Autor Wątek:  Problem ze skypem.  (Przeczytany 6194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sebastian82

  • Gość
Problem ze skypem.
« dnia: 08 Grudnia 2015, 10:52:49 »
Nie wiem czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem po reinstalacji systemu. Niestety nie mogę go zainstalować/korzystać z niego po reinstalacji systemu. Do niedzielnego poranka wszystko śmigało jak należy. Skontaktowałem się również z suportem skypa i otrzymałem taką odpowiedź:
"Witam,
Nazywam się Vasilika, rozmawialiśmy na czacie Działu Obsługi Klienta Skype. Tak jak ustaliliśmy podczas naszej rozmowy, przesyłam Pani wszystkie instrukcje dotyczące rozwiązania naszego problemu.
W naszej sytuacji bardzo ważne jest abyśmy na początek całkowicie odinstalowali aplikację Skype (oraz wszelkie jej pozostałości), którą ma Pani na komputerze, następnie chciałabym abyśmy zaktualizowali Pani system operacyjny i ponownie zainstalowali program.
Aby odinstalować aplikację bardzo proszę o przejście do poniższej strony i pobranie narzędzia:
http://support.microsoft.com/mats/program_install_and_uninstall
. Następnie proszę je uruchomić i przycisnąć Accept.. Kolejną opcją do wyboru będzie Detect problems and apply fixes for me (pierwsza z listy).. Na kolejnym ekranie proszę wybrać Uninstalling, wybrać Skype z listy i potwierdzić chęć usunięcia wybierając Yes, try uninstall.
Po całkowitym odinstalowaniu aplikacji Skype z Pana komputera bardzo ważna jest aktualizacja Pana systemu operacyjnego.
Aby dowiedzieć się jak zaktualizować swój system operacyjny, proszę odwiedzić poniższą stronę i postępować według opisanych kroków:
http://support.microsoft.com/kb/311047/pl
Proszę koniecznie pobrać na swój komputer Service Pack 3 dla Windows XP. Aby dowiedzieć się jak wykonać daną czynność, proszę zapoznać się z instrukcjami na poniższej stronie:
 http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/help/learn-how-to-install-windows-xp-service-pack-3-sp3
Po pomyślnym dokonaniu aktualizacji, proszę ponownie pobrać i zainstalować Skype. Proszę kliknąć na poniższą stronę i pobrać program:
http://www.skype.com/pl/download-skype/skype-for-computer/
Będę bardzo wdzięczna, jeśli poinformuje mnie Pani jak najszybciej o rezultacie wynikłym z podjęcia powyższych kroków. Proszę pamiętać, że będę oczekiwała Pana odpowiedzi, aby być w stanie podjąć dodatkowe kroki i rozwiązać Pani problem.
Serdecznie Pani pozdrawiam i pozostaję w kontakcie.
Z poważaniem,
Vasilika P.
Dział Obsługi Klienta Skype'a
* Uprzejmie informuję, że Pani zgłoszenie zostało odnotowane w naszym systemie, podaję numer tego zgłoszenia, którego należy użyć w treści wiadomości w razie potrzeby ponownego kontaktu dotyczącego tej konkretnej sprawy."
Niestety rozwiązania podane w odpowiedzi nie pomogły.
Specyfikacja kompa:
win xp z: service packiem2, .net frameworck4, procek celeron 2.0, płyta główna ASRock P4i45GV, Ram 1024, grafika NVIDIA GeForce 7300 GT  (256 MB), karta dzwiękowa Intel 82801DB ICH4 - AC'97 Audio Controller [B-0].
Do wszystkiego mam najnowsze działające sterowniki. Ktoś z was ma jakiś pomysł jak to cholerstwo postawić na nogi?


 

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Problem ze skypem.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudnia 2015, 10:59:51 »
Tak, ja miałem ten sam problem i znalazłem rozwiązanie w sieci. Niestety jest to chyba polityka Microsoftu, który wykupił Skype i nie wspiera już XP, po prostu wymuszają kupno nowszej wersji OS. Spodziewam się, że w przyszłości znów pojawią się z tym problemy. Zainteresuj się na przyszłość "Hello Firefox". Tutaj masz rozwiązanie, które znalazłem:
Wchodzimy w Skype w:
1. Narzędzia
2. Opcje...
3. Wiadomości i SMS
4. Wygląd wiadomości
5. Odznaczamy ptaszka przy Pokaż animowane emotikony
6. Zapisujemy i restartujemy komputer.
Daj znać, czy działa. Nie odpisuj im jakie jest rozwiązanie, bo to wyłączą przy kolejnej aktualizacji Skype.
« Ostatnia zmiana: 08 Grudnia 2015, 11:00:58 wysłana przez Benek »

sebastian82

  • Gość
Odp: Problem ze skypem.
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudnia 2015, 11:06:47 »
Mam tylko te opcje w w narzędzia/opcje połaczenia. Nic więcej nie zrobie.
EDIT:// całe WPC pracuje na skajpie jak takie jaja będą to wszystko się sypnie (włącznie z projektami).
« Ostatnia zmiana: 08 Grudnia 2015, 11:09:49 wysłana przez sebastian82 »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Problem ze skypem.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudnia 2015, 11:23:29 »
Wyłącz, potem znów włącz Skype, powinny te opcje być. Zrób restart komputera, ostatecznie przeinstaluj Skype lub uaktualnij go raz jeszcze. Bardzo dziwny bug. Widocznie Skype już się połapał, że można było ominąć ich błędy. Tylko czekać jak dostanę telefon, że Skype nie działa u mnie w rodzinie...

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Problem ze skypem.
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudnia 2015, 12:07:22 »
Zacznij od instalacji service packa 3. Dziwię się, że skype na SP2 w ogóle Ci się zainstalował.
Ewentualnie jakaś starsza instalka.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

sebastian82

  • Gość
Odp: Problem ze skypem.
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Grudnia 2015, 13:50:02 »
Service pack3. Zrobiłem jak Benek pisał i nic z tego nie wyszło. Starszych instalek już nie ma zostały zdjęte z serwerów (tych oficjalnych). Byłem w microsofcie kazali mi kupić kolejny system operacyjny za 550zł. Paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!! Kupiłem boxa xp i boxa 7 ale nie chasa :(. Nie wydam 550 zł na system i ciul wie ile na nowego kompa przed świętami. To się do gazet nadaje!!!!!!!!!


  Dodano: 08 Grudnia 2015, 13:52:14
Ciekawe ile nastawni i posterunków w Polsce działa na XP. Jak się jakiś komp sypnie to co wówczas? Jeszcze jakieś 5 lat temu ruchem na Wrocław Brochów Towarowy sterowała odra.


  Dodano: 08 Grudnia 2015, 13:58:59
Co bym nie był goło słowny wycinek z gazety: Do 1 kwietnia 2010 roku przedostatnia Odra 1305 pracowała na stacji towarowej Wrocław Brochów. Maszyna służyła do zdalnej inwentaryzacji składów i zestawiania pociągów towarowych.

  Dodano: 08 Grudnia 2015, 14:06:51
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/378326,komputery-odra-nie-dzialaja-u-nas-juz-od-roku-pozostaly-tylko-wspomnienia,id,t.html
kolejny artykuł dotyczący odry.
« Ostatnia zmiana: 08 Grudnia 2015, 14:06:51 wysłana przez sebastian82 »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Problem ze skypem.
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Grudnia 2015, 14:44:30 »
http://eu07.pl/userfiles/1234/priv-SkypeSetupFull.exe
Link do instalacji, wersja na 26 luty 2015.
« Ostatnia zmiana: 08 Grudnia 2015, 15:12:18 wysłana przez Krzysiek626 »

sebastian82

  • Gość
Odp: Problem ze skypem.
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Grudnia 2015, 15:11:45 »
Dzięki Krzyśku za pomoc. Chylę czoła i wszelkiego rodzaju czołojebne teksty. Ta instalka rozwiązała wszystkie problemy. Wielkie dzięki za pomoc. Pozostałym korzystającym ze starszej wersji komputerów również proponuję zapisać instalkę z linku powyżej :)

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Problem ze skypem.
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Grudnia 2015, 17:50:15 »
To widzę, że będę miał problem jak zrobię reinstal na służbowym. Czyli jak widzę nie tykaj póki działa jako tako.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Problem ze skypem.
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Grudnia 2015, 18:18:25 »
Tak, najpewniej tak będzie. W tej chwili znajoma mi osoba korzysta ze Skype na WinXP i nie zgłasza problemów.

sebastian82

  • Gość
Odp: Problem ze skypem.
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Grudnia 2015, 19:12:35 »
Benku ja stawiałem nowy system. Ze wszystkich możliwych rozwiązań (włącznie z podanymi przez skypa) to zadziałała tylko paczka od Krzyśka626. Ze skypem walczyłem od niedzieli.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Problem ze skypem.
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Grudnia 2015, 22:04:18 »
Ja mam WINXP i skype działa jak należy. System stawiałem w marcu, nie wiem jak jest teraz. Ale polityka znanej firmy, nie jest przyjazna użytkownikowi.