Autor Wątek:  Problem z LINIA53 v1.0 by Driver24 (podłączanie składu)  (Przeczytany 5854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yamaneko

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z LINIA53 v1.0 by Driver24 (podłączanie składu)
« dnia: 15 Lutego 2010, 11:16:01 »
Na początku chylę nisko czoła przed twórcami :-D
Symulatorek to jak dla mnie rewelka choć ma przede mną jeszcze maaasę tajemnic...

Uprzedzam, że raczej jestem niestety laikiem w sprawach kolejnictwa i dzięki temu symulatorowi dowiedziałem się wiele :-D


A teraz problemik:
chodzi konkretnie o linię "LINIA53 v1.0 by Driver24",
skład EU07 (EP07-187-EP) "Po uruchomieniu włączyc RADIO  shift+1. Start z szopy, jechać zgodnie z sygnałami manewrowymi. Czekać na przyjazd SU, gdy odczepi wagony, jechać po nie. Podczepić i prowadzimy ekspres do Sandomierza. Zatrzymuje się tylko w Turowie. W Sandomierzu odczepić lokomotywę, czekać na sygnał manewrowy i odstawić lokomotywę na bocznicy."

Postępuję zgodnie z zaleceniami - najpierw czekam na punkcie kontrolnym, dostaję "Ms2", potem czekam na kolejnym "Ms1" aż odczepi się spalinówka, minie mnie, dostaję "Ms2" i jadę się podczepić i tu zaczyna się problem, bo skład jest niezahamowany :- (((a więc nie da się docisnąć loka do składu a więc i podłączyć :(

Czy popełniam gdzieś błąd ?! jak sobie z tym poradzić ?!

Jeżeli pytanie wyda się zbyt "lamerskie" do z góry przepraszam, jak już wspomniałem jestem baardzo początkujący, choć parę tras udało mi się przejechać :-D

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2010, 11:20:31 wysłana przez REWIZOR »

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Problem z LINIA53 v1.0 by Driver24 (podłączanie składu)
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lutego 2010, 11:20:15 »
Podleć nad 2 pierwsze wagony i zahamuj je naciskając nad nimi klawisz 1 na numerycznej. Tylko pamiętaj przed odjazdem odhamować (klaw. 7).
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2010, 11:21:10 wysłana przez REWIZOR »

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Problem z LINIA53 v1.0 by Driver24 (podłączanie składu)
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lutego 2010, 12:32:59 »
Albo druga opcja. Zatrzymaj lokomotywę metr przed wagonami podejdź do zderzaka wagonu wrzuć pierwszą pozycje na nastawniku jazdy i w momencie zetknięcia się zderzaków naciśnij 2 x insert.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Yamaneko

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z LINIA53 v1.0 by Driver24 (podłączanie składu)
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lutego 2010, 14:21:14 »
Dzięki Kacu :-D  !!
Twój sposób zadziałał - bardzo fajna trasa :-D ...jeszcze raz dzięki

@Mihau_PCC - Twój sposób raczej nie bardzo - testowałem go z marnym skutkiem na początku - Sposób Kaca zadziałał

...chyba będę częściej pytał na forum - samemu bym na to nie wpadł :-D