Autor Wątek:  Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie  (Przeczytany 38250 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kronika13

  • Wiadomości: 54
  • kolej na kolej ;-)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #60 dnia: 30 Kwietnia 2012, 12:22:34 »
Niecały kilometr od 1, w linii prostej będzie nawet mniej... Przysłowiowy rzut beretem od W-wa Zachodnia i Szczęśliwic. Co z tego wynika: dalekobieżne z EUO, podmiejskie KM-ki, towary, SKM, tylko do metra mam daleko... Aha, byłabym zapomniała o WKD. A z wiaduktu Jerozolimskie jest ładny widok ;-)
kronika13

Węgrom gratulujemy Ikarusa, a Polakom Solarisa ;-)

Offline 14cinek07

  • Wiadomości: 14
  • ﻚﺒﺣﺃ ﺎﻧﺃ ﻝﺎﺣ ﻱﺃ ﻰﻠﻋ
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #61 dnia: 30 Kwietnia 2012, 17:13:15 »
Linia nr 9 (E65), kilometr 39. Z taboru: EU/EP07, EP09, kiedyś też widziałem EU44, ponadto push-pull'e z traxx'ami od KM, ELF-y, SM42, 6dg, oraz trochę prywatnych towarów.
Drogi Odbiorco!
Jestem albańskim wirusem komputerowym, ale z uwagi na słabe zaawansowanie informatyczne mojego kraju nie mogę Ci nic zrobić.
Proszę, skasuj sobie jakiś plik (np. rundll32.exe) i prześlij mnie dalej.

Offline niemiec

  • Wiadomości: 160
  • Główny nierob
    • Zobacz profil
    • Moje zdjęcia
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #62 dnia: 30 Kwietnia 2012, 17:19:35 »
Linia 139 Katowice - Skalite Serafinov, p.o. Goczałkowice (Zdrój). Regio, KŚ, kilka EC, expressów i TLK. Towarowe, to głównie składy do Fiata - stal i platformy samochodowe. Oraz zrzut beretem do linia 93 Trzebinia - Zebrzydowice, p.odg. Zabrzeg. Głównie ruch towarowy.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #63 dnia: 03 Maja 2012, 15:13:19 »
Mieszkam 17km od lini 202. Kursują regularnie towarowe, IC, PR. Ok 600m od mojego domu biegnie linia 421 (nieczynna). Ostatni pociąg w 2002r. (SN61 - pociąg specjalny). Jeżdżę regularnie  po 202 na odcinku Świdwin - Szczecin Główny (z tym że 202 tylko do Stargardu Szcz.) oraz po linii 273 na odcinku Szczecin Główny - Gryfino (zdarza się że jadę aż do p.o. Pacholęta).
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline bprog

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #64 dnia: 03 Maja 2012, 18:28:52 »
Szczecin Dąbie - Linia 351 ok. 190 Km i parę innych.

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #65 dnia: 03 Maja 2012, 19:06:34 »
Lina 131 - Chorzów Batory - Tczew,
Linia 18 - Piła - Kutno
Linia 416 - Bydgoszcz Główna - Chełmża
Linia 356* Poznań Wschód - Bydgoszcz Główna


* jak źle to napisać, a poprawię.
« Ostatnia zmiana: 03 Maja 2012, 19:28:07 wysłana przez Exe »
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #66 dnia: 03 Maja 2012, 19:24:31 »
Zmodernizowana magistrala E30 odcinek Bolesławiec-Węgliniec-Zgorzelec + do Granicy. Na zelektryfikowanej(Bol-Weg) tak - byki były wszelakie ep, eu też, kibelki i EC Wawel. Do Zgorzelca - szynobusy i towarowe - rumuny, rożne su i st + lotosy. Do Granicy - EC Wawel, ale już z su, towarowe rumuny, gagariny, i inne spalionowe + niemieckie towarowe i też lotosy.

Z Węglińca leci też linia do Lubania Śląskiego(279), do którego jeżdżą też wyżej wspomniane lotosy i do Żar (282).
Powróciło średniowiecze, ale bronią nie są miecze...

Offline rafista

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #67 dnia: 03 Maja 2012, 19:28:01 »
Linia 18 - Piła - Kutno 
Mieszkam 700m od Lokomotywowni w Bydgoszczy

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #68 dnia: 14 Maja 2012, 21:17:22 »
Mieszkam 17km od lini 202. Kursują regularnie towarowe, IC, PR. Ok 600m od mojego domu biegnie linia 421 (nieczynna). Ostatni pociąg w 2002r. (SN61 - pociąg specjalny).
Nie napisales na jakim odcinku jest nieczynna, wiec piszesz nieprawde - jezdza zdawki do jednostki do Smardzka, a ostatnio nawet (w kwietniu) byl SA110 ze specjalnym. SN61 jechal do Polczyna, a od Smardzka do Polczyna trasa obecnie jest zakrzaczona.
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2012, 21:19:24 wysłana przez hunter »
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline Twardy

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Maja 2012, 21:50:18 »
Rawicz, przebiega linia E59 Wrocław - Poznań. Z okna widzę nieczynną już linię 362 Kobylin-Rawicz-Legnica, na której (z tego co słyszałem) DB Schenker zrobiło bocznicę na której prowadzą rozładunek kruszyw. Codziennie można mnie spotkać na krótkim odcinku Rawicz - Leszno.

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Maja 2012, 23:20:38 »
Najbliżej jest D29-6 Stacja Wołomin i p.o. Wołomin Słoneczna.
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline MKUśniaki

  • Wiadomości: 183
  • EU07-331 & EP09-028!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #71 dnia: 21 Sierpnia 2012, 14:04:00 »
Linia kolejowa nr 7 Garwolin.
Szlakowa na Torze w kierunku Warszawy:100 km\h.
Szlakowa na torze w kierunku Dęblina 120 km\h.
Jednak mam przeczucie, że na obu torach prędkości zostaną zmniejszone( Zużycia boczne szyn, po nadpalane i rozlatujące się podkłady).
Co do ruchu co godzinkę 2 TLK-i w odstępach kilko minutowych. Kibelki KM-u co godzinkę w obie strony.
Towary co godzinę czasami ruch jest bardziej nasilony, ale to rzadko.
Tabor: Dominują EU\EP07 i ET22 ES-y FPL pojawiały się też EP09.
Linia powoli zaczyna przypominać esełke tory i perony zaczyna obrastać mech. Robi się przy tym fajny klimacik:).
07-Trzy Trzy Jeden & 09-Zero dwa osiem - Jedyne Słuszne maszyny!

Offline oscyp

  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #72 dnia: 21 Sierpnia 2012, 20:53:30 »
Czasami podróżuję Linią kolejową nr 402. Jest najbliżej mojego miejsca zamieszkania.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Linia_kolejowa_nr_402
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia 2012, 21:46:57 wysłana przez oscyp »
Pozdrawiam

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #73 dnia: 21 Sierpnia 2012, 21:38:22 »
Tarnowskie Góry czyli miasto w którym uruchomiono drugą na świecie a pierwszą na kontynencie Europejskim maszynę parową w 1788r. W prawdzie nie był to parowóz a sprowadzona z Anglii maszyna do odwadniania wyrobisk górniczych, ale kolej jest obecna w TG już od połowy XIXw. Dziś to jedna z największych stacji rozrządowych Europy. Dominuje zdecydowanie ruch towarowy, mimo że nie taki jak kiedyś to często można zauważyć ET22, ST44, EU07, ET41,  manewrujące 6DG a ostatnio złapałem ET42-005 w barwach PKP Cargo:) z pasażerów to są TLK do Szczecina, Świnoujścia i Kołobrzegu(sezonowy) po za tym kible kierunek Kluczbork, Katowice, Wieluń. Jak korzystam z kolei to głównie kibel do Katowic i rzadziej, wiadomo nad morze:)

Mam 3 km do linii nr 144 i ok 8 km do linii 11. Zawsze się coś dzieje, choć głównie brutta.

.

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #74 dnia: 21 Sierpnia 2012, 22:41:35 »
Legnica =
Najbliżej do 284 - Linia krótka do Jerzmanic Zdrój z Legnicy przez Złotoryję i Pawłowice (tam jest odgałęzienie na Hutę Miedzi w Legnicy). W okolicach Jerzmanic znajduje się kopalnia bazaltu. Ruch specjalnie wielki nie jest, a zimą praktycznie zerowy, chyba, ze do huty z Lubina.
Czas na 289 - Legnica - Rudna Gwizdanów przez Lubin. Ruch towarowy. Można trafić na fajną tamarkę z PMT czy Gagarinka, ale też i byka cargo.
Linia 137 (Podsudecka) - Katowice przez Kędzierzyn Koźle, Kamieniec Ząbkowicki, Jaworzynę śląską do Legnicy - nieskażona drutem :D. Niegdyś pełna rumunów, teraz z Legnicy częściej gagary wyjeżdżają w wersji Kołomnam plus Koleje Dolnośląskie z szynobusami.
I na koniec linia 275 - Wrocław - Gubin gdzie Wrocław - Miłkowice (pierwsza wiocha za Legnicą (z bazą taborową Kolei Dolnośląskich  swoją drogą) jest to fragment korytarza pt E30) - Przez Polskę linia przebiega na trasie od granicy państwa z Niemcami przez Zgorzelec – Legnicę – Wrocław – Opole - Kędzierzyn-Koźle - Zabrze - Katowice - Trzebinia - Kraków - Tarnów - Rzeszów - Przemyśl do granicy z Ukrainą w Medyce.
Jako ciekawostka - na trasie Legnica Opole będzie testowany system ERTMS, żółte placki na torach już są od jakiegoś czasu, jakoś w zeszłym miesiącu postawiono nadajnik GSM - R
Ruch całkiem spory, chwilowo szukam jakichś fajnych miejsc na focenie, a na szopie panowie są bardzo niemili więc tam już nawet nie podchodzę.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia 2012, 22:43:08 wysłana przez TomKot »
known as a Kitek

Offline Maxiu

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #75 dnia: 29 Października 2012, 15:39:16 »
Malbork, E56 trasa zelektryfikowana łącząca Warszawę z Trójmiastem, trasa Osobowo/Towarowa, można spotkać tutaj lokomotywy, EU07/EP07/EP09/EP09/BR 285/E186.
Linia kolejowa nr 204 - częściowo zelektryfikowana linia kolejowa łącząca Malbork ze stacją Mamonowo w obwodzie kaliningradzkim przez Elbląg, Braniewo. Położona w granicach dwóch województw: Pomorskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego, Linia ta jest częścią strategicznie ważnej do 1945 roku magistrali kolejowej łączącej Berlin ze stolicą Prus Wschodnich – Królewcem (tzw. Ostbahn). Spotkać można tutaj: ET41/ET22/ST44/SM42/SM48/311D/SU45/SU46/M62/M62M.
Linia kolejowa nr 207 – niezelektryfikowana linia kolejowa łącząca Toruń z Malborkiem przez Chełmżę, Grudziądz i Kwidzyn. Położona w granicach dwóch województw: Kujawsko-Pomorskiego i Pomorskiego. Linia na całej długości wyposażona jest w elektromagnesy SHP. Od 1 marca 2009 w 100% długości linii pasażerów obsługuje prywatny przewoźnik Arriva RP, tutaj zazwyczaj natkniemy się na szynobusy: MR/MRD/SA106/SA134..


Offline Szycha441

  • Wiadomości: 159
  • Ruszyła Maszyna, której nie można zatrzymać...!!:)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #76 dnia: 29 Października 2012, 15:44:43 »
Werbkowice, niezelektryfikowana linia kolejowa nr.72 o długości 61,215 km łącząca Zawade i Hrubieszow Miasto ze szlakową 60km\h z licznymi ograniczeniami. Mieszkam dokladnie na 49,01 km. Niestety pociągi pasażerskie nie jezdza tu juz od 2004 (dojeżdżają jedynie do Zamościa). Ciekawostką jest pociąg pielgrzymkowy z Hrubieszowa do Częstochowy, który jeździ raz w roku. Na codzień to jedynie jakies zdawki prowadzone przez SM31 należące do PKP Cargo. Równolegle do niej przebiega linia LHS, na ktorej często mozna spotkac ST44, ST40S oraz okazyjnie SM48 16D. Jednym słowem dłuuugie składy oraz głośne RP1!
Ruszyła Maszyna, której nie można zatrzymać...!!:)

Offline Pierog_SU42

  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #77 dnia: 29 Października 2012, 16:32:39 »
Mieszkam w Dzierżoniowie przy linii D35 Kłodzko Miasto - Legnica. U mnie najcześciej Szynobusy Kolei Dolnośląskich, ciężko spotkać jakieś towarówki,czasami rumuny luzem lub stonki Majkoltrans. Ale także można spotkać elektrowozy ze składem lub kible ciągnięte przez spalinówki .
« Ostatnia zmiana: 30 Października 2012, 16:44:54 wysłana przez Pierog_SU42 »

Offline Marcin ST43

  • Wiadomości: 35
  • lastfm.pl/user/sipura94
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Linie kolejowe przy których mieszkacie/którymi często podróżujecie
« Odpowiedź #78 dnia: 30 Października 2012, 17:14:23 »
Linia kolejowa numer 14. Odcinek Leszno - Ostrów Wielkopolski, stacja Pępowo. <Nie>szczęśliwy usługobiorca Kolei Wielkopolskich.

Zamykam starocia.
Benek
« Ostatnia zmiana: 16 Października 2013, 19:01:10 wysłana przez Benek »