Autor Wątek:  WKD  (Przeczytany 3884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Munkustrap

  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
WKD
« dnia: 12 Sierpnia 2010, 16:52:53 »
Tak z czystej ciekawości chciałem zapytać, czy wśród Was są jacyś fani warszawskiej Wukadki? Co o tym tworze sądzicie? Ostatnio pobrałem sobie wkd pack,  miło zobaczyć jakiś taki typowo regionalny akcent tu na stronie. Of course, nie chce tutaj pisać postu na zasadzie "czy ktoś mógłby zrobić", ale chciałem zapytać, czy ktoś podobnie jak ja uważa, że taki projekt byłby skondensowaniem wszystkiego tego co w kolejach najpiękniejsze i tego co w dużej mierze najbardziej lubimy? Dużo stacji, krótkie odcinki, no i jedyny w swoim rodzaju klimat :D Pozdr miłośników charakterystycznego skakania Wukadki!

Offline Gwozdziu

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: WKD
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sierpnia 2010, 17:16:50 »
WKD klasyfikuję między pociągiem a tramwajem. Całkiem to sympatyczne, całkiem wygodne - szkoda że nie mogą dogadać się z ZTM w sprawie wspólnego biletu dalej, choćby do Pruszkowa. Mimo braku integracji taryfowej frekwencja jest bardzo, bardzo przyzwoita - w szczycie nawet troszkę za dużo moim zdaniem.
Co sądził bym o projekcie wukadki w Maszynie? Nie jestem przekonany. Zbyt tramwajowo. No, i wieczorne pociągi pasują mi bardziej do GTA niż do Maszyny :)

Offline 333Wojtas333

  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: WKD
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpnia 2010, 22:57:28 »
Przyznam szczerze, że mi się WKD podoba. Szkoda tylko, że posiada tylko jedną trasę i stary tabor (wyjątek EN95-01). Zastanawiam się jak oni się trzymają w tak małym biznesie?

Offline Gwozdziu

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: WKD
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Sierpnia 2010, 00:07:00 »
Warszawa i okolice to świetny teren na taki transport. Ludzie dojeżdżają do pracy, wracają z pracy.. większość pracuje w mieście. Ot, cała tajemnica - trzeba by się bardzo postarać żeby WKD [albo "kabana" - określenie uknute przez użytkowników, nie wiem jak:) ] nie była rentowna.

Offline 333Wojtas333

  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: WKD
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sierpnia 2010, 00:27:15 »
Warszawa i okolice to świetny teren na taki transport. Ludzie dojeżdżają do pracy, wracają z pracy.. większość pracuje w mieście. Ot, cała tajemnica - trzeba by się bardzo postarać żeby WKD [albo "kabana" - określenie uknute przez użytkowników, nie wiem jak:) ] nie była rentowna.

Teraz jak jest SKM w W-wie to WKD ma małe szanse na rozkręcenie biznesu.

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: WKD
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Sierpnia 2010, 00:46:28 »
Ja WKD bardzo lubię. Dlaczego? Jest kilka powodów:
a) niezwykle klimatyczna linia. W okół tylko domki, lasy, łąki [i tramwaje (bodajże 102Na) na czyjejś działce w Wa-wie ;)].
b) podczas jazdy jest dużo czasu na przemyślenia, można posłuchać muzyki.
c) powracają wspaniałe wspomnienia, gdy mijam stacje w Komorowie, Kazimierówce czy Brzózkach.
d) można poznać fajnych ludzi (zwłaszcza gdy się jest do nich przytulonym przez pół godziny, zwykle między 6:00 a 8:00 w kierunku Śródmieścia).
Poza tym w sieci jest mało zdjęć i filmów z WKD, której jestem wielkim miłośnikiem, razem z moim przyjacielem.
EN94 ma oznaczenie 101N/101Na...i właściwie nie wiadomo jak to klasyfikować. Pod tramwaj? ;) Dla mnie to po prostu kolejka/mniejszy pociąg. (Tak to tłumaczę tym, co nigdy nie słyszeli o wukade)
Dołączam zdjęcie z przesiadki na drugą kolejkę z powodu remontu wiaduktu. Godzina 8:30.

Przy okazji mam pytanie: Czy ktoś sprawdzał, czy w EN94 działa kontakt pod pojedynczym siedzeniem?
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpnia 2010, 00:51:43 wysłana przez _MK_EU7 »

Offline Gwozdziu

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: WKD
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Sierpnia 2010, 01:05:24 »
Teraz jak jest SKM w W-wie to WKD ma małe szanse na rozkręcenie biznesu.
Nie mówię o rozkręcaniu biznesu, a o utrzymaniu.Źaden problem - osobna linia, idąca kawałek od "standardowej" kolei - konkurencji brak.
SKM jeździ tylko do Pruszkowa, poza tym.
b) podczas jazdy jest dużo czasu na przemyślenia, można posłuchać muzyki.
[...]
Przy okazji mam pytanie: Czy ktoś sprawdzał, czy w EN94 działa kontakt pod pojedynczym siedzeniem?
Nie, żebym chciał polemizować - ale szybciej chyba było by praktyczniej. Niemniej prędkości są bardzo przyzwoite, nie przeczę :)
A kontakty.. nie ryzykował bym. Tych w zwykłych wagonach na pewno. Czasem działają, ale skoki napięcia są ogromne - swego czasu pewien człowiek spalił sobie takim zasilacz do laptopa. Podejrzewam że o ile działają to na tej samej zasadzie - stary odkurzacz można, elektroniki lepiej jednak nie wpinać.. Pomijając fakt, że to chyba nie do końca legalne działanie, chociaż pewności nie mam.

Offline 333Wojtas333

  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: WKD
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Sierpnia 2010, 20:34:06 »
SKM jeździ tylko do Pruszkowa, poza tym.

Na razie. Teraz już do Legionowa jeździ no i standardowo jeszcze do Sulejówka. Niebawem do Okęcia zapewne będzie jeździć, gdyż stacja już jest w stanie surowym (tzn. brak torów, ławek, kas itd.).

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: WKD
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Sierpnia 2010, 20:56:33 »
A mnie WKD kojarzy się z napisem 'tato Romana' :)
Przez wiele lat ten napis był teraz już nie pamiętam, czy na składzie WKDaki, czy obok na ścianie tunelu, przy wjeździe do DC

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: WKD
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Sierpnia 2010, 22:44:38 »
... można poznać fajnych ludzi (zwłaszcza gdy się jest do nich przytulonym przez pół godziny...
Nie ma to jak integracja i zbliżenie :)
Pozdrawiam