Autor Wątek:  Nazywanie torów  (Przeczytany 4371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pendolino

  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nazywanie torów
« dnia: 11 Maja 2010, 17:04:06 »
Nadeszła mnie chęć zrobić misję do linii 053, niestety tory nie są nazwane, czy istnieje jakiś inny sposób niż siedzenie tydzień w notatniku i ręczne nazywanie torów? Proszę o pomoc.

Offline tomekilawa

  • Wiadomości: 258
  • na służbie...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nazywanie torów
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maja 2010, 17:11:51 »
To chyba jedyna sensowana opcja robić to w notatniku/wordpadzie. Nie każdy tor musi być nazwany, wystarczy nazwać tylko te które będą uruchamiać eventy i będziemy na nich stawiać tabor.

Offline Pendolino

  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nazywanie torów
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maja 2010, 17:15:50 »
A skąd mam wiedzieć że ten tor z kilku tysięcy o nazwie none jest mi potrzebny do danego eventu?

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Nazywanie torów
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Maja 2010, 17:20:24 »
Tor z eventem niekoniecznie musi miec nazwe. Polecam Narzedzia Mariusza - jest wsrod nich takie, ktore pokazuje mapke z podgladem na scenerie wraz z tabelka ze wszystkimi torami. Klikasz na tor i juz wiesz jakie ma wspolrzedne, mozesz zmienic mu nazwe i przypisac do niego event.
Pozdrawiam, Karol

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Nazywanie torów
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Maja 2010, 17:21:18 »
wystarczy nazwać tylko te które będą uruchamiać eventy

Tu już piszesz jakieś bzdury.

A skąd mam wiedzieć że ten tor z kilku tysięcy o nazwie none jest mi potrzebny do danego eventu?

A np. po wyświetleniu parametrów toru (w tym współrzędnych) w STV namierzyć w SCN dany tor właśnie po współrzędnych.

Offline tomekilawa

  • Wiadomości: 258
  • na służbie...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nazywanie torów
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Maja 2010, 17:35:20 »
Tu już piszesz jakieś bzdury.
Pisałem dość ogólnikowo.

Offline ISDR

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 275
  • IZIR
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nazywanie torów
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Maja 2010, 18:18:06 »
Współrzędne można oczytać też edytorem Ra lub import do 3ds-a i później spróbować wyeksportować.

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Nazywanie torów
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Maja 2010, 21:45:38 »
czy istnieje jakiś inny sposób niż siedzenie tydzień w notatniku i ręczne nazywanie torów? Proszę o pomoc.
Pisanie misji na L053 zajmie Ci dużo więcej czasu, więc wiesz ;) Poza tym kluczowe tory są ponazywane, semafory są podpięte do torów więc nie jest źle.

Przystosowanie L053 do PC2009 i nowych semaforów zajęło mi parę ładnych tygodni. Polecam podgląd terenu w starterze, na moją prośbę Ra wprowadził tam wyświetlanie semaforów i tarcz, więc dość łatwo idzie połapać się w sytuacji.