Autor Wątek:  Całkowo - Orlen  (Przeczytany 11354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Całkowo - Orlen
« dnia: 30 Lipca 2010, 21:26:55 »
Od jakiegoś czasu pracowałem nad nowym scenariuszem. Scenariusz ów powstał z kilku powodów. Oto kilka z nich:

1. bardzo ciekawe filmy kolegi Mechatronika z służb orlenowskich
2. spostrzeżenie, iż niektórzy użytkownicy lubią ciężkie, powolne brutta oraz diesel power
3. brak misji towarowej na scenerii Całkowo

Jest to typowa praca orlenowska. Służba zaopatrzona jest w radio. Składa się z 3 mniejszych misji.

Rozpoczyna się ona w Jarkawkach. Prowadzimy M62. Na haku mamy 32 pełne cysterny. Na popychu pomaga nam TEM2. Włączamy radio i czekamy na pozwolenie odjazdu podane przez dyspozytorkę. Dotaczamy się do Wilisia, gdzie znajduje się baza orlenowska. Odczepiamy się od składu i wykonujemy manewry zgodnie z sygnałami na tarczach. Podczepiamy lokomotywę pod 2 gagariny. Czekamy na Sr3, które dostaniemy po przyjeździe kolejnego składu z cysternami. Następnie ruszamy w kierunku Całkowa. Po dojeździe do stacji dostajemy polecenia przez radio dotyczące manewrów (nie ma tam tarcz). Podpinamy lokomotywę pod 14 pustych cystern. Dostajemy wyjazd i cała naprzód do Macierzowa przez Paszki. Przed Macierzowem wjazd na stój w celu przepuszczenia pośpiecha i osobowego. Służbę kończymy, bez manewrów, ustawiając się obok PCC Szczakowa.

Prędkość rozkładowa jest zgodna z prędkością szlakową. Czas trwania służby to około 1.5 godziny

"Eventy" oczywiście zostaną wydane, etap prac oceniam na 99%, później musi przejść testy.
Został mi tylko jeden problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Otóż za Wilisiem w stronę całkowa jest przejazd kolejowy bez szlabanu (pierwszy licząc od Wilisia), proszę o nazwę eventu, który go zamknie.

Poniżej kilka poglądowych, chronologicznych screenów.

Smile :)
« Ostatnia zmiana: 30 Lipca 2010, 21:34:38 wysłana przez REWIZOR »

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Całkowo - Orlen
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipca 2010, 21:41:17 »
Można by było gdzieś Maximę wsadzić. Przeca ona z Orlenu.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Całkowo - Orlen
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Lipca 2010, 21:43:42 »
Maxima jeździ w Lotosie proszę Pana… ;)

Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Całkowo - Orlen
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lipca 2010, 21:46:47 »
Oj, pomyłka... Ostatnio jestem zakręcony jak ruski termos na zimę i zmęczony, więc Orlen i Lotos "zlały mi się w jedno":) A tak myślałem, żeby sprawdzić....

Offline Rma

  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Całkowo - Orlen
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Lipca 2010, 01:36:23 »
Mimo, ze Maxima jezdzi w Lotosie pomysl Kaca jest dobry :) Lotos i Orlen na szlaku. Jedno i drugie jezdzi w tym samym celu. W jednym z @Mechatronika filmie na yt jest nawet motyw gdzie @mechatronik pozdrawia ekpie Lotosu sygnałem Rp na szlaku  (lub na odwrot nie pamietam dokladnie). Co strasznie by dodalo scenerii troche realizmu i frajdy podczas jazdy. Czy da sie napisac jakis event, a zeby AI dało sygnał syreny podczas mijanki ? Mi by to strasznie dało powodu to większego  usmiechu podczas jazdy :)

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Całkowo - Orlen
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lipca 2010, 01:50:44 »
Lotosiaki zatrąbiły pierwsze ;). Niemniej jednak sam pomysł wstawienia do jakiejś misji Maximy jest dobry -nawet jako samą lokomotywę stojącą gdzieś na bocznicy ->
1:40. Rozmawiam już z @Benek i najprawdopodobniej nie będzie to ostatnia misja przez niego napisana. Zatem, może pierwszy scenariusz niech zostanie taki jaki jest a w kolejnych dojdą "ulepszenia" -jak to na towarowych służbach bywa ;). Pomysłów jest masa. Kwestia przeniesienia tego do scenerii ;).
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Rma

  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Całkowo - Orlen
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Lipca 2010, 02:12:00 »
Im wiecej pomyslow tym lepiej a co idzie za tym, wiecej pracy przy sceneriach. Taka osoba jak ja co sie nie zna wogole na "trasopisaniu" moze tylko dawac pomysły, a w finale miec jak najlepszy ubaw przy jezdzeniu :)
BTW wogole da sie napisac event zeby AI dawal sygnal przy mijance czy tylko event da sie napisac przy okreslonym miejscu  (lub torze)  ?

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Całkowo - Orlen
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Lipca 2010, 02:17:40 »
W określonym torze, przy czym tam i tak mijasz się na stacji, gdy jeden skład stoi - a w ten sposób już da się to zrobić.

Offline Rma

  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Całkowo - Orlen
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Lipca 2010, 02:20:42 »
Jak by nie patrzec na tej scenerii, mijanki sa tylko mozliwe podczas postoju jednego ze skladow, czyli jak najbardziej pomysl moze wejsc w zycie :)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Całkowo - Orlen
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Lipca 2010, 11:35:45 »
W załączniku masz testową scenerię z mijanką podczas ruchu. Dwa składy startują naprzeciwko siebie (jeden prowadzony przez człowieka, drugi przez komputer). Niezależnie w którym miejscu się miną, skład prowadzony przez komputer zapoda w miejscu mijanki syrenę. Skład, który prowadzimy w momencie mijanki nie powinien jechać szybciej niż około 40 km/h (można to jeszcze bardziej dopracować, ale to tak na szybko zrobiłem), powyżej 40 km/h może syreny nie być.
Poćwicz eventy i zrób jakoś podobnie w istniejącej scenerii jak będziesz chciał mieć to podczas ruchu, jeśli oczywiście się da. Dodatkowo poczytaj scenery.doc i inne tutki.

PS
Być moze korzystasz z paczki dds, ja robiłem to dla bmp/tga, ale być może nie trzeba jej dostosowywać do dds, a jeśli nawet to sobie dostosujesz w prosty sposób.
« Ostatnia zmiana: 31 Lipca 2010, 12:03:05 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Rma

  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Całkowo - Orlen
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Lipca 2010, 14:04:52 »
Posiadam nową i starą :) Więc stara posluzy do cwiczen. Wielkie dzieki

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Całkowo - Orlen
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Lipca 2010, 17:57:38 »
Co do Maxima to myślałem o tym by wstawić tego loka. Ale. Ale starałem się dostosować trasę do SP1, tak by nie było potrzeby niczego więcej ściągać. Również myślałem o RP1 podczas mijanki. To mój pierwszy scenariusz, więc dopiero się uczę. Pomyślimy o tym w kolejnych projektach.

Ponieważ nadal nie dostałem odpowiedzi co do włączenia lamp na przejeździe kolejowym za Wilisiem zostawiam ten problem na potem. Postaram się by jak najszybciej trasa trafił na testy. Wprowadzę jeszcze tylko małe korekty. Kwestia kilku, kilkunastu godzin.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Całkowo - Orlen
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Lipca 2010, 19:00:52 »
Możesz wystawić rozkaz pisemny na uszkodzoną sygnalizacje i ograniczenie do 20km/h na przejeździe i po problemie.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Całkowo - Orlen
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Sierpnia 2010, 21:02:19 »
Udało się znaleźć event.

W czasie testów scenariusz przeszedł drobne poprawki, ale jego ogólna idea została ta sama.


Na razie jest dobrze, jeśli nie zostaną zgłoszone jakieś pominięte błędy, to misja powinna się ukazać niebawem (kilkanaście dni).