Autor Wątek:  Trasa Jelitkowo  (Przeczytany 10753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Jelitkowo
« dnia: 22 Czerwca 2004, 19:31:08 »
Czy ktoś nie mógłby jej ulepszyć? postawić semafory, wprowadzić ruch innych pociągów.. to chyba nie tak dużo pracy? Trasa super, długa, sporo stacji, domy, droga, nawet słupy.. a mimo to sie nie tnie.. jak inne.. dlaczego? od czego to zależy? nie można by tak zrobić na reszcie? żeby tak płynnie chodziło??
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Online EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwca 2004, 19:37:11 »
Własnie dlatego że nie ma avantów czyli semaforów i ich obsługi oraz ruchu samochodów i pociagów. Dlatego się nie tnie.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Inter City

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwca 2004, 20:52:19 »
Cytat: "dehu"
Czy ktoś nie mógłby jej ulepszyć?


Nikomu się nie chce ale Ty możesz napisać eventy nikt sięna pewno nie obrazi za to...
Inter City - Polskie Porządne Pociągi

Offline pROSiAczek

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
    • http://www.furel.elblag.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Czerwca 2004, 22:28:14 »
Jesli bede mial czas (trudno na to liczyc) i kogos kto wytlumaczy mi co nieco nt. dzialania semaforow (w rzeczywistosci - nie chodzi mi o znaczenie sygnalow, tylko o powiazania miedzy nimi) tworzenia eventow to w koncu dokoncze moja trase dla IC polaczona z Jelitkowem, ktora potrzebuje naprawde niewiele aby ja dokonczyc. Graficznie mnie nie poraza, roznorodnoscia rowniez, ale za to naprawde wciaga jazda przez ponad 2 godz. (w misji na razie bez eventow i semaforow), kiedy najpierw jedziesz EU07 relacji jelitkowo-nowy sad jako osobowy, potem pospiech na trasie nowy sad-wielblong-jelitkowo, a potem jako IC (i tu by sie raczej przydal EP08 lub EP09, albo chociaz EP07) na trasie jelitkowo-przebrno plaza. Mam nadzieje ze uda mi sie dokonczyc te traske (niestety trwa to stanowczo zbyt dlugo)
Power is nothing without control

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Czerwca 2004, 22:32:07 »
Zapowiada się świetnie... :D
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Czerwca 2004, 07:02:36 »
Cytat: "pROSiAczek"
i tu by sie raczej przydal EP08 lub EP09, albo chociaz EP07


EP07 i EP08 przecież już są.

Powodzenia życzę.
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline Piter

  • Wiadomości: 104
  • We8, mordo ty moja!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Czerwca 2004, 10:29:16 »
Cytat: "pROSiAczek"
i tu by sie raczej przydal EP08 lub EP09, albo chociaz EP07


A EP09 mozna zastapic (z powodzeniem) EP23:)

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Czerwca 2004, 11:02:37 »
[quote"Inter City"]Nikomu się nie chce ale Ty możesz napisać eventy nikt sięna pewno nie obrazi za to..

Ja nie umiem.. Mam za słaby komp.. nie mam cierpliwości do pisania formułek i i ch nie rozumiem..

P.S. Jak wy robicie te cytaty? Mnie nie wyszło :/
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Re: Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Czerwca 2004, 12:46:52 »
Cytat: "dehu"
P.S. Jak wy robicie te cytaty? Mnie nie wyszło :/


[ quote="dehu"]P.S. Jak wy robicie te cytaty? Mnie nie wyszło :/[ /quote]

Tylko bez spacji za otwarciami nawiasów kwadratowych. Oczywiście można zmieniać użytkownika i treść cytatu.
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Re: Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Czerwca 2004, 14:18:48 »
Cytat: "dehu"
Czy ktoś nie mógłby jej ulepszyć? postawić semafory, wprowadzić ruch innych pociągów.. to chyba nie tak dużo pracy? Trasa super, długa, sporo stacji, domy, droga, nawet słupy.. a mimo to sie nie tnie.. jak inne.. dlaczego? od czego to zależy? nie można by tak zrobić na reszcie? żeby tak płynnie chodziło??

Oj...ona już była ulepszana. Osobiście poukładalem semafory, poprzesuwałem wskaźniki które już były, oraz dołożyłem takie któych nie było. Zrobiłem całą sieć od nowa(Pit robił swoją na szybko, żeby trasa wyszła w 2003 roku). Był także ruch pociągów, lokalny osobowy prowadzony przez EU06, oraz kibelki które się mijały chyba w Mięsiskach.
Pozostało dokończyć pare eventów, i poprawić kilka bugów w sieci. Ale niestety dysk padł:( Wszystko się poszło *****...

Offline Pit

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
    • http://www.pit.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Czerwca 2004, 14:59:04 »
Mat, sa te semafory i wmiare dzialaja. Jedynie trakcja jest amlo poprawiona, bo ze stycznia.
Reaktywacja ?

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Czerwca 2004, 18:22:28 »
Cytat: "MatEUzs"

Oj...ona już była ulepszana... (..)


To znaczy że ja mam jakąś starą wersje? bo ja nie mam żadnych semaforów.. Ściągałem ją wczoraj z tejże strony... a na trakcji mi nie zalezy bo wtedy wolniej chodzi.. wogóle nie można by dawać dwóch rodzaji tras? Jedną z trakcja a drugą dla tych co słabsze kompy mają? Czytałęm gdzieś na forum że można ją usunąć zmieniając jakiś tekst.. ale nie znalazłem tego tekstu no i leże.. na torach :]
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Czerwca 2004, 18:40:42 »
Cytat: "Pit"
Mat, sa te semafory i wmiare dzialaja. Jedynie trakcja jest amlo poprawiona, bo ze stycznia.

Dobra...podeślij mi to wszystko...
Ale nie gwarantuje że nie przebuduje jakieś stacji na potrzeby mijankowe;)
PS.
Mi z tej trasy pozostały tylko 3 screeny;]
http://members.lycos.co.uk/mateuzs/sad2.jpg
http://members.lycos.co.uk/mateuzs/sad1.jpg

Offline Pit

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
    • http://www.pit.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Czerwca 2004, 19:51:11 »
Juz pisalem jak ja bym to widzial.

Jak ruszasz z NS to z jelitkowa rusza AI i zatrzymuje sie w miesiskach na stałe. To jedyny skład który miniemy po drodze.
Moznaby jeszcze zrobic drugi, ruszający z mostu i jadacy w strone NS, ale to kiedy indziej.

Po odjechaniu z Miesisk, ów kibel jedzie dalej (chyba da sie tak podpiac 2 zdarzenia, ze jak my dostajemy zielone to on tez)

Wszystko po to, zeby jadac eu06 z wagonami moznabylo sie przepiac i wrócić, ale to tez nie jest konieczne.

IC stoi na magistrali w kierunku jelitkowa. Po dojechaniu do ozorkowa czekamy, az nas minie i mozemy za nim wjechac na magistrale. Ale to tez juz dodatek.



Jadac od jelitkowa, rusza ten kibel z mostu :) i zatrzymuje sie na stale w miesiskach.

Ktorys z NS moze sie zatrzymac w zagórzó (zarzeczu) na stałe
A jesli by był ic, to moze ruszyc od siebie, wtedy gdy my ruszymy z jelitkowa, tak zeby po drodze sie gdzies minac ;))


Tak ja to widze, niestety nie wiem jak to zrobic ;)


Aha, i jak juz bedziesz robil, to przewidz mozliwosc, ze po wakacjach jak mi sie zachce to przedluze trase z nowego sadu tym pojedynczym torem gdzies dalej. Mam juz pomysly nawet i kilka budynkow ;)

Wogole to zrob tak zeby semafory dobrze dzialaly w obie strony. Bo boje sie ze AI bardzo zwolni ta trase, i trzeba bedzie robic osobne scn ze skladami dumb stojacymi na mijankach.
Reaktywacja ?

Offline pROSiAczek

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
    • http://www.furel.elblag.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Czerwca 2004, 20:07:50 »
w kwestii EP08 i EP09 chodzilo mi o fakt, ze nie mozna zmieniac loka w trakcie misji :) a glupio zeby osobowy ciagnal jakikolwiek EPek... za to EU07 nie da pelni wrazen (125kmh)

p.s.
Pit, jesli mozesz przeslij mi szczegoly twojej koncepcji na rozwoj jelitkowa, ja przesle ci moja doklejke do jelitkowa (niestety bez trakcji)
Power is nothing without control

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Czerwca 2004, 12:26:25 »
A semafory są?:> Sieć przecież moge zrobic...Może od razu wyślij to mi, ja to jakoś zmerguje i sie zobaczy jak to wyglada...

Offline pROSiAczek

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
    • http://www.furel.elblag.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Czerwca 2004, 19:08:01 »
Problem w tym ze ja trase pisalem w notatniku (sic!), wiec nie ma wersji ktora moznaby wrzucic do maxa :( a w druga strone (czyli traske z maxa wlepic do notatnika) tak!
Power is nothing without control

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Czerwca 2004, 21:40:49 »
O bosh....wyslij mi to emailem, musze obejrzeć...Niestety, wykonanie sieci nad takim czyms jest prawie niemożliwe...ale sie zobaczy...

Offline Radek87

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
    • http://www.radek.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Czerwca 2004, 23:50:20 »
pROSiAczek a łuki brałeś gotowe z innych scenerii czy też może wspomagałeś się czymś przy ich wykonywaniu? a może sam liczyłeś te wektory styczności (tak to ktoś chyba nazwał gdy ja pisałem że pracuje w notatniku)?
Tak wogóle to w jaki sposób je się liczy?
Jak juz kiedyś pisałem nie będe narazie korzystał z maxa i potrenuję dalej w notatniku, więc proszę o odpowiedzi na moje pytania.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Czerwca 2004, 07:39:21 »
No ale...dlaczego nie chcecie uzywac 3ds? Bez niego tworzenie sieci ejst prawie niemozliwe...a co dopiero ladnej scenerii z budynkami, lasami, trawą...

Offline Radek87

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
    • http://www.radek.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Czerwca 2004, 08:13:18 »
Może nie tyle że nie chcę z niego korzystać , ale na razie nie chce mi się uczyć obsługi, która nie wygląda na zbyt prostą, moze dopiero jak będzie nebula, albo jak znajdę więcej czasu w wakacje.

Offline Piter

  • Wiadomości: 104
  • We8, mordo ty moja!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Czerwca 2004, 16:57:59 »
Albo nie mają kasy na legalny, za to mają tatusia, który ma fioła na punkcie legalności...:)

Offline pROSiAczek

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
    • http://www.furel.elblag.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Czerwca 2004, 18:25:43 »
Piter nie wiem ile masz lat; sadzac po wypowiedzi oraz profilu nie za duzo; ale jesli Ciebie (niezaleznie od wieku) stac na oryginalny 3dsmax czy mase innych programow, ktore masz na kompie poinstalowane to GRATULACJE. nie chce zeby zostalo to wykorzystane przeciwko mnie jako przechwalki ale stac mnie na wlasne mieszkanie, samochod i inne potrzebne w zyciu sprawy,ale dla 50 legalnych progsow musialbym to mieszkanie sprzedac i wziac kredyt jeszcze chyba...

Odpowiedz dla Radka87: wrzucilem sobie luki do excela ze scenerii TD.scn, nastepnie dalem wspolczynnik, ktory mnozyl wszystkie istotne wartosci, ponadto pomogl mi Nicolass przesylajac programik (choc ciezko mi bylo zrozumiec o co chodzi na poczatku), metoda prob i bledow nauczylem sie ksztaltowac zakrety (niestety nie za wiele ich w mojej trasie wystepuje - glownie ze wzgledu na jej charakter). zycze powodzenia w walce z 3ds'em

jesli chodzi o mnie to traske w notatniku zaczalem robic kilka miesiecy temu i z czystej nostalgii za pierwsza koncepcja kontynuowalem prace (obecnie korzystam, a raczej probuje, z 3dsmax'a, ktorego poznanie zajmie mi jeszcze troszke), ktore powoli, powoli dobiegaja konca. niestety cierpie na ciagly brak czasu wolnego (jedyne miejsce w jakim moge cos dodac to kilka razy w miesiacu IC 7100 Poz-Wawa oraz EC 40 Wawa-Poz)
Power is nothing without control

Adam

  • Gość
Re: Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Lipca 2004, 02:45:24 »
Cytat: "Inter City"
Nikomu się nie chce ale Ty możesz napisać eventy nikt sięna pewno nie obrazi za to...


To może i na mnie nikt się nie obrazi?:)

- poprawiłem domyślne ustawienie dwóch zwrotnic
- dodałem semafory na stacjach końcowych
- manewry EU06 w Jelitkowie: można ustawić loka do jazdy ze składem w drogę powrotną (i wrócić :)).
- pliki .bat do jazdy z pseudonocną scenerią

Nie twierdzę, że zrobiłem to dobrze (zgodnie z regułami sztuki), ale może przyda się, zanim Pit przygotuje nową wersję, poza tym było to zrobione bardziej dla własnej nauki i eksperymentów. Chętnie udostępnię, tylko nie mam gdzie wrzucić (wysyłka e-mailem odpada, za duży plik).

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Re: Trasa Jelitkowo
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Lipca 2004, 10:39:36 »
Cytat: "Adam"
pliki .bat do jazdy z pseudonocną scenerią


To będzie za niedługo rozwiązane - robie program umożliwiający zmienianie atmo i light w sceneriach.
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com