Autor Wątek:  Sterowniki do mojej grafiki  (Przeczytany 2800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kolejarz123456789

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Kanał na youtube (po kuzynie ;)
  • Otrzymane polubienia: 0
Sterowniki do mojej grafiki
« dnia: 31 Marca 2010, 09:21:02 »
Posiadam kartę graficzną Nvidia GeForce 6200 i moje pytanie brzmi: Czy wiecie jakie wybrać do niej sterowniki aby uzyskać jak najwięcej FPS?
Wymagania mojego komputera:
Procesor AMD Duron 1,6 GHz,
RAM 1,25 GB
Grafika GeForce 6200 512MB

Przy rozdzielczości 1024x768, wyłączonym filtrowaniu anizotropowym, antylaisingu i synchronizacji pionowej osiągam 25 FPS na szlaku (linia 053)
Pozdrawiam
Pracuję, pracuję... Nad repaintem kabiny SU46 :) potrzebne mi są zdjęcia drzwi maszynowni

Offline tom_21_pl

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Sterowniki do mojej grafiki
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marca 2010, 14:26:15 »
Żeby nie tworzyć następnego tematu napisze tutaj. Mam kartę Nvidia Riva Model 64 pro 32mb. Jakie sterowniki do tej karty pozwolą na jak największy FPS?
Reszta konfiguracji:
AMD Duron 900 Mhz
RAM 384mb.
Na Quarku wyciągam 15 FPS (na szlaku).

PS. Jak wyłączyć filtr anizotropowy i antylaising?
« Ostatnia zmiana: 31 Marca 2010, 14:57:57 wysłana przez tom_21_pl »

Offline jacekst44

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 352
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Sterowniki do mojej grafiki
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Marca 2010, 14:31:20 »
osiągam 25 FPS na szlaku (linia 053)
Myśle, że to kres możliwości tej konfiguracji. Pozdrawiam

Offline kolejarz123456789

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Kanał na youtube (po kuzynie ;)
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Sterowniki do mojej grafiki
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Marca 2010, 15:58:42 »
Jak wyłączyć filtr anizotropowy i antylaising?
W ustawieniach karty. Ja mam Panel sterowania Nvidia ale nie wiem jak to jest u Ciebie.
Przy okazji dodam że jak na razie korzystam ze sterów z płytki. Po zainstalowaniu najnowszych 197.13 pojawiały się jakieś "babole" na ekranie i co jakiś czas komp się zawieszał...
Pozdrawiam
Pracuję, pracuję... Nad repaintem kabiny SU46 :) potrzebne mi są zdjęcia drzwi maszynowni

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Sterowniki do mojej grafiki
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Marca 2010, 16:18:26 »
@tom_21_pl wg mnie, to Twój komputer może być już zbyt słaby na MaSzynę. Myślę tu o jeździe ze względnie ładną grafiką. Ja, mimo, że mam komputer odpowiadający "zalecanym" wymaganiom, a nawet je przewyższającym (maksymalnie podrasowana grafika w MaSzynie), czasem w Cz-wie Stradom mam częstotliwość wyświetlania rzędu 8-9 klatek. Normalnie między 30 a 60 (max. odświeżanie monitora 60Hz - nie wyciągnę więcej FPS). Spróbuj jak ja, ściągam najnowsze sterowniki i mam duży FPS (GF 8500GT 256 MB RAM).

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Sterowniki do mojej grafiki
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Marca 2010, 16:32:16 »
Po zainstalowaniu najnowszych 197.13 pojawiały się jakieś "babole" na ekranie i co jakiś czas komp się zawiesza
Babole czyli co masz na mysli?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline kolejarz123456789

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Kanał na youtube (po kuzynie ;)
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Sterowniki do mojej grafiki
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Marca 2010, 16:35:39 »
Po zainstalowaniu najnowszych 197.13 pojawiały się jakieś "babole" na ekranie i co jakiś czas komp się zawiesza
Babole czyli co masz na mysli?
To znaczy momentami znikają mi niektóre tekstury np. trawa itp. albo coś szarego wyskakuje na teksturach. A już momentami wszystko się zawiesza - mysz, klawiatura, jakieś dziwne dźwięki z głośników i po ok. 10 sekundach wraca do normy chociaż czasem sam się restartuje. (tylko na najnowszych sterach)
Pracuję, pracuję... Nad repaintem kabiny SU46 :) potrzebne mi są zdjęcia drzwi maszynowni

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Sterowniki do mojej grafiki
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Marca 2010, 17:09:53 »
Mam pytanie dzieje się tak na wszystkich sceneriach? Czy tylko na tej? Ja miałem kiedyś podobną sytuację. Działo się tak na sceneriach, że tak rzeknę fpso-żernych. Dokupiłem wtedy ram i problem zniknął.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline kolejarz123456789

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Kanał na youtube (po kuzynie ;)
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Sterowniki do mojej grafiki
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Marca 2010, 17:16:14 »
Mam pytanie dzieje się tak na wszystkich sceneriach? Czy tylko na tej? Ja miałem kiedyś podobną sytuację. Działo się tak na sceneriach, że tak rzeknę fpso-żernych. Dokupiłem wtedy ram i problem zniknął.
Na wszystkich sceneriach ale jak wgram sterowniki starsze bądź z płytki wszystko wraca do normy.
Pracuję, pracuję... Nad repaintem kabiny SU46 :) potrzebne mi są zdjęcia drzwi maszynowni

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Sterowniki do mojej grafiki
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Marca 2010, 17:30:40 »
@tom_21_pl: twoja karta nie posiada filtra anizotropowego, AA sprzętowo chyba też nie ma. Riva to już relikt.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...