Autor Wątek:  Pomalutku, po kryjomu myszka...  (Przeczytany 3057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kipek von Chojna

  • Wiadomości: 139
  • Kiperancki Kipek
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pomalutku, po kryjomu myszka...
« dnia: 03 Września 2010, 18:38:11 »
... "wspina mi się w górę". O ile LPM daje mi widok wyśrodkowany, to po kilkudziesięciu sekundach widzę już tylko górę przedniej szyby i sufit. LPM po raz wtóry, daje "powrót wzroku na właściwe miejsce" po czym historia się powtarza. Ki diabeł? Myślałem, że to częste łupanie piwem o blat, ale chyba nie to. Biurko stoi prosto. Trzęsienia ziemi w Szczecinie nikt nie zanotował. W czym więc może być problem? W przeglądarce nie zanotowałem podobnych uchybień.
:)

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Pomalutku, po kryjomu myszka...
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Września 2010, 18:41:07 »
Wyjedz na obszar gdzie bedziesz mial FPS wiekszy od 15 :) Wtedy wszystko wroci do normy.
Pozdrawiam, Karol

Offline Kipek von Chojna

  • Wiadomości: 139
  • Kiperancki Kipek
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pomalutku, po kryjomu myszka...
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Września 2010, 18:46:37 »
Gdybym miał w jakiejkolwiek trasie FPS większy niż 14.08 (rekord!) to może miałoby to sens. ;) Czy może być coś jeszcze?
:)

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Pomalutku, po kryjomu myszka...
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Września 2010, 18:48:31 »
To jest bug exe'ka. Z tego co wyczytałem to poniżej 15 FPS bujanie kamery zostaje zablokowane, a jeżeli nastąpi wtedy określony ruch myszką to kamera się "wiesza" :) U mnie często na Krzyżowej mam takie zjawisko, ale wtedy lecę gdzieś "w pole" albo tam gdzie nie ma terenu i natychmiast wracam do loka :)
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Kipek von Chojna

  • Wiadomości: 139
  • Kiperancki Kipek
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pomalutku, po kryjomu myszka...
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Września 2010, 18:53:53 »
Nie jestem pewien, czy ma to związek z "bujaniem lokomotywy" bo i owszem - podczas jazdy, kabiną (a zwłaszcza ET22) buja aż miło - jak w realu. Nigdy nie "leciałem w próżnię" tylko "siedzę w fotelu" a "wzrok" mi ucieka do góry. Przy F4 nie ma żadnego problemu i kamera jest sztywna.
:)

Offline szogun

  • Wiadomości: 5629
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 560
Odp: Pomalutku, po kryjomu myszka...
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Września 2010, 19:12:38 »
Cytat: MKaczy
Z własego doświadczenia moge powiedziec ze jest to bug programu. Jak wiecie w symku jest cos takiego jak blokada bujania kamery (zacznyna blokowac bujanie gdy fps spadnie ponizej, bodajze, 15fps)  (...) Chodzi o to ze kamra bedzie nam opadac lub wznosić sie wtedy, kiedy w momecie blokady bujania nastąpi okresolny ruch kamerą. Innymi słowy kamera sie zawiesza.

Najskuteczniejszym sposobem na to jest poprostu w momenice opadania/wznoszenia sie kamery wcisnac f4 i poleciec w miejscie gdzie fps wynosi min 24 i spowrotem wcisnac f4. Dlaczego? Powoduje to tzw. Odwieszenie sie kamery, w miejscu gdzie mamy fps np. 24 blokada bujania zostaje wylaczona, i po powrocie do loka (porzez f4) kamera powinna osiagnać swoje miejsce początkowe.

pozdrawiam
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio