Autor Wątek:  M62... I co dalej? :)  (Przeczytany 27748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
M62... I co dalej? :)
« dnia: 12 Sierpnia 2010, 17:18:34 »
POwitać.
Z mojej strony prezentuje kolejną moją modyfikacje, która powstała z... nudów. Publikować nie będę bo nie ma to sensu. Jak projekt zostanie dokończony (TYLKO KABINA B, to co widać jest skończone, i nie będzie żadnych zmian*), to zainteresowani będą mogli otrzymać na pw paczkę, na takiej samej zasadzie, jak to było z najnowszą wersją et22-2k. Co do projektu, Wyszło jak wyszło, pewnie większa część pomyśli "a ten znowu z tym swoim notatnikiem...", no cóż, "jak sie nie ma to co się lubi, to się lubi to co się ma" :)

__________________
*-Dostałem info ze będzie wykonana zupełnie nowa kabina jak i model, więc obecny stan mojej modyfikacji uważam za skończony. Powstało to po to by, wyszczególnić trochę wnętrze kabiny, bo było zbyt ubogo.

Modyfikacja na podstawie kabiny PEKAPA oraz modyfikacji kabiny BOMBARDIERA.

Dziękuję, pozdrawiam.
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sierpnia 2010, 19:44:34 »
Jak rozumiem to jest wersja dds, czy też będzie wersja tga?
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sierpnia 2010, 22:05:44 »
Witam. Projekt będzie pod starszą wersje symulatora, czyli tekstury tga. Bardzo proszę o wstrzymanie się na chwilę obecną z wysyłaniem mi próśb na pw odnośnie w/w projektu. Jak skończę, to umieszczę stosowne info w temacie.

Pozdrawiam.
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sierpnia 2010, 22:18:28 »
Czemu taki kierat?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sierpnia 2010, 09:14:53 »
A ET22-2K jest w dds czy tga?
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline Joke1997

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sierpnia 2010, 09:17:37 »
Też w .tga. Możesz sobie przerobić. Po za tym ma być w SP2.
Proszę Cię bardzo/

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sierpnia 2010, 09:19:59 »
Ja właśnie wole tga bo PC mi nie chodzi.
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Sierpnia 2010, 10:37:54 »
Po za tym ma być w SP2.
Skad takie informacje?
Pozdrawiam, Karol

Offline Joke1997

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Sierpnia 2010, 10:46:55 »
Gdzieś było na forum.

EDIT:

Może będzie w SP2.
Cytat z tematu ET22-2K
Cytuj
Nie publikuję publicznie, gdyż paczka nie jest stworzona oficjalnie pod PC. Mam nadzieję ze w taki sposób, wyjdzie w SP2.
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpnia 2010, 10:52:29 wysłana przez Joke1997 »
Proszę Cię bardzo/

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sierpnia 2010, 13:11:19 »
To jest tylko pobozne zyczenie autora...
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sierpnia 2010, 13:37:13 »
MKaczy, gratuluję, dzięki Tobie rynek wysokiej jakości unoffów, rozpowszechnianych przez youtubowych trolli powiększy się o kolejny dodatek. Natomiast to, co widać na screenach, nie ma sensu komentować...
Przy okazji, jak już ktoś dorwie w swoje łapki ten super dodatek i coś nie będzie działać, albo coś się zepsuje, to niech nie liczy na pomoc na tym forum.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Sierpnia 2010, 16:58:54 »
Super :) Co do nowego modelu to @Sigman napisał na swojej stronie że miał go na warsztacie ale niestety padł mu dysk :(

"a ten znowu z tym swoim notatnikiem..."
Budynia też przerabiałem notatnikiem z niewielką pomocą 3DS-a ;) Notatnik był zawsze dla mnie jednym z najgorszych programów na moim PC, ale zmieniłem zdanie kiedy zobaczyłem co Ty robisz i dopóki sam nie spróbowałem.

Pozdrawiam :)

PS. Podświetlenie jest pod universalem, czy na stałe? Bo coś tam kiedyś grzebałem w kierunku załączanego podświetlenia i nie wiem czy jest warto to dokańczać.


LHS_ST40S - rzeczywiście, zapomniałem o tym.
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpnia 2010, 20:51:55 wysłana przez REWIZOR »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Sierpnia 2010, 19:05:39 »
Co do nowego modelu to @Sigman napisał na swojej stronie że miał go na warsztacie ale niestety padł mu dysk :(
Nie o sigmanowego gagarina chodzi, bo sigman robi nieoficjalnie. Jakbyś czytał forum to byś wiedział.
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,6996.msg153075.html#msg153075
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Sierpnia 2010, 21:28:08 »
Witam.
To jest tylko pobozne zyczenie autora...
Odnośnie et22-2k,w takim razie po co było tyle zamieszania z testowaniem w bugs. Mozna było postawić sprawę jasno, nie chcemy tego i już, a nie robić ludziom nadzieje. Strata tylko mojego i osób testujących, czasu. Więc wracam do sprawy, jeśli tego modelu nie chcecie w SP2, bardzo proszę o jak najszybsze usunięcie starszej wersji ET22-2k z jakiejkolwiek PC.

Natomiast to, co widać na screenach, nie ma sensu komentować...
Przy okazji, jak już ktoś dorwie w swoje łapki ten super dodatek i coś nie będzie działać, albo coś się zepsuje, to niech nie liczy na pomoc na tym forum.
Przecież  pisałem ze było by wydawane na Pw w takim sam sposób jak et22-2k, a jakoś nie pamiętam by były jakieś pytania na forum związne z tamtym modelem. Mówisz ze nie ma co komentować patrząc na skreny, ehm, zadziwiacie mnie coraz bardziej. Załączam skrena z obecna publiczną kabiną, a właściwie z modyfikajcą która została upubliczniona. Patrze na ta modyfikacje i na moją, jeśli zmiana koloru kabiny może przejćć, a moje modyfikacje którą zazwyczaj dodają więcej szczegółów w kabine już nie, to chyba dziwne to jest?(pytanie retor.)

. Podświetlenie jest pod universalem, czy na stałe? Bo coś tam kiedyś grzebałem w kierunku załączanego podświetlenie i nie wiem czy jest warto to dokańczać.
Jest skończone. Podpięte pod uniwersala3. Jak coś podeśle model kabiny i pliki.

Wydaje mi się ze nie ma sensu dalej liberować na temat tego projektu. Jest to moja ostatnia modyfikacja jaką zrobiłem z propozycją publikacji. Nie czuję się w jakikolwiek sposób obrażony czy coś podobnego. Straciłem ochotę już nawet na publikację tego projektu poprzez PW, bo po co, skoro Sigman robi nową wersje kabiny i modelu. Więc czekamy na nową wersję pełną szczegółów itp, pytanie tylko jak długo mamy jeszcze czekać...

Pozdrawiam.
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline jacekst44

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 352
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Sierpnia 2010, 21:40:50 »
Po screenach widać, że kabina wyglada o niebo lepiej od tej co jest obecnie dostępna. Nowy model nie wiadomo kiedy będzie. Więc przeróbka Mkaczego może być tzw. przejściówką, zresztą każdy posuwa w kabinie ET22 modyfikacji MKaczego i nie narzeka. Myśle, że z powyższą kabiną będzie tak samo, w przeciwieństwie do et22-2k.
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpnia 2010, 21:46:14 wysłana przez jacekst44 »

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Sierpnia 2010, 22:08:20 »
jeśli tego modelu nie chcecie w SP2
Ja np. często śmigam na towarach tym lokiem ;)
Więc czekamy na nową wersję pełną szczegółów itp, pytanie tylko jak długo mamy jeszcze czekać...
No nie wiem... Wydaje mi się że kabina 07 by @ST44-003 też była taką przejściówką. Mimo że były zapowiedzi nowych siódemek @Sakorius'a, @ST44-003 wydał swoją kabinę, i cieszyła się wielkim "wzięciem". Wiem że to były inne czasy, ale ta kabina gagara jest uboga (nie jeżdżę gagarem jak nie muszę :/). Tak jak @jacekst44 napisał, wszyscy śmigają Twoimi modyfikacjami - kabina ET22, EP09 i nikt nie ma żadnych uwag. Jestem za udostępnieniem tej modyfikacji, ale nie do mnie należy ta decyzja ;)
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Sierpnia 2010, 22:14:48 »
1)Mkaczy, wiesz, że Cię lubię, pozdrów Sandrę :)
2)Działać standardowo, czyli albo dajesz do Bugs albo do działu testu dodatków i czekasz na opinie. Po kolei eliminujesz ewentualne błędy.
3)Jeśli odbiega się od pkt. 2, to rodzą się niezdrowe sytuacje, których należy unikać, choćby nawet intencje były szlachetne.
4)Na razie jest na warsztacie i dałeś screeny. Pracuj dalej i/lub wystaw ją zgodnie z zasadami przyjętymi na forum i będzie git :)

Pozdro

Amen :)
R.

« Ostatnia zmiana: 13 Sierpnia 2010, 22:18:52 wysłana przez REWIZOR »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Sierpnia 2010, 22:19:02 »
Potrzeba taboru spalinowego, nowego ST44 i Rumuna.

Pomysły będą, a nie trudno zrobić //include folder/trakcja.scm :)

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Sierpnia 2010, 22:26:25 »
a jakoś nie pamiętam by były jakieś pytania na forum związne z tamtym modelem
Byly ;)
Pozdrawiam, Karol

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Sierpnia 2010, 10:10:55 »
MKaczy, szanuję Twoją pracę i zapał ale:
 - Nastawnik z elektryka niezbyt dobrze tutaj pasuje, osobiście nie widziałem na ŻADNYM gagarinie takiego nastawnika. Bardziej pasuje ten od fiata 125p albo ten w stylu "U". Jeśli chcesz to mogę Ci podesłać t3d z tym z fiata bo ostatnio sobie modelowałem takie pierdółki do gagarina.
 - Drzwi do przedziału maszynowego z ET22 - no comment.
 - Jeśli bierzesz się za gagara, to może też warto poprawić model zewnętrzny, chodzi o wymiary bo obecny to jakaś rozlazła krowa niż radziecka myśl techniczna.
Tyle.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Michu46

  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Sierpnia 2010, 10:53:04 »
Jeśli można się wypowiedzieć:
Nie rozumiem czegoś, człowiek się namęczy, robi ciekawe dodatki, dodaje ciekawe rzeczy do kabin, a tu krytyka, że znów ktoś to będzie miał bo na youtube się linki posypią, a warto przecież jak najwięcej rzeczy dodawać do symulatora, nawet jeśli nie są dopracowane, to można wspólnymi siłami coś zdziałać więcej.
I uważam, że jest to nieszanowanie czyjeś pracy, "jak nie masz szacunku do mojej pracy, to uszanuj to jaki wkład w to włożyłem." - ktoś mi powiedział ten mądry cytat!
Cytuj
Załączam skrena z obecna publiczną kabiną, a właściwie z modyfikajcą która została upubliczniona. Patrze na ta modyfikacje i na moją, jeśli zmiana koloru kabiny może przejćć, a moje modyfikacje którą zazwyczaj dodają więcej szczegółów w kabine już nie, to chyba dziwne to jest?
Popieram, lepsze jest więcej szczegółów, nawet wycieraczek nie ma np. ....
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpnia 2010, 11:02:18 wysłana przez Michu46 »

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Sierpnia 2010, 11:22:04 »
Wystarczy, biadolić nie będziemy. Panują na forum określone zasady dotyczące dodatków, dotyczą wszystkich bez wyjątków. Kolega @Mariusz1970 ładnie to podsumował, kolega @Patrykos wskazał uwagi i zaoferował pomoc, proszę powrócić do tematu. Dodatek powstaje, zapewne zostanie dopracowany i tyle.
Pozdrawiam

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Sierpnia 2010, 11:26:59 »
...Nie rozumiem czegoś, człowiek się namęczy...a tu krytyka, że znów ktoś to będzie miał bo na youtube się linki posypią...
A co mam się cieszyć, że ktoś olewa regulamin, zakładając z góry, że nie będzie tego publikował na forum?
...I uważam, że jest to nieszanowanie czyjeś pracy, "jak nie masz szacunku do mojej pracy, to uszanuj to jaki wkład w to włożyłem." - ktoś mi powiedział ten mądry cytat!
A jak się mają czuć osoby tworzące coś do symulatora, które przestrzegają regulaminu, dają swoje dodatki do testu i cierpliwie je poprawiają, a tu taki MKaczy omija to wszystko i bez żadnych konsekwencji promuje swoje dodatki na forum i oznajmia, że będzie je rozdawał. I kto tu kogo nie szanuje?
...Popieram, lepsze jest więcej szczegółów, nawet wycieraczek nie ma np. ....
Taa, porównywanie pracy zaawansowanego użytkownika, z pracą nowicjusza, do tego z przed roku... O ile dobrze pamiętam MKaczy był wtedy beta, a może nawet jeszcze devs, dlaczego się wtedy nie wypowiedział?
Co do wycieraczek, widziałeś chociaż jakie wycieraczki ma ST44-1083?

Sorry Rewizor, musiałem na to odpisać. Może lepiej zamknąć ten temat?
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Sierpnia 2010, 11:45:06 »
Sorry Rewizor, musiałem na to odpisać. Może lepiej zamknąć ten temat?
Nie przepraszaj, każdy ma prawo się wypowiedzieć, mam podobne zdanie. Właśnie wysłałem podobne PW do Michała. Krótko opiszę i tutaj skoro wywołała się dyskusja. Długo nad tym pracuję i dobrze wiecie w zespołach i grupach jak bardzo przykładam wagę do pracy zespołowej. Nikt z nas nie zna się na wszystkim, dlatego współpraca, współpraca i jeszcze raz współpraca, czego dowodem jest paczka całościowa, ostatnie lokomotywy i wagony jak i scenerie, przy których pracuje grupa ludzi z pasją i niesamowitą wiedzą. Ja znam twórczość Michała jak nikt inny, zapewniam. Potrafi bardzo urozmaicać nam np. kabiny, czego dowodem są np. kabiny ET22, kabina EN57-2... czy były kabiny do siódemek @Barta. Jednak stwierdzam, że może nieświadomie ale kolejny raz Michał wyskoczył z podobnym tekstem typu: powstaje takie coś poprawione nie będzie i jak już to dam na PW. Rodzi to bunt u reszty załogi gdyż jak wspomniał i @adsim i kilka osób, które przysłały mi PW, że tak być nie powinno. Powiem tak, mają rację. Wiem jaki sprzęt ma kaczor, wiem jakie cuda potrafi wyczarować w notatniku. Jednak lepiej zabrzmiała by wiadomość, koledzy stworzyłem to i to, wiecie jakie mam możliwości, proszę Was o pomoc. Gwarantuję, że zamiast odebrać takiej wiadomości jako : mam Was "kajś" :) to kto może zakasa rękawy (np. adsim, który w notatniku "cudował" nie jeden raz :) i pomoże w dokończeniu poszczególnych dodatków. Jestem pewien, ze po tej wiadomości wszystko wróci do normy a Michał w porozumieniu z kimś dokończy to co zaczął i nie chodzi tu tylko o kabinę M62.

Ps. wątku nie będę zamykał, autor lub osoby chętne do pomocy nie mogły by w nim odpowiadać.
Pozdrawiam

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Sierpnia 2010, 11:54:26 »
Mkaczy, jakiś czas temu dla własnych potrzeb wymodelowałem sobie taki oto nastawnik (kierownica z fiata 125p :)). Nie wiem czy jest spotykany na większej ilości maszyn czy na mniejszej, jednakże spodobał mi się i sobie go zrobiłem. Jeśli chcesz to Ci go podeślę.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline piotrek0804

  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Sierpnia 2010, 12:14:33 »
Niskie numery Gagarina mają takie nastawniki.

P.S. A co do mojej przeróbki, to ja postępowałem według regulaminu, nikt błędów nie wytyczył, więc opublikowałem.

Cytat: Ewangelia według św. Łukasza
Każde królestwo, rozdarte wewnętrznie pustoszeje, a skłócone domy upadają.
Tak więc skończmy z kłótniami, a weźmy się za współpracę.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Sierpnia 2010, 12:17:30 »
Niskie numery Gagarina mają takie nastawniki.
A masz może zdjęcie? Zdarzało mi się jeździć na niskich numerach nie przerabianych i nie miały kiery rodem z "ELTY" (mówię o tej co jest w kabinie @MKaczego). W takim razie pytania nie było.
btw Gdyby poprawić to i owo kabina byłaby ok, ale to należałoby wpakować w test dodatków, bo obecnie kabina to wesoła mieszanka różnych maszyn. Nie chcę tu niczego zapowiadać ani rzucać słów na wiatr ale były już dość poważne rozmowy z modelarzami i teksturowcami w sprawie M62 zwłaszcza, że mam sporo materiału na kabiny i mieć będę bo jak by nie było na tych maszynach pracuję. Chwilowo wyskoczył akurat inny projekt więc prace są wstrzymane ale jak tylko się uwiniemy to mam nadzieję, że i M62 doczeka się porządnej kabiny :).
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpnia 2010, 12:26:48 wysłana przez mechatronik »
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline piotrek0804

  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Sierpnia 2010, 12:25:53 »
Mnie chodziło o nastawnik, który przedstawił @Patrykos (podobny do fiata 125P).

Offline Bombardier

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Sierpnia 2010, 12:51:01 »
Ja tak gwoli estetyki; nie od dziś wiadomo, że do większych obiektów trzeba więcej segmentów w przypadku brył obrotowych (cylinder, torus, cone, (geo)sphere), zaś w przypadku mniejszych - mniej. Dlatego mam prośbę o nieszczędzenie poly na rzecz większych elementów.
Oczywiście nie chodzi o to, by robić elementy z liczbą segmentów na wyrost (przypomniała mi się sytuacja z jednym modelem), ale w przypadku takich elementów jak koło nastawnika, koła w wózkach nie wolno szczędzić poly.
Patrykos, nastawnik ładny, lecz główne koło ma 22 segmenty (o ile nie pomyliłem się w liczeniu). Symek praktycznie nie odczułby, jeśli koło miałoby 40 segmentów.
Nie twierdzę też, że robię jakieś rewolucje - sam niedawno byłem oszczędny przy tworzeniu taboru, lecz teraz trzeba patrzeć nie tylko na wielkość pliku wynikowego, wszak estetyka też jest ważna :-)

BTW, kiedyś wygrzebałem coś takiego, może się przyda komuś:
http://eu07.pl/userfiles/4984/priv-kabina1.jpg
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpnia 2010, 13:39:23 wysłana przez Bombardier »

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: M62... I co dalej? :)
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Sierpnia 2010, 13:23:02 »
Nastawnik zrobiony w 10 minut i to tylko dla siebie, więc MKaczemu mogę walnąć coś porządniejszego :)
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.