Autor Wątek:  sterowniki NVIDIA  (Przeczytany 2445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pudel

  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
sterowniki NVIDIA
« dnia: 26 Lipca 2010, 09:55:10 »
Witam!

Piszę odnośnie problemu opisywanego w wątku http://eu07.pl/forum/index.php/topic,14330.0.html mianowicie rzekomo braku tekstur bloków bądź drzew (sceneria bałtyk bądź linia 61). Problem ten na kartach ATI dotyczył doboru optymalnych sterowników. Po testach na PC posidadającym kartę X300 wyraźnie problem zniknął ze sterownikami polecanymi do paczki PC2009 mianowicie ver. 8.12. A teraz przejdę do meritum - czy w przypadku kart graf. NVIDIA ktoś mógłby mi polecić wersję sterowników na których symek również nie zwraca tejże natury artefaktów?
Karta graficzna fx5700, dodam że na sterownikach ver. 175.16 problem egzystuje w tych samych miejscach na tychże wymienionych wcześniej sceneriach. Korzystam z paczki PC2009 SP1 z poprawką SP1.1.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: sterowniki NVIDIA
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipca 2010, 11:31:25 »
W niektórych przypadkach winą może być nie sama wersja sterownika, a ustawienia jego. U mnie (GF9500GT) przy niektórych kombinacjach ustawień potrafi zjeść tekstury, a przy innych wszystko jest OK. Ustawienia zmienia się w Panelu Sterowania nVidia, najlepiej zrobić sobie w nim profil pod exe symulatora i eksperymentować z ustawieniami.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: sterowniki NVIDIA
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipca 2010, 12:15:18 »
Ustaw sobie tak jak zaproponował @Krzysiek626.
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,14350.msg149207.html#msg149207
Ja tak ustawiłem i zauważyłem wzrost fps-u.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: sterowniki NVIDIA
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lipca 2010, 18:26:12 »
Przede wszystkim: do gf fx5700 max stery jakie można zapodać to 7x.xx Większych numerków nie ma sensu gdyż optymalizowane są dla wydajniejszych kart. Więc od tego bym zaczął. Downgrade sterownika na niższy numer np. 56.xx, gdyż one były najlepsze dla starszych kart. U siebie miałem omegadrivers (www.omegadrivers.net) a teraz mam referencyjki 180.xx (ale dla linuxa) :)

W ustawieniach sterownika dodatkowo ustawiasz:
a) wydajność sterownika
b) paleta kolorów: 16bit
c) wygładzanie wyłącz/włącz (w zależności od tego, jak CI będzie "wygodniej")
d) antyaliasing -> sterowane przez aplikację
e) synchronizacja pionowa/pozioma (tego nie pamiętam) -> zawsze wyłączona