Autor Wątek:  Zamknięcie Programu  (Przeczytany 12100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robin1976

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zamknięcie Programu
« dnia: 24 Sierpnia 2010, 00:02:23 »
Witam, Jestem nowym użytkownikiem tego Forum do tej pory nawet nie miałem potrzeby się rejestrować ponieważ wszystkie symulatory wcześniejsze działały bez większych problemów. Grałem sobie do tej pory w starsze wersje Ostatnia wersja która śmigała bez zarzutów to z 2007 roku. Pobrałem sobie tę  z 2009 z sp1.1. Problem mój polega na tym, że symulator się ładuje włącza się kabina lokomotywy naciskam np sobie D włączam główny obwód czy też inny klawisz klawiatury i mam te same objawy "Program przestał Odpowiadać" i mogę sobie albo wybrać zamknięcie programu albo pomoc techniczna :) Wspomnę, że cały czas używam systemu win 7. Proszę o jakieś podpowiedzi. Dzięki 

Na początek REGULAMIN!
Nie pisz całego posta kolorem innym niż domyślny, pogrubieniem, kursywą czy też wielkimi literami (z włączonym Caps Lock) - w tym ostatnim przypadku także tytułu wątku (uznawane jest to za krzyk, a z pewnością przez wszystkich bardzo źle odbierane). Nie nadużywaj znaków "??" czy "!!", znaczników BBC ani emotikonów, czyli tzw. uśmieszków (to nie jest GG ani czat). Czerwony kolor tekstu zarezerwowany jest dla Administratora i Moderatora.
Pamiętaj: nieznajomość niniejszego regulaminu nie zwalnia Cię od jego przestrzegania.
Wątek załóż w odpowiednim i przeznaczonym do tego celu dziale. Popatrz w tym celu na opisy działów na głównej stronie forum.

  Twój problem nie dotyczy programu Rainsted tylko działania symulatora. Skorzystaj z opcji szukaj, temat był wielokrotnie poruszany. Popraw swój post!
Przenoszę z "Rainsted" do "Uruchamianie Symulatora".
/ Żuk
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2010, 23:35:00 wysłana przez Robin1976 »

Offline tomekilawa

  • Wiadomości: 258
  • na służbie...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpnia 2010, 00:06:49 »
Podaj jaki masz sprzęt. Do tego poprosimy o ostatnie 3 linijki pliku log.txt

Offline Robin1976

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpnia 2010, 00:31:27 »
Sprzęt : AMD Athlon 64 Dual Core 5400,   ATI Radeon HD 2600 XT, (Stery lipiec 2010)  DDR2 4 GB

Offline tomekilawa

  • Wiadomości: 258
  • na służbie...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpnia 2010, 00:33:46 »
Znany błąd. Wina leży po stronie karty graficznej, która źle obsługuje pliki dds używane w symulatorze. Są robione poprawki pod tym kątem.

Offline Robin1976

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sierpnia 2010, 00:36:05 »
Czyli jednym słowem nici z uruchomienia symka. I pozostaje grywalność na starszych wersjach. Dzięki Pozdrawiam.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Sierpnia 2010, 00:38:09 »
Gdybyś poczytał trochę forum to wiedziałbyś, że jest możliwość symkowania na najnowszej wersji.

Offline Robin1976

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sierpnia 2010, 01:09:55 »
Problem polega na tym, że poszperałem troszkę już na forum, co mogłem przetestowałem i jeśli zmian dokonałem i nie przyniosły one rezultatów więc zwróciłem się z pytaniem tym bardziej, że gra się ładuje nawet sobie mogę pooglądać widoczki obracając myszką w kabinie loka, czasami mi się udaje F4 kliknąć i sobie pooglądać świat klikając już na pozostałe klawisze uruchamiające loka wyskakuje mi ten komunikat. A ostatecznie na każdej grafie ktoś miał jakieś problemy. Jeśli jednak komuś nie chce się odpowiadać lub tylko siedzi po to aby pouczać innych jak mają się forum to lepiej niech nie zabierają głosu. Jeśli administrator (moder) uznaje, że temat się powtarza to zawsze może temat usunąć. Jeśli się zadaje pytanie to każdy oczekuje, że otrzyma odp. konkretną. A nie odsyła się go po innych tematach gdzie problemy byly jednak podobne ale nie te same.

Pozwól, że pouczać i zmieniać zasad tego forum nie będziesz. Kolejny raz złamałeś regulamin. W pierwszym poście prosiłem aby go poprawić.
/ Żuk

 Niestosowanie się do uwag.
/ Żuk
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2010, 09:54:51 wysłana przez Żuk »

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Sierpnia 2010, 01:15:59 »
Problem polega na tym, że poszperałem troszkę już na forum, co mogłem przetestowałem i jeśli zmian dokonałem i nie przyniosły one rezultatów
Konkrety. Co przestudiowales i nie przynioslo rezultatu.
Cytuj
A ostatecznie na każdej grafie ktoś miał jakieś problemy.
Skad taki wniosek? W dziale Publikacje, przy linkach do Paczki jest wyrazna adnotacja o problemach na kartach ATI i INTEL (choc te drugie nie powoduja wysypywania). Ja mam starego GF FX 5200 i zero problemow.
Cytuj
Jeśli jednak komuś nie chce się odpowiadać lub tylko siedzi po to aby pouczać innych jak mają się forum to lepiej niech nie zabierają głosu.
Od tego jest moderator, aby zwracal uwage na naruszenia regulaminu…
Cytuj
Jeśli się zadaje pytanie to każdy oczekuje, że otrzyma odp. konkretną. A nie odsyła się go po innych tematach gdzie problemy byly jednak podobne ale nie te same.
Takim sposobem bysmy mieli 100x wiecej watkow na forum, bo na przyklad zamiast wpisu EU07-150, ktos poszukuje EU07-216… Poza tym nalezy problem opisywac konkretnie i szczegolowo (w Twoim poscie zabraklo pliku log.txt, a o tym przeciez mowi watek ZANIM NACIŚNIESZ "WYŚLIJ"). Trzeba tez poniesc odrobine wysilku i sprawdzic czy aby przypadkiem problem podobny do mojego nie zostal poruszony. Jak to sie robi? Prosze bardzo. Przechodzisz do dzialu Uruchamianie Symulatora. Nastepnie patrzysz na pierwszy watek od gory.
Zamknięcie uciętej SBLki - no, to mnie raczej nie dotyczy
Potem drugi:
Symulator sypie sie po aktualizacji karty. - no, to moze byc cos dla mnie. Wchodzisz i juz z pierwszego posta mozesz wywnioskowac, ze chodzi o GF, a nie o ATI, wiec szukamy dalej.
Kofiguracja karty ati radeon 9250. - to nie
Błąd przy uruchamianiu - jest; Krata ATI, symulator sie wysypuje, jest tez konkretne rozwiazanie problemu.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2010, 01:34:00 wysłana przez libertyn89 »
Pozdrawiam, Karol

Offline Robin1976

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Sierpnia 2010, 01:35:26 »
To może jaśniej napiszę wykorzystałem szukajke wpisując ATI, dostalem wszystkie posty na tacy idealnie wypróbowałem metody :
a) Stery do chipsetu zainstalowane
b) ustawiona paleta kolorów na 16 bit
c) synchronizacja pionowa wyłączona
d) Poziom detalki mipmap - wysoka jakość.
e) rozdziałka: 1024x768
f) ustawienia tekstur: WYSOKA WYDAJNOŚĆ

po za resztą problem Kofiguracja karty ati radeon 9250, Problemy z kartą Ati,sterownikami,directx, Abnormal Program Termination, Karta ATI Radeon 9550, X700 (I jak w tym przypadku mam porównać problem kart z Pixel Shader: 2.0) 

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Sierpnia 2010, 01:41:39 »
Niestety, ale w swoich dzialaniach [od a) do f)] ograniczyles sie do watku z 2006 roku. Dotyczy on sytuacji, gdy symulator dziala, a chemy zwiekszyc FPS, a nie gdy symek sie wysypuje.

Chodzilo mi o to, ze samo uzywanie "szukajki" nie wystarczy, bo jak mi to powiedzial mi pewien user
Cytuj
wątki na forum nie mają takich metadanych, aby znaleźć wszystko co się chce, nawet gdyby bibliotekoznawca wymyślił nam kwerendę
:)

Czyli postepujesz tak jak opisalem wyzej i jak juz wczesniej wspomnialem jest tam konkretne rozwiazanie.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2010, 01:47:18 wysłana przez libertyn89 »
Pozdrawiam, Karol

Offline Robin1976

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Sierpnia 2010, 02:00:39 »
A więc powoli dojdziesz do tego co ja, że albo wersja gry nie ta albo karta graficzna nie w 100 %  nawet podobna w działaniu. Zastanawia mnie tylko częstotliwość wyskakiwania błędu bo chwile temu udało mi się uruchomić nawet silnik ET21-98 i przestawić nastawnik ale to by było na tyle z gry program przestał odpowiadać. Tak samo jest z tym F1 czy F4 raz zadziała raz nie. Dla mnie jest coś oczywiste albo się uruchamia i działa albo nie.  Tym bardziej, że mam win 7 więc chyba było warto zapytać.


Jeszcze zobaczę jak zadziała przekonwertowany symek 


   « Dodano: 24 Sierpnia 2010, 23:27:52 »
Po zainstalowaniu symka przekonwertowanego  okazało się, że połowa plików wczytujących się mają status failed. Tak więc lipa. Widzę, że dostałem ostrzeżenie. Traktowanie użytkowników odgórnie uważam za chamskie. Proponuje się odsyłanie do innych tematów które problemowo są podobne ale tylko prowizorycznie. Problemy z kartami ATI super, jednak nikt nie opisał tutaj podobnego przykładu na karcie ATI z pixel shader 3.0. Wszystkie problemy były z kartami 2.0. Jeśli administratorzy tak się upierają, że popełniłem błąd pytając to niech umieszczą informację na forum, że EU-07 nie działa poprawnie na wszystkich rodzajach kart ATI ew. wyszczególnią na których kartach nie działa. Każde inne gry posiadają informacje na jakich kartach gra działa. Pozbylibyście się połowy pytających i zawracających wam głowę. Widocznie ktoś wychodzi z założenia, że gra jest darmowa to niech się sam głowi. Jeśli się grę wypuszcza to się ją testuje na kartach graficznych a nie tylko zawęża się temat do GF bo osoby które ją tworzą takie posiadają. Jeśli wcześniejsze (starsze) wersje symka działały bez zarzutu to dlaczego zostały zmienione. Teraz użytkownikom proponujecie (nie zalecacie) zabawę w konwertowanie. Ciekawe też jest, że Format TGA  nie tylko używany jest w waszym symku. A w wielu grach i działają poprawnie. Trochę to dyskryminuje posiadaczy kart ATI.  Jest to jeden z lepszych symków który został wydany w Polsce i za darmoche. Tego twórcom nie można odebrać wielki szacun ale jeśli się wydaje grę działającą na GF to sorki trochę nie Fair.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2010, 23:27:52 wysłana przez Robin1976 »

Offline samja

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Sierpnia 2010, 23:41:22 »

   « Dodano: 24 Sierpnia 2010, 23:27:52 »
Po zainstalowaniu symka przekonwertowanego  okazało się, że połowa plików wczytujących się mają status failed. Tak więc lipa. Widzę, że dostałem ostrzeżenie. Traktowanie użytkowników odgórnie uważam za chamskie. Proponuje się odsyłanie do innych tematów które problemowo są podobne ale tylko prowizorycznie. Problemy z kartami ATI super, jednak nikt nie opisał tutaj podobnego przykładu na karcie ATI z pixel shader 3.0. Wszystkie problemy były z kartami 2.0. Jeśli administratorzy tak się upierają, że popełniłem błąd pytając to niech umieszczą informację na forum, że EU-07 nie działa poprawnie na wszystkich rodzajach kart ATI ew. wyszczególnią na których kartach nie działa. Każde inne gry posiadają informacje na jakich kartach gra działa. Pozbylibyście się połowy pytających i zawracających wam głowę. Widocznie ktoś wychodzi z założenia, że gra jest darmowa to niech się sam głowi. Jeśli się grę wypuszcza to się ją testuje na kartach graficznych a nie tylko zawęża się temat do GF bo osoby które ją tworzą takie posiadają. Jeśli wcześniejsze (starsze) wersje symka działały bez zarzutu to dlaczego zostały zmienione. Teraz użytkownikom proponujecie (nie zalecacie) zabawę w konwertowanie. Ciekawe też jest, że Format TGA  nie tylko używany jest w waszym symku. A w wielu grach i działają poprawnie. Trochę to dyskryminuje posiadaczy kart ATI.  Jest to jeden z lepszych symków który został wydany w Polsce i za darmoche. Tego twórcom nie można odebrać wielki szacun ale jeśli się wydaje grę działającą na GF to sorki trochę nie Fair.



Hi!

The Hungarian team Maszyna it did in the simulator used during the version of ATI video card. Download: www.h-maszyna.co.cc

Bye Marcell


Edit:Cos mi zle dziala forum. Proszę o edytowanie przez Moderatora i skonsultowanie sie na PW w sprawie bledu.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2010, 23:52:32 wysłana przez samja »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Sierpnia 2010, 23:42:05 »
Proponuje się odsyłanie do innych tematów które problemowo są podobne ale tylko prowizorycznie. Problemy z kartami ATI super, jednak nikt nie opisał tutaj podobnego przykładu na karcie ATI z pixel shader 3.0. Wszystkie problemy były z kartami 2.0. Jeśli administratorzy tak się upierają, że popełniłem błąd pytając to niech umieszczą informację na forum, że EU-07 nie działa poprawnie na wszystkich rodzajach kart ATI ew. wyszczególnią na których kartach nie działa. Każde inne gry posiadają informacje na jakich kartach gra działa. Pozbylibyście się połowy pytających i zawracających wam głowę.

@Robin1976 po  pierwsze, to nie gra tylko symulator jak już dla jasności. Po drugie poczytał byś  ten wątek http://eu07.pl/forum/index.php/topic,15492.0.html to byś zrozumiał, że ekipa od PC nad tym pracuje, i tak jak napisał w tym wątku @ZiomalCl na kolejne poprawki trzeba cierpliwie poczekać do wydania SP2. Czyli wniosek z tego nasuwa się sam, prace trwają,a ty takim marudzeniem nie zachęcasz więc przeciwnie mam wrażenie, że szukasz dziury w całym.



« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2010, 23:56:05 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Robin1976

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Sierpnia 2010, 23:55:41 »
Sawi >>  Opisałem ogólnikowo jeśli mam wymieniać symulatory to choćby seria trainz. Eu07 z 2009 roku wyszła bodajże w maju i jeśli mamy 08.2010 i nic się nie ruszyło to gratuluje.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Sierpnia 2010, 00:08:39 »
Sawi >>  Opisałem ogólnikowo jeśli mam wymieniać symulatory to choćby seria trainz. Eu07 z 2009 roku wyszła bodajże w maju i jeśli mamy 08.2010 i nic się nie ruszyło to gratuluje.
Człowieku ja cię proszę, nie porównuj tego symulatora do innych, to raz, a dwa widzę łatwo jest biadolić tobie i innym i pisać nic nie ruszyło. Bo poprawka nie wyszła, to teraz zespół od PC jest be. Zastanów się nad tym, tak przynajmniej ja to odbieram. Nie wyszło w SP1, to już  masz teraz wielkie żale. Jak tam wyraźnie jest napisane czekać następne poprawki do wydania na SP2. Naprawdę tak ciężko to pojąć? Powtórzę jeszcze raz takim biadoleniem wyobraź sobie nie pomagasz, wręcz przeciwnie jak dla mnie wprowadzasz na forum niepotrzebny zamęt, bo ciężko tobie i innym poczekać cierpliwie.
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia 2010, 00:18:02 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline samja

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Sierpnia 2010, 00:23:23 »
Sawi >>  Opisałem ogólnikowo jeśli mam wymieniać symulatory to choćby seria trainz. Eu07 z 2009 roku wyszła bodajże w maju i jeśli mamy 08.2010 i nic się nie ruszyło to gratuluje.

Co ma Trainz do maszyny,  to po 1-wsze. Po drugie, masz inne symulatory tzn."gry" gratuluje dzialaj na nich czyt. "graj". Po 3-ecie, Badz tak miły i nie porownuj symulatora do gier typu Train lub MSTS. 

Offline Robin1976

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Sierpnia 2010, 00:30:40 »
Tematu by nie było gdybym po prostu otrzymał odpowiedź na zadanie konkretnego pytania i na pojawiający się problem, a nie jedynie ograniczając się do krytyki i odpowiedzi (poszukaj sobie sam). Szukałem znalazłem to co znalazłem. Problemy użytkowników z kartami bez obsługi pixel shader 3.0 a wątek o którym mowa, że są problemy z kartami ATI i INTEL też nie określa typów kart. Nie jestem jasnowidzem co autor postu miał na myśli. No cóż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.. Pozdrawiam. A co ma trainz do maszyny ? Również masz Pliki formatu TGA. 


Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Sierpnia 2010, 00:52:07 »
A co ma do rzeczy Pixel Shader, skoro nie jest wcale używany?
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Sierpnia 2010, 01:30:36 »
Jeśli się mylę - poprawcie. EU07, jako cały projekt opiera/opierał się o to co niekomercyjne. Po części dlatego właśnie wykorzystano OpenGL (zapisz, zapamiętaj) jako API.

http://pl.wikipedia.org/wiki/OpenGL

Jak dobrze poszukasz, to i genezę powstania symulatora znajdziesz. Jeśli nie radzisz sobie z forumową szukajką, skorzystaj z przeszukiwania strony via google.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Sierpnia 2010, 09:18:23 »
A co ma trainz do maszyny?
Trainz to gra, a MaSzyna to symulator, który jest tworzony przez pasjonatów na licencji Freeware, więc nie możesz wymagać, aby coś wyszło w konkretnym dniu itd. bo nikt nie siedzi 24/h przed komputerem, i to w wolnym czasie.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Sierpnia 2010, 10:28:16 »
Kolego Robin1976. Apeluję do ciebie o nie poganianie użytkowników-twórców. To nie są ludzie którzy jak tu ktoś już wspomniał siedzą 24/h przez 7 dni w tygodniu. Są to normalni ludzie jak ty. Mają pracę, rodzinę. To po pierwsze.
Po drugie myślisz że zasady tzn. regulamin zmienił się? To jesteś w błędzie. A teraz pomyśl, przeczytaj sobie dlaczego dostałeś warna. Bo nie zastosowałeś się do punktu nr. 1 a także do 17 i 20. Ja pisząc to złamałem również punkt 16 i przyznaję się bez bicia. Nie mogę znaleźć teraz cytatu w którym napisałeś że @Żuk jest be bo dostałeś od niego warna ja też miałem nawet dwa i jakoś nie narzekałem.

Cytuj
Pozbylibyście się połowy pytających i zawracających wam głowę. Widocznie ktoś wychodzi z założenia, że gra jest darmowa to niech się sam głowi
Fałsz. To wcale nie prawda. Jeżeli ktoś czegoś nie wiedział pisał, ALE najpierw szukał. Dopiero od jakiegoś roku powstała taka moda że jak czegoś się nie poda na tacy do inni forumowicze są źli.

Co do twojego problemu.
Nie wiem jak na to inni ale nie wydaje mi się żeby była to wina KG. Też mam kartę ATI  (Radeon 4670 HD)  I działa. Jedynie co, to mam takie dziwne kółka na teksturach podsypek i nie mogę nagrywać filmów (np. Frapsem) bo mi wszystko mruga.  (Dziwne że ja czekam cierpliwie na SP2 bo wiem że na ATI ma już symulator (BROŃ BOŻE NIE GRA) bezproblemowo działać .)
Ale mniejsza. Może nałożyłeś nową MaSzynę na starą i ci nie działa. Wyczyść kompa z symulatora i zainstaluj PC09 jeszcze raz.
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia 2010, 10:34:11 wysłana przez puma2091 »

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Sierpnia 2010, 13:22:43 »
Eu07 z 2009 roku wyszła bodajże w maju i jeśli mamy 08.2010 i nic się nie ruszyło to gratuluje.
Niestety, ale przedostatnia oficjalna wersja symulatora wyszla w roku 2004 (kolejna byla w styczniu 2010, a najnowsza jest z maja 2010 - PC2009 SP1 + SP1.1). To o czym piszesz, to sam model lokomotywy, a nie caly Symulator. Jesli uwazasz, ze nic sie nie ruszylo, to rowniez gratuluje.

A co do zarzutow:
Cytuj
Widocznie ktoś wychodzi z założenia, że gra jest darmowa to niech się sam głowi.

Jakby Ci to powiedziec - MaSzyna nie jest produktem komercyjnym, wiec nie mozesz miec w stosunku do nas zadnych zarzutow, albowiem nie przychodzisz do sklepu i nie wydajesz powiedzmy 50 zl na MaSzyne, tylko masz ja za darmo.

Cytuj
Jeśli się grę wypuszcza to się ją testuje na kartach graficznych a nie tylko zawęża się temat do GF bo osoby które ją tworzą takie posiadają.

Gre to moze wypuszczac EA Sports, Microsoft, itp. Nasza spolecznosc przy nich, to maly pikus.
MaSzyna byla testowana na GF, ATI i INTEL, i na tych dwoch ostatnich sa problemy.


Cytuj
Jeśli wcześniejsze (starsze) wersje symka działały bez zarzutu to dlaczego zostały zmienione.
Dobre pytanie, sam chcialbym to wiedziec.

A co do sedna Twojego problemu. Nie wiem jak ta paczka wegierska wyglada, bo jej nie mam. Albo jest tam EU07.exe o wielkosci 917 kB (wtedy w pliku eu07.ini musisz miec wpis defaulttext tga) albo skorzystaj z exeka o wielkosci 735 kB, ktory byc moze jest jakos inaczej nazwany albo znajduje sie w jakims podfolderze.
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia 2010, 13:33:22 wysłana przez libertyn89 »
Pozdrawiam, Karol

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Sierpnia 2010, 13:42:20 »
Paczka węgierska ma najnowsze exe i odpowiedni wpis w ini. Brakuje w niej tylko SP1.1, jest za to dodany jakiś węgierski tabor do prowadzenia przez AI.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Sierpnia 2010, 14:15:56 »
Problemy użytkowników z kartami bez obsługi pixel shader 3.0 a wątek o którym mowa, że są problemy z kartami ATI i INTEL też nie określa typów kart.
Po pierwsze, konkretnych kart są setki — ktoś może dojść do wniosku, że skoro na liście jest np. 4850 1 GB, to na 4850 512 MB musi działać (nie wspominając o konkretnych producentach). Po drugie, określenie karty ATi zawiera w sobie wszystkie układy wyprodukowane (zaprojektowane) przez koncern ATi/AMD, niezależnie od producenta karty, ilości pamięci, typu układu, PCB, wersji biosu, generacji, wspieranych technologii.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline MaSzynowicz

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zamknięcie Programu
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Sierpnia 2010, 22:02:10 »
Najlepiej niech kolega @Robin1976 sam zacznie robić coś dla symulatora, żeby zrozumieć, że jest to czasochłonne, nie zawsze wychodzi tak jak to miało być, występują błędy, które wszyscy Ci co robią to poprawiają, bo chcą by było jak najlepiej. A ty (Robin) jeśli jesteś taki mądry, żeby popędzać to tak jak napisałem wyżej, zabierz się za modelowanie czy robienie scenerii, dżwięków, tekstur, itp. Jeśli będziesz to wolno robił to też popędzimy do roboty ciebie i tak aż do skutku. Jeśli Ci nie działą symek przez sprzęt to zrób coś z tym(przekonwertuj czy jak to tam się nazywa), jesli nie - nie graj w MaSzynę(PC09 Sp1).