Autor Wątek:  Poprawione kabiny do ET22  (Przeczytany 8936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Poprawione kabiny do ET22
« dnia: 25 Kwietnia 2006, 19:28:09 »
Poprawiłem kabiny do ET22, przez co nie buja się tak na wszystkie strony, ale zachwouje się normalnie, jak inne kabiny. Pomogło dodanie nadrzędnego elementu o byle jakiej nazwie, ale transformie bez przekształceń:
1 0 0 0
0 1 0 0
0 0 1 0
0 0 0 1

W paczce (wypakowujemy ją do katalogu ET22) są kabiny do ET22: zwykła i przesunięta dla modeli poręczami. Paczka: http://www.mytempdir.com/621558
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Poprawione kabiny do ET22
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwietnia 2006, 09:54:42 »
ale przecież w rzeczywistości byki są lokami w których buja najbardziej więc nie wiem czy jest sens to zmieniać.
Jak kiedyś jechałem to musieliśmy z mechanikiem pół trasy jechać na stojacą bo wyskakiwało się kiladzięsiąt nawet cm od siedzenia w górę:)
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Poprawione kabiny do ET22
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Kwietnia 2006, 11:51:18 »
dobrze, tylko wiesz, wcześniej jak pudłem bujało w dół to kabiną do óry i odwrotnie, to raz. A dwa, to to, że wczesniej nie szło odczytwać przyrządów, bo tak bardzo bujało, teraz przynajmniej jest jakoś normalniej
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Driver24

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 258
  • inż. Maszynista PKP IC
    • Zobacz profil
    • http://www.beladeda.cba.pl/palac_kultury.m3u
  • Otrzymane polubienia: 4
Poprawione kabiny do ET22
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Kwietnia 2006, 11:56:49 »
Dokładnie. Strasznie buja na łączeniach toru. Ale to wszystko zależy od zniszczenia torowiska. Ja z mechanikiem raz, stalismy z kubkami kawy przez 45 min na ugietych kolanach, żeby mozna bylo sie jako tako napic, bo tak bujało, góra-dół :)
A tak pozatym to wielu maszynistów którzy tylko jeżdzą Bykami mają kłopoty z żołądkami. Jest to choroba polegająca na tym ze jelita z żołądkiem sie przesuwa od tego bujania ciągłęgo.
Partia "Ruch poparcia Twarożka" ;) wcześniej Stowarzyszenie Wąchaczy Kota

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Poprawione kabiny do ET22
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Kwietnia 2006, 12:34:44 »
Ja (i pewnie nie tylko) raz zobaczyłem garnki przed oknami, innym razem kabina wpadła między koła... popieram każdą inicjatywę mogącą to ograniczyć.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Poprawione kabiny do ET22
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Kwietnia 2006, 13:46:15 »
rzeczywiście jest już dużo lepiej:)) (tylko chyba gdzieś zgubiłes kontrolke od wysokiego rozruchu ;p)
 
przy okazji tematu o kabinie:
od kąd mam nowe exe są momenty (szczególnie jak hamuje stoję,  ruszam i jadę z małymi prędkościami) że kabina nie skacze tylko kamera się zachowuję tak jak bym "podnosił" albo "spuszczał" głowę. Dzieje się to róznymi prędkościami nieraz tak szybko że nawet nie jestem w stanie prowadzić pociagu
Czy toś też tak ma?? Czy da sie coś z tym zrobić??
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Poprawione kabiny do ET22
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Kwietnia 2006, 14:01:10 »
Cytat: "AIR"
rzeczywiście jest już dużo lepiej:)) (tylko chyba gdzieś zgubiłes kontrolke od wysokiego rozruchu ;p)
 
przy okazji tematu o kabinie:
od kąd mam nowe exe są momenty (szczególnie jak hamuje stoję,  ruszam i jadę z małymi prędkościami) że kabina nie skacze tylko kamera się zachowuję tak jak bym "podnosił" albo "spuszczał" głowę. Dzieje się to róznymi prędkościami nieraz tak szybko że nawet nie jestem w stanie prowadzić pociagu
Czy toś też tak ma?? Czy da sie coś z tym zrobić??


Ja mam taki sposób, że wychodzę z kabiny i odlatuję kamerą gdzieś w pole, tak żeby FPS wzrósł do około 70 i spowrotem, szybko naciskam F4.
-//-

Converter

  • Gość
Poprawione kabiny do ET22
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Maja 2006, 09:36:28 »
A mógłbyś poprawić model loka? Przy tylnej kabinie nonstop świecą się światła czerwone i nie można ich zapalić jako białe, jak się jedzie w drugiej kabinie. Zrób coś z tym jeśli możesz.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Poprawione kabiny do ET22
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Maja 2006, 12:14:48 »
nie do końca rozumiem pytania. Na nowym exe zapala się światła z tej strony, w której kabinie się jest - przód z przedniej, tył z tylnej. Tak jest w exe i tak zostaje

Dodano po 1 godzinach 58 minutach:

 Zauważyłem, że kabiny B się będą przechylać w drugą stronę na zakrętach, więc trzeba będzie to poprawić (już ja znajdę na to sposób)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Poprawione kabiny do ET22
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Maja 2006, 13:21:03 »
Cytat: "youBy"
nie do końca rozumiem pytania. Na nowym exe zapala się światła z tej strony, w której kabinie się jest - przód z przedniej, tył z tylnej. Tak jest w exe i tak zostaje
Hmm... U mnie nieraz tak jest, że z w kabinie B są zapalone na stałe reflektrory podając sygnał S1a. Przełączniki w kabinie są okej, ale coś chyba w modelu i/lub *.chk jest pokiełbaszone.

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Poprawione kabiny do ET22
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Maja 2006, 13:36:21 »
Mi udało się poprawić za pomocą tego dodatkowego wpisu w modelu przechylanie się ET41:

Niestety próba zrobienia tego samego z EN57 zakończyła się przechylaniem się członu silnikowego w przeciwną stronę po przejściu do drugiej kabiny (w pierwszej wszystko działa jak trzeba).
Pozdrawiam.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Converter

  • Gość
Poprawione kabiny do ET22
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Maja 2006, 13:40:52 »
Tak, chyba rozumiesz o co chodzi - na drugim końcu byka ciągle palą się czerwone światła (końca pociągu), nie można zapalić białych (czoła pociągu)  - chyba założe nowy temat w dziale Pomoc

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Poprawione kabiny do ET22
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Maja 2006, 13:43:54 »
Cytat: "Mati_An"
Niestety próba zrobienia tego samego z EN57 zakończyła się przechylaniem się członu silnikowego w przeciwną stronę po przejściu do drugiej kabiny (w pierwszej wszystko działa jak trzeba).
Pozdrawiam.
Tam trzeba przypisać jako kabinę pusty model (0 trójkątów) i powinno pomóc. bo teraz jest wpisane, że modelem kabiny jest model pudła i dlatego się tak przestawia, bo gdy kabiną jest kabina tylna, to się przechyla w przeciwną stronę (z reguły kabina B to obrócona kabina A o 180 st)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Poprawione kabiny do ET22
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Maja 2006, 17:40:57 »
http://hyperupload.com/download/01deaf1398/en57_new.exe.html
Jednak jak się chce to się da. W paczce są poprawione pliki, wypakować do katalogu gł. symka (najlepiej zrobić kopie starych plików). Pozostał jedynie problem przełączających się patyków przy zmianie kabiny.
Pozdrawiam.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?