Autor Wątek:  Zerwanie sprzęgu w MaSzynie.  (Przeczytany 5435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Zerwanie sprzęgu w MaSzynie.
« dnia: 27 Czerwca 2010, 20:25:49 »
Witam,
Mimo iż to mój pierwszy post, to przypatruje się rozwijaniu symulatora.
Ostatnio zerwałem sprzęg podczas ruszania i ku mojemu zdziwieniu, skład zachował się jak ciężarówka,wręcz stanął w miejscu, a wg. mojego doświadczenia (jako małolat spuszczałem powietrze z hamulców w wagonach) to wagony mają hamulce ciśnieniowe, czyli potrzeba ciśnienia do wywarcia nacisku na tłok.
Więc jak jest?



 
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwca 2010, 18:10:50 wysłana przez REWIZOR »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: zerwanie sprzęgu w MaSzynie.
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Czerwca 2010, 20:33:54 »
Każdy pojazd ma zbiornik pomocniczy, w którym jest magazynowane powietrze do hamowania. Dodatkowo w pojazdach jest tak zwany zawór sterujący/rozrządzczy/rozdzielacz powietrza. Dzięki temu zasada działania jest taka: jest powietrze w przewodzie – nie hamuje; nie ma powietrza w przewodzie – hamuje.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: zerwanie sprzęgu w MaSzynie.
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Czerwca 2010, 20:42:53 »
Rozumiem, ale sprzęg śrubowy ma to do siebie że jak zerwie się z jednej strony to można sprzęgnąć sprzęgiem z drugiej strony, nie wiem jak to jest z przewodami ciśnieniowymi, ale chyba jest jakiś zastępczy(nie uważałem jak ojciec sprzęgał wagony), niestety w MaSzynie w takim przypadku nie ruszy.
Moja uwagę zwróciło też to że wszystkie towarowe sprzęgnięte są jako tzw. "Wahadła"(tzn sprzęgnięte tak jak osobowe), ale to szczegół ;)

« Ostatnia zmiana: 28 Czerwca 2010, 09:46:02 wysłana przez REWIZOR »

Offline tomekilawa

  • Wiadomości: 258
  • na służbie...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: zerwanie sprzęgu w MaSzynie.
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwca 2010, 22:53:32 »
nie wiem jak to jest z przewodami ciśnieniowymi, ale chyba jest jakiś zastępczy(nie uważałem jak ojciec sprzęgał wagony), niestety w MaSzynie w takim przypadku nie ruszy.
Z przewodami powietrznymi jest tak że pasażerskie spina się wszystkimi (obydwoma hamulcowymi i obydwoma roboczymi) i nie ma żadnych sprzęgów zastępczych. Pociągi towarowe zaś mogą być spięte tylko na jeden hamulcowy. W MaSzynie chyba nie da się tego zrealizować.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: zerwanie sprzęgu w MaSzynie.
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwca 2010, 23:40:34 »
Z przewodami powietrznymi jest tak że pasażerskie spina się wszystkimi (obydwoma hamulcowymi i obydwoma roboczymi) i nie ma żadnych sprzęgów zastępczych.
Nie masz racji - sprzęga się tylko po jednym hamulcowym i zasilającym.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline taper

  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: zerwanie sprzęgu w MaSzynie.
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Czerwca 2010, 06:27:16 »
nie wiem jak to jest z przewodami ciśnieniowymi, ale chyba jest jakiś zastępczy(nie uważałem jak ojciec sprzęgał wagony), niestety w MaSzynie w takim przypadku nie ruszy.
Z przewodami powietrznymi jest tak że pasażerskie spina się wszystkimi (obydwoma hamulcowymi i obydwoma roboczymi) i nie ma żadnych sprzęgów zastępczych. Pociągi towarowe zaś mogą być spięte tylko na jeden hamulcowy. W MaSzynie chyba nie da się tego zrealizować.

Hmm. Jak to nie ma. Przecież jarzmo (chyba tak to się nazywa) i hak są z obydwu stron.

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: zerwanie sprzęgu w MaSzynie.
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Czerwca 2010, 07:12:11 »
Sprzęg hamulcowy zwykle rozpina się na główce wiec często nie trzeba nic robić żeby go spiąć najwyżej założyć uszczelkę jak ją wydmucha..
tu widać o co mi chodzi.

W maszynie rzeczywiście jeżeli nawet wagon ma dwa sprzęgi to zawsze używa tylko jednego.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwca 2010, 07:17:21 wysłana przez MichałŁ »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: zerwanie sprzęgu w MaSzynie.
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Czerwca 2010, 09:32:43 »
tu widać o co mi chodzi.
Czy ja dobrze widzę? Ten człowiek odpycha się od wagonów? :>

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: zerwanie sprzęgu w MaSzynie.
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Czerwca 2010, 16:10:04 »
Nie widać że najpierw rusza wagon potem dopiero typo się odpycha.