Autor Wątek:  Budyń w nowym malowaniu IC  (Przeczytany 23221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NACZELNIK

  • Gość
Budyń w nowym malowaniu IC
« dnia: 01 Lipca 2010, 06:18:16 »
No i stało, koniec charakterystycznego malowania tych maszyn należących niegdyś do PKP PR.

http://rail.phototrans.eu/14,48101,0.html

Offline thunder12

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipca 2010, 07:02:11 »
Już to widzę, teraz wszędzie, przez dłuuuugi czas będą spekulacje setki miłośników na temat zmian tylko odnośnie samej zmiany w malowaniu, jak zawsze...Ale wiedzieliśmy, że tak nastąpi...
Tak czy siak to dla mnie będą zawsze genialne choć nienowoczesne 07. "Byleby się koła do przodu kręciły" jak to mówił znajomy mech.
Myślę, że powstaną dzięki temu nowe kabiny w symulatorze (pierwszy 10xx IC - nowy schemat malowania - nowy układ pulpitu), nowe tekstury może i modele :).

A więc co? "Budynie" usuniemy z symka?

Proszę poprawić wiadomość na zgodną z regulaminem i zasadami pisowni w jęz. polskim.
I co to jest "optymistyka"?
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 01 Lipca 2010, 15:34:35 wysłana przez thunder12 »

Offline tomekilawa

  • Wiadomości: 258
  • na służbie...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lipca 2010, 09:47:16 »
Mnie tam się te malowanie podoba, "unowocześnia" tabor. Nie ma co narzekać na malowanie, ważne aby tabor dobrze funkcjonował. Nie raz widziałem lokomotywę po ZNTK i przyszła gorzej zniszczona niż przed rewizją, a schemat malowania nowy.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lipca 2010, 10:42:29 »
Zepsuć to ICki potrafią, ale żeby coś ładnego zrobić lub coś co się bedzię wyróżniało od pozostałych to już nie ma komu :/
^^PR Rzeszów^^

Offline Mannerheim

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lipca 2010, 11:09:29 »
Zepsuć to ICki potrafią, ale żeby coś ładnego zrobić lub coś co się bedzię wyróżniało od pozostałych to już nie ma komu :/
A jak według ciebie ma wyglądać to "ładne"?
Poza tym przecież się wyróżnia... Lepsze to niż zunifikowane stare schematy zielono-zielone, każda lokomotywa w barwach maskujących...

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lipca 2010, 11:12:23 »
To jest sprawa gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Mi osobiście podoba się to nowe malowanie.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lipca 2010, 12:07:57 »
A jak według ciebie ma wyglądać to "ładne"?
Poza tym przecież się wyróżnia... Lepsze to niż zunifikowane stare schematy zielono-zielone, każda lokomotywa w barwach maskujących...
Wyróżnia się? Każda taka sama, teraz jak zbabrają te wszystkie EP ponad 1000 na ten kolor IC to już będzie ciężko poznać z daleka co jedzie, jaką ma kabineę itp. To tak samo jak byś na zwykłej maszynie np. EP07-183 napisał EP07-1183 kabina ta sama, wszystko to samo tylko numer inny. Jak dla mnie to malowanie PR kremowo-czerwone jest ładniejsze, przejżRZyste i jaśniejsze od tego IC, co się stanie jak by takie maszyny jeździły? Chyba nikt by od tego dawnego koloru nie umarł...

Pilnuj staranności pisania.
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 04 Lipca 2010, 10:47:25 wysłana przez Quark-t »
^^PR Rzeszów^^

Offline siodemkanaoporach

  • Wiadomości: 295
  • EU07
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Lipca 2010, 12:14:13 »
co się stanie jak by takie maszyny jeździły? chyba nikt by od tego dawnego koloru nie umarł...,
Ale IC dąży do tego, by mieć wszystko w jednym schemacie malowania i bez wystających spod naklejek napisów Przewozy Regionalne, jak to do tej pory było. Z daleka mógłby ktoś jeszcze pomyśleć, że to lokomotywa PR-ów[!]. Obecnie w Cargo i IC każda lokomotywa podczas napraw i przeglądów otrzymuje nowy schemat malowania. Ogólnie, PKP zmiania kolor z zielonego na niebieski :).
quidquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Lipca 2010, 12:17:33 »
Ale IC dąży do tego, by mieć wszystko w jednym schemacie malowania i bez wystających spod naklejek napisów Przewozy Regionalne, jak to do tej pory było. Obecnie w Cargo i IC każda lokomotywa podczas napraw i przeglądów otrzymuje nowy schemat malowania.
No chyba że tak... dobrze że istnieje jeszcze coś takiego jak nasz symulator EU07, bo gdyby nie on to trzeba by wziąść sznur i sie powiesić ;).
^^PR Rzeszów^^

Offline chemik35

  • Wiadomości: 154
  • Stacja Płock Trzepowo
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Lipca 2010, 12:41:20 »
Mnie osobiście przypadł do gustu nowy schemat malowania, więc budyń w barwach IC też nie jest zły. Jedynym mankamentem w malowaniu jest pozostawienie przerwy w pasku pod szybą co uwidacznia miejsce po kablach ukrotnienia. Mogliby dać jakiś malunek w tym miejscu lub po prostu przeciągnąć ten pasek po całości i siódemka wyglądałaby zupełnie OK. Nie ma co roztkliwiać się nad starym malowaniem bo skoro teraz budynie są IC, to IC będzie starało się zatrzeć wszelki ślad po konkurencji w swoim taborze.

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lipca 2010, 15:25:28 »
Lepsze to niż zunifikowane stare schematy zielono-zielone, każda lokomotywa w barwach maskujących...
Zunifikowane? Niektóre siódemki to miały tak charakterystyczne malowanie, że czasem wystarczyło mi mniej niż sekunda żeby je rozpoznać.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Lipca 2010, 21:13:49 »
...A więc co? "Budynie" usuniemy z symka?

W symku wszystkie maszyny są wiecznie żywe nawet te ze starym schematem malowania wiec budynie napewno nie znikną.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lipca 2010, 21:24:34 »
...A więc co? "Budynie" usuniemy z symka?
Dlaczego? bo mają inną farbę w realu?.... bezsensu

^^PR Rzeszów^^

Offline thunder12

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Lipca 2010, 21:32:47 »
Przecież tylko zapytałem :)

Offline kurak303E

  • Wiadomości: 267
  • PKP Intercity, Gdynia - kurs maszynistowski :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Lipca 2010, 13:06:28 »
Ciekawie może wyglądać w takich barwach 1014. A propos. Tyle krzyku było o modernę siódemek. Jak na razie poza dwoma (czy trzema?) maszyniści dlaej katują 50 letni złom...
Lubię SU45 :) Zapraszam na mój kanał, głównie o SU45 na YT - http://www.youtube.com/user/Gryszaq oraz Ełcką Galerię Kolejową - www.elkgk.cba.pl

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Lipca 2010, 19:44:43 »
Osobiście wolę prowadzić pozostałe budynie, niż np. 1014...
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline MaSzynowicz

  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Lipca 2010, 20:46:42 »
Prezentuje się ładnie, szkoda tylko, że białego paska nie zrobili całego na czole tam gdzie są normalnie kable od ukrotnienia.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Lipca 2010, 13:57:50 »
Coś mi się wydaje, że tam na środku na czole, będzie jakieś logo, dlatego pasek nie przez całą szerokość jest.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Lipca 2010, 14:03:35 »
A to nie jest hala (na tym zdjęciu powyżej) na głównym?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Lipca 2010, 14:17:58 »
Ciekawie może wyglądać w takich barwach 1014. A propos. Tyle krzyku było o modernę siódemek. Jak na razie poza dwoma (czy trzema?) maszyniści dlaej katują 50 letni złom...
No tak a jak zmodernizują to jest wtedy nówka funkiel nie śmigana prosto z fabryki i niema juz tych 50 lat.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline chemik35

  • Wiadomości: 154
  • Stacja Płock Trzepowo
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Lipca 2010, 14:53:34 »
Coś mi się wydaje, że tam na środku na czole, będzie jakieś logo, dlatego pasek nie przez całą szerokość jest.
Sądzę, że przerwa w pasku wynika z malowania stosowanego na siódemkach z gniazdami ukrotnienia. Ktoś nie pomyślał / nie chciało mu się myśleć i użył starego malowania. Może coś wymyślą, bo łyso to miejsce wygląda.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Lipca 2010, 15:55:15 »
Moim okiem w miejscu nosów powinno być logo IC.

Offline chemik35

  • Wiadomości: 154
  • Stacja Płock Trzepowo
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Lipca 2010, 17:08:41 »
Dobry pomysł. Pewnie tak zrobią albo jednak zamalują ten pas do końca.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Lipca 2010, 17:16:36 »
Logo jest na pasku po prawej, a bez tej przerwy wyglądało by tak jak niżej. Na moje trochę głupio, ale cóż, chyba nie ma co gdybać. Przynajmniej malowania są jednakowe, a nie to, co w Cargo (niby to samo, ale nie do końca).
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline chemik35

  • Wiadomości: 154
  • Stacja Płock Trzepowo
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Lipca 2010, 17:57:08 »
No trochę głupio, ale czas pokaże co IC wymyśli. Może wrócą do gniazd ukrotnienia albo zrobią styropianowe atrapy ;)

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Lipca 2010, 18:03:08 »
Taa albo wsadza grill z osobowki...
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Lipca 2010, 00:16:11 »
Wyróżnia się? każda taka sama, teraz jak zbabrają te wszystkie EP ponad 1000 na ten kolor IC to już będzie ciężko poznać z daleka co jedzie, jaką ma kabine itp. To tak samo jak byś na zwykłej maszynie np. EP07-183 napisał EP07-1183 kabina ta sama, wszystko to samo tylko numer inny. Jak dla mnie to malowanie PR kremowo-czerwone jest ładniejsze, przejżyste i jaśniejsze od tego IC, co się stanie jak by takie maszyny jeździły? chyba nikt by od tego dawnego koloru nie umarł...,
Myślisz, że klienta PKP IC interesuje to, za jakim lokiem pojedzie? Jakie ma malowanie? Dla podróżnych ważne jest by dotrzeć do celu, w całości, bez uszczerbku na zdrowiu i na czas. Jak podróżuję pociągami to też mnie to nie obchodzi...równie dobrze na czele pociągu może jechać SM42. Zastanawiam się też, po co masz poznawać z daleka jaką lok ma kabinę? Potrzebne Ci to do czegoś?
Malowanie PR-u, ładniejsze mówisz? Mi się od początku nie podobało malowanie PR-u, ale nie mówię o tym, bo to nie ma żadnego sensu. Jaśniejsze? W porządku, z tym się zgodzę, ale jaśniejsze nie znaczy lepsze. Nie miałem okazji zobaczyć czystego budynia. Przejżyste? Rozpocznę od tego, że "przejżyste" to przez "RZ". Więc na czym polega wg Ciebie ta przejrzystość?
Co do ostatniej części Twojej wypowiedzi...Co by się stało gdyby takie maszyny jeździły? (Domniemam, że zdanie pytające miało być w takiej formie) Pewnie nic by się nie stało, ale PKP IC ustaliło taki schemat malowania. To się nazywa konsekwencja.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Lipca 2010, 12:57:11 »
No niezła odpowiedź, nie denerwuj się tak, bo się wrzodów nabawisz ;), może i nie jest to tak istotne dla Ciebie ale dla mnie jest, jaka maszyna mnie ciągnie, jaką ma kabine, a najbardziej mnie zawsze niepokoi to, jaki będzie jechał mechanik, bo to od nich zależy nasza podróż, czy gość ma jaja i bęzie prawdziwie jechał czy też będzie się bał nawet do 100 rozpędzić. Takich mechaników nie brakuje a szczególnie tych którym został rok do emerytury...
^^PR Rzeszów^^

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Lipca 2010, 14:07:50 »
Ja się nie denerwuję, tylko próbuję sobie zinterpretować na wszelkie sposoby Twoją wypowiedź i za nic nie mogę jej (i nie tylko tej) zrozumieć. Skoro tak Cię niepokoi maszynista prowadzący pociąg z Tobą na pokładzie, to raczej Ty jesteś osobą nerwową. Jeśli sygnalizacja i oznakowanie wyraża, że V=120km/h to maszynista ma tyle jechać i koniec kropka. Nikt nie będzie się kłócił czy jedzie 117km/h czy 122km/h.
bo to od nich zależy nasza podróż, czy gość ma jaja i bęzie prawdziwie jechał czy też będzie się bał nawet do 100 rozpędzić.
Znowu muszę się domyślać, że chodziło Ci o wyraz "BĘDZIE". Co znaczy wg Ciebie "jechać prawdziwie" ?
Poza tym temat tyczy się malowania IC na EP07-10xx, a nie sądzę, żeby od malowania lokomotywy zależała nasza podróż.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Budyń w nowym malowaniu IC
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Lipca 2010, 14:40:58 »
Co do głównego wątku: mi osobiście malowanie IC się podoba. Ale to oczywiście kwestia gustu. O gustach w ogóle nie powinno się rozmawiać, gdyż każdy ma inny a co za tym idzie będą potem niesnaski i awantury o to, kto ma rację.

A co do tego, jaki lok ciągnie skład, jaka kabina itp. Dla ogromnej większości jest to info KOMLPLETNIE NIEPRZYDATNE. Pasażer wsiadając do pociągu chce:
a) wygodnie podróżować mając miejsce siedzące
b) czystość w pociągu/przedziale
c) komfort klimatyczny (wentylacja/klimatyzacja)
d) toaleta - czysta i zadbana
e) koszty przejazdu - względnie tanie :)

Z kolei dla nas, zapaleńców i miłośników kolei jedną z najważniejszych rzeczy na jaką zwracamy uwagę jest właśnie fakt, co nas ciągnie, jaką ma kabinę itp.

« Ostatnia zmiana: 04 Lipca 2010, 17:48:58 wysłana przez REWIZOR »