Autor Wątek:  Tabor na stacjach [L053]  (Przeczytany 5055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michu46

  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tabor na stacjach [L053]
« dnia: 18 Maja 2010, 19:52:59 »
Myśląc jak sobie urealnić symulator, zwłaszcza na linii 053, to doszedłem do wniosku by na stacjach dodać wagony, ewentualnie lokomotywy, chociaż w Dębicy nie ma po co, ale np. w Sandomierzu EZT dodać jakoś. Teraz pytanie jak się nazywają tory i czy jest możliwe 'posadzić' tabor na torach. W załącznikach:
1.W Dębicy dodać na tych dwóch torach EZT.
2.W Dębicy dodać na tych 2/3 torach wagony osobowe
3.W Sandomierzu dodać na tych dwóch torach wagony osobowe, dalej na bocznicy, może jeszcze jakiś EZT.
4.Przed Sandomierzem (od strony Turowa) dodać na czerwono wagony osobowe, na czarno EZT
5.W Turowie tu posadzić np. 3xET22 lub EZT
Oczywiście to propozycje taboru.
Ja sam nie wiem jak to zrobić, dlatego proszę o pomoc, a też można wykorzystać dla innych tras.

Offline Rma

  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Tabor na stacjach [L053]
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maja 2010, 21:03:13 »
4.Przed Sandomierzem (od strony Turowa) dodać na czerwono wagony osobowe, na czarno EZT

A moze sekcje wagonow towarowych i jakies et22 a prawa czesc  (patrzac na screen)  dałbym tabor osobowy :)
Sam myslalem nad tym ale tak jak Ty nie potrafie tego zrobic :)

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Tabor na stacjach [L053]
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maja 2010, 21:24:25 »
Ja sam nie wiem jak to zrobić, dlatego proszę o pomoc, a też można wykorzystać dla innych tras.
Odpowiednio nazywasz tory i wstawiasz tabor. Tory znajdujesz np. przez import scenerii do 3ds i i zapisanie danego toru do pliku tymczasowego, później szukasz tego toru w pliku .scm i nadajesz nazwę. Proste ale czasochłonne.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Tabor na stacjach [L053]
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maja 2010, 21:24:41 »
Inny sposób:
Starter Ra -> wybieramy scenerię -> przechodzimy na zakładkę struktura -> klikamy wczytaj wszystkie include -> przechodzimy na zakładkę debuger (dostępna po przestawieniu startera na tryb dla betatesterów) -> klikamy podgląd terenu -> na mapce odnajdujemy interesujący nas tor i sprawdzamy czy ma nazwę, jeśli nie ma odczytujemy współrzędne jego końców z zakładki izometryczne, odnajdujemy go potem w pliku scn i nadajemy unikalną nazwę. Potem pozostaje wstawienie taboru.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Tabor na stacjach [L053]
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maja 2010, 22:16:24 »
Albo jeszcze prościej, skorzystać z jednego z moich narzędzi.

Offline Michu46

  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Tabor na stacjach [L053]
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maja 2010, 14:49:58 »
OK. dzięki za napisanie co i jak.
A tylko jak wstawić tabor, by nie wystawał poza semafor. Czasami jest tak, że kilka wagonów jest np. na zwrotnicy.... a reszta toru wolna.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Tabor na stacjach [L053]
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maja 2010, 17:11:58 »
Zmieniasz we wpisie trainset parametr odpowiedzialny za odległość (w metrach) składu od początku toru, do którego został przypisany.

Offline jurus30

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Tabor na stacjach [L053]
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Maja 2010, 13:00:14 »
W narzędziu Mariusza nie wyświetla mi mapki scenerii. Robię wszystko tak jak w instrukcji i nic. Co mam zrobić żeby było ją widać?

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Tabor na stacjach [L053]
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Maja 2010, 13:02:29 »
A mnie samochód nie chce jechać. Co mam zrobić żeby było można jechać?


Wystaw ten skoroszyt (po wczytaniu scenerii). Może jak zobaczę w jakim jest stanie, uda mi się orientacyjnie z grubsza wiedzieć co jest nie tak.