ruszeniu dając najwyższą pozycje nastawnika ale to nie likwiduje przyczyny tylko łagodzi skutki. Pozatym przestał działać odluźniacz hamulca. Ale może ktoś by wreszcie poprawił bieg jałowy bo to odpoczątku niedziała. Tzn na "luzie" (nawrotnik na 0) powinno się dać zwiększyć obroty (chyba) żeby szybciej zbiorniki nabić a on włącza półsprzegło jakby chciał jechać a na wyższej pozycji gaśnie.

PS Jeśli to właśnie tak ma być i jest to zgodne z realem to proszę mnie poprawić.

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
SN61 - problem
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Sierpnia 2004, 21:17:57 »
Acha to już wiem o co biega. Ja jak widze że mi gaśnie jak dam nastepną pozycję po półsprzęgle to mu dorzynam na maksa i jakoś jade :| Widać też mam ten problem.

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
SN61 - problem
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Sierpnia 2004, 22:17:15 »
Mi tez sie to przytrafilo- gasl po 3 pozycji nastawnika wiec przerzucalem szybko na 4 i 5 i wtedy przyspieszal ale to tak nie powinno byc...
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

Online Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
SN61 - problem
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sierpnia 2004, 06:54:09 »
Zgadzam się z przedmówcami. W wersji z ubiegłych wakacji nie było tego problemu.

Offline en57-800ra

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
SN61 - problem
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sierpnia 2004, 22:21:30 »
Mam wersje 160704 i takiego problemu nie zauważyłem ! ;-)